لیفت مژه چیست؟

آنچه در این مطلب می خوانید :

 حتما تاکنون درباره لیفت مژه شنیده اید اما در مورد آن اطلاعات زیادی ندارید یا شاید قصد انجام آن را دارید اما سوالاتی  درمورد این روش دارید، در این صورت با ما همراه باشید.

در این ویدیو مراحل انجام لیفت مژه به صورت گام به گام نمایش داده شده است.

لیفت مژه چیست؟

لیفت مژه : شاید این روزها شما هم شنیده باشید که خانم ها می گویند: زمان آن رسیده که ریمل مژه ها را کنار بگذاریم تا کمی استراحت کنند. در واقع با توجه به اینکه  امروزه خودآرایی و استفاده از لوازم آرایشی برای بانوان به یک امر ضروری تبدیل شده این حرف بیشتر شبیه به شوخی است، اما باید به این باور رسید که صنعت زیبایی چشم تحت الشعاع نوآوری ها و ویژگی های جدیدی مانند لیفت مژه و مشتقات آن قرار گرفته است .

علی رغم محبوبیت روزافزون آن ، به نظر می رسد در مورد اینکه لیفت مژه دقیقاً چیست ، سردرگمی زیادی وجود دارد.

ساده ترین اصطلاح و توضیح این است که لیفت روی تارهای طبیعی مژه ی شما  انجام می شود وباعث درشت و ضخیم و بلند تر دیده شدن  مژه های شما میشود.  اغلب با رنگ طبیعی خود  مژه هماهنگ می شود تا مژه ها بیش از پیش برجسته شوند.

قبل و بعد از لیفت

قبل و بعد از لیفت

قطعاً شما هم متوجه افزایش تقاضا برای انجام این کار زیبایی شده اید و واضح است  که خانم های زیادی در سراسر دنیا به دنبال پیدا کردن روش هایی برای زیباسازی خود هستند و قطعا در میان اجزای صورت چشم و بخصوص مژه های بلند و حالت دار کمک زیادی به زیبا جلوه دادن چهره کمک زیادی می کند .

متخصصان و بنیانگذاران صنعت لیفت و دیگر  خدمات مژه ،  می گویند که این روزها به طور کلی خدمات مربوط به لیفت مژه در سراسر جهان بسیار فراگیر شده است و ما همچنان شاهد بازتاب زیادی هستیم.

بازتاب روش های جدید صنعت زیبایی در شبکه های اجتماعی

هربار که وارد شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام می شوید قطعا با صفحه ای درمورد خدمات زیبایی مانند لیفت مژه و نظیر آن برای چند لحظه ام  که شده مواجه خواهید شد وبا عبارات  تأثیرگذاری  مانند لیفت مژه های طولانی و طبیعی  با مانگاری بالاو مانند اینها  روبه رو  می شوید.

اما اکنون به سراغ بحث اصلی و اینکه لیفت چیست و چه کاربردهایی دارد میرویم. بسیاری بر این باورند که چشم ها نماد امپراطوری صورت، و مژه ها نماد تاج داری و زرق و برق هستند.

خانم های زیادی هرروزه به مراکز آرایشی و متخصصان مراجعه می کنند که از  کوتاهی و صافی مژه های خود ناراضی هستند و حتی اذعان دارند تقریباً ۲۰۰ نوع ریمل امتحان کرده گرچه مطمئناً هرکدام ویژگی خاص خود را دارند ، اما هیچ ریمل مژه و ابرویی نتیجه  دلخواهی برای  آنها نداشته است.

ما در اینجا توضیح می دهیم که  این روش چه کارایی دارد و چگونه به زیباسازی صورت کمک میکند.

لیفت مژه چگونه انجام می شود؟

بعد از شستن و خشک شدن مژه ها ، آرایشگر تارهای مژه شما را با استفاده از چسب مخصوص به  محافظ های سیلیکونی که پشت پلک های شما  قرار می گیرند،می چسباند.  سپس مژه های شما را شانه کرده و روی پد می چسبانند تا آنها حالت بگیرند و محلول پرمینگ – که باعث نرم شدن مو می شود  را برروی مژه استفاده می کنند تا مژه ها بتوانند شکل  خود را حفظ کنند – استفاده می شود.

مراحل لیفت مژه

مراحل لیفت مژه

این محلول به مدت ۶ تا ۱۲ دقیقه بر روی مژه های شما باقی می ماند ، این مدت زمان  به این  بستگی دارد که مژه های شما تا چه  زمانی طول میکشد که حالت فر را به خود بگیرد.سپس یک لوسیون فیکس کننده روی مژه های شما زده می شود. این کار مژه های شما را به عقب و به حالت فر حالت می دهد.

