میکروبلیدینگ ابرو

میکروبلیدینگ ابرو چیست؟

میکروبلیدینگ ابرو یا میکرو ابرو یکی از بهترین روشهای آرایش دائمی ابرو است که در آن رنگدانه ها به کمک دستگاه دستی و تیغه ای شکل خطوط نازک مانند موهای واقعی ابرو ترسیم می شود.

با این روش می توانید ظاهری طبیعی و زیبا برای ابروهای خود دست آید. اما درصورتی که به یک مکان نامناسب مراجعه کنید یا مراقبتهای لازم قبل و بعد از انجام میکرو را رعایت نکنید ممکن است دچار عوارض جبران ناپذیری شوید.

در ادامه این مطلب همه آنچه که لازم است در این باره بدانید، از جمله قیمت میکروبلیدینگ ابرو مراقبت های بعد از میکرو، فواید و عوارض آن و همچنین بهترین مرکز آموزش میکروبلیدینگ و  به خصوص مهمترین مواردی که اکثر متخصصین میکروی ابرو دوست ندارند بدانید اطلاعات کاملی ارائه شده است.

 

فیلم میکروبلیدینگ ابرو

ابتدا با در نظر گرفتن رنگ پوست و موهای طبیعی ابرو رنگ مورد نظر شما انتخاب می شود. سپس متخصص میکرو شما ناحیه ابرو با استفاده از پماد بی حسی تاتو بیحس می کند. برای شروع کار ابتدا بهترین طراحی ابرو متناسب صورت و فرم طبیعی ابروهای شما با مداد انجام می شود.

سپس ، آرایشگر از ابزاری تخصصی برای ایجاد خطوط کاملاً طبیعی و شبیه مو به شکل و سبکی که شما هر دو تعیین کرده اید استفاده خواهد کرد. در جلسات میکروبلیدینگ فقط از ابزارهای یکبار مصرف جدید استفاده می شود. این جلسات ممکن است ۲ تا ۴ بار تکرار شوند.

مطلب پیشنهادی: آموزش میکروبلیدینگ

مراحل میکرو ابرو چیست؟

 1. انتخاب رنگ مناسب پوست شما
 2. بی حسی ناحیه ابرو
 3. طراحی ابرو با نسبت طلایی
 4. کاشت رنگدانه ها و اجرای میکروبلیدینگ ابرو
 5. ترمیم میکروبلیدینگ در جلسات بعدی

فواید میکروبلیدینگ ابرو چیست

فواید میکروبلیدینگ ابرو چیست

انجام روش میکرو ابرو باعث صرفه جویی در وقت می شود. با این روش دیگر نگرانی هر روزه، کشیدن و حالت دهی ابرو های خود را نخواهید داشت  و به موقع برای سرکار رفتن آماده می شوید. میکروبلیدینگ ابرو یک روش جراحی نیست، بلکه روشی برای زیبایی‌ ابرو است. با انجام این کار شما به مدل ایده آل ابروهای خود می رسید.

برخی از برترین فواید میکروبلیدینگ ابرو ذکر شده در زیر را بررسی کنید:

۱٫ ماندگاری میکروبلیدینگ ابرو

میکرو ابرو معمولا بین ۱ سال تا ۲ سال ماندگاری دارد. از جمله فواید میکروبلیدینگ ابرو میزان ماندگاری آن است. اما رعایت مراقبتهای بعد از میکرو ابرو می توانید ماندگاری میکروبلیدینگ ابرو را افزایش دهید.

۲ - میکرو ابرو راه حل آسان برای ترمیم نواقص ظاهری است

روش میکرو ابرو برای افرادی که به دلیل بیماری یا شیمی درمانی ابروهای خود را از دست داده اند بسیار مناسب است. یکی دیگر از فواید میکروبلیدینگ ابرو این است که این افراد به راحتی می توانند در طی چند ساعت ابروهای ظاهری طبیعی خود را بازیابند.

۳ - میکرو ابرو بدون درد انجام می شود

یکی از سوالات افرادی که قصد انجام این کار را دارند این است آیا میکرو ابرو درد دارد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که یکی دیگر از فواید میکروبلیدینگ ابرو این است که می توانید به شکلی عملا بدون درد فرم مناسب برای ابروهای خود را بدست آورید. میکروبلیدینگ ابرو هایی با زیبایی ماندگار و ظاهری طبیعی تولید می کند و کاملاً ایمن نیز هست. این روند هیچ گونه عوارض جانبی ندارد و همچنین موثر است.

۴ - میکروبلیدینگ ابرو نتایج طبیعی ارائه می دهد

تشخیص تفاوت بین ابرو طبیعی و میکروبلیدینگ تقریباً غیرممکن است. نتایج طبیعی از جمله فواید میکرو ابرو است. کلینیک های آرایشی  می دانند که چگونه از این روش به نفع خود استفاده کنند و به مشتریان ابرو دلخواه بدهند.

۵ - میکروی ابرو یک آرایش ضد آب است

یک مشکل معمول در رابطه با ابروهایی که به طور مصنوعی کشیده می شوند این است که آنها اغلب تحت اثر عرق یا آب لکه دار و تحریف می شوند. با این حال ، با فیبروز ابرو با چنین مشکلی روبرو نیستید.

۶ - میکرو ابرو دوران بهبود کوتاهی دارد

یکی دیگر از فواید میکروبلیدینگ ابرو این است که شما به دلیل تورم پوست ، باند ، بریدگی و غیره نیازی به پنهان شدن در داخل خانه ندارید. با انجام میکرو ابرو ، بلافاصله نتیجه می گیرید. از تأثیر این ابروها تحت تأثیر قرار خواهید گرفت. یکی دیگر از فواید میکروبلیدینگ ابرو زمان کوتاه بهبودی است. شما می توانید برای این کار صبح وقت ملاقات داشته باشید و می توانید بلافاصله پس از پایان کار به دفتر خود بروید.

مهمترین عوارض میکروبلیدینگ ابرو چیست ؟

عکس عفونت تاتو ابرو

عکس عفونت تاتو ابرو

میکروبلیدینگ ابرو در صورتی که توسط افراد غیر حرفه ای انجام شود و یا مراقبتهای بعدی به درستی انجام نشود عوارض جبران ناپذیری را ایجاد می کند. مشکلاتی مانند ایجاد اسکار یا جای زخم ، عفونت و تغییر رنگ پوست در ناحیه ابرو از جمله عوارض آن است . البته راهکارهایی نیز برای برطرف کردن عوارض میکروبلیدینگ ناموفق وجود دارد که می تواند تا حدی عوارض را کاهش دهد. اما به طور کلی در صورتی که میکرو ابرو توسط افراد حرفه ای انجام شود بی خطر تلقی می شود. در ادامه مهمترین عوارض میکرو ابرو که ممکن است ایجاد شود و همچنین راهکارهای برطرف کردن این عوارض بیان شده است.

