اسکالپ سر چیست
آنچه در این مطلب می خوانید:
1. اسکالپ سر چیست؟ فواید و عوارض میکرو اسکالپ یا تاتو سر چیست؟

اسکالپ سر چیست؟ فواید و عوارض میکرو اسکالپ یا تاتو سر چیست؟

از دست دادن موها مشکلی است که در زندگی بسیاری از افراد وجود دارد و می تواند بسیار نا امید کننده باشد. حتی اگر راه های مختلفی برای درمان این مشکل وجود داشته باشد ، اکثر آنها به طور غیر منطقی گران هستند و ممکن است نتایج موفقیت آمیزی نداشته باشند.در ادامه این مطلب اسکالپ سر که یکی از روشهای درمانی ریزش مو است مورد بررسی قرار می گیرد و به سوالات زیر پاسخ داده می شود:

 • اسکالپ سر چیست؟
 • روش انجام اسکالپ سر چگونه است؟
 • میکرو اسکالپ سر چیست؟
 • اسکالپ موی سر بانوان چگونه انجام می شود؟
 • ماندگاری اسکالپ سر چقدر است؟
 • اسکالپ سر مردان چگونه انجام می شود؟
 • عوارض میکرو اسکالپ چیست؟
 • آیا اسکالپ سر باعث ریزش مو می شود؟

کاشت مو همیشه اولین انتخاب است . اما بسیاری اوقات هزینه زیادی دارد ، و اغلب اوقات کیفیت بالایی ندارد یا حتی خطرناک است. یکی دیگر از گزینه ها اکستنشن مخصوص مو است، که بسیار گران است و تا آخر عمر به مراقبت نیاز دارد.

علاوه بر این ،کلاه گیس هم یک روش است ، شاید ارزان ترین انتخاب نیز همین باشد ، اما علاوه بر این که دائمی نیست،مشکلات زیادی به همراه دارد.در نهایت، گزینه اسکالپ سر وجود دارد ، یک روش نسبتاً جدید که می تواند بسیاری از مشکلات مختلف ریزش مو را حل کند.

اسکالپ سر چگونه انجام می شود ؟

 

علت ریزش مو چیست؟

به منظور درک کامل اسکالپ سر ، بسیار مهم است که بدانید شایع ترین دلایل ریزش مو چیست:

 • ژنتیک

اگر می بینید که موهای شما با سرعتی سریع تر از حد معمول در حال ریزش است ، ممکن است این مشکل بخاطر  ژن شما باشد. یعنی ، ژنتیک شایع ترین عامل ریزش مو است.  از آنجا که فولیکول های مو دارای طرح DNA هستند ، ممکن است که شما موهای خود را از دست می دهید زیرا ریزش مو در خانواده شما وجود دارد.

 • هورمون ها

گاهی موها تا متوقف شدن رشد موها نازک و نازک می شوند. این ممکن است در مردانی اتفاق بیفتد که بیش از حد به هورمونی به نام دی هیدروتستوسترون (DHT) حساس هستند. این هورمون فولیکول های مو را کوچک می کند که اغلب منجر به ریزش مو می شود.

 • سن

یک دلیل بسیار منطقی  دیگر ، این است که موهایمان را در حال افزایش سن از دست می دهیم.

 • عوامل دیگر

سایر عوامل ریزش مو عبارتند از مصرف زیاد الکل ، داروهای مختلف و رژیم غذایی نامناسب.

اسکالپ سر چیست؟

میکرو اسکالپ

میکرو اسکالپ سر چیست؟

این روش که اغلب به اختصار SMP نامیده می شود ، روشی نسبتاً جدید و بسیار پیشرفته برای قرار دادن رنگدانه ها زیر پوست است.

با این حال ، بر خلاف تاتو  های دائمی بر روی پوست ، برش های انجام شده در حین انجام  اسکالپ سر به اندازه کافی به پوست نفوذ نمی کند . در نتیجه ظاهر طبیعی تری به دنبال دارد. این  روش شامل استفاده از تجهیزات و تکنیک های بسیار تخصصی برای تزریق رنگدانه به پوست سر است. فرآیند نهایی به دو چیز زیر بستگی دارد: استفاده از تجهیزات مناسب و با کیفیت بالا و متخصص که این روش را انجام می دهد.

