همه آنچه که باید درباره تاتو ابرو بدانید

تاتو ابرو چیست ؟

تاتو ابرو یکی از انواع آرایش دائمی است که طرفداران زیادی دارد. اگر شما هم از اینکه هر روز ابروهایتان را با مداد پر کنید خسته شده اید؟ یا از رفتن به استخر و به هم ریختن آرایش ابروهای خود می ترسید؟ یا شاید فقط کمی از ریزش موی ابرو رنج می برید و نمی دانید با آن چه کار کنید؟ راه حل تمام این موارد آرایش دائم است. اما امروزه تاتو ابرو نسبت به قبلا تفاوت بسیار زیادی کرده و روشهای متفاوتی دارد.
امروزه متناسب با نوع و رنگ پوست ، سن افراد و همچنین بیماریهایی که افراد ممکن است داشته باشند روشهای متفاوتی برای تاتوی ابرو وجود دارد. در این مقاله قصد داریم هر آنچه را که باید در مورد انواع تاتو ابرو، روش انجام آن، قیمت، عوارض جانبی و همچنین مراقبت های بعدی آن باید بدانید را به شما بگوییم.

فیلم مراحل تاتو ابرو

در ویدیو زیر به طور خلاصه مراحل تاتو ابرو مشاهده می شود.

 

همه ما در مورد تاتو شنیده ایم یا تصاویری از طرح های تاتو روی پوست افراد دیده ایم. حتی ممکن است تاتو روی دست یا بازویمان کشیده شود. تاتوی ابرو دقیقاً به همین صورت است. با این تفاوت که در تاتو صورت یا ابرو رنگدانه ها با عمق کمتری نسبت به تاتو بدن در سطح پوست قرار می گیرند. یعنی رنگدانه‌ها به سطح لایه درم پوست نفوذ می‌کنند. تاتو ابرو به گونه ای انجام می شود که ابروهای شما پرتر و پرپشت تر به نظر برسد.

تاتو ابرو نیز با ماده ای متفاوت از جوهر تاتو بدن انجام می شود که به این ماده جوهر تاتو آرایشی یا پیگمنت می گویند. بر خلاف جوهر تاتو بدن، جوهر تاتو آرایشی به دلیل ساختار مولکولی خود در نهایت تا حدی محو می شود. بنابراین انواع تاتو های آرایشی بعد از مدتی نیاز به ترمیم مجدد دارند.

انواع تاتو ابرو جدید

هر روشی که رنگ را به پوست شما تزریق کند، نوعی تاتو است . بنابراین از نظر تکنیکی میکروبلیدینگ و میکروشیدینگ و سایر روشهای آرایش دائم ابروها از تکنیک های تاتوی ابرو هستند که با ابزارها و شرایط مختلف انجام می شوند.

به طور کلی برای انواع تاتوی ابرو از یکی از ابزارهای زیر و یا  از هر دو استفاده می شود :

ابزار تاتو دارای نوک سوزنی
دستگاه دیجیتال تاتو دارای نوک سوزنی
ابزار تاتو دارای نوک تیغه ای
ابزار دستی تاتو دارای نوک تیغه ای

تاتوی ابرو انواع مختلفی دارد که در ادامه توضیح داده می شود:

۱- تاتوی ابرو به روش میکروبلیدینگ

تاتوی ابرو به روش میکروبلیدینگ

در این روش با استفاده از ابزار دستی که نوک تیغه ای شکل دارد تاتو ابرو انجام می شود. میکروبلیدینگ ابرو ظاهری طبیعی به ابروها می دهد. در این روش خطوط نازکی مانند موهای ابرو برای پر کردن جاهای خالی ابرو کشیده می شود. این روش مناسب پوستهای معمولی و خشک است. ماندگاری بالایی ندارد و معمولا بعد از ۸ ماه نیاز به ترمیم مجدد دارد.

 ۲- تاتوی ابرو جدید به روش نانو

تاتوی ابرو به روش نانو

تاتوی ابرو به روش نانو

در این روش مانند میکروبلیدینگ هنرمند تاتو خطوط موها را در ابرو می کشد. به این روش نانو بروز ابرو نیز گفته می شود. تفاوتی که با روش میکرو دارد این است که کار تاتو با دستگاه میکروپیگمنتیشن انجام می شود و رنگدانه ها از طریق دستگاه وارد پوست می شوند. این روش چون با دستگاه و دقت بیشتری انجام می شود ابروهای طبیعی تری را با تصور موهای واقعی ایجاد میکند . می توان برای پوست های چرب نیز آن را به کار برد و حدود یک سال نیز ماندگاری دارد.

۳- تاتو ابرو به روش میکروشیدینگ

تاتو ابرو به روش میکروشیدینگ

تاتو ابرو به روش میکروشیدینگ

در این روش آرایشگر پس از طراحی ابرو رنگدانه ها را با استفاده از دستگاه به به صورت متراکم به لایه های سطحی پوست وارد می کند. میکروشیدینگ ابرو مناسب ابروهای بسیار کم پشت، ابروهایی که خالکوبی قدیمی دارند و یا پوست های چرب و حساس است. این روش ماندگاری بالایی دارد و ممکن است تا چند سال نیازی به ترمیم مجدد نداشته باشد

 ۴- تاتوی ابرو جدید به روش آمبره

تاتوی ابرو به روش آمبره

تاتوی ابرو به روش آمبره

ابروهای آمبره همان میکروشیدینگ ابرو هستند با این تفاوت که ظاهری طبیعی تر دارند. این روش نیز با دستگاه دیجیتال انجام می شود. آنها ظاهری نرم به ابروهای شما می دهند و بسته به ترجیح مشتری می توانند ظاهری سایه دار به ابروهای شما ببخشند و نوک ابروها را روشن تر و دم ابروها را تیره تر کنند. این روش نیز ماندگاری بالایی دارد.