۱- میکروبلیدینگ ابرو ممکن است جای زخم یا اسکار ایجاد کند

زمانی که میکروبلیدینگ شروع به محبوبیت کرد، حدود ۱۰ سال پیش، کاملاً غیر تهاجمی، نیمه دائمی و کاملاً بدون خطر در نظر گرفته شد. با این حال، اکنون که زمان کافی برای مشاهده اثرات دراز مدت میکروبلیدینگ ابرو از سپری شده است، مشخص شده که، میکروبلیدینگ ابرو می تواند جای زخم را به جای بگذارد.

میکروبلیدینگ با ایجاد برش‌هایی روی پوست با یک تیغه دستی و پر کردن این برش ها با رنگ انجام می‌شود. اگرچه اکثر متخصصین تاتو دوست ندارند این موضوع رابیان کنند، اما درواقع پوست را باز می کنند و جراحت ایجاد می کنند.

رنگدانه ها باید در درم پاپیلاری پوست قرار بگیرند، بنابراین عمق برش باید بسیار دقیق باشد و فقط تا آنجا برسد. با گذشت زمان، رنگدانه ها محو می شوند و خطوط باید ترمیم شوند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره جای زخم یا اسکار میکروبلیدینگ می توانید اینجا کلیک کنید.

۲- عفونت در ابرو میکرو :

اگر تکنسین شما از آب یا تجهیزات آلوده استفاده کند ،ممکن است باکتری هایی مانند استافیلوکوک (استاف) وارد پوست شما شود. استفاده از تجهیزات آلوده همچنین می تواند باعث انتقال ویروس هایی مانند HIV ، هپاتیت یا تبخال را منتقل شود. گاهی رنگدانه ها به باکتری یا کپک آلوده می شود. هیچ تضمینی برای سالم بودن آن وجود ندارد ، حتی اگر بسته باشد. عفونت از عوارض ابرو میکرو است. در صورت ابتلا به عفونت ، پزشک ممکن است به شما آنتی بیوتیک ، ضد ویروس یا ضد قارچ بدهد.

۳- واکنش آلرژیک به میکروبلیدینگ ابرو :

ممکن است در اثر رنگدانه های تزریق شده در زیر پوست در این ناحیه دچار خارش شوید. این می تواند نشانه واکنش آلرژیک باشد. نادر است ، اما اغلب با استفاده از رنگ قرمز اتفاق می افتد. گاهی اوقات برای میکروبلیدینگ رنگ قرمز با رنگ مشکی ترکیب می شود تا رنگی متناسب با رنگ ابروهای طبیعی شما ایجاد شود. حساسیت از جمله عوارض میکرو ابرو ممکن است نیاز به تزریق استروئید یا آنتی هیستامین داشته باشید

۴- گرانولوم ها در ابرو میکرو :

گرانولوم یک نوع است التهاب مزمن که در تلاش برای مهار و حذف عوامل خارجی مضر از بدن شکل می گیرد. هنگام میکرو ابرو یک ماده خارجی را به پوست شما تزریق می کند. بدن شما ممکن است با ایجاد التهاب در اطراف ناحیه ابرو از شما محافظت کند.  گرانولوم یکی از عوارض ابرو میکرو است که ممکن است بلافاصله اتفاق نیفتد. گرانولوم ها گاهی ماه ها یا سال ها پس از عمل اتفاق می افتند. برای بهبود بهتر باید استروئید یا آنتی بیوتیک مصرف کنید.

۵- ریزش رنگ ابرو بعد از میکروبلیدینگ

یکی از مهمترین مشکلاتی که در این روش وجود  دارد ریزش رنگ کاشته شده در ناحیه ابرو و یا تار شدن خطوط میکروبلیدینگ است .

اگر قصد انجام میکروبلیدینگ ابرو های خود را دارید و دوست دارید که ابروهایی زیبا خیره کننده و البته با ماندگاری بیشتر داشته باشید پیشنهاد می کنیم که به نکات زیر توجه کنید.

۱٫ اطمینان از سلامت پوست قبل از میکرو ابرو

به مدت یک ماه قبل از میکروبلیدینگ ابرو به صورت مرتب هفته ای ۲-۳ اسکراب مخصوص ابرو را بزنید . از یک مرطوب کننده خوب در تمام ابرو استفاده کنید ، اگر پوست شما خشک است از روغن استفاده کنید.

اگر در قسمت ابرو با لکه هایی در ابروها ، خشکی پوست ، اگزما یا  آفتاب سوختگی دارید بهتر از انجام میکرو ابرو دست نگه دارید.

۲٫ قبل از میکروبلیدینگ ابرو از خورشید دور بمانید!

قبل از میکرو ابرو از خورشید دور بمانید

حداقل ۴ هفته قبل از میکرو ابرو به صورت طولانی مدت در معرض آفتاب قرار نگیرید. دلیل این امر آن است که سطح پوست توسط اشعه UVA و UVB تغییر می کند. بنابراین کاشت رنگدانه به درستی انجام نمی شود و بعد از میکروبلیدینگ رنگدانه ها مستقیماً از پوست خارج می شوند.

۳٫ قبل از میکروی ابرو از برنزه شدن خودداری کنید!

اگر پوست خود را قبل از میکروبلیدینگ برنزه کنید در انتخاب رنگ برای ابرو دچار مشکل می شوید زیرا پس از مدتی پوست شما به رنگ اصلی خود باز می گردد ولی رنگ میکرو ابروها تغییری نمی کند و عدم تناسب بین رنگ ابرو پوست شما به وجود می آید .

۴٫ قبل از میکروبلیدینگ ابرو ها اپیلاسیون و آرایش ابرو را انجام ندهید.

اپیلاسیون و آرایش ابرو

اطمینان حاصل کنید که حداقل ۷ روز قبل از میکروبلیدینگ ابرو اپیلاسیون انجام ندهید. به این ترتیب پوست کاملاً مرتب و آماده است تا آرایشگر شما روی آن کار کند. حداقل دو هفته قبل از میکرو ابرو هیچگونه فیشیالی نداشته باشید.

۵٫ قبل از میکروبلیدینگ ابرو های خود را رنگ نکنید

اگر می خواهید یک میکروبلیدینگ ابرو طبیعی انجام دهید ، تکنسین شما باید با موهای رنگ طبیعی شما کار کند و نه با رنگ مایل به رنگ ، زیرا اگر رنگ پوست او و رنگ ابرو شما با رنگ و ابرو شما مطابقت داشته باشد ، رنگ تاتو می تواند خیلی تیره باشد.

اگر شما فردی هستید که به طور مداوم موهای ابرو خود را رنگ می کند . این کار حداقل ۷ روز قبل از میکروبلیدینگ ابروها باید انجام شود تا اطمینان حاصل شود که از رنگ یا مواد شیمیایی باقی مانده بر روی پوست ناحیه ابرو باقی نماند.

۶٫ موهای خود را  قبل از میکرو ابرو بشویید!

اطمینان حاصل کنید که موهای خود را شب قبل از میکرو ابرو شسته اید. ابروهای شما ضروری است که حداقل ۷۲ ساعت پس از درمان خشک نگه داشته شوند. نگرانی در مورد شستشوی مو این قسمت را کمی راحت تر می کند.

۷٫ آگاهی کافی در مورد مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ ابرو داشته باشید .

