تاتو خط چشم دائم

تاتو خط چشم دائم یا خط مژه | ۰ تا ۱۰۰ آنچه که باید درباره تاتوی خط چشم دائمی بدانید

اگر از انجام آرایش روزانه ناراحت هستید، یا کشیدن خط چشم برای شما سخت است، اگر دوست دارید که هر روز صبح با ظاهری زیبا و شاداب، بدون داشتن دلهره از وضع صورت خود بیدار شوید،آرایش دائم یا تاتو خط چشم دائم، که به آن کاشت خط چشم نیز گفته می شود برای شما بهترین گزینه است. اما قبل از انجام تاتوی خط چشم دائمی، راهنمای جامع ما را در مورد خط چشم دائم بخوانید.

در این روش  از ابزارهای تخصصی برای همگام سازی رنگ و شکل مژه، با حالت چشمان شما انجام می شود.  بنابراین نیازی نیست که در مورد تطابق مدل تاتو خط چشم با صورت خود نگران باشید.

این روش کاشت خط چشم دائمی است، اما اگر  مایل باشید می‌توانید پس از دو سال رنگ مشکی تاتو خود را تمدید کنید تا مانند روز اول خط چشمی زیبا و خیره کننده داشته باشید.

فیلم تاتو خط چشم دائم

در این فیلم کلیه مراحل تاتوی خط چشم دائم به صورت گام به گام آورده شده است.

خط چشم دائم چگونه انجام می شود؟

تاتو خط چشم نوعی خالکوبی زیبایی است که اغلب از آن به عنوان آرایش نیمه دائمی یاد می شود که در مرکز آرایشی معتبر انجام می شود.

رنگدانه مورد استفاده با جوهر تاتو بدن بسیار متفاوت است و به وسیله دستگاههای میکروپیگمنتیشن فقط روی لایه اول پوست قرار می گیرد. رنگدانه برای همیشه در پوست باقی می ماند ، اما رنگ آن طوری طراحی شده است که با گذشت زمان محو شود ، از این رو “آرایش نیمه دائمی” نامیده می شود.

تاتو روی خط چشم یا مژه ها اعمال می شود و می تواند به عنوان خط چشم ظریف، نازک یا متوسط ​​تا ضخیم استفاده شود.

تاتو خط چشم فواید زیادی دارد ، از جمله:

 • ضد لک و ضد آب است.
 • بدون نیاز به خط چشم سنتی آرایش ، شکل و رنگ چشم شما را برجسته می کند.
 • نیازی نیست هر روز از خط چشم استفاده کنید!

تفاوت بین تاتو زیبایی و تاتو سنتی چیست؟

 • اگرچه فرایند تاتو آرایشی شبیه به انجام یک تاتو معمولی است، اما تفاوت های اساسی وجود دارد:
 • تاتو خط چشم دائم فقط روی اولین لایه های پوست اعمال می شود، بنابراین رنگ با گذشت زمان محو می شود. جوهر تاتو سنتی بسیار عمیق تر به پوست می رود.
 • کاشت خط چشم نیمه دائمی است و تقریباً ۱۲-۱۸ ماه ماندگاری دارد و معمولاً نیاز به یک تماس سالانه است.
 • درد تاتو آرایشی نسبت به یک تاتو معمولی هنری روی پوست کمتر دردناک است.
 • جوهرهای تاتو آرایشی حاوی پایه فلزی کمتری هستند. این عنصری است که به جوهر اجازه می دهد تا به طور دائمی به آن بچسبد.

انواع تاتو خط چشم دائم :

چهار مدل مختلف خط چشم دائم وجود دارد که می توانید بین آنها یکی را انتخاب کنید:

تاتو بن مژه: خط چشم فوق العاده ظریف

بن مژه

بن مژه

این مدل یک تاتو بسیار ظریف است و می توان آن را به دو روش مختلف انجام داد. به عنوان یک خط باریک که از ناحیه مژه خارج نمی شود یا به عنوان یک نقطه در کنار هر مژه. این باعث می شود مژه های شما بلندتر و ضخیم تر به نظر برسند.

تاتو خط چشم نازک

استفاده از خط چشمی نازک همچنان می تواند چشم های شما را باز کند، در حالی که ظاهری طبیعی تر دارد. این یک گزینه عالی برای کسانی است که خط چشم باریک می خواهند، با این گزینه که آن را بیشتر با آرایش تقویت کنند.

