نانو بروز ابرو

نانو بروز ابرو چیست؟

نانو بروز ابرو که به آن نانو بلیدینگ ابرو نیز گفته می شود در ادامه بررسی می شود.

همه مشتاق داشتن ابرو هایی پرپشت و زیبا هستند، اما متاسفانه همه این شانس را ندارند. دلیل اینکه برخی از ما ابروهای نازک داریم می تواند  ژنتیکی باشد ، اما به لطف تکنیک های جدید تاتو ابرو ، اکنون همه ما می توانیم مدل ابروهای رویایی خود را داشته باشیم. در حال حاضر جدیدترین روش نانو بروز ابرو یا نانو بلیدینگ ابرو نام دارد.

این روش در واقع همانند میکروبلیدینگ ابرو است، با این تفاوت که از ابزار های جدیدتری استفاده می شود که دقت و ظرافت بیشتری دارند. اگر مایل هستید تا درمورد این روش جدید بیشتر بدانید و با مراقبت های بعد از نانو بروز آشنا شوید تا پایان با ما همراه باشید.

فیلم نانو بروز ابرو به صورت گام به گام

نانو بلیدینگ ابرو چگونه انجام می شود؟

مانند میکروبلیدینگ، با مشورت با تکنسین شروع می شود. این زمانی است که در مورد شکل و رنگ مورد نظرتان بحث می‌کنید، شکل را ترسیم می‌کنید و تغییر می‌دهید و تقارن را تنظیم می‌کنید تا زمانی که شکل ایده‌آل برای ابروهای خود را قفل کنید.

نانو بروز ابرو ،یک روش آرایش نیمه دائمی است که در واقع نوع دقیق تری از میکروبلیدینگ و یک روش جدید در دنیای زیبایی ابرو محسوب می شود. در این روش از یک دستگاه تک سوزنی استفاده می شود که به دستگاه نانو بروز  یا نانو بلیدینگ معروف است. این دستگاه مانند دستگاه تاتو عمل می کند . با این تفاوت که از یک سوزن بسیار ظریف، برای تزریق رنگدانه ها به اپیدرم پوست استفاده می کند. نانو بلیدینگ ابرو باید توسط یک شخص متخصص و با تجربه انجام شود  تا بتواند تار های ابرو را به درستی به شکل طبیعی در ناحیه ابرو ایجاد کند.

این تکنیک شبیه دیگر تاتو های زیبایی است اما با یک تفاوت اساسی ، و آن این است که سوزن نانو بلیدینگ به لایه های بالایی پوست وارد شده و رنگدانه را در آنجا تزریق می کند.

اگر تاکنون نگران این بودید که ابروهایتان با میکروبلیدینگ بیش از حد سه بعدی و غیر طبیعی شوند،.شاید نانو بروز ابرو با ایجاد ظاهری طبیعی تر گزینه بهتری برای شما باشد.  سوزن نانو با اندازه، به طور دقیق ۰٫۱۸ میلی متر ،می توانند تار های ابروی بسیارطبیعی ایجاد کند. دستگاه سوزنی نانو بروز به متخصص این امکان را می دهد تا فشار دقیق و معینی را در ناحیه ابرو اعمال کرده و رگه های کامل و دقیقی ایجاد کند.

ابرو نانو چیست؟

ابروهای نانو اساسا محصول نهایی روشی به نام نانو بلیدینگ هستند. آنها یک خالکوبی نیمه دائمی هستند که باعث می شود ابروهایی پر و کرکی به نظر برسد. مانند ابروهای میکروبلیدینگ، این اثرات طولانی مدت است و برای افرادی که ممکن است با ابروهای بیش از حد کنده سروکار داشته باشند، مناسب است. از آنجایی که ابروهای نانو خالکوبی هستند، برای کسانی که می خواهند ابروهایی مرتب داشته باشند که عرق کردن، شنا و جلسات سونا را تحمل کنند، ایده آل هستند.