نباید ابروهای خود را برای مدتی که در خارج از کشور بهبود می یابند مرطوب کنید (حداکثر تا ۲ هفته). همچنین نمی توانید برای حداقل ۷۲ ساعت از فونداسیون استفاده کنید (ترجیحاً برای مدت زمان بهبودی برای بهترین پروتکل مراقبت های پس از آن) ، بنابراین اگر احتمال دارد بدون هیچ پایه و اساس احساس خودآگاهی داشته باشید ، فکر کنید. شاید بتوانید قرار ملاقات خود را در زمانی تنظیم کنید که هیچ کاری اجتماعی انجام ندهید یا کمی وقت تعطیل داشته باشید؟ لطفا از وبلاگ من در مورد پروتکل های صحیح مراقبت های پس از مراجعه کنید.

۸٫ مدل میکروی ابرو های خود را انتخاب کنید!

مطمئن شوید که قبل از قرار ملاقات خود روشن هستید که آیا ظاهری طبیعی می خواهید یا ظاهری قوی تر ، زیرا نمی توانید هر دو را داشته باشید! من برای گسترش این موضوع وبلاگ دیگری نوشتم!

۹٫ قبل از میکرو ابرو از مصرف الکل و کافئین خودداری کنید.

الکل خون را نازک می کند و کافئین سرعت جریان خون را افزایش می دهد. برای دچار نشدن به عوارض میکرو ابرو بهترین نتیجه رنگ در طول عمل خونریزی کم و بدون خونریزی است. بنابراین شما می خواهید همه تلاش خود را انجام دهید تا خونریزی شما در کمترین حد ممکن باشد. به یاد داشته باشید این خال کوبی صورت است ، نه او خال کوبی بدن ، همه چیز بسیار ظریف  است .

 • حداقل سه هفته قبل از جلسه میکروبلیدینگ بوتاکس استفاده نکنید.
 • یک هفته قبل از جلسه میکروبلیدینگ از مصرف روغن ماهی یا ویتامین E خودداری کنید این مواد رقیق کننده طبیعی خون هستند باید از آنها اجتناب کنید

در ابتدا باید بدانید که انجام میکروبلیدینگ ابرو نیاز به رعایت دستورالعمل های خاص مراقبت دارد.  این مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ ابرو  هم برای محافظت پوست شما  و هم برای داشتن ابروهایی زیبا لازم و ضروری است. علاوه بر این رعایت این دستورالعمل ها باعث می شود که دچار عوارض میکرو ابرو نشوید.

 • از یک روبالشی جدید استفاده کنید.
 • اجازه دهید به طور طبیعی لایه برداری پوست انجام شود. زیرا استفاده از لایه بردار های دیگر می تواند موجب  زخم شدن از بین رفتن رنگ ابروها شود.
 • حداقل به مدت ۴ هفته بعد از میکروبلیدینگ ابرو ، از بوتاکس، میکرودرم ابریژن صورت ویاهرگونه درمان شیمیایی خودداری کنید.
 • به مدت یک هفته از انجام هرگونه ورزشی که  موجب گرم شدن یا عرق کردن  بدن میشود،  خودداری کنید.
 • طی هفته بعد از انجام میکروبلیدینگ ابرو از برنزه کردن یا تماس مستقیم با آفتاب اجتناب کنید و هنگامی چه بیرون می روید از کلاه استفاده کنید.
 • به مدت ۱۰  روز از دوش آب گرم تعریق شدید اجتناب کنید.
 • در ده روز اول روی صورت خود نخوابید.
 • در اول از استفاده کردن از  وان آب گرم و یا  شنا کردن اجتناب کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر راجع به مراقبتهای بعدی میکروبلیدینگ ابرو و کاهش زمان ترمیم آن اینجا کلیک کنید.

آیا می توانم میکروبلیدینگ ابرو را با پوست های چرب انجام دهم؟ پاسخ از نظر فنی بله است. اگر پوست چرب دارید می توانید میکرو ابرو را انجام دهید. با این حال، باید به خاطر داشته باشید که رنگدانه سریعتر محو می شود. این به این دلیل است که روغن ها دائماً از پوست شما عبور می کنند. رنگ میکروبلیدینگ ابرو توسط این روغن ها رقیق می شود.

اگر یک مشتری جدید با پوست چرب هستید و اولین روش میکرو ابرو را انجام داده اید، به احتمال زیاد باید زودتر از زمان توصیه شده یک ساله مراجعه کنید. اگر پوست چرب یا خیلی چرب دارید و می‌خواهید رنگتان ماندگاری بیشتری داشته باشد، ابروی پودری دائمی که به عنوان ابرو ابرو، ابرو سایه دار یا تاتو ابرو نیز شناخته می‌شود، گزینه بسیار بهتری است.

نکات مراقبتی اضافی برای میکروبلیدینگ ابرو انواع پوست های چرب

اگر پوست شما چرب است، پس مراقبت های بعدی شما نیاز به چند مرحله اضافی دارد. مراقبت های بعدی شما برای پوست های چرب و مختلط از چند جهت متفاوت است. اگر به سمت داشتن ناحیه t چرب تمایل دارید، پوست مختلط باید به عنوان پوست چرب در نظر گرفته شود. شما باید مراحل اضافی ذکر شده در زیر را نیز دنبال کنید.

میکروبلیدینگ ابرو برای انواع پوست های چرب
میکروبلیدینگ ابرو برای انواع پوست های چرب
 1. به جای پاک کردن میکروبلیدینگ ابرو خود با یک پارچه مرطوب و آب به مدت ۱۵ دقیقه به مدت ۱ روز، این کار را تا ۳ روز انجام خواهید داد. روغن‌های اضافی که از پوست شما وارد می‌شوند باید قبل از خشک شدن به پوسته‌ای که منجر به از دست دادن رنگ می‌شود، پاک شوند.
 2. ممکن است اصلاً از شما خواسته نشود که از ژل استفاده کنید. یک ژل به شما می دهند تا پوست شما خیلی خشک نشود. اگر قبلاً پوست چرب داشته اید، در خطر خشک شدن نیستید زیرا پوست شما به طور طبیعی این کار را انجام می دهد.ممکن است به جای کرم سنگین یا ژل، یک کرم سبک به شما داده شود. کرم‌هایی برای مراقبت‌های پس از درمان وجود دارند که به اندازه کافی سبک هستند تا برای مشتریانی که پوست‌های چرب دارند استفاده شوند، اما معمولاً به آن‌ها نیازی نیست.
 3. برای دو هفته باید از کاغذ بلاتینگ روی میکرو ابرو خود استفاده کنید. کاغذ بلاتینگ یک ورق کاغذ نرم و جاذب است که روی پوست خود فشار می دهید تا چربی آن پاک شود. پاک کردن روغن های اضافی باعث می شود میکروبلیدینگ ابرو شما تا حد امکان زودتر بهبود یابد. هر چه روغن های بیشتری روی پوست خود باقی بگذارید، میکروبلیدینگ ابرو های شما زودتر بهبود می یابد.