تاتو خط چشم متوسط : پررنگ

تاتو خط چشم متوسط

تاتو خط چشم متوسط

این مدل تاتو با عرض متوسط ​​برای زنانی که هر روز آرایش می کنند و ظاهری می خواهند که بدهی آنها را زیاد کند اما هنوز هم نسبتاً طبیعی است مناسب است.

تاتو خط چشم پهن : فوق العاده پررنگ

خط چشم ضخیم

تاتو پهن برای همه مناسب نیست. برای کسانی که روزانه از آرایش و خط چشم پهن غلیظ استفاده می کنند ، این یک تاتوی خط چشم پهن پررنگ به شما می دهد.

رنگ خط چشم دائم

شما می توانید از رنگهای سنتی قهوه ای و مشکی ، تا رنگهای پرماجرا مانند سبز ، آبی و بنفش را انتخاب کنید. اگر رنگ پررنگ تری را در نظر دارید ، فراموش نکنید که باید در ۱-۲ سال آینده هر روز از این رنگ خط چشم راضی و خوشحال باشید!

اکثر مردم از رنگ مشکی یا قهوه ای استفاده می کنند و تکنسین شما می تواند به شما توصیه های تخصصی را در مورد بهترین رنگ خط چشم دائمی و رنگ پوست شما ارائه دهد.

روش انجام تاتو خط چشم دائم :

کاشت خط چشم دائم  یک امر کاملاً سفارشی است که مدل و رنگ آن بنا بر سلیقه مشتری انجام می شود.  البته به خاطر داشته باشید که  تاتو شما  باید توسط یک تکنسین متخصص انجام شود.

تکنسین طرح و ظاهری را که قبلاً در مورد آن توافق کرده اید طراحی می کند. این روش با پاکسازی چشم با سواب پنبه و پاک کننده آرایش شروع می شود. سپس از کرم بی حسی برای اطمینان از یک روش راحت و بدون درد استفاده می شود.
تکنسین شما از دستکش و عینک های ذره بین برای رعایت بهداشت و دقت استفاده می کند.
تکنسین رنگدانه را به آرامی با سوزن تاتو به پوست شما تزریق می کند. دستگاه خال کوبی دیجیتال و سوزن های سنج کوچک برای ایجاد خطوط ریز و سایه زدن توسط اکثر خالکوبی های متخصص استفاده می شود.
تکنسین شما به منظور قرار دادن رنگدانه در قسمت های کوچکی از خط مژه شما به جلو و عقب حرکت می کند.

بعد از تاتو خط چشم دائم خود،  لازم نیست که نگران انجام کارهای روزانه خود باشید. شما می توانید به تمام کارهای خود رسیدگی کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که از آرایش کردن بخصوص  ریمل مژه ابرو اجتناب کنید.

همچنین  تا زمان بهبودی کامل، از رفتن به سونا و  شنا کردن خودداری کنید.

 آیا انجام دوباره تاتو برای چشم ها مضر است؟

اگر صادقانه خواهیم در مورد آن نظر دهیم،  بله پوست اطراف چشم خصوصاً پلک بسیار حساس است و کاشت خط چشم دائمی یک روش تاتو است، بنابراین ممکن است کمی  آسیب دهنده باشد.  البته انجام یکسری کارها می‌توان از آسیب جدید جلوگیری کرد. و درد ناشی از تاتو را با استفاده از بی حس کننده موضعی کاهش داد. پس مطمئن باشید که تاتوی خط چشم دائم خود را در  مراکز مطمئن و قابل اطمینان  انجام می دهید.

  باید و نباید های لازم قبل و بعد از کاشت خط چشم دائمی :

اگر قصد کاشت خط چشم دائمی دارید، برای مراقبت ازپوست خود همچنین  داشتن چشم هایی خیره کننده و صورتی جذاب باید یکسری روتین های مراقبتی را انجام دهید. ضمناً این  روتین های مراقبتی فقط برای زمان قبل از کاشت خط چشم دائم نیست، بلکه پس از انجام تاتو نیز برای  مدتی باید ادامه داشته باشد.

