پوسته پوسته شدن ابرو بعد از میکرو

پوسته پوسته شدن ابرو بعد از میکرو – علت پوسته ریزی و درمان آن

بعد از میکرو ابرو از آنجایی که پوست شما در حال بهبودی از برش های ایجاد شده برای میکروبلیدینگ است، تشکیل دلمه یک مرحله طبیعی در روند بهبودی است. بدن برش های ایجاد شده را به‌عنوان زخم درک می‌کند و یک سد محافظ روی آن‌ها ایجاد می‌کند تا به آنها اجازه دهد تا به درستی بهبود یابند. بنابراین، پوسته پوسته شدن ابرو بعد از میکرو کاملاً طبیعی و قابل انتظار است.

بعد از میکروبلیدینگ ابرو ،دلمه هایی روی زخم ایجاد می شود و تشکیل این دلمه ها بخشی از فرایند بهبود است.

اما دلمه های سنگین ممکن است برای برخی از مشتریان رخ دهد و بسته به علت آن و نحوه درمان پوسته‌ ریزی ابرو، می‌تواند بسیار مشکل‌ساز باشد.

پس بیایید در مورد دلمه‌زدگی سنگین میکروبلیدینگ، نحوه پیشگیری از آن و اینکه در صورت وقوع آن چه باید کرد صحبت کنیم.

چرا پوسته پوسته شدن ابرو بعد از میکرو اتفاق می افتد؟

میکروبلیدینگ به معنای برش پوست است – ایجاد برش هایی شبیه موهای ابرو با کشیدن یک تیغه نازک از میان آن و پر کردن آن با رنگدانه. تیغه نسبتاً کم عمق به داخل درم می رود و در نتیجه پوست شروع به تراوش لنف و حتی مقداری خون هنگام میکروبلیدینگ ابرو می کند و این امر پس از اتمام کار نیز ادامه می یابد.

ترشحات روی سطح زخم لخته می شوند و یک سد محافظ ایجاد می کنند.

ترشح لنفاوی و لخته شدن آن طبیعی است، اما برای اطمینان از بهترین نتایج ممکن میکروبلیدینگ، راه هایی برای به حداقل رساندن این ترشحات وجود دارد.

در ادامه دلایل اصلی برای ایجاد دلمه‌های سنگین روی زخم میکروبلیدینگ بیان شده است:

زخم میکرو ابرو به درستی تمیز نشده است

لنف به منظور ایجاد یک سد محافظ بر روی برش ها ترشح می شود. ریز زخم ها نمی توانند فوراً بسته شوند، بنابراین لنف برای چندین ساعت ترشح می شود. در طول این مدت، قبل از اینکه زمان خشک شدن داشته باشد، باید مرتباً آن را پاک کنید.

اگر لنف مرتباً به اندازه کافی تمیز نشود، انباشته و خشک می شود، به این معنی که لایه محافظ ضخیم تری را تشکیل می دهد. اگر در طول درمان خونریزی بیشتری داشته باشید (برخی افراد به سادگی خونریزی بیشتری می کنند، حتی اگر تیغه از آنچه باید عمیق تر نشود)، خون با لنف مخلوط می شود و دلمه حتی غلیظ تر می شود.

فاکتور نوع پوست را نیز باید در نظر گرفت. اگر پوست چرب تر است، به این معنی است که به طور طبیعی سبوم بیشتری تولید می کند. سبوم استخراج شده در ناحیه ابرو نیز با لنف مخلوط می‌شود و می‌تواند در ایجاد دلمه‌های سنگین میکروبلیدینگ نقش داشته باشد.

برای جلوگیری از تجمع همه این مایعات، باید آنها را چندین بار در روز برای روز اول ۱ یا ۲ بار با استفاده از یک پد پنبه ای مرطوب (فقط چند قطره آب استریل) پاک کنید. فقط آن ها را آغشته کنید، آنها را مالش ندهید و بعد با یک پد خشک کنید.