نحوه میکروبلیدینگ ابرو کم پشت و نازک

نحوه میکروبلیدینگ ابرو کم پشت و نازک

میکروبلیدینگ یک راه حل عالی برای افرادی است که از هر نوع ناامنی ابرویی دارند، به خصوص برای کسانی که موهای طبیعی ابروهایشان بسیار کم است. در واقع، بخش بزرگی از مشتریانی که برای میکروبلیدینگ مراجعه می‌کنند، ابروهای بسیار نازک و کم حجم دارند.

حتی اگر به یک متخصص میکروی ابرو باتجربه هم مراجعه کنید باید بدانید که ممکن است نتیجه دلخواه خود را به دست نیاورید. از آنجایی که موهای شما بسیار کم است، هر یک از خط های ترسیم شده ممکن است بسیار برجسته باشد. در واقع هیچ راهنمایی از الگوی رشد طبیعی ابرو وجود ندارد. بنابراین بهتر است در انتخاب متخصص میکروی ابرو دقت کنید.

در نظر داشته باشید که طراحی ابرو مهمترین مرحله برای میکرو کردن ابروهای کم پشت است. و البته بهتر است که در مرحله طراحی سعی کنید مدل ابروهای خود را خیلی ضخیم و پهن انتخاب نکنید. زیرا برای ابروهای کم پشت و کم حجم هر چقدر که میکروبلیدینگ ابرو پهن تر انجام شود نتیجه کار غیرطبیعی تر می شود.

تغییر رنگ میکروبلیدینگ ابرو راهی برای ترمیم رنگ ابرو های میکروبلیدینگ شده است که رنگ آن ها محو شده یا تغییر رنگ داده اند. یا اینکه رنگ اشتباهی را برای ابرو هایشان انتخاب کرده اند . تغییر رنگ میکرو از جمله  خدماتی است که اکنون بسیاری از متخصصان میکروبلیدینگ ارائه می دهند. بر اساس میزان تغییر رنگی که باید در ابروها ایجاد شود و همچنین نوع پوست فرد روشهای مختلفی برای تغییر رنگ میکرو ابرو وجود دارد که در ادامه توضیح داده می شود.

متخصصان میکرو ابرو می گویند بیشتر افرادی که به مراکز آرایشی مراجعه می کنند معمولاً کسانی هستند که قبلاً میکروبلیدینگ ابرو را انجام داده اند و سپس با مرور زمان رنگ آن دچار تغییر شده است و به رنگ های مایل به آبی یا خاکستری ، سبز ، قرمز و حتی به رنگ مایل به بنفش درآمده است.

روش معمول برای تغییر رنگدانه های ابرو، لیزر یا نمک زدایی است. اما این روش جدید اصلاح رنگ و آرایش با رنگدانه است. در واقع این روش به این گونه است که یک رنگ  دقیقا متضاد با رنگ میکروبلیدینگ قبلی شما روی ابروهایتان زده می شود.  به این ترتیب رنگ قبلی را خنثی کرده و به طور قابل توجهی رنگ ابرو تغییر می کند.

برای مثال، برای تغییر رنگ ابرو با باقیمانده های رنگ قرمز، باید از یک رنگ با تناژ زیتونی برای تاتو مجدد استفاده کرد. در واقع رنگ جدید، رنگ قبلی را خنثی می کند.  در نتیجه سایه ای مایل به قهوه ای ایجاد شده که می تواند رنگ قبلی را اصلاح کند.

مراحل تغییر رنگ میکرو ابرو

در این روش یک رنگ اصلاح کننده  را روی رنگ قبلی میکروبلیدینگ شده می زنند. سپس رنگ جدید، روی ابرو تاتو می شود.

 1. اولین قدم انتخاب یک  رنگ مناسب برای اصلاح رنگ ابرو است. مبنای این روش، انتخاب رنگ درست برای تغییر رنگ ابرو ها است، که ممکن است ساده به نظر برسد ، اما متخصصان آرایش دائم سالها طول می کشد تا مهارت های تطبیق رنگ را به خوبی فرا بگیرند. ابتدا ترکیب رنگدانه های اصلاح کننده ابرو در موقعیت های متفاوت با توجه به تناژ و نوع پوست تعیین می شود.
 2. سپس ، رنگ اصلاح کننده ابرو با دستگاه میکروبلیدینگ روی رنگ قبلی قبلی زده می شود. و بدین ترتیب رنگ قبلی را می پوشاند.  این کار به تدریج و در چندین مرحله انجام می شود.
 3. وقتی رنگ اصلاح کننده ، به تدریج و درچند مرحله وارد پوست شود احتمال بکار بردن رنگ اشتباه و بدتر کردن اوضاع را کم می کند.  همچنین باید بدانید که ممکن است  اصلاح رنگ ابرو هایتان چندین جلسه طول بکشد.
 4. پس از خنثی شدن، رنگی مایل به قهوه ای ایجاد می شود،  سپس می توان رنگ دلخواه را بر روی ابرو ها اعمال کرد و جلوه  زیبایی به آنها بخشید.

تغییر رنگ میکروبلیدینگ ابرو برای چه کسانی مناسب است؟

این روش برای کسانی که  قبلا میکروبلیدینگ ابرو انجام داده اند و اکنون رنگ میکروبلیدینگ آن ها به رنگی بیش از حد گرم ، خیلی سرد ، قرمز ، سبز ، آبی مایل به خاکستری ، بنفش و یا کمرنگ تبدیل شده است ، مناسب است.

در واقع ، هر کسی که از رنگ ابروهای خود راضی نیست و نمی خواهد میکروبلیدینگ ابروهای خود را پاک کند، این روش عالی است. برای  اینکه مطمئن شوید که آیا شما هم می توانید از این روش برای تغییر رنگ ابرو استفاده کنید یا نه، بهتر است با یک متخصص حرفه ای در مرکز آرایشی مورد نظرتان مشورت کنید تا شرایط  شما را بررسی کند.

چرا میکروبلیدینگ ابرو تغییر رنگ می دهد؟

نسل جدید تاتو های آرایشی بسیار عالی است زیرا با گذشت زمان کمرنگ می شود و  حتی اگر دوست داشته باشید می توانید دیگر آن را ترمیم نکنید که در این صورت هم  بعد از مدتی تاتو شما عملاً از بین می رود.
با این حال ، روند محو شدن تحت تأثیر طیف وسیعی از عوامل قرار دارد . حتی باتجربه ترین متخصصان در زمینه میکروبلیدینگ نیز همیشه نمی توانند روند محو شدن رنگ را پیش بینی کنند.

دلایل متداول کمرنگ شدن و تغییر رنگ میکروبلیدینگ ابرو :

 •  ضعف تکنیکی در انجام میکروبلیدینگ ابرو

  اگر رنگدانه ها در زمان مرحله اول  خیلی عمیق در پوست قرار بگیرند ، رنگ آنها به رنگ آبی / خاکستری در می آید.

 • تطبیق رنگ میکروبلیدینگ ضعیف

  رنگ اولیه باید با دقت انتخاب شود. توجه داشته باشید که تن رنگ پوست فرد عامل اصلی در تطبیق رنگ میکروبلیدینگ است.   همچنین اینکه آیا تناژ رنگ ، رنگدانه با آن سازگار است یا خیر بسیار مهم است. عامل دیگر قومیت مشتری است – سیستم های ایمنی گروه های قومی مختلف به روش های مختلف با ماندگاری و تطبیق رنگ رنگدانه های آرایش دائمی ارتباط دارد.

