علت رنگ نگرفتن ابرو یا ریزش رنگ میکروبلیدینگ ابرو چیست؟

علت رنگ نگرفتن تاتو ابرو یا ریزش رنگ میکروبلیدینگ ابرو چیست؟

هنگامی که درمان میکروبلیدینگ ابرو را انجام دهید ابروهای جدید شما بسیار رزیبا به نظر می رسند . همه چیز بعد از میکرو خوب به نظر می رسد، اما وقتی ابروها شروع به بهبود می کنند، ممکن است متوجه شوید که ابروهای شما از بین رفته اند و ریزش رنگ میکروبلیدینگ ابرو های شما اتفاق می افتد. در این مطلب در مورد علت رنگ نگرفتن تاتو ابرو یا ریزش رنگ میکروبلیدینگ ابرو اطلاعات لازم ارائه می شود و سعی کنیم راه حل هایی را به شما ارائه دهیم.

چرا ریزش رنگ میکروبلیدینگ ابرو اتفاق می افتد؟

میکروبلیدینگ نوعی تاتو ابرو است، به این معنی که پوست با یک تیغه دستی باز می شود تا برش ها با رنگدانه ها پر شوند. پس از درمان، دوره بهبودی شروع می شود و ۶-۸ هفته طول می کشد. سطح پوست قرار است در حدود ۲ هفته بسته شود، اما پوست زیر آن برای مدت طولانی تری به بهبودی ادامه می دهد.

دوره بهبودی و مراقبت های پس از آن در این مدت بسیار مهم است و می تواند بر نتایج تاثیر بگذارد. اگر میکروبلیدینگ ابرو های شما دچار ریزش رنگ شده است دلایل احتمالی آن را در ادامه مشاهده کنید.

۱٫ این یک بخش عادی از روند بهبودی میکروبلیدینگ ابرو است

در حالی که ابروها در حال بهبود هستند، در برخی مواقع پوسته های نازک  روی ناحیه تاتو تشکیل می دهند. پس از کنده شدن پوسته ها، مقدار مشخصی رنگدانه را با خود می برند و پوست صورتی رنگ نازک را زیر آن باقی می گذارند. در این مواقع برای برخی افراد، رنگدانه ممکن است به سختی قابل مشاهده به نظر برسد.

این مرحله شبح سازی نامیده می شود و بخشی طبیعی از روند بهبودی است. رنگدانه قرار است دوباره ظاهر شود.

۲٫ تکنیک هنرمند بد بود

همانطور که در بالا گفته شد، میکروبلیدینگ یک نوع تاتو ابرو است و رنگدانه‌ها باید در درم، لایه دوم پوست، رسوب کنند. برای هنرمندان بی‌تجربه، یافتن نقطه‌ای به اصطلاح شیرین ، جایی که نیاز به میکروبلید دارند، بسیار سخت است. برخی از هنرمندان از ترس عمیق شدن بیش از حد شیارها آن‌ها، تیغه میکرو را به اندازه کافی فشار نمی دهند و رنگدانه ها در عمق کمتری و در واقع در لایه اپیدرم کاشت می شوند.

این لایه از پوست خیلی سریع می ریزد، بنابراین اگر هنرمند در اینجا میکروبلیدینگ انجام داده باشد، می توانید انتظار داشته باشید که رنگ میکروبلیدینگ از روند بهبودی جان سالم به در نبرد. فقط بعد از ۲ هفته که پوسته ها جدا می شوند ناپدید می شوند.

از طرف دیگر، ممکن است مشکلی در کیفیت رنگدانه ها و ابزار استفاده شده وجود داشته باشد. شاید آنها از رنگدانه ای استفاده کرده اند که کیفیت لازم را ندارد، یا از تیغه ای نامناسب استفاده کرده اند.

چه باید کرد؟

با هنرمند خود تماس بگیرید و در صورتی که ممکن است این مشکل بوده باشد، با آنها صحبت کنید. این اتفاقی است که اگر اگر هنرمند مبتدی باشد و تا به حال مشتری زیادی نداشته باشد ممکن است اتفاق بیفتد. هنرمندان باتجربه می دانند که برای اطمینان از حفظ رنگدانه خوب، باید در چه عمقی  رنگدانه ها را قرار دهد.

هنرمندان ممکن است بتوانند آن را در جلسه ترمیم برطرف کنند. اگر مطمئن نیستید که آنها می توانند این کار را انجام دهند، یک هنرمند میکروبلیدینگ دیگر پیدا کنید.

عمق مناسب برای کاشت رنگ میکرو ابرو
عمق مناسب برای کاشت رنگ میکرو ابرو

۳٫ خونریزی بیش از حد و تراوش لنف در هنگام انجام میکروبلیدینگ

علت دیگر رنگ نگرفتن تاتو ابرو خونریزی بیش از حد هنگام تاتو است. این می تواند در کاشت رنگدانه اختلال ایجاد کند و رنگدانه ها را خارج کند. برخی از خونریزی های تا حدی طبیعی است، اما خونریزی بیش از حد واقعا می تواند کل روند تاتو را خراب کند.