میکرو اسکالپ سر از چه زمانی انجام می شده است؟

اگر چه این روش به عنوان یک روش نسبتاً جدید در نظر گرفته  می شود . اما ثابت شده است که اولین بار میکرو اسکالپ سر در دهه ۱۹۷۰ اتفاق افتاده است.  اولین بار این روش به شکل تاتو و با استفاده از جوهر تاتو  انجام شد. اما امروزه قضیه بسیار متفاوت است. زیرا تکنسین های آرایش دائم از رنگ ها و رنگدانه های گرمتر استفاده می کنند که نتیجه  را طبیعی تر نشان می دهد.

علاوه بر این ، این روش تا سال ۲۰۰۲ به طور کامل توسعه نیافته بود  و اولین بار به صورت عمومی در سال ۲۰۰۶  ارائه شد.

اسکالپ سر برای چه کسانی مناسب است؟

اسکالپ پوست سر

چه کسانی می توانند اسکالپ سر را انجام دهند؟

درست مانند روش های دیگر تاتو ، اکثر افراد می توانند این روش را انجام دهند. با این حال ، موارد خاصی وجود دارد که بیماران قبل از انتخاب این روش باید به آنها توجه کنند. حتی اگر شخص متقاضی این روش اولین جلسه مشورت با متخصص ، را نیز انجام داده باشد، شرایط خاصی وجود دارد که می تواند نیجه  نهایی را تحت تأثیر قرار دهد.

این شرایط عبارتند از:

 • افراد مبتلا به دیابت.
 • بیماری های جدی مانند سرطان ، صرع یا اختلالات خود ایمنی.
 • افرادی که هرگونه اختلال خونریزی دارند.
 • استفاده از داروهای رقیق کننده خون.
 • افرادی که اخیراً تزریق بوتاکس یا فیلر انجام داده اند.

آیا هم مردان و هم زنان می توانند میکرو اسکالپ سر را انجام دهند؟

قطعا بله. میکرو اسکالپ پوست سر در درمان ریزش مو در مردان و زنان موثر است. درست مانند مردان ، زنان نیز از ریزش مو و طاسی رنج می برند ، هر چند که به اندازه مردان  رایج نیست.ریزش مو و طاسی در خانم ها می تواند به دلایلی چون بارداری ، جراحی یا استرس رخ دهد.

با این حال ، در رنگدانه های پوست سر بین مردان و زنان تفاوت هایی وجود دارد. به عنوان مثال ، یک مرد به منظور تکرار فولیکول های مو این روش را انجام می دهد ، در حالی که هدف اصلی از اسکالپ پوست سر زنان کاهش کنتراست بین پوست سر و مو است. علاوه بر این ، احتمال کچل شدن یک زن بسیار کم است. زیرا  تار های مو در خانم هابه طور مساوی در سراسر پوست سر پراکنده هستند. علاوه بر این ، خط موی پیشانی خانم ها معمولا سالم  و بدون ریزش باقی می ماند.

لازم به ذکر است که زنان قبل از انتخاب روش SMP  لازم نیست سر خود را بتراشند. به جای آن ، متخصصان رنگدانه را در قسمت های خالی مو پخش می کنند و در نتیجه روی پوست سر “سایه ” ایجاد می شود. در نهایت ، مشاهده تفاوت بین مو و پوست سر دشوارتر می شود. رنگدانه ها باعث ایجاد توهم موهای طبیعی روی سر می شوند.

روش SMP برای افرادی که موهای تیره و مشکی دارند به خوبی عمل می کند.  روشSMP برای زنان بلوند بسیار توصیه نمی شود.

اسکالپ پوست سر برای زنان و مردان

اسکالپ سر برای مردان و زنان

چند نوع اسکالپ سر وجود دارد؟

انواع مختلفی از سبک ها ی اسکالپ سر وجود دارد .

برخی از محبوب ترین و مهمترین انواع میکرو اسکالپ سر:

کاهش خط مو

این گزینه بهترین گزینه ممکن برای مردانی است  که می خواهند خط موی فعلی خود را پایین تر آورده و خط موی عقب رفته را بازیابی کنند. متخصصین آرایش دائمی برای ایجاد بهترین نتیجه ممکن از جوهرهای مخصوص مو استفاده می کنند. این  روش باعث  می شود که ظاهر موها پرتر و خط مو تمیز به نظر برسد.