 • ضعف در کیفیت رنگدانه های میکروبلیدینگ ابرو

  همه مارک ها به لحاظ کیفی با هم برابر نیستند. ترکیب رنگدانه بسیار بر ثبات رنگ آن تأثیر می گذارد و رنگدانه های بی کیفیت  در مدت زمان کوتاهی تغییر رنگ می دهند.

 • انجام ندادن مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ ابرو

  اقدامات و فعالیت های خاصی بر نتایج تغییر رنگ ابرو تأثیر می گذارد. قرار گرفتن در نور آفتاب روی رنگ میکروبلیدینگ ابرو تأثیر می گذارد. همچنین ضد آفتاب نیز تأثیر مفیدی دارد.
  طیف وسیعی از محصولات مراقبت پوستی نیز می تواند باعث تغییر رنگ ابرو شود. ما نمی گوییم که با انجام این روش باید مانع از لذت های زندگی شد، اما می توانید  مرتباً کلاه بپوشید و از انجام فعالیت هایی که به ابرو های شما  آسیب می رساند جلوگیری کنید.

 • داروهای خاص و شرایط خاص

  مشتریانی که به طور منظم از داروهای خاصی استفاده می کنند ، ممکن است به مرور تغییر رنگ میکروبلیدینگ ابرو را تجربه کنند. به همین ترتیب، برخی از بیماری های پوستی ممکن است همان اثر موقتی یا دائمی را داشته باشند.

به عنوان مثال کسانی که کمبود آهن دارند و قصد انجاماین روش را دارند باید بدانند، که سیستم ایمنی بدن  آنها اجزای اکسید آهن را از رنگدانه سریعتر جذب می کند. و می تواند در تعادل رنگ اختلال ایجاد کند، و باعث تغییر رنگ ابرو ها می شود. شرایطی مانند روزاسه پوستی، پوست را مایل به قرمز می کند.

نکات نهایی در مورد اصلاح رنگ میکرو ابرو

بعد از تاتو ممکن است  دقیقا آن رنگی که بعد از رنگ قبلی برای ترمیم اتظار دارید ایجاد نشود. شما می توانید قبل از اشباع  رنگ بیش از حد پوست ، چندین بار اصلاح رنگ تاتو ابرو را انجام دهید.

بنابراین برای اینکه از انجام این روش ناراحت نشوید و لذت ببرید،برای خود یک متخصص آرایش دائمی ماهر و یک مرکز آرایشی معتبر را بیابید. و تا جایی که می توانید از رنگ میکروبلیدینگ ابرو هایتان به خوبی مراقبت کنید.

جهت  کسب اطلاعات بیشتر درباره علت ریزش رنگ میکروبلیدینگ ابرو می توانید اینجا کلیک کنید.

میکروی ابرو در دوران بارداری قابلیت انجام دارد؟

میکروبلیدینگ در دوران بارداری

میکرو ابرو یک درمان بی خطر برای زنان باردار نیست. در ادامه خطرات احتمالی را مطالعه نمایید :

 • هیچ مطالعه ای در مورد اثرات رنگدانه های مورد استفاده در میکروبلیدینگ ابرو و مواد شیمیایی موجود در آنها و یا اینکه چگونه می توانند بر جنین تأثیر بگذارند، وجود ندارد.
 • بی حس کننده های موضعی که استفاده می شوند اغلب حاوی اپی نفرین هستند که ممکن است منجر به نامنظم شدن ضربان قلب جنین شود.
 • سوزن های مورد استفاده در میکروبلیدینگ استریل و یکبار مصرف هستند. با این حال، عدم رعایت مسائل بهداشتی در مرکز آرایش دائم می تواند منجر به عفونت شود. که ممکن است به جنین آسیب برساند.
 • هورمون های بارداری بر گردش خون شما تأثیر می گذارند و احتمال خونریزی را افزایش می دهند. خونریزی بیش از حد ممکن است رنگدانه ها را محو کند یا بر جذب آن در پوست تأثیر بگذارد.
 • برخی از زنان باردار هیپرپیگمانتاسیون (ملاسما) را تجربه می کنند که تیره شدن پوست اطراف دهان، گونه ها و پیشانی است. این ممکن است باعث شود تکنسین رنگدانه اشتباهی را انتخاب کند. بنابر این بعد از بین رفتن ملاسما پس از بارداری، رنگ ابروهای شما ممکن است با پوست طبیعی شما مطابقت نداشته باشد.
 • احتمالاً در دوران بارداری ورم بدن را تجربه خواهید کرد. ابروی میکرو ممکن است زمانی که ورم و التهاب بدن شما پس از بارداری کاهش یابد، کاملاً متفاوت به نظر برسند و ممکن است از نتیجه آن راضی نباشید.

میکرو ابرو در دوران شیردهی امکان پذیر است؟

میکرو ابرو در دوران شیردهی
میکرو ابرو در دوران شیردهی

زنان هنگام شیردهی باید از انجام میکروی ابرو خودداری کنند. این به این دلیل است که اگر مادری از طریق میکروبلیدینگ دچار عفونت شود، می تواند آن را به فرزند شیرده خود منتقل کند.

میکرو ابرو مردانه

میکرو ابرو مردانه

بسیاری از آقایان ممکن است به دلایل ژنتیکی یا بیماریهای مختلف با مشکل کم بودن ابروها یا ریزش ابرو مواجه شوند . می تواند این مشکل را حل کند. انجام میکروبلیدینگ ابرو برای آقایان به دلیل ایجاد ظاهر طبیعی نسبت به سایر روشها مورد استقبال آقایان قرار گرفته است.

میکروبلیدینگ ابرو برای بیماران سرطانی یا افراد بدون ابرو امکان پذیر است؟

آیا میکرو ابرو برای افراد بدون ابرو امکان پذیر است؟
آیا میکرو ابرو برای افراد بدون ابرو امکان پذیر است؟

منبع تصویر: اینستاگرام @sirenella_pagano

یکی از بهترین روشهایی که بیماران سرطانی و سایر بیمارانی که ابروهای خود را از دست داده اند میکرو ابرو است. این روش برای اکثر افراد به آسانی انجام می شود . ولی برای بیماران سرطانی و افرادی که ابرهای خود را در اثر بیماری از دست داده اند باید با دقت بسیار بیشتری انجام شود . همچنین باید داروهایی که فرد استفاده میکند و همچنین باید انجام میکرو ابرو زیر نظر پزشک معالج انجام شود.

جهت کسب اطلاعات لازم درباره میکروبلیدینگ ابرو برای بیماران سرطانی و همچنین سایر افرادی که ابروهای خود را از دست داده اند اینجا کلیک کنید.

میکروبلیدینگ ابرو و بوتاکس

سم بوتولینوم که بیشتر با نام بوتاکس شناخته می‌شود، یکی از محبوب‌ترین روش‌ها از زمان شروع جراحی زیبایی بوده است. در کاهش خطوط ریز و چین و چروک بسیار موثر است، زیرا از انقباض و چروک شدن ماهیچه های ناحیه تحت درمان جلوگیری می کند که با افزایش سن خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد.

