لیفت مژه چیست؟

آنچه در این مطلب می خوانید :

لیفت و لمینت مژه چیست؟ فواید و عوارض لیفت مژه چیست؟

 حتما تاکنون درباره لیفت مژه شنیده اید یا شاید قصد انجام آن را دارید. لیفت و لمینت مژه از انواع روشهای آرایش دائم است که در ادامه این مطلب همه آنچه که لازم است درباره آن بدانید ارائه شده است.

در این ویدیو مراحل انجام لیفت و لمینت مژه به صورت گام به گام نمایش داده شده است.

لیفت و لمینت مژه چیست؟

لیفت مژه : شاید این روزها شما هم شنیده باشید که خانم ها می گویند: زمان آن رسیده که ریمل مژه ها را کنار بگذاریم تا کمی استراحت کنند. در واقع با توجه به اینکه  امروزه خودآرایی و استفاده از لوازم آرایشی برای بانوان به یک امر ضروری تبدیل شده این حرف بیشتر شبیه به شوخی است، اما باید به این باور رسید که صنعت زیبایی چشم تحت الشعاع نوآوری ها و ویژگی های جدیدی مانند لیفت و لمینت مژه  و مشتقات آن قرار گرفته است .

علی رغم محبوبیت روزافزون آن ، به نظر می رسد در مورد اینکه لیفت و لمینت مژه  دقیقاً چیست ، سردرگمی زیادی وجود دارد.

ساده ترین اصطلاح و توضیح این است که لیفت روی تارهای طبیعی مژه ی شما  انجام می شود وباعث درشت و ضخیم و بلند تر دیده شدن  مژه های شما میشود.  اغلب با رنگ طبیعی خود  مژه هماهنگ می شود تا مژه ها بیش از پیش برجسته شوند.

قبل و بعد از لیفت

قبل و بعد از لیفت

قطعاً شما هم متوجه افزایش تقاضا برای انجام این کار زیبایی شده اید و واضح است که خانم های زیادی در سراسر دنیا به دنبال پیدا کردن روش هایی برای زیباسازی خود هستند و قطعا در میان اجزای صورت چشم و بخصوص مژه های بلند و حالت دار کمک زیادی به زیبا جلوه دادن چهره کمک زیادی می کند .

لیفت و لمینت مژه چگونه انجام می شود؟

بعد از شستن و خشک شدن مژه ها ، آرایشگر تارهای مژه شما را با استفاده از چسب مخصوص به  محافظ های سیلیکونی که پشت پلک های شما  قرار می گیرند،می چسباند.  سپس مژه های شما را شانه کرده و روی پد می چسبانند تا آنها حالت بگیرند و محلول پرمینگ – که باعث نرم شدن مو می شود  را برروی مژه استفاده می کنند تا مژه ها بتوانند شکل  خود را حفظ کنند – استفاده می شود.

"مراحل

این محلول به مدت ۶ تا ۱۲ دقیقه بر روی مژه های شما باقی می ماند ، این مدت زمان  به این  بستگی دارد که مژه های شما تا چه  زمانی طول میکشد که حالت فر را به خود بگیرد.سپس یک لوسیون فیکس کننده روی مژه های شما زده می شود. این کار مژه های شما را به عقب و به حالت فر حالت می دهد.

بعد از آن از رنگ مورد نظر مشتری برای تیره یا روشن کردن مژه استفاده میکنند. از یک یک محلول حجیم کننده که به مرور زمان تراکم مو را بیشتر می کند. و همچنین مقداری رنگ برای تیره کردن مژه که باعث  ابریشمی شدن آنها میشود نیز استفاده میشود.

بسته به سالن آرایشی  که می روید ، هزینه اضافی ممکن است شامل حال شما شود برای مثال استفاده از روغن های مغذی که استفاده می کنند بسته به نوع آن هزینه اضافی دارد اما برای سلامت و رشد مژه های شما لازم است.

لیفت و لمینت مژه در آرایشگاه

اگر برای  لیفت مژه بدون تحقیق در هر مرکز آرایشی بروید ممکن است چشم ها یا مژه هایتان آسیب ببیند. اما اگر به یک آرایشگر حرفه ای و کاربلد مراجعه می کنید ، دیگر مشکلی نخواهید داشت.

ابتدا بررسی های لازم را انجام دهید، سپس بهترین آرایشگاه را برای لیفت مژه انتخاب کنید.