۵- تاتوی ابرو جدید به روش ترکیبی

تاتوی ابرو به روش ترکیبی

تاتوی ابرو به روش ترکیبی

ابروهای ترکیبی در واقع ترکیبی از ابروهای میکروشیدینگ و ابروهای میکروبلیدینگ هستند. به آنها میکرو تلفیقی ابرو نیز می گویند. این نوع از تاتوی ابرو مناسب افرادی است که هم می خواند ظاهر ابروها طبیعی باشد و هم ماندگاری بالاتری می خواهند. برای انجام این روش هم از دستگاه دیجیتال و هم ابزار دستی استفاده می شود.

برای درک تفاوت بین ابروهای پر و ابروهای پودری، به تصویر زیر نگاه کنید:

انواع تاتو ابرو چگونه انجام می شود؟

تاتو ابرو در واقع یک فرآیند چند جلسه ای (یک یا دو جلسه ای) است. حتی ممکن است در ابتدا خسته کننده به نظر برسد، اما پس از پایان این جلسات، می توانید از ابروهای جدید خود برای ۸ تا ۱۵ ماه لذت ببرید، درست است، دیگر نیازی به کیت ابرو نیست.

طراحی ابرو
طراحی ابرو

حالا بیایید مراحل تاتو ابرو را بررسی کنیم:

۱٫ مشاوره تاتوی ابرو

اولین قدم برای تاتوی ابرو، داشتن یک جلسه مشاوره است. برخی از کلینیک ها این کار را انجام می دهند و برخی نه، اما اگر توصیه ما را می خواهید، مراقب کلینیک هایی باشید که قبل از جلسه خالکوبی هیچ مشاوره ای نمی دهند. بعد از همه این یک آرایش نیمه دائمی است و حداقل به مدت ۸ ماه بخشی از صورت شما خواهد بود. بنابراین بسیار منطقی است که با هنرمند تاتو مشورت کنید تا از مواد و ابزاری که استفاده می کند، شکل ابرویی که پیشنهاد می کند و رنگ ابرویی که به شما توصیه می کند، مطمئن شوید.

۲٫ کشیدن طرح تاتوی ابرو

مرحله دوم در واقع همان روز تاتوی ابرو است. هنرمند تاتو معمولا شکل نهایی ابرو را در اطراف ابروی فعلی شما می کشد. طراحی ابرو انجام می شود و خطوط ترسیم شده به شما نشان می دهد که نتیجه نهایی واقعی چگونه خواهد بود. اگر شک دارید یا به سادگی سرد شده اید، این زمان آن است که با هنرمند خود مشورت کنید.

۳٫ انجام تاتو ابرو

و البته مهم ترین مرحله، خود کار تاتو ابرو است. برخی از کلینیک ها قبل از شروع عمل از پیش بی حسی استفاده می کنند. با این حال، این می تواند باعث سفت شدن و متورم شدن پوست و سخت تر شدن این روش شود.

در عوض، برخی از کلینیک‌ها این روش را بدون بی‌حس کردن شروع می‌کنند و پس از چند بار عبور، از کرم بی‌حس‌کننده استفاده می‌کنند. این روش بر نتیجه نهایی نیز تأثیر می گذارد و آن را دقیق تر می کند.

پس از شروع کرم بی‌حس‌کننده (که نباید بیش از چند دقیقه طول بکشد)، فرآیند اصلی شروع می‌شود و هنرمند شکل و الگوی انتخاب شده توسط مشتری را ترسیم می‌کند. معمولا این فرآیند می تواند حدود ۱:۳۰ تا ۲ ساعت طول بکشد.

۴٫ ترمیم تاتو ابرو

و آخرین مرحله و مهمترین، جلسه ترمیم تاتو ابرو است. معمولاً پس از جلسه اول تاتو ابرو، رنگ در ماه اول پس از آن تا حدودی محو می شود. این زمان برای مشتریان مختلف بر اساس نوع پوست و رنگ مو متفاوت است. بنابراین ممکن است جلسه دیگری به جز جلسه اصلی مورد نیاز باشد. این جلسه به عنوان جلسه کمال یا تاچ آپ شناخته می شود.

ترمیم ابرو شامل تنظیم رنگ ابرو و همچنین اعمال تغییرات لازم در شکل ابرو برای کامل شدن آن است.

ماندگاری انواع تاتو ابرو چقدر است؟

ماندگاری تاتو ابرو
ماندگاری تاتو ابرو

تاتوی ابرو بسته به نوع پوست و تکنیک بین ۸ تا ۱۵ ماه دوام داشته باشد. بنابراین از نظر فنی تمام این تکنیک ها روش های آرایش نیمه دائمی هستند . اما به طور دقیق تر، تکنیک میکروبلیدینگ حدود ۸-۱۰ ماه و با تکنیک میکروپیگمنتیشن حدود ۱۲-۱۵ ماه طول می کشد.

هزینه انواع تاتو ابرو چقدر است؟

هزینه تاتو ابرو بسته به تکنیک مورد استفاده  و تجربه هنرمند متفاوت است. اما در مورد قیمت، یک توصیه حیاتی از ما بگیرید: ابروها قاب چشمان شما و ویژگی بارز صورت شما هستند. پس عاقلانه روی آنها خرج کنید و ارزان ترین مکان را انتخاب نکنید.

به نمونه کارهای کلینیک، بهداشت آنها و تخصص و تجربه هنرمندان تاتو توجه کنید.