تزریق بوتاکس اغلب برای برطرف کردن خطوط روی پیشانی و ناحیه ای که میکروبلیدینگ انجام می شود، استفاده می شود. اگر می‌خواهید هم میکروبلیدینگ و هم بوتاکس  را برای ابروها انجام دهید، احتمالاً این سوالات برای شما پیش می آید:

 • آیا انجام این میکرو ابرو بوتاکس عوارض دارد؟

انجام این دو روش با رعایت فاصله زمانی مناسب تداخلی ایجاد نمی کند.

 • ابتدا میکروبلیدینگ ابرو را انجام دهم یا تزریق بوتاکس را؟

بوتاکس روی ماهیچه ها و پوست این ناحیه  ابرو و پیشانی تاثیر می گذارد و در نتیجه ویژگی های صورت را تغییر می دهد، بنابراین اگر میکرو ابرو را انجام دهید و سپس بوتاکس تزریق کنید، ابروهای شما می توانند از موقعیت طبیعی خود حرکت کنند و شکل  آنها تغییر پیدا کند.  ابتدا اصلاح شکل ابرو به دکتری که به شما بوتاکس تزریق می کند اجازه می دهد تا به درستی ارزیابی کند که تزریق باید کجا انجام شود. همین امر در مورد لیفت با نخ نیز صدق می کند.  بنابر این ابتدا بو تاکس را تزریق کنید و سپس میکروبلیدینگ ابرو را انجام دهید.

 • چقدر بعد از بوتاکس می توانم میکروبلیدینگ ابرو را انجام دهم؟

اما آرایشگران باتجربه پیشنهاد می‌کنند حدود ۲ هفته صبر کنید تا تزریق‌ها در عضله جا بیفتند و اثر کامل خود را ایجاد کنند.  به علاوه، اما احتمالاً برای شما راحت‌تر خواهد بود که قبل از میکروبلیدینگ ابرو، مدتی به پوست خود فرصت دهید تا بهبود یابد.

 • افراد مبتلا به بیماری های خودایمنی مانند لوپوس، آرتریت روماتوئید، هاشیموتو
  افرادی که از بیماری‌های خودایمنی رنج می‌برند، ممکن است مشکلاتی در بهبودی داشته باشند، زیرا سیستم ایمنی آنها به خطر افتاده است.
 • افراد مبتلا به تحریکات پوستی، روزاسه یا پسوریازیس در نزدیکی ناحیه تحت درمانی
 • افرادی که مستعد ایجاد اسکار کلوئید هستند
  بریدن پوستی که مستعد ابتلا به کلوئید است خطرناک است، زیرا ممکن است منجر به تشکیل کلوئید درست روی صورت و نتایج ضعیف شود.
 • افرادی که هر گونه اختلال خونریزی دارند
  از آنجایی که میکروبلیدینگ شامل بریدن پوست است، این افراد ممکن است دچار مشکل شوند.
 • افرادی که از داروهای رقیق کننده خون استفاده می کنند
 • افرادی که تحت شیمی درمانی هستند
  برای کسانی که قصد دارند بعد از شیمی درمانی میکروبلیدینگ انجام دهند، باید منتظر بمانند تا بدن شما به اندازه کافی بهبود یابد. برخی ۶ ماه و برخی دیگر در سال توصیه می کنند، اما بهترین گزینه این است که با پزشک خود مشورت کنید تا بعد از شیمی درمانی، ابروهای خود را میکروبلیدینگ کنید.
 • افراد مبتلا به عفونت یا بیماری های ویروسی
 • افرادی که از آکوتان استفاده می کنند
  آکوتان لایه بالایی پوست شما را نازک می کند، بنابراین مراجعین باید ۶ ماه قبل از قرار ملاقات مصرف آن را قطع داشته کنند.
 • افراد مبتلا به صرع
  اگر تشنج داشته‌اید، انجام میکروبلیدینگ خطرناک است، اما برخی از هنرمندان میکروبلیدینگ، مشتریانی را می‌پذیرند که مثلاً ۱۰ سال پیش یک تشنج داشته‌اند و اگر صرع آنها کنترل شود. بسیار مهم است که با پزشک خود صحبت کنید و تأییدیه بگیرید.
 • افراد مبتلا به دیابت کنترل نشده (نیاز به تایید پزشک دارند)
  افراد مبتلا به دیابت ممکن است مشکلاتی برای بهبودی داشته باشند، اما اگر دیابت کنترل شود و تایید پزشک برای میکروبلید ابروهای خود را دریافت کنند، انجام این کار برای آنها کاملا بی خطر است.

برای انتخاب  این وسایل میکروبلیدینگ دو گزینه وجود دارد:

 1. وسیله یکبار مصرف شماره یک که حاوی نگهدارنده های تیغه است، که پس از استفاده نیازی به پاک سازی مجدد ندارند . فقط در صورت استفاده برای شخص باید یکبار استفاده شود.
 2. وسیله یکبار مصرف شماره دو که دارای نگهدارنده های تیغه است که اگر می خواهید چندین بار از آن استفاده کنید ،درهر مرتبه باید آن را تمیز کنید ، برای هربار استفاده آن را جدا کرده و پاک سازی و ضدعفونی کنید.

لیست وسایل میکرو ابرو به شرح زیر است:

نگهدارنده سوزن میکروبلیدینگ ابرو

چه یک سوزن یکبار مصرف انتخاب کنید یا نکنید ، به وسیله ای نیاز دارید که بتوانید آن سوزن میکروبلیدینگ را نگه دارید. نگهدارنده سوزن میکروبلیدینگ مناسبی برای این کار طراحی و ساخته شده است که سوزن را نگهداری کرده و برای استفاده مجدد می توان از آنها کمک گرفت.

نگهدارنده سوزن میکروبلیدینگ ابرو

نگهدارنده سوزن میکروبلیدینگ ابرو

انواع سوزن میکروبلیدینگ ابرو

چیزی که اکثر مردم متوجه آن نیستند این است که خود تیغه ها به معنای خود کلمه تیغه نیستند. آنها در واقع سوزن های بسیار نازک و کوچکی هستند . این سوزن ها به “سنجاق” معروفند و در یک ردیف های تکی یا دوتایی قرار می گیرند.

این سوزن‌های میکروبلیدینگ به دو شکل میکرو پره وجود دارد . هر متخصص آرایش دائمی برای ایجاد شکل های کامل ابرو و طراحی دقیق آن به ترکیبی از هر دو در اندازه های مختلف نیاز دارد.

انواع سوزن میکروبلیدینگ ابرو

انواع سوزن میکروبلیدینگ ابرو

تعداد سوزن‌ها به تعداد پین بستگی دارد . بنابراین سوزن‌های شماره گذاری شده کوچکتر برای ضربات کوتاهتر و جزئیات دقیق بهتر است. سوزن‌های شمارش بزرگتر”تیز” هستند .اما رنگدانه کمتری را رسوب می دهند و تیغه های شمارش کوچکتر ، بیشتر رسوب می کنند.