مواد مورد استفاده در لیفت

مواد مورد استفاده در لیفت

دقت کنید که گاهی اوقات بعضی از آرایشگران از درمان های سریع استفاده میکنند. که شامل استفاده از کرم هایی با فرمول شیمیایی است.  حتی ممکن است وارد چشم شده، یا حتی تارهای مژه را بیش از حد ضعیف کنند. که همه این موارد باعث آسیب رساندن به مژه شما میشود.

مطلب پیشنهادی : تاتو خط چشم دائم چگونه انجام می شود؟

مزایای لیفت مژه نسبت به اکستنشن…

گرچه لزوماً این فرایند و در کل انجام کارهای زیبایی حساسیت خاص خود را دارند. اما هیچ کجا ذکر نشده که لیفت کردن مژه ها باعث ایجاد درد می شود. هنگامی که مژه هایتان را اکستنشن می کنید، مطمئناً احساس درد خواهید داشت. اما با لیفت  هیچگونه دردی  را تجربه نمی کنید.

اکستنشن مژه

اکستنشن مژه

از آنجا که مژه های شما چسب خورده است، اقداماتی را که برای مژه ها انجام می شود احساس نمی کنید. بنابراین خطر خیلی کمی وجود دارد که مواد شیمیایی در چشم شما نفوذ کند.

 • اگر مژه های طبیعی خود را دوست دارید.
 • اگرمی خواهید ظاهری درشت تر و درخشان تر به مژه های طبیعی خود بدهید.
 • اگر می خواهید چشمان شما ظاهر طبیعی خود را حفظ کنند. اگر می خواهید از ریمل و هرگونه لوازم آرایشی استفاده کنید.
 • اگر مژه های بسیار کوتاه دارید و و دوست دارید که مژه های چشمگیر ترو بلندتری داشته باشید
 • این روش انتخاب خوبی برای شماست.

مطمئنا این روش همان فرآیند آرایشی است که می تواند نتیجه دلخواه را به شما بدهد، با انجام لیفت مژه تفاوتهای چشمگیری را مشاهده می کنید.

زمانیکه به ساحل و تفریح می روید ، و یا حتی در طول روز زمانیکه مشغول کارهای شخصی خود هستید بدون آنکه به ظاهر خود توجه کنید، این عمل زیبایی به شما کمک میکند که نگران آشفتگی صورت خود نباشید.  اساساً ، این  روش بهترین گزینه برای بدست آوردن جلوه ای خیره کننده است که هرگز نمی توانید با مژه های طبیعی خود بدست آورید.

لیفت مژه می تواند برای مژه های شما مفید باشد

اگر لیفت و لمینت مژه  درست و اصولی و توسط اشخاص حرفه ای و آموزش دیده انجام شود می تواند برای مژه های شما مفید باشد.

اگر به دنبال سلامتی و احیا مژه های آسیب دیده هستید، خبر خوب این است که لیفت مژه می تواند به شما کمک کند تا دوباره شادابی و طراوت را به تارهای مژه خود بازگردانید.

متخصصان می گویند استفاده مدام از ریمل میتواند به مژه ها آسیب برساند. با استفاده از لیفت می توانید از همه این موارد جلوگیری کرده، و اجازه دهید مژه های شما بلند و محکم شوند.

تغییرات بعد از لیفت کردن

نغییرات قبل و بعد از لیفت

ترمیم و مراقبت از لیفت مژه به مراتب آسان تراز هر روش دیگری است

اکستنشن ها به همان اندازه که پر زرق و برق هستند ، میزان حساسیت و درد بیشتری دارند.  زمان لازم برای انجام لیفت و لمینت مژه  یک ساعت و حتی کمتر اما برای اکستنشن مژه تقریبا دو الی سه ساعت وقت لازم ‌است که این زمان خود باعث خستگی زیاد میشود همچنین عمل اکستنشن مژه باید هر دو تا سه هفته یکبارتمدید شود.

نصف همین وقت برای لیفت کردن مژه ها ،حالت دهی وخشک شدن آن ها کافیست. اما سعی کنید پس از انجام لیفت از آرایش چشم ، خیس شدن آنها یا دوش گرفتن سریع خودداری کنید.

عوارض جانبی لیفت مژه

از آنجایی که لمینت مژه یک روش نسبتاً جدید است، اطلاعات کمی در مورد عوارض جانبی در دسترس است. با این حال، گزارش هایی از عوارض جانبی پس از لیفت و لمینت مژه در بررسی ها وجود دارد.