تاتوی ابرو برای خانم های مسن

ابروهای خوش فرم و برجسته تر یکی از نشانه های جوانی هستند. بدون شک بزرگترین عنصر زیبایی در دهه گذشته است، خانم‌ها در هر سنی می‌خواهند ابروهایشان خوش فرم به نظر برسد، و خانم‌های در سنین خاص نیز از این قاعده مستثنی نیستند.

روش‌های آرایش ابرو بسیار زیاد است، اما چیزی که خانم های  به طور فزاینده‌ای به آن علاقه‌مند شده‌اند، تاتوی ابرو است، شکلی دائمی از تقویت ابرو که شما را از آرایش کردن ابروها برای سال‌ها رها می‌کند. در ادامه بهترین روش های تاتو ابرو برای خانم های مسن را معرفی می کنیم.

بهترین روش تاتو ابرو برای خانم های مسن

هنگام انتخاب تاتو ابرو، ظاهر نهایی و تکنیک استفاده را نیز در نظر بگیرید، زیرا برخی از روش‌های تاتو برای پوست بالغ مناسب‌تر از سایرین هستند.

مدت زمان ماندگاری آنها به مدل ابروها، نوع پوست مشتری، سبک زندگی و سن بستگی دارد. طول عمر کلی تاتو ابرو برای خانم های مسن حدود ۲ سال است، شاید کمی بیشتر. سبک های زیادی برای انتخاب وجود دارد معروف ترین سبک تاتو ابرو، میکروبلیدینگ است، اما جایگزین های زیادی وجود دارد که نتایج متفاوتی به همراه دارد. آنها نیز متفاوت انجام می شود.

برای یافتن بهترین روش تاتو ابرو برای خانم های مسن به خواندن ادامه دهید.

تاتوی ابرو به روش میکرو برای خانم های مسن

میکروبلیدینگ معروف‌ترین سبک تاتو ابرو است، و این چیزی است که اکثر مشتریان درخواست می‌کنند، بدون اینکه بدانند طیف وسیعی از تکنیک‌ها برای انتخاب وجود دارد.

دلیل محبوبیت میکروبلیدینگ این است که نتایج فوق العاده طبیعی به دست می دهد. این کار با تاتوی موهای کوچک روی قوس ابرو انجام می شود که دقیقاً شبیه موهای طبیعی است. نتیجه، قوس هایی است که به طور طبیعی پرتر به نظر می رسند و ظاهری بدون آرایش دارند، که دقیقا همان چیزی است که اکثر مشتریان بالغ می خواهند. با این حال، میکروبلیدینگ بهترین شکل تاتو ابرو برای خانم های مسن نیست.

چرا تاتوی ابرو به روش میکرو برای خانم های مسن مناسب نیست؟

میکروبلیدینگ با یک تیغه دستی انجام می شود که از طریق پوست کشیده می شود. با تمام تکنیک های تاتوی ابرو، عمق تاتو باید بسیار کم باشد، درست زیر مانعی که لایه بالایی و میانی پوست به هم می رسند.

پوست بالغ نازک تر است. دارای خطوط ظریف و چین و چروک است. این ویژگی ها ضربه زدن به عمق مناسب با ابزار دستی را برای هنرمندان بسیار سخت می کند، بنابراین می توانند به راحتی بیش از حد عمیق شوند، که باعث می شود رنگدانه ها باد کرده و زیر پوست پخش شوند. نتایج ضربات ضخیم هستند که خیلی طبیعی به نظر نمی رسند و با گذشت زمان بیشتر محو می شوند.

نتایج ممکن است در ابتدا عالی به نظر برسند و ممکن است به خوبی محو شوند. اما به هر حال احتمال تار شدن خطوط در پوست بالغ بیشتر است و تکنیک میکروبلیدینگ آن را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد.

تاتوی ابرو به روش نانو برای خانم های مسن

خوشبختانه، جایگزینی وجود دارد که احتمال تار شدن خطوط را کاهش می دهد. ابروهای نانو شکلی از خالکوبی ابرو هستند که نتایج مشابه میکروبلیدینگ را به ارمغان می آورد اما به روشی متفاوت انجام می شود – با دستگاه. این همان چیزی است که ابروهای نانو را به گزینه ای بسیار بهتر برای خانم های مسن تر از میکروبلیدینگ تبدیل می کند.

چرا تاتوی ابرو به روش نانو از میکروبلیدینگ بهتر است؟

ضربه های نانو ابرو با سوراخ کردن پوست بارها و بارها با سوزن متصل به دستگاه الکتریکی به جای کشیدن تیغه دستی ایجاد می شود. کاربرد ماشینی احتمال عمیق شدن بیش از حد رنگدانه ها را به حداقل می رساند و ماهیت کاربرد باعث می شود احتمال حرکت رنگدانه ها در زیر پوست و پخش رنگ بسیار کمتر شود. البته هنوز امکان پذیر است، اما احتمال آن بسیار کمتر است.

دستگاه نانو همچنین نسبت به تیغه دستی روی پوست ملایم‌تر است، که مهم است، زیرا پوست بالغ خونریزی می‌کند، کبود می‌شود و می‌تواند راحت‌تر زخم شود.

 

تاتوی ابرو به روش ترکیبی برای خانم های مسن

ابروهای ترکیبی ترکیبی از موها هستند که به ابروها حجم طبیعی می دهند و سایه زدن که ظاهری سایه دار و آرایش می بخشد. این متقاطع بسیار محبوب است، زیرا از هر دو روش بهترین استفاده را می‌کند و برای مشتریانی که به تنهایی کاندیدای خوبی برای میکروبلیدینگ نیستند – از جمله زنان بالغ، مناسب است.