بعد از آن از رنگ مورد نظر مشتری برای تیره یا روشن کردن مژه استفاده میکنند.از یک یک محلول حجیم کننده که به مرور زمان تراکم مو را بیشتر می کند ، و همچنین مقداری رنگ برای تیره کردن مژه که باعث  ابریشمی شدن آنها میشود نیز استفاده میشود.

بسته به سالن آرایشی  که می روید ، هزینه اضافی ممکن است شامل حال شما شود برای مثال استفاده از روغن های مغذی که استفاده می کنند بسته به نوع آن هزینه اضافی دارد اما برای سلامت و رشد مژه های شما لازم است.

به مرکز آرایشی معتبر مراجعه کنید

اگر برای  لیفت مژه بدون تحقیق درهر مرکز آرایشی یا نزد هر آرتیستی بروید ممکن است چشم ها یا مژه هایتان آسیب ببیند ، اما اگر به یک آرایشگر حرفه ای و کاربلد مراجعه می کنید ، دیگر مشکلی نخواهید داشت.

ابتدا بررسی های لازم را انجام دهید، سپس بهترین آرایشگر را برای لیفت کردن مژه های خود انتخاب کنید.

مواد مورد استفاده در لیفت

مواد مورد استفاده در لیفت

دقت کنید که گاهی اوقات بعضی از آرایشگران از درمان های سریع استفاده میکنند. که شامل استفاده از کرم هایی با فرمول شیمیایی است.  حتی ممکن است وارد چشم شده، یا حتی تارهای مژه را بیش از حد ضعیف کنند. که همه این موارد باعث آسیب رساندن به مژه شما میشود.

مطلب پیشنهادی : تاتو خط چشم دائم چگونه انجام می شود؟

مزیت لیفت مژه نسبت به اکستنشن…

گرچه لزوماً این فرایند و در کل انجام کارهای زیبایی حساسیت خاص خود را دارند. اما هیچ کجا ذکر نشده که لیفت کردن مژه ها باعث ایجاد درد می شود. هنگامی که مژه هایتان را اکستنشن می کنید، مطمئناً احساس درد خواهید داشت. اما با لیفت  هیچگونه دردی  را تجربه نمی کنید.

اکستنشن مژه

اکستنشن مژه

از آنجا که مژه های شما چسب خورده است، اقداماتی را که برای مژه ها انجام می شود احساس نمی کنید. بنابراین خطر خیلی کمی وجود دارد که مواد شیمیایی در چشم شما نفوذ کند.

 • اگر مژه های طبیعی خود را دوست دارید.
 • اگرمی خواهید ظاهری درشت تر و درخشان تر به مژه های طبیعی خود بدهید.
 • اگر می خواهید چشمان شما ظاهر طبیعی خود را حفظ کنند. اگر می خواهید از ریمل و هرگونه لوازم آرایشی استفاده کنید.
 • اگر مژه های بسیار کوتاه دارید و و دوست دارید که مژه های چشمگیر ترو بلندتری داشته باشید
 • این روش انتخاب خوبی برای شماست.

مطمئنا این روش همان فرآیند آرایشی است که می تواند نتیجه دلخواه را به شما بدهد، با انجام لیفت مژه تفاوتهای چشمگیری را مشاهده می کنید.

زمانیکه به ساحل و تفریح می روید ، و یا حتی در طول روز زمانیکه مشغول کارهای شخصی خود هستید بدون آنکه به ظاهر خود توجه کنید، این عمل زیبایی به شما کمک میکند که نگران آشفتگی صورت خود نباشید.  اساساً ، این  روش بهترین گزینه برای بدست آوردن جلوه ای خیره کننده است که هرگز نمی توانید با مژه های طبیعی خود بدست آورید.

لیفت مژه می تواند برای مژه های شما مفید باشد

اگر لیفت مژه درست و اصولی و توسط اشخاص حرفه ای و آموزش دیده انجام شود می تواند برای مژه های شما مفید باشد.

اگر به دنبال سلامتی و احیا مژه های آسیب دیده هستید، خبر خوب این است که لیفت مژه می تواند به شما کمک کند تا دوباره شادابی و طراوت را به تارهای مژه خود بازگردانید.

متخصصان می گویند استفاده مدام از ریمل میتواند به مژه ها آسیب برساند. با استفاده از لیفت می توانید از همه این موارد جلوگیری کرده، و اجازه دهید مژه های شما بلند و محکم شوند.