زخم میکرو ابرو به درستی تمیز نشده است

زخم میکرو ابرو به درستی تمیز نشده است

 منبع تصویر: Freepik

پماد مراقبت پس از میکرو ابرو به درستی استفاده نشده است

درمان به اصطلاح مرطوب برای میکروبلیدینگ شامل استفاده از یک پماد مخصوص مراقبت های بعد برای مرطوب کردن ابروهای تازه میکرو شده در ۲ هفته اول است.

برای درک اینکه چرا پماد برای جلوگیری از ایجاد دلمه سنگین میکروبلیدینگ مهم است، باید یک بار دیگر به فیزیولوژی مراجعه کنیم:

  • هنگامی که پوست شکسته می شود، بدن شروع به ترشح لنف می کند تا مانعی بر روی آسیب ایجاد کند.
  • برای تشکیل سد مناسب، زخم تازه باید مرطوب شود. کم و بیش لنف ترشح خواهد کرد.
  • اگر پماد مراقبت های بعدی روی زخم استفاده شود، بدن این سیگنال را دریافت می کند که رطوبت در ناحیه کافی است و پوست لنف بسیار کمتری ترشح می کند.
  • در نتیجه دلمه تشکیل شده کم تر خواهد بود. پماد مراقبت پس از آن نیز این دلمه را انعطاف پذیرتر می کند و به صورت یک لایه نازک می شود.

بنابراین، اگر می‌خواهید از ایجاد دلمه‌های سنگین بعد از میکروبلیدینگ ابرو جلوگیری کنید، مطمئناً مراقبت درمانی  مرطوب انتخاب بهتری نسبت به درمان خشک است.

روش درمان مرطوب مناسب به این معنی است که هر چند ساعت یک بار ناحیه لنفاوی را تمیز کنید و یک لایه نازک از پماد روی آن بمالید. دفعه بعد که ابروهای خود را تمیز می کنید، پماد قبلی را که زده اید را پاک کرده و یک لایه جدید روی آن بزنید.

متخصصین آرایش دائم تاکید می کنند که استفاده از یک لایه بسیار نازک از پماد بسیار مهم است، فقط به اندازه ای که این ناحیه مرطوب بماند . اما مشتریان گاهی اوقات زیاده روی می کنند و بیش از حد از پماد استفاده می کنند. اگر زخم ها با یک لایه ضخیم پماد پوشیده شوند، به اصطلاح زخم خفه می شود.

زخم نمی تواند نفس بکشد و اکسیژن کافی دریافت نمی کند که این روند بهبود را کند می کند. جدا کردن کامل یک لایه ضخیم از سطح پوست بسیار دشوار است، بنابراین باقیمانده ها روی هم جمع می شوند و به تشکیل یک لایه ضخیم کمک می کنند.

پماد مراقبت پس از میکرو ابرو

پماد مراقبت پس از میکرو ابرو

منبع تصویر: Freepik

آلوده شدن زخم

اگر روند بهبود درست پیش برود، ابروها پوسته های بسیار نازکی را تشکیل می دهند که پس از بهبود بافت زیرین پوسته پوسته می شوند. این باعث خارش، خشکی و ناراحتی می شود، اما هیچ چیز شدیدی نیست.

با این حال، مانند هر آسیب پوستی دیگری، ابروهای تازه میکرو شده می توانند عفونی شوند. اگر ابزارهای مورد استفاده کاملاً استریل نشده باشند یا پوست قبل از برش در آن به اندازه کافی تمیز نشده باشد.

عواملی که می توانند باعث آلودگی و پوسته پوسته شدن بیش از حد ابرو بعد از میکرو شوند عبارتند از:

  • ابروها را با انگشتان خود لمس کنید
  • استفاده از پدهای پنبه ای غیر استریل برای تمیز کردن و مرطوب کردن ابروها
  • آرایش کردن در ناحیه ابرو
  • خوابیدن روی بالشی آلوده
  • شنا در استخر

اساساً هرگونه تماس بین ابروها و سطح غیراستریل یا آلوده فرصتی برای باکتری ها برای ورود به زخم است و در آنجا بیشتر توسعه می یابد.