چرا تاتوی ابرو ترکیبی مناسب افراد مسن است؟

ما قبلاً ثابت کرده‌ایم که مشکل سکته‌های مو در پوست بالغ تمایل آنها به تار شدن در طول زمان است. اگر یک سایه ظریف بین ضربه ها اضافه شود، تاری واقعا قابل مشاهده نخواهد بود. بعلاوه، سایه زدن عموماً طولانی‌تر از ضربه زدن طول می‌کشد، بنابراین ابروهای شما برای مدت طولانی‌تری نسبت به حالتی که به تازگی موها را می‌کشید، برجسته می‌شوند.

ضربه ها را می توان با تیغه یا ماشین ایجاد کرد و سایه زدن را می توان با ابزار سایه زن دستی یا ماشین انجام داد.

تاتوی ابرو های پودری برای خانم های مسن

بدون ضربه، فقط سایه زدن. این درمان اغلب توسط مشتریان مسن نادیده گرفته می شود، آنها تمایلی به آرایش آرایش ندارند، زیرا فکر می کنند واقعا برای سن آنها مناسب نیست. خب ما موافق نیستیم! ابروهای پودری در واقع یک سبک عالی برای تاتو ابرو برای خانم های مسن است.

چرا تاتوی ابرو پودری بهترین روش مناسب افراد مسن است؟

اول از همه، آنها با یک دستگاه تمام شده اند. سپس، از آنجایی که هیچ ضربه‌ای برای محو کردن وجود ندارد، هرگز نمی‌تواند آشفتگی غیرجذابی ایجاد کند که پخش کردن ضربه‌ها می‌تواند ایجاد کند.

این یک تصور اشتباه است که ابروهای پودری غیرطبیعی به نظر می رسند – در واقع می توان آنها را بسیار ظریف انجام داد . شما فقط به دیدن نتایج بسیار چشمگیر عادت کرده اید که ممکن است شما را جذب کند. با انتخاب درست رنگ و نقشه برداری دقیق بدون اینکه از نظر ضخامت زیاده روی کنید، ابروهای پودری می توانند بسیار زیبا به نظر برسند. همچنین طولانی ترین ماندگاری را دارند.

فرآیند درمان و مراقبت های بعدی تاتو ابرو

روز اول تاتو ابرو های جدید شما زیبا هستند و می توانید خوشحال باشید! رنگ دقیقا همان چیزی است که شما امیدوار بودید و شکل آن عالی است.

روزهای ۲-۴:

متوجه خواهید شد که رنگ تاتو ابرو شما کمی تیره شده است، این فقط موقتی است. این به این دلیل است که رنگ تازه اکسید شده است و تا ۷ روز ماندگاری دارد. دلمه باید به قدری نازک و کم باشد که شما احساس راحتی کنید که روز بعد سر کار بروید.

روزهای ۵ تا ۷:

تاتو ابرو های شما شروع به پوسته پوسته شدن خواهند کرد. این یک بخش طبیعی از روند بهبودی پوست شما است و باید از خارش یا برداشتن آن جلوگیری کنید. این به طور معمول ۱-۲ روز طول می کشد.

روز ۸ تا ۱۰:

پوسته پوسته شدن ابروهای شما به پایان رسیده است و شما احساس بهبودی کامل خواهید کرد. اکنون می توانید ابروهای خود را به طور معمول درمان کنید. حتی با وجود اینکه اکنون ابروها و پوست شما طبیعی هستند، هنوز در حال گذراندن مراحل بهبودی هستید. این بدان معنی است که ابروهای شما برای مدتی روشن تر از زمانی که در هفته ۶ به طور کامل بهبود می یابند، به نظر می رسند. دلیل این امر این است که در ابتدا پوست جدید خواهید داشت و چندین هفته دیگر طول خواهد کشید تا بهبودی کامل شود.

روزهای ۱۴ تا ۲۸:

سرانجام تاتوی ابروی شما به طور کامل بهبود یافت. شما باید رنگ را دوست داشته باشید و شکل باید دقیقاً درست باشد. به زودی برای پیگیری تاتو ابرو خود برمی‌گردید، جایی که هنرمند شما نحوه بهبودی شما را خواهد دید.

روز ۴۲:

می توانید برای پیگیری خود بازگردید. پیگیری شما فرصتی است که از هنرمند خود بخواهید هر گونه تنظیماتی را که می خواهید انجام دهد. اگر در طول خدمت اولیه عصبی بودید و آرزو می‌کردید که تاریک‌تر یا پرتر شده باشید، اکنون زمان آن است که پیشرفت‌های خود را انجام دهید. شما باید کاملاً عاشق ابروهای جدید خود شوید.

روشهای مختلف مراقبت های بعدی تاتو ابرو

روشهای مختلف مراقبت های بعدی تاتو ابرو

روشهای مختلف مراقبت های بعدی تاتو ابرو

دو روش محبوب وجود دارد که هنرمندان تاتوی ابرو  برای مراقبت های بعدی از آنها استفاده می کنند. ما هر آنچه را که باید در مورد هر یک از آنها بدانید به شما خواهیم گفت.

درمان تاتوی ابرو با خشک نگهداری کردن

درمان خشکی بیشتر از درمان مرطوب بوده است. این یک روش قدیمی‌تر است و چه تعداد از هنرمندان که هنوز مشتریان خود را شفا می‌دهند. با درمان خشکی، ابروهای دائمی خود را دقیقاً همانطور که به نظر می رسد خیس نمی کنید. بعد از قرار ملاقات، اجازه می دهید ابروهای خود بدون هیچ کمکی به خودی خود بهبود یابند

مزایا: هیچ کیت مراقبت پس از آن مورد نیاز نیست و هیچ کاری برای شما وجود ندارد.