 روتین های مراقبتی قبل از انجام تاتو خط چشم :

 • شما باید حداقل یک تا دو روز – یا به طور ایده آل یک هفته – قبل از عمل اکستنشن مژه را بردارید تا زمان ناپدید شدن چسب اکستنشن مژه به شما داده شود. حتی مقادیر کمی چسب مژه می تواند مانع استفاده از جوهر شود.
 • حداقل سه روز قبل از عمل مصرف آسپرین ، روغن ماهی و سایر محصولات طبیعی که خون را رقیق می کنند را متوقف کنید.
 • اگر از داروهای تجویزی استفاده می کنید ، قبل از عمل با پزشک مشورت کنید.
 • اگر از لنز استفاده می کنید،  آنها را از چشم خود بردارید.
 • ۲۴ تا ۴۸ ساعت قبل از انجام تاتو از نوشیدن الکل خودداری کنید.
 • قبل از کاشت خط چشم دائمی از نوشیدن مواد کافئین دار از جمله قهوه پرهیز کنید.
 • برای تسکین درد از مصرف هرگونه آسپرین یا ایبوپروفن خودداری کنید. زیرا این قبیل داروها خون را رقیق می کنند.
 • سه روز قبل از انجام تاتوی خط چشم دائم  از مواد آرایشی دوری کنید.
 • از برنزه کردن و آفتاب گرفتن پوست صورت به مدت دو هفته قبل از  تاتو اجتناب کنید.
 • دو هفته قبل از انجام تاتو هیچ‌گونه لکه پوستی روی صورت خود ایجاد نکنید.
 • هر ماه از ویتامین A و رتینول استفاده کنید.
 • حداقل سه هفته قبل از انجام تاتو خط چشم دائمی هیچ گونه عمل بوتاکس و تزریق چربی نداشته باشید.
 • قبل از برگزاری جلسه تاتو به خوبی استراحت کنید و آب کافی بنوشید.

عکس خط چشم

عکس خط چشم


روتین مراقبتی بعد از کاشت خط چشم دائمی :

 • محل انجام تاتو را به مدت سه روز خیس نکنید.
 • از مواد مراقبتی بعد از تاتو که به شما ارائه داده می شود، هر سه ساعت به مدت سه روز استفاده کنید.
 • به مدت دو هفته از محصولات آرایشی شیمیایی(کرم دور چشم )  استفاده نکنید.
 • مدت دو هفته بعد از کاشت خط چشم دائمی در معرض تابش مستقیم آفتاب،  سولار کردن پوست  و همچنین رفتن به استخر خودداری کنید.

تاتو خط چشم در بارداری

زنان باردار باید از فرآیند تاتو در دوران بارداری خودداری کنند تا خطر عوارض تاتو خط چشم را از بین ببرند. تاتو های آرایشی شامل استفاده از رنگ در عمق بالاترین لایه های پوست است. در دوران بارداری، بافت های صورت ممکن است به دلیل تورم و احتباس مایعات دچار انحراف و کشیدگی شوند. این بدان معناست که اگر تاتو خط چشم در دوران بارداری انجام شود ممکن است پس از تولد نوزاد و کاهش تورم، تغییر شکل دهد.

علت آبی شدن تاتو خط چشم

علت ابی شدن تاتو خط چشم

انتخاب صحیح رنگدانه برای تاتو بسیار مهم است. دلیل اصلی آبی شدن خط چشم دائمی، انتخاب اشتباه ترکیب رنگ است. حتی بهترین رنگدانه دائمی با کیفیت و گران قیمت، اگر با نوع پوست و رنگ آن مطابقت نداشته باشد، پس از بهبودی می تواند آبی شود. بنابراین بسیار مهم است که بهترین مرکز تاتو خط چشم را انتخاب نمایید. رنگدانه با کیفیت بالا در نتیجه نهایی بسیار تاثیرگذار است،  اما نتیجه موفقیت آمیز را تضمین نمی کند. دانش و تجربه تکنسین نقش بسزایی در این امر دارد. بنتبر این در انتخاب مرکز تاتو خط چشم دقت کنید.

عوارض تاتو خط چشم

در صورتی که بیماری خاصی نداشته باشید و در انتخاب مرکز کاشت خط چشم دقت کافی به عمل آورید و همچنین مراقبت های قبل و بعد از آن را به خوبی رعایت کنید معمولا عوارشی را مشاهده نمی کنید.