افزودن تراکم به موها

برای انجام این روش ، لازم نیست که صرفاً موهای بسیار کوتاه داشته باشید ، زیرا بسیاری از مردانبا وجود داشتن موهای بلند هم خواستار انجام این روش و به دنبال آن ، افزایش تراکم موه های خود هستند.  بسیاری از مردم میکرو اسکالپ مو را راه حلی مناسب برای پوشاندن یا پر کردن موهای نازک یا از دست رفته می دانند.

یک متخصص با استفاده از تجهیزات پیشرفته و ایجاد رویکرد سه بعدی ، رنگدانه را در نقاط بدون موی سر وارد می کند و با این کار  تار موهای ضعیف  را متراکم تر اما بسیار طبیعی جلوه می دهد.

لبه بالایی
این روش همچنین به عنوان “Jamie Foxx” شناخته می شود . روش لبه بالا یک گزینه بسیار محبوب است. اولویت اصلی این روش ، ایجاد خط موی بسیار ظریف و دقیق است. این روش به دلیل حساسیت بالایی که دارد باید توسط بهترین متخصصان انجام شود.

انواع اسکالپ سر

میکرو اسکالپ سر

میکرو اسکالپ سر یا تاتو سر چگونه انجام می شود؟

کل درمان و روش انجام این کار بسیار دقیق است. همانطور که قبلاً نیز گفته شد ، میکرو اسکالپ سر در واقع تزریق رنگدانه با استفاده از دستگاه میکروپیگمنتیشن به پوست سر مراجعه کننده است و معمولاً پس از ۲ یا ۳ جلسه تکمیل می شود.

ترتیب مراحل اسکالپ سر :

مرحله ۱

اولین قدم ، مشورت اولیه با متخصص مورد نظر است. شما می توانید به صورت حضوری و رو در رو با متخصص خود صحبت کنید و مشور ت بگیرید که البته بهترین گزینه برای مشور است. اما گزینه های دیگری  نیز وجود دارد که می توانید از طریق تلفن یا حتی از طریق تماس تصویری با متخصص خود مشورت کنید. متخصص آرایش دائم باید وضعیت پوست سر مشتری را ببیند تا مدل مناسب  برای شما  را تشخیص دهد می شود.

گام ۲

پس از آن ، شما به همراه متخصصتان باید درمورد سبک موردنظرتان ، رنگ رنگدانه و سایر جزئیات که برای نتیجه نهایی اهمیت زیادی دارند ، تصمیم بگیرید. این مرحله بسیار مهم است زیرا شما  دقیقاً می دانید که باید انتظار چه چیزی را داشته باشید.

مرحله ۳

بعد از انتخاب طرح و رنگ ابرو ، درمان شروع می شود. اولین جلسه به منظور ایجاد ظاهر جدید انجام می شود. پس از این ممکن است پوست سر کمی قرمز شود ، اما معمولاً بعد از یک یا دو روز به حالت عادی برمی گردد.

مرحله ۴

مرحله دوم به منظور ایجاد جزئیات بیشتر و استفاده از رنگدانه برای برطرف کردن نقایص در مرحله اول اسکالپ سر است.  این کار به منظور افزودن عمق بیشتر به ظاهر نهایی انجام می شود ، زیرا همیشه مهم است که نتیجه نهایی تا حد ممکن طبیعی به نظر برسد.

مرحله ۵

گاهی اوقات ممکن است اتفاق بیفتد که به مرحله سوم نیاز باشد. این مرحله اغلب به درخواست مشتری انجام نمی شود. این مرحله اگر در رنگ یا طرح تاتو مشکلی پیش بیاید یا نیاز به اضافه کردن چیزی باشد، انجام می شود.

روش اسکالپ سر چقدر طول می کشد؟

درست مانند سایر روشهای تاتو دیگر ، مدت زمان مورد نیاز برای انجام این کار متفاوت است. یک جلسه معمولی بین سه تا چهار ساعت طول می کشد . اما جلسات اضافی معمولاً زمان بسیار بیشتری را می طلبد. این جلسات برای دستیابی به  یک ترکیب صحیح برای تراکم و رنگ ابرو  انجام می شود . سعی کنید کار اسکالپ سر خود را به یک  فرد متخصص و با تجربه بسپارید.

فاصله بین مرحله اول و دوم بین یک تا چهار هفته است. این کار به این صورت انجام می شود که رنگدانه به طور طبیعی روی پوست شما قرار می گیرد. با این کار ، متخصص آرایش دائم می تواند ببیند که  واکنش پوست سر به رنگدانه و دریافت آن چگونه بوده است و در صورت نیاز مرحله دیگری را انجام دهد.