معایب: رنگ بیشتری را از دست خواهید داد و باید با پوسته پوسته شدن شدید دست و پنجه نرم کنید.

درمان تاتوی ابرو با مرطوب نگهداری کردن

اکثر هنرمندان تاتو ابرو امروزه درمان مرطوب مشتری خود را دارند. هنرمند شما از شما می خواهد که هر ۱۵ دقیقه تا ۱ ساعت پس از قرار ملاقات، ابروهای خود را پاک کنید. این کار را به مدت ۱ تا ۳ روز بسته به ترجیح هنرمند و نوع پوست خود انجام خواهید داد . همچنین از یک ژل شفابخش برای مرطوب نگه داشتن پوست خود استفاده خواهید کرد.

مزایا: شما پوسته پوسته شدن نخواهید داشت و رنگ شما به طور یکنواخت تر بهبود می یابد.

معایب: یک کیت مراقبت بعد از آن برای نگهداری و کمی کار عملی برای انجام دادن خواهید داشت.

سوالات متداول در مورد انواع تاتو ابرو جدید؟

آیا می توانم بعد از تاتوی ابرو صورتم را بشورم؟

بله، بعد از آن می توانید صورت خود را بشویید. در واقع شستن صورت به حذف پلاسما از روی پوست شما کمک می کند که نتایج راحت تر و بهتری به شما می دهد و همچنین به جلوگیری از ایجاد دلمه کمک می کند. با این حال، این کار را با صابون ها یا پاک کننده های صورت که فاقد عطر هستند انجام دهید.

آیا می توانم تاتوی ابرو را پاک کنم؟

بله، تاتوی ابرو را می توان با فناوری لیزر پاک کرد. فرقی نمی کند از کدام تکنیک استفاده شده باشد، میکروبلیدینگ یا میکروپیگمنتیشن، می توانید مطمئن باشید که اگر روزی از ابروهای تاتو شده خود خسته شدید، می توانید به راحتی آن را با لیزر پاک کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد حذف تاتو با لیزر ، این مقاله را بخوانید.

آیا تاتوی ابرو محو می شود؟

ممکن است اصطلاح “آرایش دائمی” را شنیده باشید، اما همانطور که در بالا ذکر کردیم، چنین چیزی وجود ندارد. همه تکنیک ها نیمه دائمی هستند، به این معنی که با گذشت زمان محو می شوند، مگر اینکه از جوهر تاتو بدن به جای رنگدانه تاتو آرایشی استفاده شود که به شدت توصیه نمی شود.

تاتوی سه بعدی ابرو چیست؟

تاتوی سه بعدی ابرو ابرو دوزی AKA در واقع همان پر کردن است که می توان آن را با دستگاه میکروبلیدینگ یا نانو ابرو انجام داد. هنرمند خالکوبی موها را شبیه به موهای واقعی ایجاد می کند.

تاتوی نیمه دائمی ابرو چیست؟

تاتو ابرو نیمه دائمی به انواع تاتو ابرو از جمله میکروبلیدینگ، میکروپیگمنتیشن و مدل های مختلف ابرو اشاره دارد.

آیا می توانم شکل ابروی خود را قبل از تاتوی ابرو انتخاب کنم؟

بله، و به صداقت، این است باید در روند. قبل از اینکه خالکوبی ها کار خود را شروع کنند، باید فرم ابروی مشتری را بکشند. اگر قبلاً موهای ابرو دارید، الگوی ابرو احتمالاً باید با فرم طبیعی شما مطابقت داشته باشد، اما اگر موهای ابروی خود را از دست داده اید، گزینه های زیادی برای انتخاب دارید. به عنوان مثال این اشکال و الگوهای ابرو را بررسی کنید .

آیا تاتو ابرو دردناک است؟

نه، دقیق تر، نه چندان. البته در این فرآیند، تیغه/سوزن دستگاه به داخل پوست می رود، اما از آنجایی که به عمق پوست نمی رود، درد شبیه برداشتن ابرو است. هنرمند خالکوبی همچنین ممکن است نیاز به استفاده از ژل\کرم بی حس کننده برای آرامش مشتری داشته باشد.

آیا تاتو ابرو عوارضی دارد؟

برخی از افراد ممکن است واکنش آلرژیک به خالکوبی خود داشته باشند که پس از مدتی آرام می شود. همچنین بدون رعایت بهداشت استاندارد ممکن است خطر عفونت وجود داشته باشد. بنابراین مهم است که یک کلینیک حرفه ای را انتخاب کنید. همچنین می‌توانید این مقاله را بخوانید تا ببینید بعد از انجام تاتو ابرو چه انتظاری دارید .

آیا باید تاتوی ابرو انجام داد؟

بنابراین شما آن را دارید: تمام جزئیات در مورد آرایش نیمه دائمی ابرو. اکنون می دانید که:

  • هر دو میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن اشکالی از تکنیک های خالکوبی هستند که با دو دستگاه مختلف انجام می شوند.
  • هر دو روش می توانند ابروهای پر، پودر یا ترکیبی به شما بدهند.

اکنون ممکن است تعجب کنید که آیا تاتوی ابرو واقعاً راه درستی برای شماست ؟

در اینجا چیزی است که ما توصیه می کنیم:

  • اگر ابروهای شما نازک هستند یا به درستی فرم ندارند…
  • این که آیا مجبور هستید کیت ابروی خود را همه جا با خود ببرید…
  • اگر شما یک خانم شاغل یا یک مادر پرمشغله هستید که هیچ وقت وقت کافی برای پرکردن ابروها ندارید…

… سپس ما حتما تاتو ابرو را به شما پیشنهاد می کنیم.