پاسخ بدن به آلودگی ایجاد التهاب و افزایش تولید لنف است. در نتیجه، پوسته پوسته شدن ابرو بعد از میکرو  به صورت شدید اتفاق می افتد.

چرا پوسته پوسته شدن ابرو بعد از میکرو مشکل ساز است؟

اگر بعد از میکروبلیدینگ دچار پوسته پوسته شدید شوید، ۲ چیز ممکن است اشتباه پیش برود: عفونت و احتباس ضعیف رنگدانه.

بیایید هر کدام را توضیح دهیم.

عفونت

عفونت می تواند باعث ایجاد دلمه سنگین میکروبلیدینگ شود، اما برعکس نیز عمل می کند. یک دلمه میکروبلیدینگ ضخیم انواع ناخالصی ها را به دام می اندازد : گرد و غبار، میکروب ها، سبوم. این آلاینده ها همیشه روی سطح باقی نمی مانند – آنها می توانند وارد زخم ها شوند.

چنین محیط مرطوب و گرمی، بستر مناسبی برای رشد باکتری ها است.

اگر متوجه شدید که ابروهایتان می سوزد، خارش شدید می کند، تورم می کند، خونریزی می کند، چرک می ریزد یا هر نوع بثورات در آن ناحیه شروع می شود، فوراً با هنرمند خود تماس بگیرید و به متخصص پوست مراجعه کنید.

کاشته نشدن رنگ هنگام میکروبلیدینگ

پوسته ای که روی ابروهای تازه انجام شده ایجاد می شود، ناگزیر حاوی مقداری رنگدانه است و زمان پوسته پوسته شدن میکرو ابرو آن قسمت از رنگدانه که کاشته نشده اند همراه با پوسته ها از پوست خارج می شوند.

جدا شدن پوسته های نازک با کمی رنگدانه کاملا طبیعی است و نمی توان از آن جلوگیری کرد. اما پوسته های ضخیم و سنگین رنگدانه بیشتری را به دام می اندازد و می برد، رنگدانه کمتری در پوست باقی می ماند و میکروبلیدینگ شما خیلی سبک می شود و حتی ممکن است برخی از سکته ها به طور کامل ناپدید شوند.

اگر اجازه ندهید دلمه به طور طبیعی از بین برود، احتباس حتی بدتر خواهد بود . هرچه دلمه‌ها ضخیم‌تر باشند، وسوسه برداشتن آن‌ها بیشتر می‌شود، اما اگر پوسته‌ها را قبل از بهبود کامل بافت زیرین بکشید، رنگدانه‌ها را به صورت تکه‌ای از بین می‌برند و ابروهای شما به صورت تکه‌ای بهبود می‌یابند.

 

بنابراین، چگونه از پوسته پوسته شدن شدید ابرو بعد از میکرو جلوگیری کنم؟

دستورالعمل های بعدی را که هنرمند شما تجویز می کند تا حد امکان دنبال کنید – به خصوص پاک کردن لنف – و برای جلوگیری از آلودگی و عفونت بعدی به مدت چند روز به ابروهای خود توجه زیادی داشته باشید. اگر متوجه علائمی خارج از بهبودی طبیعی یا پوسته پوسته شدن شدید ابرو بعد از میکرو شدید، با آرایشگر خود تماس بگیرید و در اسرع وقت با یک متخصص پوست وقت ملاقات رزرو کنید. هر چه مدت طولانی تری یک عفونت احتمالی را نادیده بگیرید، درمان آن دشوارتر خواهد بود.

منبع تصویر جلد: Freepik

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات قالب -> هدر -> منو -> منو موبایل (دسته ها) تنظیم کنید
سبد خرید