خونریزی میکروبلیدینگ ابرو

خونریزی میکروبلیدینگ ابرو

منبع تصویر: اینستاگرام @xara_beauty

۴٫ رنگ نگرفتن تاتو ابرو به علت چربی پوست

اگر پوست چرب با منافذ بزرگ دارید، میکروبلیدینگ ممکن است بهترین درمان برای شما نباشدو دچار ریزش رنگ میکروبلیدینگ ابرو شوید. چربی سبوم رنگدانه را بیرون می‌زند و ابروها سریع‌تر محو می‌شوند، و گاهی اوقات ابروها حتی از روند بهبودی جان سالم به در نمی‌برند.

چه باید کرد؟

اگر واقعاً می خواهید تاتوی ابرو داشته باشید، شاید بهتر است سبک یا تکنیک دیگری را انتخاب کنید. تاتوهایی که با ماشین انجام می‌شوند نتایج بهتری روی پوست‌های چرب می‌دهند، بنابراین شاید بهتر است شیدینگ ابرو را انجام دهید.

۵٫ مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ را به خوبی انجام ندادید

اگر هنرمند همه چیز را به درستی انجام داده باشد، و میکروبلیدینگ هنوز جواب نداد، ممکن است در طول مراقبت‌های بعدی، چیزی را به هم ریخته باشید.

مراقبت های بعدی در ۲ هفته اول بسیار مهم است. مهم است که از فعالیت هایی که باعث تعریق بیش از حد شما یا خیس شدن ابروهای شما می شود اجتناب کنید. اما باید ابروهای خود را به درستی بشویید و بعد از آن خشک نگه دارید تا از پوسته پوسته شدن شدید جلوگیری کنید . از چیدن دلمه ها خودداری کنید و در صورت توصیه از پماد استفاده کنید.

چه باید کرد؟

اگر مراقبت های بعدی را به درستی رعایت نکنید به همین دلیل است که میکروبلیدینگ شما جواب نداده است، شاید هنرمند بتواند با افزودن رنگدانه بیشتر، آن را در هنگام ترمیم برطرف کند.

مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ
مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ

منبع تصویر: Freepik

۶٫ شما قبلاً یک تاتو قدیمی ابرو دارید

اگر قبلاً یک تاتوی قدیمی ابرو داشته اید و می خواهید اصلاح کنید، ممکن است بافت ابرو آنقدر زخم باشد که نتواند رنگدانه جدید را حفظ کند. بهتر است ابتدا اقدام به پاک کردن تاتو ابرو نمایید سپس میکروبلیدینگ را انجام دهید . در غیر اینصورت میکروبلیدینگ بهترین گزینه برای شما نیست نیست – ابروهای پودری یا سایه زدن ممکن است گزینه بهتری باشند.

۷٫ ریزش رنگ میکروبلیدینگ ابرو به علت واکنش آلرژیک

برخی از افراد ممکن است به رنگدانه ها یا پماد بی حسی تاتو استفاده شده در طول درمان حساسیت داشته باشند. واکنش های آلرژیک منجر به درمان ناموفق خواهد شد.

برای اطمینان از عدم حساسیت به مواد مصرفی، لازم است قبل از درمان یک تست انجام دهید. اگر هنرمند میکروبلیدینگ شما آن را ارائه نمی‌دهد، خودتان بخواهید.

۸٫ ناحیه میکرو ابرو دچار عفونت شده است

عفونت ها چندان رایج نیستند، اما می توانند به دلیل محیط غیراستریل در سالن یا برخی عوامل در زمانی که ابروها هنوز در حال بهبود هستند اتفاق بیفتد. به عنوان مثال، استفاده از آرایش در ۲ هفته اول پس از درمان اکیدا ممنوع است. اگر دچار عفونت شدید، در اسرع وقت با متخصص پوست تماس بگیرید.

۹٫ پوست شما رنگدانه نمی گیرد

این بسیار نادر است، اما پوست برخی افراد رنگدانه نمی گیرد. اگر اینطور باشد، کار زیادی نمی توانید انجام دهید.

نتیجه علت رنگ نگرفتن تاتو ابرو یا ریزش رنگ میکروبلیدینگ ابرو

میکروبلیدینگ یک درمان بی خطر است، اما تنها در صورتی که به درستی، توسط هنرمندان آموزش دیده، دارای گواهینامه و با تجربه انجام شود، و اگر دستورالعمل های مراقبت های بعدی رعایت شود. بنابراین، قبل از رزرو درمان و مراقبت صحیح از ابروهای خود، حتماً تحقیق کنید و یک هنرمند خوب پیدا کنید.

منبع تصویر جلد: Freepik

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

[html_block id="258"]