اگر هنوز در مورد انجام تاتو ابرو مطمئن نیستید، می توانید یک مشاوره رایگان دریافت کنید . جلسات مشاوره ما ۳۰ دقیقه طول می کشد و ما در مورد هر گونه نگرانی در مورد این روند به شما کمک خواهیم کرد.

پوشاندن انواع تاتوی ابرو قدیمی با روشهای جدید

برای کسانی که کارهای قبلی PMU (آرایش دائمی) را روی ابروهای خود انجام داده اند، مانند تاتوی ابرو، چندین فاکتور برای انتخاب درمان مناسب برای پوشاندن ابروها وجود دارد.

بسیاری از مشتریانی که تاتوی ابرو قدیمی دارند، در نظر دارند ابروهای خود را میکرو تیغه کنند تا طبیعی تر به نظر برسند. یکی از مواردی که باید در نظر گرفت، عمق جوهری است که در پوست رسوب کرده است. در مقایسه با میکروبلیدینگ، خالکوبی جوهر را در لایه‌های عمیق‌تر درم رسوب می‌کند. میکروبلیدینگ تنها در صورتی توصیه می شود که جوهر خیلی عمیق نشده باشد. در غیر این صورت، ابروها بسیار تیره باقی می‌مانند و سکته‌های مویی به اندازه‌ای دیده نمی‌شوند که تفاوت ایجاد کنند.

در این مورد، ممکن است بخواهید ابتدا قبل از اصلاح نیمه دائمی ابرو، برداشتن ابرو را در نظر بگیرید.

با این حال، اگر تاتوی ابرو شما به طور قابل توجهی پژمرده شده و پوست چرب دارید، میکروسایدینگ همچنان بهترین جایگزین خواهد بود.

در حال حاضر، احتمالاً ایده بهتری در مورد اینکه کدام درمان را ترجیح می دهید دارید. اگر هنوز سوالی دارید، در صورت تمایل برای ما پیام بگذارید.

چگونه رنگ مناسب را برای انواع تاتو ابرو انتخاب کنیم

رنگ مورد استفاده به اندازه شکل تاتو ابرو مهم است، شاید هم بیشتر. برای روشن شدن مطلب، چشم ها و ابروها یکی از اولین ویژگی های صورت است که برای دیگران ظاهر می شود. بنابراین هر تغییری در رنگ ابروها می تواند چهره را کاملا متفاوت جلوه دهد.معمولاً هنگام انواع تاتو ابرو، رنگ طبیعی ابرو بهترین انتخاب است. اما گاهی به خصوص با موهای رنگ شده، تغییر صحیح رنگ ابرو می تواند معجزه کند.هنگامی که شکل ابروهای خود را با خالکوبی های زیبایی مانند میکروبلیدینگ یا میکروشیدینگ ابرو تغییر می دهید ، رنگ نیز دچار تغییراتی می شود. دقیقاً به همین دلیل است که انتخاب رنگ مناسب برای ابرو یک موضوع ظریف است.در این مطلب اطلاعات جامعی در مورد نحوه انتخاب رنگ جمع آوری کرده ایم. بنابراین اگر می خواهید در مورد انتخاب رنگ مناسب برای تاتو ابرو های خود بیشتر بدانید، به خواندن ادامه دهید.
رنگ تاتو ابرو
رنگ تاتو ابرو
جهت  کسب اطلاعات بیشتر درباره علت رنگ نگرفتن تاتو ابرو می توانید اینجا کلیک کنید.

روش های انتخاب رنگ مناسب برای انواع تاتو ابرو

انتخاب رنگ مناسب انواع تاتو می تواند ابروهای شما را پرتر و با حجم بیشتر نشان دهد. احتمالاً به همین دلیل است که حتی با تاتوی ابرو با کیفیت بالا و رنگ نادرست می تواند نتیجه وحشتناکی را تحت تأثیر قرار دهد. برای جلوگیری از چنین موقعیتی، قبل از انتخاب رنگ ابرو که مناسب ظاهر صورت شماست، باید عوامل اساسی را در نظر بگیرید.

مقیاس فیتزپاتریک چیست؟

اگر در تصمیم گیری در مورد نوع پوست یا سایه های رنگی که باید استفاده کنید مشکل دارید، ممکن است از مقیاس فیتزپاتریک استفاده کنید.

Fitzpatrick یک مقیاس علمی بین المللی است که انواع پوست را بر اساس رنگ پوست، مو و چشم طبقه بندی می کند. در دهه ۷۰، هدف اولیه از طراحی این سیستم، جداسازی انواع پوست بر اساس تراکم رنگدانه ها بود. از سوی دیگر، این طبقه بندی می تواند تعیین کند که کدام نوع پوست در معرض خطر ابتلا به سرطان پوست است یا کدام یک شانس بیشتری برای آفتاب سوختگی دارند.

اگرچه این مقیاس نمی تواند به شما بگوید که کدام رنگ برای تاتو ابرو انتخاب درستی است، اما هنوز هم می توانید با مطالعه نوع پوست خود، مانند کرم پودر و کانسیلر استفاده کنید، کدام رنگ سایه چشم می تواند چشمان شما را برجسته کند و غیره، چیزهای زیادی به دست آورید.

انواع پوست بر اساس مقیاس فیتزپاتریک

مقیاس فیتزپاتریک انواع پوست را از ۱ تا ۶ طبقه بندی می کند، از روشن ترین تا تیره ترین رنگ پوست موجود است.