تاتوی خط چشم درد دارد ؟

یکی از مهمترین سوالاتی که اکثر افراد با آن مواجه می شوند این است که  آیا تاتو خط چشم درد دارد؟ قبل از کاشت خط چشم دائمی، یک کرم بی‌حس کننده روی ناحیه مورد نظر اعمال می‌شود، که کل فرآیند را نسبتاً بدون درد می‌کند. با این وجود ممکن است برخی از افراد با حساسیت یا آستانه درد پایین‌تر این روش را کمی ناراحت‌کننده بدانند، اما عموماً اکثر مراجعان درد کمی دارند یا اصلاً درد ندارند .

سوالات متداول تاتو خط چشم 

 • قیمت تاتو خط چشم

قیمت تاتو خط چشم

آرایش دائمی ارزان نیست. اما اگر هزینه آرایش روزانه را در طول سال در نظر بگیرید از لحاظ اقتصادی به صرفه است. البته بیشتر افراد برای پس انداز این کار را انجام نمی دهند. اکثرا این کار را برای راحتی انجام می دهند. و می دانند که همیشه بهترین ظاهر را دارند.

اگر تاتو های آرایشی را با سایر روشهای غیر جراحی مانند بوتاکس یا پرکننده چین و چروک مقایسه کنید، پی به ارزش آن می برید. زیرا تقریباً با همان هزینه برخی بوتاکس ها یا پرکننده ها، که ممکن است فقط ۳-۴ ماه دوام داشته باشد، آرایش دائمی خواهید داشت که سالها طول می کشد. و هر روز در وقت شما صرفه جویی می کند. قیمت تاتو خط چشم به مرکز مورد نظر و تجربه تکنسین دارد .

 • روش انجام کار چقدر طول می کشد؟

معمولاً جلسه انجام تاتو خط چشم دائم یک و نیم تا دو ساعت طول می کشد. که البته بیشتر وقت صرف مشاوره کافی و انتخاب رنگ مناسب پوست شما می شود. و استفاده از داروهای بی حس کننده موضعی می شود.

 • آیا می توانم خط چشم دائم و سایر آرایشهای دائمی را با هم انجام دهم ؟

بله، آرایش دائم یا تاتو صورت کامل ۳-۴ ساعت طول می کشد. در حقیقت یک مزیت دیگری نیز دارد،به عنوان مثال اگر میکرو ابرو و تاتو خط چشم را با هم انجام دهید مراقبت های بعدی و زمان بهبودی شما در یک بازه زمانی یکسان تمام می شود. با این حال ، برخی افراد تصمیم می گیرند که این روش ها را در جلسات متعددی انجام دهند.

 • آیا خط چشم دائمی همان تاتو است؟

بله این کار نوعی تاتو دائمی است است. اگرچه از تکنیک ها و رنگدانه های متفاوتی استفاده می شود. اما در هر دو مورد رنگ در درم پوست کاشته می شود و از نظر فنی یک تاتو است، صرف نظر از نحوه انجام آن.

 • آیا انجام خط چشم دائم ایمن است؟

برای ایمنی کار باید از تمام سوزن ها و پوسته های سوزنی از پیش بسته بندی شده، استریل و یکبار مصرف استفاده شود. ما از سوزن های درجه یک پزشکی استفاده می کنیم که درون یک کارتریج دائمی خاص قرار دارند. این تضمین می کند که شما ایمن ترین و استریل ترین شکل آرایش دائمی موجود را دریافت خواهید کرد.

علاوه بر این تمام مراحل شما تحت استانداردهای فدرال OSHA انجام می شود، که اقدامات ایمن و سالم را برای جلوگیری از آلودگی متقابل از فردی به فرد دیگر تنظیم می کند. البته ممکن است بسته به شرایط جسمانی که دارید ابتدا نیاز به ترخیص پزشکی داشته باشید.

قبل از اقدام به انجام تاتو خط چشم یک شرح حال سلامتی کامل از شما گرفته می شود. موارد منع مصرف یا هشدارهای پزشکی قبل از انجام انواع تاتو مورد بحث قرار خواهد گرفت. توصیه می شود اگر برای برخی از شرایط پزشکی مداوم تحت مراقبت پزشک هستید، به پزشک خود مراجعه کنید. چند اختلال پوستی وجود دارد که از انجام آرایش دائمی جلوگیری می کند.