آیا اسکالپ سر دردناک است؟

پاسخ به این سوال بسیار دشوار است زیرا افراد آستانه متفاوتی برای درد دارند. کاشت مو اغلب یک روش کاملاً بدون درد است که به دلیل پمادهای بی حس کننده و آرام بخش است. برعکس ، اسکالپ سر ممکن است کمی درد داشته باشد ، اما قطعاً دردناکتر از انجام یک تاتو های سنتی نیست.

به طور کلی تاتو های آرایشی برخلاف تاتو های سنتی که در عمق پوست تزریق می شدند، در لایه های سطحی قرار می گیرند. به همین دلیل هم آسیب زیادی به پوست نمی رسانند.  با انجام این روش کمی درد را حس خواهید کرد اما چند ساعت نشستن و تحمل کمی درد مطمعناً  از خارش و تورم بعد از انجام اسکالپ ، بهتر است.

آیا اسکالپ سر ایمن است؟

بله ، میکرو اسکالپ پوست سر به دلیل روش تخصصی درج رنگدانه و رنگدانه های طبیعی که در این فرآیند استفاده می شود ، بی خطر است. این روش هم برای افراد جوان مبتلا به ریزش مو و هم برای افراد مسن مناسب است.

باید بدانید که  در روش اسکالپ سر هم مانند دیگر روشها احتمال ایجاد عفونت در ناحیه تحت درمان وجود دارد . بنابر این سعی کنید که مرکز آرایش دائم معتبر و متخصص با تجربه ای انتخاب کنید. اگر متخصصی که این کار را انجام می دهد از تجهیزات استریل شده استفاده کند احتمال عفونت نیز از بین می رود . حتما به دستورالعمل ها و توصیه های متخصصتان عمل کنید.

آیا اسکالپ پوست سر ایمن است؟

ایمنی اسکالپ

چگونه برای میکرو اسکالپ سر آماده شویم؟

هنگامی که تصمیم به انجام SMP گرفتید، یکسری کار ها را می توانید انجام دهید تا در نهایت نتیجه بهتری از اسکالپ خود داشته باشید.

این کارها عبارتند از :

سر خود را بتراشید
پوست را مرطوب کنید
مقداری پاراستامول و یا ایبوپروفن مصرف کنید

ماندگاری اسکالپ سر چقدر است؟

شما  باید در روزهای اول پس از درمان از فعالیت هایی که باعث تعریق پوست سر می شود خودداری کنید. علاوه بر این ، شما باید از شستن سر خود خودداری کنید.

اصلاح و مرطوب کردن منظم  سر تنها پس از گذشت ده روز از عمل توصیه می شود.

مراقبتهای بعد از اسکالپ سر

در روزهای اول پس از اسکالپ سر ، از موارد زیر اجتناب کنید:

 • ورزش و عرق کردن
 • دوش گرفتن ، شامپو زدن و شستن سر
 • استفاده از مرطوب کننده
 • دست زدن به سر
 • تراشیدن

سه تا چهار هفته پس از درمان ، از موارد زیر اجتناب کنید:

 • قرار گرفتن پوست سر در معرض نور خورشید یا گرمای شدید
 • شنا در استخر کلر
 • استفاده از سونا یا اتاق بخار

در مورد محو شدن رنگدانه ، در اکثر موارد محو شدن اسکالپ سر چهار تا شش سال طول می کشد. پس از آن مجدداً می توانید اسکالپ سر خود را ترمیم کنید.

بهبودی اسکالپ سر چقدر طول می کشد؟

در واقع مراجعه کننده باید چند هفته منتظر بماند تا درمان دوم به پایان برسد. سپس نتیجه نهایی مشخص خواهد شد. بنابراین می توان گفت که اکثر بیماران بین ۲ تا ۴ هفته منتظر می مانند تا نتیجه نهایی را تجربه کنند.

با این حال ، در مورد درمان واقعی تاتو بجای موی سر ، بیماران در هر جلسه موی تاتو در ۲۴ – ۴۸ ساعت پس از درمان قرمزی جزئی روی پوست را تجربه خواهید کرد. ولی این یک چیز جزیی است به طوری که روز بعد می توانید به سر کار بروید .