تحریک پوست شاید بزرگترین عوارض لیفت و لمینت مژه باشد. همچنین اگر سابقه خشکی چشم، آلرژی و حساسیت های چشمی یا پوستی دارید، ممکن است به دلیل مواد شیمیایی موجود در محلول بیشتر مستعد تحریک باشید.

عوارض جانبی محلول  لیفت مژه عبارتند از:

 • تاول ها
 • راش
 • سرخی
 • خشکی چشم
 • چشمان خیس
 • التهاب
 • موهای مژه شکننده تر

اگر محلول در چشم شما فرود آید، نتیجه محتمل آن سوزش قابل توجه یا حتی سوختگی یا زخم است. جدا از اینکه محلول خود باعث تحریک می شود، کار با یک پزشک بی تجربه نیز می تواند خطر عوارض جانبی را در طول فرآیند استفاده افزایش دهد.

موهای آسیب دیده با هر گونه مواد شیمیایی یا کشش اعمال شده به تارهای شما امکان پذیر است. این می تواند به ریزش موی موقت منجر شود.

فواید لیفت مژه

ظاهر طبیعی

 • لیفت مژه روی مژه‌های طبیعی شما کار می‌کند، نیازی به افزودن چیزی به مژه‌هایتان نیست، ما فقط با چیزی که به طور طبیعی دارید کار می‌کنیم و آن را عالی می‌کنیم!

مناسب برای مژه های کوتاه.

 • لیفت مژه برای مژه های کوتاه نیز امکان پذیر است. و یک خبر عالی برای کسانی که مژه های کوتاه دارند – شما هنوز هم می توانید از مژه های کوتاه تر و نازک تر، نتایج برجسته ای شگفت انگیز به دست آورید.

مژه ها را فر می کند، بلند می کند و ظاهری بلندتر و تیره تر می دهد.

 • لیفت مژه همه چیز را انجام می دهد! هنگامی که مژه های شما در حالت طبیعی خود قرار دارند، ممکن است صاف یا حتی رو به پایین باشند، که باعث می شود ابعاد آنها سفت و کوتاه به نظر برسد. وقتی مژه‌هایتان را لیفت می‌کنید، مژه‌هایتان فر و لیفت دارند که ظاهر مژه‌های بلندتر و حتی پرتر را می‌دهد، مژه‌ها را به آن اضافه کنید و مژه‌هایتان مانند آسمان شب تیره شوند. این سه گانه کمال است!

جایگزین عالی برای اکستنشن مژه

 • اگر نسبت به اکستنشن مژه واکنش نشان داده‌اید یا نتوانسته‌اید از نگهداری مژه‌ها پیروی کنید؟ لیفت مژه می تواند برای شما مفید باشد. این درمان شگفت انگیز نگهداری کم و جایگزینی سریعتر است و در عین حال آن حس طبیعی دلپذیر را به شما می دهد.

نگهداری آسان

 • همه ما این روزها زندگی پرمشغله‌ای داریم و گاهی اوقات ممکن است دشوار باشد که زمان مورد نیاز خود را در نظر بگیرید و همچنان احساس زیبایی داشته باشید. “لیفت مژه را در اینجا قرار دهید” لیفت مژه یک درمان سریع و حتی نگهداری کمتر است. با حداقل مراقبت های بعدی، واقعا درمان عالی است.

دستورالعمل های مراقبتی پس از لیفت و لمینت مژه

رعایت دستورالعمل های مراقبتی در ساعات اولیه پس از لیفت مژه برای ایمنی و اثر بخشی بیشتر ضروری است.

در این دوره سعی کنید که:

 • مژه ها را خشک و بدون آرایش نگه دارید.
 • از هر گونه کرم یا لوسیون حاوی روغن استفاده نکنید.
 •  مالش و تحریک چشم ها بپرهیزید
 • مژه مصنوعی استفاده نکنید
 • از ریمل های ضد آب استفاده نشود

ابزار لیفت مژه

 • پد زیر چشم
 • براش و میکروبراش مخصوص لمینت مژه
 • مواد لیفت
 • کراتین و تقویتی مژه
 • چسب لیفت مژه
 • مواد فر کننده
 • مواد تثیبت کننده
 • چسب بیگودی
 • مواد تقویت کننده
 • بیگودی مژه
 • شانه لمینت مژه

قبل از لیفت  و لمینت مژه چه کارهایی را باید انجام داد؟

قبل مراجعه به مرکز آرایش دائم لطفاً آرایش نکنید و اگر از لنز استفاده می ‌کنید آن را در بیاورید.