نوع پوست رنگ مو رنگ چشم رنگ پوست مشخصات فنی
نوع ۱ – قرمز
– خرمایی
– بلوند روشن
– خاکستری روشن
– سبز
روشن – آبی روشن
– عاج و رنگ پریده – به راحتی بسوزانید
– هرگز برنزه نمی شود
– دارای کک و مک های زیادی است
نوع ۲ – طلایی – خاکستری
– سبز
– آبی
– نسبتاً کم رنگ
– صورتی روشن
– به راحتی می
سوزد – به سختی برنزه می شود
– دارای کک و مک در زیر نور مستقیم خورشید است
نوع ۳ – بلوند تیره
– قهوه ای روشن
– قهوه ای فندقی
– سایه های مختلف قهوه ای روشن – طلایی
– بژ
– پس از ساعت‌های طولانی پس از قرار گرفتن در معرض آفتاب
بسوزد – به خوبی برنزه می‌شود
نوع ۴ – سایه های تیره قهوه ای – مشکی
– قهوه ای تیره
– قهوه ای روشن
– قهوه ای کاراملی
– زیتونی
– به سختی می سوزد
– به راحتی برنزه می شود
– بدون کک و مک
نوع ۵ – مشکی
– قهوه ای تیره
– مشکی
– قهوه ای تیره
– سایه های تیره قهوه ای – بدون کک و مک
– همیشه برنزه
– هرگز نمی سوزد
نوع ۶ – مشکی – مشکی
– قهوه ای تیره
– سایه های تیره ترین قهوه ای – بدون کک و مک
– تیره برنزه
– هرگز نمی سوزد

بنابراین مشخص می شود که هر چه پوست روشن تری داشته باشید، بیشتر در معرض آسیب نور خورشید قرار خواهید داشت و این خطر برای افرادی که تراکم رنگدانه های پوستی بیشتری دارند، به حداقل می رسد.

برای انتخاب رنگ مناسب برای تاتو ابرو مناسب، می توانید توصیف طبیعی خود را با مقیاس مطابقت دهید و نوع پوست خود را پیدا کنید. سپس تحقیقات خود را در مورد اینکه کدام آرایش و سایه رنگ برای شما مناسب است، شروع کنید. از این رو نتیجه به شما ابروهایی طبیعی می دهد که بهترین ویژگی های صورت شما را برجسته می کند.

ته رنگ پوست

آنچه در آینه می بینید رنگ پوست شما است که با آن می توانید نوع پوست خود را طبقه بندی کنید. اما ته رنگ پوست شما نیز وجود دارد که باید مراقب آن باشید.

دانستن نوع ته رنگ پوست می تواند به شما در انتخاب سبک و پالت رنگ مناسب آرایش، لباس ها و فونداسیون های نیمه دائمی مانند کرم بی بی و کرم سی سی کمک کند.

سه ته رنگ پوست وجود دارد. دانستن اینکه چه رنگ پوستی دارید، به انتخاب رنگ مناسب برای انواع تاتو ابرو کمک می کند:

ته رنگ سرد

صرف نظر از نوع پوست و رنگ پوست، افرادی که رنگ صورتی، قرمز یا حتی آبی در قاعده پوست خود دارند، ته رنگ سردی دارند. یکی از راه‌هایی که می‌توان فهمید رنگ پوست شما سرد است یا نه این است که از خود بپرسید که آیا جواهرات نقره‌ای بهتر از طلایی به نظر می‌رسند؟

ته رنگ گرم

افرادی که دارای رنگ های طلایی، زیتونی یا زرد در پوست خود هستند، ته رنگ پوست گرمی دارند. بررسی کنید که آیا رگ های قابل مشاهده در داخل مچ دست شما سبز هستند یا خیر. همچنین به تعیین ته رنگ پوست شما کمک می کند.

رنگ پوست خنثی

اگر هر دو نشانه ته رنگ سرد و گرم را در پوست خود می بینید، احتمالاً ته رنگ پوستی خنثی دارید. افرادی که ته رنگ خنثی دارند، هر دو سایه صورتی و زرد در پوست خود دارند. آنها همچنین می توانند هنگام برنزه شدن زیر نور خورشید بسوزند.

اگر تصمیم گیری هنوز سخت باشد، رنگ سفید می تواند کمک کند. کدام لباس پوست صورت شما را بهتر برجسته می کند: لباس سفید یا سفید؟ سفید به معنای ته رنگ گرم است در حالی که رنگ سفید برای ته رنگ های سرد مناسب است.

در مورد انتخاب رنگ مناسب برای انواع تاتو ابرو ، باید بدانید که رنگ های سرد ابرو برای افرادی که ته رنگ صورتی دارند مناسب تر است. اما رنگ های گرم روی رنگ های زیتونی یا زرد بهتر به نظر می رسند. و اگر ته رنگ پوست ترکیبی از این دو باشد، هر دو رنگ سرد و گرم انتخاب های خوبی هستند. خوش شانس برای آنها!

انواع ته رنگ پوست

رنگ و نوع موی طبیعی برای انواع تاتو ابرو

به غیر از رنگ پوست، موها نیز نقش مهمی در انتخاب رنگ مناسب تاتو ابرو دارند. شکل مو، طول یا نوع به هیچ وجه بر رنگی که برای ابروهای خود انتخاب می کنید تأثیر نمی گذارد. اما رنگ مو متفاوت است.

برای موهای بلوند، رنگ های روشن پیشنهاد کارشناسان است. اکثر مردم بر این باورند که تضاد بین ابروها و موهای بلوند می تواند بهترین جفت را ایجاد کند، اما نتیجه انتخاب عاقلانه ای برای همه نیست. در حالی که رنگ های قهوه ای روشن یا طلایی می توانند به هر بلوندی ظاهر طبیعی زیبایی ببخشند.

همین امر در مورد رنگ موی قهوه ای، قرمز یا نارنجی نیز صدق می کند. تطبیق رنگ تاتو با رنگ موی مشابه نمی تواند نتیجه مد روز داشته باشد. در عوض، تاتو ابرو سرد یا قهوه ای روشن را انتخاب کنید. آنها ظاهری گرم به شما می دهند و تضاد زیبایی با موهای شما ایجاد می کنند.