چه زمانی باید اسکالپ سر را ترمیم کرد؟

ترمیم اسکالپ سر ، حدود یک هفته پس از اولین جلسه انجام می شود . در این جلسه با استفاده از یکسری رنگدانه شکاف های حاصل از اسکالپ را پر می کنند. این کار به منظور افزودن عمق بیشتر به ظاهر نهایی انجام می شود ، زیرا مهم است که نتیجه نهایی تا حد ممکن طبیعی به نظر برسد.

جلسه سوم  اجباری نیست و در بیشتر موارد انجام نمی شود. با این حال ، اگر مراجعه کننده بخواهد رنگدانه ها را کمی تره تر کند یا چیزی  را به اسکالپ سر خود اضافه کند ، می توان یک جلسه ترمیم اضافی را درخواست کند.

اسکالپ سر چه کاری  برای شما  می تواند انجام دهد؟

اسکالپ سر یک روش عالی برای افراد جسوری است که می خواهند موهای خود را پرپشت تر نشان دهند. انجام این کار به غیر از ایجاد یک ظاهر جذاب با موی تراشیده برای آقایان ،برای کسانی  که می خواهند موهایشان ضخیم تر به نظر برسد و تضاد بین مو و پوست سر را کاهش دهند نیز مناسب است.

جدا از تراکم نامحدودی که این روش برای مو رائه می دهد شما می توانید مدل موهای خود را همانطور که می خواهید حفظ کنید. تاتو سر یک گزینه عالی برای بیماریهای مرتبط با مو است. انواع مختلفی از بیماریهای مرتبط با مو وجود دارد ، اما گاهی اوقات ریزش مو می تواند یک عارضه جانبی دارو باشد. مشکلاتی مانند ویتیلیگو ، لوپوس ، مشکلات تیروئید و آلوپسی تنها برخی از نمونه بیماری هایی هستند که می توانند زنان و مردان را تحت تأثیر قرار دهند.

علاوه بر این ، بیماران مبتلا به سرطان یا ایدز نیز ممکن است نازک شدن مو را تجربه کنند. تاتو بجای موی سر ممکن است یک راه حل ساده ، مقرون به صرفه و تضمین شده برای چنین مشکلاتی باشد.

آیا نتایج اسکالپ سر همیشه واقع بینانه هستند؟

این چیزی است که تا حد زیادی به کلینیک و متخصص تاتو که انتخاب می کنید بستگی دارد. یک متخصص خوب و ماهر می تواند نتیجه نهایی را برای شما خیلی خوب یا خیلی بد جلوه دهد. بنابراین اگر شما یک کلینیک اسکالپ خوب انتخاب کنید ، نتایج بسیار خوبی خواهید داشت.  خوب یا بد بودن این  روش به خاطر دو جلسه اسکالپ پوست سر است که طی آن آرایشگر متخصص از رنگدانه ها و سایه های مختلف برای ایجاد جلوه ای واقع بینانه تر و سایه مناسب استفاده می کند.

ماندگاری اسکالپ سر چگونه است؟

آثار تاتو سر به طور متوسط ​​می تواند چهار تا شش سال دوام داشته باشد.

ماندگاری اسکالپ سر چقدر است؟

مدت ماندگاری اسکالپ سر

آیا اسکالپ سر عوارض جانبی دارد؟

اکالپ سر به طور کلی روشی ایمن است اما در موارد نادری هم می توانند باعث آسیب شود. مهمترین عامل این است که شما یک تکنسین معتبر را انتخاب کنید که نحوه برخورد با انواع مختلف پوست را بداند و  به یاد داشته باشید که در طول مشاوره اولیه تمام سوالات مهم را از متخصص خود بپرسید.

با این حال ، موارد خاصی وجود دارد که بیماران باید در نظر داشته باشند:

 • برخی از افراد به طور کلی به جوهرهایی که روی پوست آنها زده می شود حساسیت دارند ، بنابراین ممکن است این افراد به رنگدانه اسکالپ پوست سر نیز حساسیت داشته باشد. اگرشما نیز دارای حساسیت هستید هستید ، مطمئن شوید که تکنسین خود را از همه مواردی که به آن حساسیت دارید مطلع کنید. با این حال ، بیشتر تکنسین ها از رنگدانه های بسیار ایمن استفاده می کنند که ضد حساسیت هستند.
 • اگر در کلینیکی که روش اسکالپ سر را انجام می دهید از جوهر و رنگدانه با کیفیت پایین استفاده می شود ، ممکن است حاوی فلزات سنگین باشد.  در درجه اول مسئله کیفیت مهم تر از اثر جانبی است.
 • در نهایت ، بسیار مهم است که از یک سوزن استریل که قبلاً استفاده نشده است ، استفاده شود.