ماندگاری لیفت مژه چقدر است؟

از آنجایی که در لمینت مژه از مژه های طبیعی شما  استفاده می شود ، ماندگاری لیفت  بنا به نوع مژه های هر فرد متفاوت است اما معمولاً بین ۶ تا ۸ هفته دوام دارد.

انجام برخی فعالیت ها مانند شنا کردن یا مدام لمس کردن مژه ها می تواند باعث ضعیف شدن پیوندهای مژه شود. پس تا حد امکان از انجام چنین فعالیت هایی خودداری کنید.

آیا بعد از انجام لمینت مژه هنوز هم میتوان از تقویت کننده های مژه مورد علاقه خود استفاده کرد؟

بله البته  می توانید از همه سرم های رشد و ضخیم تر شدن موها و همچنین رنگ مو مانند قبل استفاده کنید. لیفت کردن مژه برای ایجاد ظاهری زیبا برای چشم های شما است و شما نیز می توانید برای زیباتر کردن چشم هایتان از هر روشی که دوست دارید استفاده کنید.

ما توصیه می کنیم که بعد از لیفت  کردن مژه های خود از فرمژه استفاده نکنید،  زیرا لیفت نتیجه بهتری نسبت به فرمژه  دارد، اما مهم تر از همه ، استفاده از فر کننده مژه ممکن است باعث ضعف و آسیب به مژه های شما شود.

آیا لیفت و لمینت مژه آسیب زاست؟

این روش یک روش کاملا بدون درد و غیر آسیب زا است. فقط لازم است که در هنگام انجام لیفت به مدت ۳۰ دقیقه چشمانتان بسته باشد. توصیه می شود که این زمان را به آرامش و ریلکس کردن خود اختصاص دهید.

آیا مواد مورد استفاده در لمینت مژه هستند؟

مواد شیمیایی مورد استفاده در لیفت مژه امتحان شده هستند و توسط هزاران نفر در سراسر جهان استفاده می‌شوند. با این حال اگر شک دارید ، مانند هر روش زیبایی دیگر می توانید آن را امتحان کنید.

توصیه می شود که ۲۴ ساعت قبل از لیفت از پچ تست استفاده کنید . لطفا هنگام رزرو نوبت برای لیفت  و یا لمینت کردن مژه های خود درمورد پچ تست سوال کنید.

ایجاد ظاهری زیبا برای چشم

ضخیم و بلند شدن مژه ها

آیا لیفت کردن مژه،  به مژه های طبیعی آسیب می رساند؟

خیر، مواد شیمیایی و روش مورد استفاده در لیفت برای مژه های طبیعی شما ایمن است فقط  ممکن است بلافاصله بعد از انجام لیفت ، قرمزی در پشت پلکان مشاهده کنید که بر اثر فشار پد سیلیکونی است و بعد از چند دقیقه از بین میرود.

آیا بعد از لیفت می توان آرایش کرد؟

بله قطعاً!  ۲۴ ساعت صبر کنید و بعد از آن می توانید از ریمل مورد علاقه خود استفاده کنید ضمنا ما پیشنهاد میکنیم که از ریمل‌ های ضد آب استفاده نکنید زیرا پاک کردن آنها سخت تر از ریمل ‌های معمولی است با این روش از لمینت مژه های خود هنگام پاک کردن آرایش محافظت می کنید.

 آیا می توان از پاک کننده آرایش چشم استفاده کرد؟

بله، اما صبر کنید تا ۲۴ ساعت از عمل لیفت مژه شما بگذرد، همچنین مطمئن شوید که پاک کننده آرایشی شما دارای روغن نباشد.

 

منابع محتوای لیفت مژه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری مطلب در شبکه های اجتماعی

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در pinterest
Pinterest
اشتراک گذاری در vk
VK
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در odnoklassniki
OK
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در reddit
Reddit
اشتراک گذاری در tumblr
Tumblr
اشتراک گذاری در mix
Mix

مطالب پیشنهادی

[html_block id="258"]
منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات قالب -> هدر -> منو -> منو موبایل (دسته ها) تنظیم کنید
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.