این یک اقدام متعادل کننده است که آرایشگر از ترکیبی مناسب برای ظاهر ابرو استفاده می کند. اما هر تیغه مزیت خاص خود را دارد بنابراین برای یک مجموعه وسایل کامل میکروبلیدینگ ابرو نیاز دارد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره انواع تیغ میکروبلیدینگ می توانید اینجا کلیک کنید.

رنگدانه‌های مخصوص میکروبلیدینگ ابرو

ابرو های زیبا و حرفه ای فقط با وسایل و دستگاه میکروبلیدینگ حرفه ای ابرو ایجاد نمی شوند بلکه به رنگدانه های با کیفیت نیز نیاز است. این رنگدانه های  با کیفیت ساخت کشور کره جنوبی هستند.

رنگدانه میکروبلیدینگ

رنگ میکروبلیدینگ

این رنگدانه ها سبک هستند که کار را برای آرایشگر راحت تر می کند. باعث رسوب کمتری می شود . این رنگدانه ها دو دسته هستند:

رنگدانه های دسته اول جز رده سبک هستند. اما دسته دوم سنگین تر و پوشش روغنی بیشتری دارد که البته جلوه پررنگ تری به ابروهای شما میدهد.

پوست  مصنوعی سه بعدی برای آموزش میکرو ابرو

 در دوره آموزش میکروبلیدینگ یک پوست ابرو سه بعدی به آرایشگر  مبتدی یا باتجربه اجازه می دهد تا شکل پیشنهادی را آزمایش کند. پوست سه بعدی مشابه پوست تمرینی است ، با این کار می توان ابرو و صورت  انسان را شبیه سازی کرد.

پوست مصنوعی سه بعدی

پوست مصنوعی سه بعدی

این وسایل میکروبلیدینگ ابرو به عنوان جایگزین  و شبیه ساز یک فرد واقعی عمل می کنند. و همچنین به افزایش اعتماد به نفس یک مبتدی قبل از مراجعه مشتری واقعی کمک می کنند.
افراد حرفه ای همچنین می توانند هنگام استفاده از سبک های جدید و جلوه های شیدینگ  یا تکنیک هایی که می خواهند اجراکنند ، از این وسایل میکروبلیدینگ ابرو استفاده زیادی کنند.

آموزش میکرو ابرو روی پوست مصنوعی

نباید انتظار داشت کسی برای اولین بار میکرو ابرو را روی یک شخص واقعی امتحان کند .  در واقع افراد مبتدی که با استفاده از دستگاه میکروبلیدینگ ابرو می بایست از پوست تمرینی (پوست مصنوعی) استفاده کنند.

آموزش میکروبلیدینگ روی پوست مصنوعی

آموزش میکروبلیدینگ روی پوست مصنوعی

برای یک متخصص طراحی ابرو با تجربه که می داند چگونه کارش را انجام دهد نیز توصیه می شود قبل از طراحی  مدل های جدید ابرو روی صورت شخصی، روی پوست مصنوعی تمرین کند.

و حتی متخصصان حرفه ای با سالها تجربه ممکن است گاهی اوقات تیغه های جدید یا اشکال جدید را قبل از استفاده روی پوست فرد زنده بر روی پوست مصنوعی  امتحان کنند. پوستهای تمرینی موجود با دوام  و از نظر لطافت و بافت حس پوست واقعی را فراهم می کند.

پوست های تمرینی میکروبلیدینگ ابرو این امکان را می دهد تا مبتدیان بدون آزمون و خطای فاجعه آمیز روی مشتری یاد بگیرند و بیاموزند که کدام تیغه ها و اندازه ها متناسب با شکل های مختلف صورت و سبک های مختلف است.

قلم میکروبلیدینگ ابرو

قلم میکروبلیدینگ ابرو
قلم میکروبلیدینگ ابرو

این که آیا شما روی پوست تمرینی یاد می گیرید یا به طراحی را روی صورت مشتری مشتری  انجام می دهید ، فرقی ندارد به هر حال شما به یک قلم میکروبلیدینگ ابرو نیاز دارید که بتوانید برای علامت گذاری نقاط اصلی شروع و پایان ، شکل کلی و رئوس های دقیق ، روی پوست را طراحی کنید.

این نشانگرهای دستی مخصوص طراحی شده برای استفاده روی پوست ، همان نوع قلم هایی هستند که جراحان پلاستیک برای اطمینان از نتیجه نهایی رضایت بخش ، برای  بیماران استفاده می کنند.

آیا رنگ تیره میکروبلیدینگ ابرو روشن تر می شود؟

روند بهبودی کامل میکرو ابرو ۴-۶ هفته طول می کشد و تا آن زمان تا ۴۰ درصد رنگدانه را از دست خواهند داد. آنها همچنین کوچکتر و طبیعی تر به نظر می رسند. این چیزی است که به همه مشتریان در مورد آن هشدار داده شده است، اما بسیاری از آنها در روز سوم دچار وحشت می شوند و فکر می کنند که ابروهایشان برای همیشه به این شکل خواهد بود! آرام باشید، این هنوز ظاهر نهایی آنها نیست.

ابرو میکرو چقدر ماندگاری دارد ؟

ماندگاری میکروبلیدینگ ابرو

این روند غیرتهاجمی نتایج خارق العاده ای را به همراه دارد. می توانید آن را مانند یک آرایش دائمی بدانید که به ابرو های شما زیبایی می دهد. فقط باید هر ۲ سال یک بار ابروهای خود را ترمیم کنید. ابرو میکرو برای سالها شکل و اندازه خود را حفظ می کنند، به جز نیاز به چند ترمیم کوچک. بنابراین، نتایج ماندگار از مهمترین مزایای میکروبلیدینگ ابرو است. بنابراین لازم نیست هر زمان که به مهمانی دعوت شدید ، به سالن آرایش مراجعه کنید.

بدون دردسر و بدون نیاز به نگهداری با انجام میکروی ابرو ، دیگر لازم نیست که ابرو را به شکل ایده آل ، کنده یا موم بگیرید. این یکی از زیباترین روش ها برای داشتن ابروهای بی عیب و نقص است.

اگر ابرو های خود را بعد از میکروبلیدینگ خیس کنم چه اتفاقی می افتد؟

این کار باعث شل شدن  رنگدانه و تکه تکه شدن آن می شود و سریع تر محو می شود، پس از خیس کردن آن جلو گیری کنید.

همیشه باید از سردوش دور باشید و فشار آب را کم کنید . اگر سر دوش دستی دارید از آن استفاده کنید تا با دقت بیشتری سر و مو های خود را بشورید. تا جایی که ممکن است سرتان را به سمت عقب متمایل کنید. در صورت خیس شدن ابروها ، با استفاده از یک حوله تمیز به آرامی ابروهای خود را خشک کنید.

آیا عرق کردن برای میکروبلیدینگ ابرو ضرر دارد؟

نمکهای موجود در عرق دشمن دیگری برای میکروبلیدینگ ابرو است. این نمکها به محو شدن سریع رنگدانه منجر می شود و نتیجه مطلوبی نخواهد داشت. بنابر این باید از ورزش کردن تا بهبودی کامل  میکرو ابرو خود داری کنید و همچنین سعی کنید در هوای مرطوب و شرجی قرار نگیرید.