عوارض اسکالپ سر چیست؟

انتخاب این روش برای شما یکسری  معایب دارد.

 • اول از همه ، اسکالپ سر یک روش دائمی است که بسیاری از مردم آن را یک عیب می دانند. الگوی مو همیشه همانند خالکوبی روی پوست ثابت می ماند و تغییر آن نیاز به فرآیند برداشتن لیزر دارد که دردناک است و هزینه های زیادی را در بر دارد.
 • علاوه بر این ، قرار گرفتن طولانی مدت در معرض اشعه ماوراء بنفش خورشید می تواند میزان محو شدن را افزایش دهد. نتیجه نهایی پس از ۴ تا ۶ سال محو می شود ، اما در برخی موارد افراد برای ایجاد تغییرات قبل محوشدن رنگدانه، به کلینیک مراجعه می کنند.
 • در نهایت ، اگر مردان موهای اسکالپ شده  را انتخاب کنند ، باید موهای خود را بسیار کوتاه نگه دارند تا از ظاهر موهایشان به خوبی نشان داده شود.
آیا اسکالپ سر معایبی دارد؟

اسکالپ پوست سر

چرا این روزها تعداد کسانی که اسکالپ بدی را روی سر انجام داده اند زیاد شده است؟

به دلیل افزایش چشمگیر تعداد آرایشگران مبتدی که به طور ضعیف آموزش دیده اند و تجربه ای ندارند، در چند سال اخیر افزایش یافته است. به همین دلیل دیدن افرادی که اسکالپ های بدی انجام داده اند چندان غیرمعمول نیست.

از آنجا که روش اسکالپ یک امر نیمه دائمی است ، تکنسین اسکالپ سر خود را عاقلانه انتخاب کنید. تجربه ، آموزش مناسب ، دانش و ابزار همه عوامل مهمی هستند که باید به آنها توجه بیشتری داشته باشید. همچنین ، اگر دیدید که  این روشها در فضای راحت ، خصوصی و تمیز مطب پزشکی انجام نمی شود  بلکه در اتاق هتل انجام می شود ، سریعاً آن را رد کنید.

اشتباهات رایجی که باعث ایجاد مشکلات در اسکالپ سر می شوند ؟

رایج ترین اشتباهاتی که در اثر روش نادرست اسکالپ سر رخ می دهد عبارتند از:

 • استفاده از رنگدانه های اشتباه
 • رنگدانه ها در عمق نفوذ اشتباه به پوست سر اعمال می شوند
 • رنگدانه هایی که با استفاده از وسایل اشتباه روی پوست سر اعمال می شوند
 • تکنسین هایی که به درستی آموزش ندیده اند

اگر تکنسین شما  از رنگدانه های تاتویی استفاده می کند که از ترکیب رنگی شامل آبی ، سبز و بنفش ساخته شده است. در طی چند هفته به احتمال زیاد سر شما با تبدیل به سبز یا آبی شروع به تغییر رنگ می کند. اگر نقاط ایجاد شده روی سر بیش از حد بزرگ باشند، به این معنی است که جوهر بسیار عمیق تر از آنچه باید باشد رسوب کرده است. به احتمال زیاد به این دلیل است که تکنسین مرکز آرایشی از سوزن های تاتو سنتی استفاده کرده است.

آیا می توان اسکالپ سر بد را ترمیم کرد؟

در این موارد تصحیح نیز ممکن و ضروری است. باید به محض مشاهده نتایج نامطلوب ، جلسات  اسکالپ را متوقف کنید تا تصحیح اشتباه آسان تر شود. حذف آن از ۱-۲ جلسه  تا ۱۰ جلسه طول می کشد که بستگی به نحوه استفاده از رنگدانه ، عمق و نوع آن دارد. متأسفانه ، این روند ممکن است ماه ها به طول انجامد و کاملاً ناراحت کننده باشد.

لازم به ذکر است که همه اصلاحات درمانی نیاز به برداشتن لیزر ندارند. اکثر تنظیمات خط مو و نمای جانبی ، افزایش تراکم ، اصلاح تیرگی و محو شدن بدون نیاز به برداشتن لیزر حاصل می شود.

