مزایا و معایب اکستنشن مژه

اکستنشن مژه چیست و چگونه انجام میشود؟ قیمت، فواید و عوارض انواع اکستنشن مژه

مزایا و معایب اکستنشن مژه

اکستنشن مژه، مژه های نیمه دائمی هستند که به موهای طبیعی مژه شما متصل می شوند. در حال حاضر بین علاقه مندان به زیبایی این کار بسیار محبوب است و به مدت چندین هفته دوام دارند. با محبوبیت روز افزون آرایش دائمی مانند لیفت مژه ، تاتو رژ لب یا میکرو ابرو ، این روش نیز به یک روش پرطرفدار تبدیل شده است. این کار غیر تهاجمی و بدون درد است و زمان آرایش را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. اما با توجه به محبوبیت آنها، آیا مزایا و معایب آنها متعادل می شود تا آنها را به یک روش ارزشمند تبدیل کنند؟ بیایید به چند واقعیت سریع نگاه کنیم …

اگرچه حقایق در مورد این روش بسیار ساده است، اما ممکن است برای تصمیم گیری آگاهانه در مورد اینکه آیا آن را انجام دهید یا نه کافی نیست. در این مقاله عواملی مانند ایمنی، هزینه، راحتی و فرآیندی را که در کل این روش به کار می‌رود توضیح داده‌ایم.

 

اکستنشن مژه چگونه انجام می شود؟

اکستنشن مژه چگونه انجام می شود

بنابراین، مژه های مصنوعی دقیقا چگونه به خط مژه طبیعی شما متصل می شوند؟ هر حرفه ای آموزش دیده، صرف نظر از سالنی که مژه های خود را در آن انجام می دهید، تقریباً از همین روش پیروی می کند:

 1. اولین گام شامل یک مشاوره برای تصمیم گیری در مورد اینکه چه نوع مژه ای با نیازهای شما مطابقت دارد، می باشد. این شامل انتخاب مژه های مورد استفاده طول و نوع فر است. تصمیم نهایی بر این اساس خواهد بود که کدام نوع اکستنشن با ویژگی های شما مطابقت دارد و به مژه های طبیعی شما نزدیک تر است.
 2. به محض اینکه این کار از بین رفت، تکنسین مسئولیت را بر عهده خواهد گرفت. اکستنشن مژه با یک ابزار کوچک موچین مانند اعمال می شود تا تک تک مژه ها دقیقا بچسبد. مژه مصنوعی روی هر یک از مژه های طبیعی خودتان چسبانده می شود، یک به یک در یک روش متمرکز که زمان زیادی می برد، پس آماده باشید.
 3. برای جلوگیری از زیاده‌روی، فرآیند با رویکرد عقب‌نشینی در دور اول شروع می‌شود که می‌تواند تا دو ساعت طول بکشد. پس از انجام این کار، تکنسین مرحله دوم را انجام می دهد و نقاط خالی باقی مانده را لمس می کند. از آنجایی که مژه پایینی شما پوشانده شده و چسبانده شده است، زمانی وجود دارد که بگذارید چسب خشک شود و چشمان شما تا حدودی با مژه های مصنوعی سازگار شوند.

مزایا و معایب اکستنشن مژه

این روش نیز مانند سایر روشهای زیبایی مزایا و معایب خاص خود را دارد که در ادامه توضیح داده می شود:

 

مزایای اکستنشن مژه

اکستنشن مژه - مزایا

در اینجا برخی از مزایای اصلی اکستنشن مژه آورده شده است:

اکستنشن مژه به انجام آرایش شما سرعت می بخشد

مراقبت از مژه‌ها بین ۱۰ تا ۲۰ دقیقه طول می‌کشد – اگر می‌خواهید تمام مژه‌های مصنوعی را بچسبانید، آنها را فر کنید و با ریمل تمام کنید. اکستنشن مژه می تواند شما را از این تعهد روزانه نجات دهد و روند آرایش شما را به میزان قابل توجهی سرعت بخشد.

می تواند جایگزین آرایش چشم شود

انجام این روش به اندازه کافی ظاهر شمان را زیبا می کند و به تنهایی قابل استفاده است. آنها می توانند به چشم شما یک اثر “بیداری” بدهند و توجه را از حلقه های سیاه و کیسه های زیر چشم دور کنند. به همین دلیل است که بسیاری از زنان اکستنشن انجام می دهند تا مرحله تمیز کردن آرایش چشم را از روتین مراقبت از پوست شبانه خود حذف کنند.