تغییرات بعد از لیفت کردن

نغییرات قبل و بعد از لیفت

ترمیم و مراقبت از لیفت مژه به مراتب آسان تراز هر روش دیگری است

اکستنشن ها به همان اندازه که پر زرق و برق هستند ، میزان حساسیت و درد بیشتری دارند.  زمان لازم برای انجام لیفت مژه یک ساعت و حتی کمتر اما برای اکستنشن مژه تقریبا دو الی سه ساعت وقت لازم ‌است که این زمان خود باعث خستگی زیاد میشود همچنین عمل اکستنشن مژه باید هر دو تا سه هفته یکبارتمدید شود.

هنگام شستن صورت ، خوابیدن و آرایش خود باید با آنها بسیار ملایم رفتار کنید  تا از ریزش تارهای کاشته شده جلوگیری کنید.

دقیقا همین زمانی را که باید برای  اکستنشن مژه صرف کنید ، نصف همین وقت برای لیفت کردن مژه ها ،حالت دهی وخشک شدن آن ها کافیست اما سعی کنید پس از انجام لیفت از آرایش چشم ، خیس شدن آنها یا دوش گرفتن سریع خودداری کنید

تغییرات بعد از لیفت کردن مژه ها خیره کننده خواهد بود

این سخن را صادقانه میگوییم در حالی که  عمل لیفت کار ظریفی است ، اما تفاوت چشم گیری در زیبایی چشمان شما  ایجاد می کند.

مطمعن باشید درست بعد از انجام لیفت ، دوستان و همکارانتان مدام از درمورد مژه های خیره کننده شما سوال میپرسند که چگونه این حجم از تغییر با وجود طبیعی بودن  مژه ها ممکن است.  و در آخر باید بدانید که  مژه های شما  بعد از لیفت مژه  واقعا بلند و ضخیم تر از قبل به نظر میرسند.

همچنین متخصصان استفاده از یک نرم کننده مژه مانند روغن نارگیل یا کرچک یا سرم مژه را به شما توصیه می کنند ، خصوصاً اگر می خواهید رشد آنها بهتر و سریعتر باشد.

با استفاده از این روش، دیگر نگران  مدت ماندگاری آن نیستید. پس از اتمام کار ،متوجه خواهید شد که عمل لیفت برای طول عمر مژه های طبیعی شما چقد مفید خواهد بود” – چرخه رشد مجدد مژه ی شما بین شش تا هشت هفته است که بعد از آن دوباره میتوانید برای ترمیم مراجعه کنید .

قبل از لیفت  کردن مژه ها چه کارهایی را باید انجام داد؟

قبل مراجعه به مزکز آرایش دائم لطفاً آرایش نکنید و اگر از لنز استفاده می ‌کنید آن را در بیاورید.

ماندگاری لیفت چقدر است؟

از آنجایی که در لیفت مژه از مژه های طبیعی شما  استفاده می شود ، ماندگاری لیفت  بنا به نوع مژه های هر فرد متفاوت است اما معمولاً بین ۶ تا ۸ هفته دوام دارد.

انجام برخی فعالیت ها مانند شنا کردن یا مدام لمس کردن مژه ها می تواند باعث ضعیف شدن پیوندهای مژه شود پس تا حد امکان از انجام چنین فعالیت هایی خودداری کنید.  ضمناً این روش آرایشی در طول دوره مشخص شده نیازی به ترمیم ندارد، فقط بعد از ۶ تا ۸ هفته که ماندگاری آن تقریبآ از بین رفت می ‌توانید مجدداً برای لیفت اقدام کنید.

آیا بعد از انجام لیفت هنوز هم میتوان از تقویت کننده های مژه مورد علاقه خود استفاده کرد؟

بله البته  می توانید از همه سرم های رشد و ضخیم تر شدن موها و همچنین رنگ مو مانند قبل استفاده کنید. لیفت کردن مژه برای ایجاد ظاهری زیبا برای چشم های شما است و شما نیز می توانید برای زیباتر کردن چشم هایتان از هر روشی که دوست دارید استفاده کنید.

ما توصیه می کنیم که بعد از لیفت  کردن مژه های خود از فرمژه استفاده نکنید،  زیرا لیفت نتیجه بهتری نسبت به فرمژه  دارد، اما مهم تر از همه ، استفاده از فر کننده مژه ممکن است باعث ضعف و آسیب به مژه های شما شود.

آیا لیفت مژه همان پرم مژه است؟

در جواب باید بگوییم خیر، با اینکه مواد شیمیایی استفاده شده در لیفت همان محصولات مورد استفاده در پرم است. اما پرم مواد منسوخ شده ‌ای است، که فقط بالای مژه فر می کند. در عوض در روش لیفت مژه با استفاده از پد های سیلیکونی، مژه را مستقیما از ریشه به سمت بالا مسواک می زنند.

با این روش شما می توانید مژه هایی زیبا و جذاب داشته باشید. که می تواند بسته به سلیقه شما صاف یا فر باشد.