مطلب پیشنهادی : میکرونیدلینگ چیست؟ و چه کاربردهایی دارد؟

گزینه های دیگر بجز اسکالپ یا تاتو سر..

اسکالپ پوست سر تنها یکی از راه های ممکن برای مقابله با لکه های برجسته ، نازک شدن موها یا کاهش خطوط مو است. این یکی از جدیدترین روش های درمان ریزش مو است که امروزه در دسترس است و در چند سال اخیر محبوبیت زیادی پیدا کرده است. با این حال ، گزینه های دیگری نیز وجود دارد.

داروها

به غیر از محصولات رشد مو که مدتی است در بازار وجود دارد ، داروهای خاصی نیز وجود دارد که مردم از آنها استفاده می کنند. محبوب ترین نوع داروها ماینوکسیدیل و فیناستراید هستند و هر دو مورد تأیید سازمان غذا و دارو (FDA) هستند. ماینوکسیدیل محصولی است که خرید آن بسیار آسان است و به صورت مایع یا کف تولید می شود که دو بار در روز روی پوست سر مالیده می شود.

این کار با تحریک فولیکول های مو برای رشد موهای سر با گسترش عروق خونی عمل می کند. در نتیجه این امر باعث می شود اکسیژن ، خون و مواد مغذی اضافی به فولیکول های مو برسد.اگرچه این ساده ترین و ارزان ترین راه برای درمان ریزش مو است ، اما برای ریزش مو پیشرفته چندان مثر نیست. افراد بالای ۳۰ سال ممکن است نتایج مشابهی را با مردان جوان که حداقل ریزش مو را تجربه کرده اند تجربه نکنند.

علاوه بر این ، ۵۲% از زنان می توانند از این محصول استفاده کنند ، زیرا خطر ابتلا به فشار خون پایین و فشار خون بالا را افزایش می دهد. علاوه بر این ، می تواند باعث رشد موهای زائد برای زنان شود.پیشنهاد منی شود حتی اگر اسکالپ سر را انجام دادید داروهای تجویز شده را مصرف کنید .

کاشت مو بجای تاتو موی سر

روش کاشت مو کاملاً تهاجمی است و نیاز به استفاده از بی حسی موضعی برای بی حس کردن تمام نواحی مورد نیاز دارد. همچنین برای کمک به کاهش درد مراجعه کننده، نیاز به استفاده از داروی آرامبخش دارد.البته نتایج آن بسیار طبیعی تر از اسکالپ سر است.

دو روش مختلف برای انجام این روش وجود دارد – پیوند واحد فولیکولار (FUT) که در آن نواری از پوست سر شما از پشت سر برداشته می شود و استخراج واحد فولیکولی (FUE) که در آن فولیکول ها و موها جدا می شوند. یک به یک از پشت سر خود و از طریق برش های کوچک در نواحی طاس قرار داده می شود. هر دوی این موارد نیاز به مراجعه بیمار به بیمارستان خصوصی دارند و مراقبت های بعدی ممکن است بسیار شدید باشد.

رژیم غذایی و مکمل ها

در نهایت ، همیشه روش تغییر رژیم غذایی و استفاده از مکمل های مختلف وجود دارد. بسیاری از متخصصان تغذیه رژیم غذایی حاوی پروتئین را توصیه می کنند. پروتئین مو را تقویت می کند و اعتقاد بر این است که باعث رشد مو می شود. همچنین گفته می شود که مکمل های دیگر مانند آهن ، بیوتین و روی به کند شدن روند رشد کمک می کنند. با این حال ، شواهد کافی برای اثبات این ادعاها وجود ندارد. بهتر است علاوه بر اسکالپ سر رژیم غذایی را برای رشد مجدد موها رعایت کنید.

کلاه گیس به جای تاتو موی سر

آخرین گزینه ها کلاه گیس و موی سر است ، اما بسیاری از مردم از انتخاب این مرحله اجتناب می کنند. حتی اگر پوشیدن کلاه گیس بسیار ناراحت کننده باشد و همیشه احتمال جابجایی آن وجود داشته باشد. این تنها گزینه برای افرادی است که روش های دیگر را نمی توانند انجام دهند.

 

منابع مقاله اسکالپ یا تاتو موی سر :

https://www.healthline.com/health/beauty-skin-care/scalp-micropigmentation

http://www.microscalp.com/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4382144/

https://www.jstor.org/stable/1564106

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات قالب -> هدر -> منو -> منو موبایل (دسته ها) تنظیم کنید