 • آیا انجام تاتو خط چشم دائم دردناک است ؟

در صورت لزوم از پماد بی حسی تاتو برای کمک به بی حسی مناطق تحت درمان استفاده می شود. این کمک می کند تا هر گونه ناراحتی جزئی را که ممکن است در طول انجام آرایش دائمی تجربه کنید، کاهش یابد. هر کس سطح منحصر به فرد خود را برای تحمل درد دارد.

برخی از افراد احساس می کنند که نواحی خاصی از صورت حساسیت بیشتری نسبت به سایر مناطق دارند. بنابراین تأکید ویژه بر راحتی هرچه بیشتر مشتری وجود دارد. انواع بی حس کننده های موضعی در دسترس هستند، تا اطمینان حاصل شود که انجام تاتو خط چشم شما تا حد ممکن بدون درد باشد.

 • آیا می توانم بلافاصله پس از انجام تاتو به محل کار خود بازگردم؟

ممکن است در روز کاشت خط چشم تورم و قرمزی جزئی داشته باشید. برخی از افراد بیش از سایرین متورم می شوند. چشم ها می توانند حساس باشند و اگر به آلرژی، چشم های بسیار آبریزشده و یا می دانید که به راحتی متورم می شوید. توصیه می شود قبل از عمل خود از داروهای ضد هیستامین بدون بنادریل یا بنادریل بدون نسخه استفاده کنید.

 بسته های یخ به کاهش التهاب کمک می کند و می تواند در ۲۴ ساعت اول به طور مکرر مورد استفاده قرار گیرد. ممکن است بلافاصله پس از تاتو خط چشم دائمی فعالیتهای عادی خود را از سر بگیرید ، البته به شما توصیه می شود برای مدت یک هفته مستقیماً در ناحیه تحت درمان آرایش نکنید. برای محدودیت های اضافی هنگام بهبودی به زیر مراجعه کنید.

در طی هفته اول قرمزی جزئی ، بهبودی و لایه برداری وجود دارد. اکثر افراد برنامه های روزانه خود را از روز بعد از سر می گیرند. توصیه می شود برای موارد خاص یا در صورتی که بخواهید بهترین حالت را داشته باشید به شما یک هفته زمان برای بهبود کامل نیاز دارید.

خط چشم دائمی

خط چشم دائمی

 • چه موقع نتیجه نهایی کاشت خط چشم مشخص می شود؟

در ابتدا رنگدانه خیلی تیره به نظر می رسد. بعد از طی یک فرآیند لایه برداری بهبودی حاصل می شود. لایه سطحی رنگ پس از ۴-۷ روز از بین می رود. پس از بهبود کامل شما در واقع رنگ را از طریق پوست مشاهده می کنید، نه مانند سطح مواد آرایشی سنتی روی سطح پوست.

می توانید انتظار داشته باشید که پس از حدود یک هفته بهبود کامل حاصل شود. رنگ معمولاً هنگام بهبودی حدود ۳۰-۴۰٪ کم رنگ تر از آن است که در روز انجام آرایش دائمی به نظر می رسد.

 • ماندگاری تاتو خط چشم  چقدر است؟

برخی از افراد ممکن است در طی یک تا پنج سال پس از آرایش دائمی به تمدید آن نیاز داشته باشند. به طور معمول ماندگاری تاتو خط چشم حداقل یکسال است. و ترمیم آن نیز معمولاً هزینه زیادی ندارد، زیرا صرفاً رنگ آمیزی مجدد هر منطقه ای است که ممکن است شدت رنگ خود را از دست داده باشد.

 • چه عواملی روی ماندگاری تاتو خط چشم تاثیر می گذارد؟

  • مهارت تکنسین
  • کیفیت رنگدانه های مورد استفاده
  • نوع پوست فرد
  • رنگ اصلی بدن
  • قرار گرفتن در معرض آفتاب
  • استفاده از محصولات مراقبت از پوست لایه بردار

ابتدا باید رنگ را در لایه درم پوست قرار داد، در غیر این صورت به محض اینکه اپیدرم از چرخه ریزش طبیعی عبور می کند از بین می رود.