آیا لیفت  کردن مژه ها آسیب زاست؟

این روش یک روش کاملا بدون درد و غیر آسیب زا است. فقط لازم است که در هنگام انجام لیفت به مدت ۳۰ دقیقه چشمانتان بسته باشد، توصیه می شود که این زمان را به آرامش و ریلکس کردن خود اختصاص دهید.

آیا مواد  مورد استفاده در لیفت ، ایمن هستند؟

بله، مواد شیمیایی مورد استفاده در لیفت مژه امتحان شده هستند و توسط هزاران نفر در سراسر جهان استفاده می‌شوند . با این حال اگر شک دارید ، مانند هر روش زیبایی دیگر می توانید آن را امتحان کنید.

توصیه می شود که ۲۴ ساعت قبل از لیفت از پچ تست استفاده کنید . پچ تست بسیار ساده است به این صورت که ۲ قطره از لوسیون مورد استفاده در لیفت  را پشت گوشتان مالش می دهید و بعد از ۱۵ دقیقه آن را پاک می کنید و اگر تا ۲۴ ساعت بعد در ناحیه مشخص شده تحریک ، قرمزی یا التهاب ایجاد نشد، پس می توانید با خیال آسوده از لیفت کردن مژه های خود لذت ببرید.

لطفا هنگام رزرو نوبت برای لیفت  و یا لمینت کردن مژه های خود درمورد پچ تست سوال کنید.

ایجاد ظاهری زیبا برای چشم

ضخیم و بلند شدن مژه ها

آیا لیفت کردن مژه،  به مژه های طبیعی آسیب می رساند؟

خیر، مواد شیمیایی و روش مورد استفاده در لیفت برای مژه های طبیعی شما ایمن است فقط  ممکن است بلافاصله بعد از انجام لیفت ، قرمزی در پشت پلکان مشاهده کنید که بر اثر فشار پد سیلیکونی است و بعد از چند دقیقه از بین میرود.

آیا بعد از لیفت می توان آرایش کرد؟

بله قطعاً!  ۲۴ ساعت صبر کنید و بعد از آن می توانید از ریمل مورد علاقه خود استفاده کنید ضمنا ما پیشنهاد میکنیم که از ریمل‌ های ضد آب استفاده نکنید زیرا پاک کردن آنها سخت تر از ریمل ‌های معمولی است با این روش از لیفت مژه های خود هنگام پاک کردن آرایش محافظت می کنید.

 آیا می توان از پاک کننده آرایش چشم استفاده کرد؟

بله، اما صبر کنید تا ۲۴ ساعت از عمل لیفت مژه شما بگذرد، همچنین مطمئن شوید که پاک کننده آرایشی شما دارای روغن نباشد.

 خطرات و عوارض بالقوه لیفت  کردن مژه ها

گرچه خطرات ناشی از لیفت کردن مژه بسیار کم و نادر است اما خطراتی نیز مشاهده شده است این خطرات عبارتند از:

 • عفونت چشم
 • جراحی ‌اخیر چشم و آلرژی به مواد
 • چشمهای بسیار حساس و مبتلا شدن به تب شدید
 • اشک آلود شدن چشم
 • ورم چشم
 • استفاده  نکردن از  قطره چشمی تجویز شده
 • بارداری(  برای خانم هایی که باردار هستند هر گونه آرایش دائم از جمله توصیه نمی شود.)
 • استفاده از داروی تیروکسین(  در بعضی موارد می ‌تواند از پیچ خوردگی مژه ها جلوگیری کند).
 • استفاده از لنز( برای لیفت  کردن مژه  لنز باید برداشته شود)

دستورالعمل های مراقبتی پس از لیفت  کردن مژه ها

رعایت دستورالعمل های مراقبتی در ساعات اولیه پس از لیفت مژه برای ایمنی و اثر بخشی بیشتر ضروری است.

در این دوره سعی کنید که:

 • مژه ها را خشک و بدون آرایش نگه دارید
 • از هر گونه کرم یا لوسیون حاوی روغن استفاده نکنید.
 • از ریمل های ضد آب استفاده نکنید
 • از مژه مصنوعی استفاده نکنید
 • از مالش و تحریک چشم ها بپرهیزید

منابع محتوای لیفت مژه :

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در pinterest
Pinterest
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در reddit
Reddit
اشتراک گذاری در tumblr
Tumblr
اشتراک گذاری در mix
Mix
اشتراک گذاری در vk
VK
اشتراک گذاری در odnoklassniki
OK
[html_block id="258"]
منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات پوسته -> سربرگ -> منو -> منو موبایل (دسته ها) تعیین کنید
برای دیدن نوشته هایی که می خواهید، شروع به تایپ کنید.