اگر رنگ موی قهوه ای با سایه های مختلف دارید، دو تا از تیره ترین سایه های خود را انتخاب کنید و رنگ ابروی خود را از بین آنها انتخاب کنید. رنگ موهای قهوه ای حتی می تواند با رنگ ابروهای تیره تر مطابقت داشته باشد. ابروهای تیره می توانند ظاهری تیز با ویژگی های برجسته به شما بدهند، اما قوانینی برای انتخاب آنها وجود دارد، پس مراقب باشید.

درست مانند موهای بلوند، افرادی که رنگ موی قهوه ای تیره و مشکی دارند نباید رنگی شبیه به رنگ مو انتخاب کنند. اگر موهای شما خیلی تیره یا مشکی است، به سراغ همان رنگ تاتو ابرو های تیره نروید. درعوض، سایه روشن‌تری مانند قهوه‌ای متوسط، قهوه‌ای شکلاتی یا خاکستری انتخاب کنید.

تاتوی ابرو با ظاهر طبیعی

با تمام عواملی که در بالا ذکر شد، باید شکل طبیعی ابرو خود را نیز در نظر بگیرید. به عنوان مثال، اگر ابروهای شما پر و پرپشت هستند، انتخاب عاقلانه این است که به سراغ رنگ های تیره تر بروید. همین امر در مورد افرادی که خواهان ابروهای پرپشت و پرپشت با میکروبلیدینگ یا نانو ابرو هستند نیز صدق می کند. از طرف دیگر، اگر ابروهای روشن و نازکی دارید و می خواهید آن را در درمان خود حفظ کنید، رنگ های روشن به شدت پیشنهاد می شود.

قبل از شرکت در تاتو ابرو، یک جلسه مشاوره با یک متخصص داشته باشید که چه ابرویی می خواهید و چه فرمی برای شما مناسب است. پس از تصمیم گیری در مورد طرح کلی و نحوه سکته مغزی، می توانید در مورد اینکه کدام رنگ بیشتر به شما می آید صحبت کنید.

کدامیک از انواع تاتو ابرو جدید برای شما مناسب است؟

لازم است بدانید که انتخاب رنگ تاتو تنها بر اساس یکی از فاکتورهای بالا، اصلا راه درستی نیست. این بیشتر به این دلیل است که همیشه جایی برای تفسیر نادرست وجود دارد. بنابراین همیشه بهتر است از ترکیبی از بالا استفاده کنید و با خالکوبی کار مشورت کنید. همچنین فیلتر نهایی خواسته شماست. مهم نیست که مقیاس‌های دیگر چه چیزی را پیشنهاد می‌کنند، همچنان باید رنگ تاتو ابرو های خود را با توجه به احساسی که بیشتر از دیگران دارید انتخاب کنید. متخصص و پزشک در کلینیک می توانند بر اساس تجربه خود شما را راهنمایی کنند. به علاوه، با توجه به تمام آنچه که قبلاً در مورد آن صحبت کردیم، راه‌های متعددی برای کمک به شما در انتخاب رنگ مناسب وجود دارد.

این نکات را نیز در نظر بگیرید:

  • رنگ‌های تیره‌تر ابروها نسبت به سایه‌های روشن‌تر بیشتر می‌مانند.
  • متخصصان و هنرمندان حرفه ای آرایش دائمی تمایل به استفاده از رنگ طبیعی ابرو شما دارند.
  • رنگ میکروبلیدینگ یا خالکوبی می تواند با گذشت زمان کمرنگ شود. رنگدانه ها به دلیل برخی شرایط به ویژه در اثر قرار گرفتن در معرض نور خورشید تغییر می کنند. به همین دلیل است که پس از چند ماه به جلسات لمسی نیاز خواهید داشت.
  • پس از اتمام جلسه، ابروهای شما تیره تر از آنچه می خواستید به نظر می رسند. اما رنگ مناسب بعد از چند روز ظاهر می شود.
  • از رنگ ابروهای دیگران تقلید نکنید. به عبارت دیگر، اگر رنگی برای کسی خوب به نظر می رسد، به این معنی نیست که برای همه انتخاب مناسبی است.

خلاصه مطلب انواع تاتو ابرو

انتخاب رنگ مناسب برای تاتوی ابرو می تواند مشکل باشد، اما به خاطر آن به خود استرس ندهید. در آرایش نیمه دائمی همیشه جا برای تنظیم وجود دارد. برای روشن‌تر شدن این موضوع، اگر به احتمال زیاد ظاهر جدید خود را پس از درمان قدردانی نکردید، می‌توانید آن را در جلسه لمس یا کمال به چیز دیگری تغییر دهید .

قبل از حضور در تاتوی ابرو تحقیق کاملی انجام دهید و کلینیک را عاقلانه انتخاب کنید. مقیاس فیتزپاتریک، ته رنگ پوست، شکل ابرو، نوع پوست و رنگ مو می تواند به شما در انتخاب رنگ مناسب تاتو ابرو  کمک کند، اما اگر هنرمند به اندازه کافی متخصص نباشد، اهمیتی نخواهد داشت. اگر در انتخاب یک کلینیک خوب شک دارید، پیشنهاد می کنیم پست وبلاگ ما را در مورد نحوه انتخاب بهترین کلینیک ابرو در پرث نیز مطالعه کنید .

https://www.elkaclinic.com.au/all-about-eyebrow-tattoo/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات قالب -> هدر -> منو -> منو موبایل (دسته ها) تنظیم کنید
سبد خرید