آنها را می توان سفارشی کرد

کاذب های معمولی در یک ساخت استاندارد وجود دارند و از رویکرد “یک اندازه مناسب برای همه” پیروی می کنند. اکستنشن مژه را می توان با توجه به طول، حجم، پری دلخواه شما یا چیزی که فرم چشم شما را افزایش داده و نشان دهد، سفارشی کرد. این باعث می شود که آنها با ویژگی های منحصر به فرد صورت شما سازگارتر باشند.

اکستنشن مژه از اشتباهات ریمل جلوگیری می کنند

ریمل یکی از رایج ترین چیزهایی است که ممکن است هنگام آرایش کردن، آن را خراب کنید. پاک کردن لکه‌ها، توده‌ها و پوسته‌ها گاهی اوقات می‌تواند آرایش دور چشم شما را کثیف کند. این موضوع با اکستنشن مژه کاملاً از بین می رود!

 معایب اکستنشن مژه

معایب اکستنشن مژه

جدا از عوارض آشکاری که می تواند از مواد شیمیایی موجود در مواد باندینگ و ابزارهای تیز مورد استفاده در طول فرآیند ایجاد شود، در اینجا برخی از معایب اصلی اکستنشن آورده شده است:

قیمت اکستنشن مژه گران هستند

برخلاف سایر روش های آرایش دائمی، اکستنشن مژه گران است. مجموعه‌های استارتر بر اساس نوع افزونه‌هایی که انتخاب می‌کنید و تجربه حرفه‌ای تکنسین، می‌توانند بین ۸ تا ۱۵ هزار باشند. علاوه بر این، شما باید هر دو تا سه هفته یک بار لمس کردن را انجام دهید. از آنجایی که آنها به مژه های طبیعی شما چسبانده می شوند، می توانند به راحتی ریخته شوند و جایگزینی با کیفیت خوب می تواند تا ۷K هزینه داشته باشد.

می تواند روی مژه های طبیعی شما تاثیر بگذارد

در حالی که این روش به خودی خود بسیار ایمن است، برخی اقدامات اشتباه می تواند به مژه های طبیعی شما آسیب برساند. برای مثال، مکان‌هایی که اکستنشن‌های «ارزان‌تر» ارائه می‌کنند، معمولاً روی دسته‌ای از مژه‌های از قبل چسبانده شده روی خط مژه طبیعی شما می‌چسبند. این کار می تواند مژه های طبیعی شما را کاملا از بین ببرد.

استفاده طولانی مدت اکستنشن مژه عوارض ریزش مژه را در پی دارد

انجام این کار به طور منظم می تواند منجر به ریزش مژه های طولانی مدت و دائمی شود. این به این دلیل اتفاق می‌افتد که گاهی اوقات، دسته‌های مژه یا حتی تک تک مژه‌ها، ریزش مژه‌های طبیعی شما را متوقف می‌کنند و روند جوان‌سازی داخلی آن‌ها را مختل می‌کنند. بنابراین برای تقویت مژه باید هر از گاهی اکستنشن را برداشت تا م] ها حالت طبیعی خود را حفظ کنند.

می توانند باعث عفونت چشم شوند

مهم نیست به شهرت سالنی که به آن می‌روید، در استفاده از اکستنشن مژه از ابزارها و مواد چسبنده بسیار نزدیک به چشمان شما استفاده می‌شود. به این ترتیب، هر گونه اتفاق ناگوار می تواند منجر به عفونت هایی مانند ورم ملتحمه یا حتی بثورات ناشی از چسب در اطراف چشم شود.

آنها می توانند کاملا ناراحت کننده باشند

حتی اگر اکستنشن های مژه به گونه ای طراحی شده اند که سبک وزن باشند، استفاده از آن ها می تواند بسیار ناراحت کننده باشد. به هر حال، شما همیشه آنها را می پوشید – به رختخواب، حمام و هر جای دیگری. این امر مخصوصاً برای تازه کارها در بازی مژه که تجربه زیادی در زمینه آرایش ندارند صادق است. همچنین اگر چشم‌های بیش از حد حساس، چشم‌های خشک یا تمایل به تحریک بیشتر از حد معمول دارید، درست است.