آیا میکروبلیدینگ ابرو ایمن و بهداشتی است؟

ما به استفاده از ابزارهای یکبار مصرف و یکبار مصرف احتیاج داریم و همه روشهای ضدعفونی کننده مناسب را دنبال می کنیم . تا اطمینان حاصل شود که سلامتی و ایمنی مشتری هر دو از بالاترین احترام برخوردار هستند.

در حالی که ما همه کارها را برای اطمینان از یک درمان ایمن و بهداشتی انجام می دهیم ، پوست هر فرد منحصر به فرد است ، واکنش های جانبی همیشه قابل پیشگیری نیست و افرادی که مستعد آلرژی یا حساسیت هستند باید قبل از دریافت درمان ، به متخصص خود هشدار دهند. آزمایش پوست ممکن است یک مرحله ضروری باشد ، اگرچه یک واکنش جانبی کاملاً قابل اجتناب نیست.

آیا میکروبلیدینگ ابرو درد دارد؟

هر کس بر اساس سطح تحمل شخصی ، درد متفاوتی را تجربه می کند. با این حال ، اکثریت مشتریان فقط اندکی احساس ناراحتی می کنند ، انگار که قرار ملاقات با موچین ابرو یا اپیلاسیون هستند.

متخصص میکرو ابرو از بی حس کننده موضعی برای تسکین هرگونه ناراحتی که ممکن است در طول درمان داشته باشید استفاده می کند. علاوه بر این ، در صورت احساس ناراحتی مشتری در طول درمان ، ممکن است از بی حسی موضعی بی حس کننده ثانویه استفاده شود.

میکروبلیدینگ ابرو چه مدت طول می کشد؟

این به هر فرد بستگی دارد، اما توصیه می شود مشتریان هر ۶ تا ۱۲ ماه یک بار تماس لمسی دریافت کنند. برخی از افراد ممکن است لازم باشد هر ۳ ماه یکبار تماس بگیرند.

آیا  میکروبلیدینگ ابرو برای من مناسب است؟

افرادی که مستعد ابتلا به پوست چرب یا چربی اضافی هستند، باید روش درمانی متفاوت مانند سایه میکرو را در نظر بگیرند. سایه میکرو  برای ابروهای با ماندگاری بیشتر روی پوست چرب بسیار مناسب خواهد بود.

چگونه می توان از بین بین روشهای مختلف تاتو ابرو یکی را انتخاب کرد؟

افرادی که مستعد ابتلا به پوست چرب یا پوست چرب هستند باید اصلاح سایه میکرو را انجام دهند. سایه میکرو برای ابروهایی با ماندگاری بیشتر در این نوع پوست بسیار مناسب تر است. همچنین از نظر ظاهری که امیدوارید بدست آورید متفاوت خواهد بود. در هنگام مشاوره رایگان با تهیه تصاویر و بحث درباره ظاهر ایده آل خود با متخصص تاتو ابرو خود مشورت کنید.

انجام میکروبلیدینگ ابرو چقدر طول می کشد؟

به صورت میانگین می تواند ۲٫۵ تا ۳ ساعت طول بکشد. با این حال بعضی از قرارها ممکن است زمان کمتری داشته باشند. در حالی که بعضی دیگر کمی بیشتر طول می کشد. میکروبلیدینگ یک تجربه کاملاً سفارشی است ، بنابراین تغییرات براساس هر فرد اتفاق می افتد.

قیمت میکروبلیدینگ ابرو چقدر است؟

متخصصان این حرفه قیمت‌های متفاوتی را برای میکروبلیدینگ ابرو در نظر می گیرند. به مکان ، تجربه ، میزان تخصص و همچنین تجهیزات و رنگدانه مورد استفاده در تعیین قیمت میکروبلیدینگ ابرو تاثیر دارند. اما در نظر داشته باشید که برای هزینه کمتر سلامت و زیبایی خود را به خطرنیندازید.

تفاوت ابرو میکرو  و شیدینگ چیست؟

میکروشیدینگ گاهی اوقات با میکروبلیدینگ ابرو اشتباه گرفته می شود . اما اگرچه هر دو روش می توانند ابروهای شما را پرتر نشان دهند، اما روش های متفاوتی هستند.

 • میکروشیدینگ از نقاط پین مانندی از رنگدانه برای رسیدن به ابروهای پودری استفاده می کند.
 • میکروی ابرو از یک سوزن تیغه دار برای اعمال رنگدانه در زیر پوست استفاده می کند. تکنسین ابروهای شما را با ایجاد ضربات مو مانند که شبیه موهای طبیعی ابرو هستند پر می کند.

مزایای ابرو میکرو:

 • ضربات مو مانند موهای واقعی به نظر می رسد
 • شکل ابروهای شما را پر کرده و تغییر می دهد
 • ایده آل برای پوست های خشک
 • پرداخت سبک تر

معایب ابرو میکرو:

 • نیمه دائمی، فقط ۶ تا ۸ ماه دوام دارد
 • تحت پوشش بیمه نیست
 • باعث درد و ناراحتی خفیف می شود

6 نظر در “۰ تا ۱۰۰ میکروبلیدینگ ابرو در سال ۱۴۰۱ و عوارض جبران ناپذیر میکرو ابرو

 1. نازنین گفت:

  سلام
  بابت مطلب مفیدتون سپاسگزارم

 2. Nazanin گفت:

  سلام
  ممنونم از مطالب مفیدتون

  1. مدیر سایت گفت:

   سلام و عرض ادب
   از اینکه این مقاله موردپسند شما بوده بسیا خوشحالیم.

 3. نسرین گفت:

  سلام بسیار ممنونم از مطالب مفیدتون.میخواستم بدونم اگر میکرو انجام بدیم بعد از گذشت یک یا دو سال کاملا از بین میره و اثری نمیمونه؟منظورم اینه اگر بعد از یک بار دوباره تمایلی به انجامش نداشته باشیم مشکلی برای ابروهای خودمون ایجاد نمیشه؟
  ممنونم از راهنماییتون

 4. مدیر سایت گفت:

  سلام نسرین عزیز
  بسیار خوشحالیم که این مطلب برای شما مفید بوده است.
  در نظر داشته باشید که ماندگاری میکرو ابرو به عوامل مختلفی بستگی دارد از جمله تجربه متخصص میکروبلیدینگ ، نوع پوست شما ، نوع رنگدانه ای که استفاده می شود و همچنین رعایت مراقبتهای بعدی میکروبلیدینگ .
  اگر این کار را نزد افراد متخصص و با تجربه کافی انجام دهید عوارضی ندارد وهر زمان که تمایل داشتید می توانید برای ترمیم و یا انجام مجدد میکروبلیدینگ مراجعه نمایید.
  موفق و سربلند باشید.

 5. مینا گفت:

  بسیار جامع و کامل بود ممنونم از اطلاع رسانی کاملتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات قالب -> هدر -> منو -> منو موبایل (دسته ها) تنظیم کنید