آفتاب ، محصولات لایه بردار و شنای منظم در محو شدن زودرس نقش دارند. استفاده منظم از ضد آفتاب به جلوگیری از محو شدن زودرس رنگ کمک می کند. رنگ تاتو خط چشم قهوه ای ملایم چندین ماه سریعتر از رنگ خط چشم مشکی محو می شود.

۱۱-خط مژه چیست و چه تفاوتی با خط چشم دارد ؟

برای ایجاد ظاهر طبیعی تر و زیباتر ، می توان خط مژه دائمی را انجام داد. برای انجام این کار رنگدانه های تاتو فقط در محدوده خط مژه کاشته می شود. این روش حتی در مورد آقایان نیز قابل انجام است. و نتیجه ای بسیار طبیعی دارد. و باعث می شود مژه ها پرتر و متراکم تر ببه نظر برسند. این کار برای افرادی که تمایلی به کاشت خط چشم دائمی ندارند، اما می خواهند چشم ها بیشتر برجسته شوند بسیار مناسب است.در این روش با تقویت مژه و قرار دادن رنگدانه ها در فضاهای بین مژه شروع می شود. سپس رنگ تا زمانی که ضخامت مناسبی حاصل شود گسترده می شود.

۱۳- آیا می توانم از ریمل مژه یا ابرو قبل از بهبودی کامل محل تاتو آرایش کنم؟

 نه ، شما باید از استفاده کردن از ریمل مژه و ابرو و سایر آرایش های چشم در مراحل بهبودی خودداری کنید. توصیه می شود که استفاده از ریمل مژه و ابرو را به مدت ۷ روز بعد از کاشت خط چشم متوقف کنید. و سپس با استفاده از ریمل کاملا جدید برای جلوگیری از هرگونه آلودگی یا عفونت احتمالی ،دوباره می توانید آرایش چشمان خود را انجام دهید. استفاده از ریمل در طول روند بهبودی، می تواند منجر به عفونت شود. و پاک کردن ریمل در حین بهبود می تواند در حفظ رنگ اختلال ایجاد کند.

 ۱۴- تاتو خط مژه چیست و چه تفاوتی با تاتوی خط چشم دائمی دارد؟

تاتو خط مژه که به آن تاتو بن مژه نیز گفته می شود یک نوع تاتو خط چشم دائم است که بسیار طبیعی تر از خط چشم کامل به نظر می رسد. در این روش رنگدانه ها فقط روی خط مژه تاتو می شود. این روش حتی در مورد آقایان نیز قابل انجام است و به سادگی  باعث ایجاد حالت پر و متراکم تر بودن مژه می شود. این روش معمولاً برای کسانی که کاشت خط چشم دائم نمی زنند اما می خواهند چشم ها بیشتر برجسته شوند و ظاهر زیباتری داشته باشند بسیار مناسب است.

۱۵- آیا می توانم از ریمل و یا سایر لوازم آرایش چشم قبل از بهبود کامل تاتو استفاده کنم ؟

خیر ، شما باید از استفاده ریمل مژه و ابرو و سایر لوازم آرایش چشم در مراحل بهبودی تاتو خط چشم یا تاتو خط مژه خودداری کنید. توصیه می شود که استفاده از ریمل مژه و ابرو را به مدت ۷ روز متوقف کنید و سپس می توانید با استفاده از ریمل کاملا جدید برای جلوگیری از هرگونه آلودگی یا عفونت احتمالی ، مجددا شرو به آرایش کنید. استفاده از ریمل در طول روند بهبودی می تواند منجر به عفونت شود و پاک کردن ریمل در حین بهبود می تواند در حفظ رنگ اختلال ایجاد کند.

۱۶- من تصمیم دارم جراحی بینایی لیزر انجام دهم. چه زمانی می توانم خط چشم دائمی را انجام دهم؟

خط چشم خود را ۲-۳ هفته قبل از جراحی انجام دهید ، یا باید ۳ ماه بعد از جراحی صبر کنید یا تا زمانی که پزشک به شما اجازه انجام تاتو خط چشم  یا تاتو خط مژه بدهد ، خط چشم دائمی خود را انجام دهید.