 

نکاتی که باید در مورد اکستنشن مژه به خاطر بسپارید

نکاتی که باید در مورد اکستنشن مژه به خاطر بسپارید
 • پس از بررسی نکات بالا، اگر تصمیم به اکستنشن مژه دارید، مواردی وجود دارد که باید در نظر داشته باشید:
 • تا ۴۸ ساعت اول پس از انجام عمل از تماس آب یا بخار با اکستنشن خودداری کنید.
 • هنگامی که دوش می گیرید، باید اکستنشن های مرطوب مژه خود را با سشوار خشک کنید. آن را روی کمترین سرعت و خنک ترین تنظیم نگه دارید، از یک برس اسپولی استفاده کنید تا به آرامی آنها را خشک کنید.
 • لمس کردن اکستنشن مژه ضروری است، زیرا ممکن است پس از ۲ تا ۳ هفته، به دلیل چرخه طبیعی مژه‌ها، ظاهری به‌هم ریخته و کمی افتادگی داشته باشند.
 • آنها را به تنهایی از بین ندهید، در غیر این صورت در این فرآیند خطر از دست دادن مژه های طبیعی خود را دارید.
 • روال مراقبت از پوست و آرایش شما باید برای حفظ مژه ها به روز شود.
 • به عنوان مثال، پاک‌کننده‌های روغنی و کرم‌های نرم‌کننده دور چشم، بی‌نهایت هستند.
 • آنها می توانند عامل اتصال را شل کنند و باعث شوند اکستنشن ها سریعتر از بین بروند. همچنین ریمل می‌تواند به آنها وزن اضافه کند و منجر به شکستگی شود.
 • در نهایت، شما باید با آنها بسیار مهربان باشید. این به معنای عدم مالش است، فقط از روبالشی های ابریشمی استفاده کنید و هنگام استفاده از لوازم جانبی چشم مانند عینک یا ماسک خواب بسیار مراقب باشید.

انواع اکستنشن مژه حرفه ای :

اگر در مورد سرمایه گذاری روی اکستنشن مژه مضطرب هستید، شروع کوچک را در نظر بگیرید. یک سرم حالت دهنده مژه، محصول بلند کننده یا حتی یک رنگ به مژه های شما عمق می بخشد، بدون اینکه هزینه ها و خطرات اضافی ناشی از اکستنشن مناسب داشته باشد .

در حالی که اکستنشن در نهایت به خودی خود می ریزد، در صورت نیاز می توان آنها را توسط متخصصان برداشت. برداشتن اکستنشن مژه به تنهایی توصیه نمی شود و روش کلی که توسط تکنسین ها دنبال می شود عبارتند از:

 • استفاده از چسب پاک کننده مژه و مدت زمان انتظار چند دقیقه.
 • برداشتن تک تک مژه ها با ابزار استریل شده.

اطمینان حاصل کنید که پاک کننده چسب مژه ای که استفاده می کنید چشم شما را تحریک نمی کند، پیشنهاد می کنیم چند گزینه را آماده نگه دارید.

 

سوالات متداول در مورد اکستنشن مژه

سوالات اکستنشن مژه

۱٫ آیا اکستنشن مژه می تواند مژه های طبیعی شما را خراب کند؟

A. این یک افسانه است که اکستنشن مژه می تواند مژه های طبیعی شما را خراب کند. اگر به درستی توسط یک متخصص انجام شود، بی خطر هستند و بر سلامت مژه های طبیعی شما تأثیری نمی گذارند. فقط دستورالعمل های مراقبتی توصیه شده را با اکستنشن را رعایت کنید تا از هر گونه حادثه با آنها جلوگیری کنید.

۲٫ آیا می توانید ریمل با اکستنشن مژه بزنید؟

الف. در حالی که می توانید ریمل را با اکستنشن مژه بزنید، اما به طور کلی مورد نیاز نیست و توصیه می شود. استفاده از نوع نامناسب یا بیش از حد می تواند باعث ریزش مژه ها، آسیب رساندن به اکستنشن و کاهش چشمگیر طول عمر آنها شود. همچنین ریمل های ضدآب یا روغنی می توانند عامل باندینگ مورد استفاده برای حفظ اکستنشن ها را حل کنند.

۳٫ آیا می توانم با اکستنشن مژه خط چشم بزنم؟

وقتی صحبت از اکستنشن می شود، بهتر است کمتر از خط چشم استفاده کنید. در مورد خط چشم، استفاده روزانه می تواند منجر به تجمع محصول شود که تمیز کردن آن بدون آسیب رساندن به اکستنشن دشوار است. برای اطمینان بیشتر، یک خط چشم پودری بدون روغن انتخاب کنید و به آرامی آن را نزدیک خط آب خود بزنید. گرد و غبار اضافی را با یک برس زاویه دار پاک کنید. البته اگر تاتو خط چشم دادرید دیگر با این مشکلات مواجه نیستید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات قالب -> هدر -> منو -> منو موبایل (دسته ها) تنظیم کنید
سبد خرید