۱۷- آیا می توانم جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی انجام دهم؟ آیا خط چشم دائمی تا تاتوی خط مژه تغییر می کنند؟

اگر قصد انجام تاتو خط چشم دائمی دارید فقط باید در قسمت خط مژه های طبیعی این کار را انجام دهید. و تاتو خط چشم نباید دم یا “باله” در  گوشه های پلک داشته باشد. در این صورت اگر جراحی پلک انجام دهید ، خط مژه طبیعی تغییر نکرده و فقط پوست اضافی آن برداشته می شود. خط چشم شما حتی پس از جراحی باید سالم بماند.

اما اگر جراحی بلفاروپلاستی انجام داده اید حداقل تا ۶ ماه از انجام تاتو خط چشم باید خودداری کنید زیرا تا ۶ ماه پس از جراحی پلک ها تغییرات ظاهری دارند. اما اگر تمایل داشته باشید می توانید تاتو خط مژه یا تاتو بن مژه انجام دهید زیرا این تاتو در محل رویش مژه ها انجام می شود و با تغییرات ظاهری پلک ها تاتو خط مژه تغییری نمی کند.

۱۸- من از لنزهای تماسی استفاده می کنم. آیا هنگام انجام تاتو و یا بعد از آن می توانم از لنز استفاده کنم؟

شما باید لنزها را برای تاتوی خط چشم برداید بردارید و توصیه می شود که در صورت امکان به مدت ۲-۳ روز از عینک استفاده کنید. این برای جلوگیری از تحریک و عفونت های احتمالی چشم احتیاط لازم است.

با رعایت اصول بهداشتی ممکن است از روز بعد استفاده از آنها را شروع کنید.

۱۹- من از محصولات تقویت مژه استفاده می کنم. آیا در صورت کاشت خط چشم می توانم از آن استفاده کنم؟

تا هنگام بهبودی کامل خط چشم تاتو باید موقتاً این کار را قطع کنید. توصیه می شود که از استفاده از محصول به مدت ۱۰ روز یا تا زمانی که از بهبود کامل ناحیه تاتو مطمئن نشوید ، خودداری کنید.

منابع مقاله:

4 نظر در “تاتو خط چشم دائم یا خط مژه | ۰ تا ۱۰۰ آنچه که باید درباره تاتوی خط چشم دائمی بدانید

 1. نیلوفر گفت:

  سلام
  ممنونم از مطالب مفیدتون
  لطفا مراکز معتبر برای انجام خط چشم دائم رو معرفی کنید

  1. مدیر سایت گفت:

   سلام دوست عزیز
   خوشحالم که این مطالب برای شما مفید بوده
   متاسفانه امکان اینکه یک مرکز برای تاتو خط چشم رو به شما معرفی کنیم وجود نداره ولی در صفحه اصلی سایت راهنمایی های لازم برای انتخاب یک مرکز معتبر و حرفه ای آورده شده است که می تونید به این صفحه مرجعه کنید.

 2. سهیلا نادری گفت:

  سلام
  از مطالب خوب و کاملتون ممنونم
  من دارم از محصولات تقویت مژه استفاده میکنم و میخام تاتو خط چشم انجام بدم چند تا سوال دارم
  ۱- آیا قبل ازتاتو خط چشم استفاده از این محصولات باعث ایجاد مشکل در رنگ تاتو یا ایجاد حساسیت پوستی بعد از تاتو نمیشه؟
  ۲- انجام تاتو خط چشم باعث ریزش مژه ها نمیشه؟؟
  ممنون میشم اگه جوابمو بدین

  1. مدیر سایت گفت:

   سلام دوست عزیز
   از لطف شما سپاسگزارم
   ۱- به طور کلی بهتر است یک هفته قبل از تاتو خط چشم از هیچ محصولی در ناحیه چشم ها استفاده نشود. تا پوست این ناحیه حالت طبیعی داشته باشد.
   ۲- در صورتی که در یک مرکز معتبر خط چشم دائم خود را انجام دهید و مراقبتهای بعدی را به درستی انجام دهید دچار ریزش مژه ها نمی شوید

   نکته مهم : در مراحل بهبود تاتو ناحیه مورد نظر را لمس نکنید. ودر صورت خارش این ناحیه، از پماد توصیه شده توسط متخصص تاتو خط چشم در این ناحیه استفاده کنید.

   موفق و پیروز باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات قالب -> هدر -> منو -> منو موبایل (دسته ها) تنظیم کنید
سبد خرید