تفاوت بین نانو بلیدینگ و میکروبلیدینگ چیست؟

ابرو نانو با استفاده از دستگاه خالکوبی ظریف و تک سوزن به دست می آیند، در حالی که ابزار میکروبلیدینگ از چندین سوزن کوچک تشکیل شده است. در هر روش، ضربات بسیار ظریف مو مانند روی پوست خالکوبی می شود و ظاهری ابروهای پر به طور طبیعی ایجاد می کند. نانوبلیدینگ رنگدانه را کمی عمیق‌تر به پوست می‌رساند، به این معنی که ابروهای نانو تا دو تا سه سال دوام می‌آورند. میکروبلیدینگ معمولا بین یک تا دو سال طول می کشد، اما می تواند به پوست و سبک زندگی شما بستگی داشته باشد.

کسانی که پوست چرب‌تری دارند (یا آنهایی که در آب و هوای مرطوب عرق می‌کنند) اغلب گزارش می‌کنند که ابروهای میکروتیغه‌شان خیلی سریع‌تر از بقیه محو می‌شود. بنابراین، اگر به دنبال ابروهایی با ماندگاری طولانی‌تر هستید – و اگر برای چند سال فرم خاصی از ابرو دارید – و برای افرادی که پوست چرب‌تری دارند، ابروهای نانو انتخاب بهتری هستند. نانو بلیدینگ ابرو از آنجایی که بسیار ظریف است، آسیب زیادی به پوست وارد نمی کند.

نتایج نانو ابرو چگونه است؟

نتایج نهایی خط های طبیعی‌تر و شبیه مو هستند. نانو بلیدینگ باعث خونریزی رنگدانه در نواحی دیگر پوست نمی‌شود. برای برخی از مشتریان، میکروبلیدینگ می‌تواند خونریزی کند و باعث شود که خطوط پس از بهبودی در زیر پوست ضخیم‌تر به نظر برسد – این بیشتر برای افرادی که پوست چرب‌تری دارند اتفاق می‌افتد. نتیجه طبیعی تری ارائه می دهد و این روش جدید و بهبود یافته میکروبلیدینگ است! این را در ادامه بخوانید

مراقبت های بعد از نانو بروز ابرو شامل چه مواردی می شود؟

هفت روز اول سخت ترین زمان بعد از انجام نانو بروز ابرو خواهد بود زیرا تحت هیچ شرایطی نباید ابروهای خود را خیس کنید. اگر هم ابروهایتان خیس شد، فقط آنها را خشک کنید و پماد مراقبتی را دوباره استفاده کنید. می توانید بقیه صورت خود را با میسلار تمیز کنید. اگر ابروهایتان شروع به پوسته شدن کردند هرگز آنها را نخراشید زیرا باعث بدتر شدن آن می شوید. به طور کلی رعایت مراقبت های بعد از نانو بروز در گرفتن نتیجه خوب بسیار تاثیر گذار است.

از هرگونه مواد آرایشی و مراقبتی که می توند به نانو بلیدینگ ابرو آسیب برساند، خود داری کنید. کرمی که توسط پزشک یا متخصصتان به شما داده می شود را استفاده کنید. هیچ کرم دیگری را که توسط متخصصتان تجویز نشده است استفاده نکنید. علاوه بر این ، از اشعه های مضر خورشید دوری کنید ، زیرا آنها می توانند باعث محو شدن رنگدانه شوند.  از شنا و هر نوع ورزشی که موجب تعریق می شودنیز باید اجتناب شود.

 • صورت خود را زیاد نشویید. می توانید آن را به آرامی با آب  تمیز کنید، اما ابروهای خود را خشک نگه دارید. برای از بین بردن باکتری ها از پدهای پنبه ای و کمی آب استریل استفاده کنید و به آرامی محل را پاک کنید. این کار را به مدت هفت روز انجام دهید.
 • اگر توسط هنرمند شما توصیه شده است، از پماد برای نانو بلیدینگ ابرو استفاده کنید.
 • به مدت ده روز از آرایش خودداری کنید.
 • پوسته پوسته ها را جدا نکنید.
 • ابروهای خود را نخارانید.
 • سعی کنید زیاد عرق نکنید. در ۲۴ ساعت اول ورزش نکنید.
 • در طول دوره بهبودی از سونا، استخر و قرار گرفتن در معرض آفتاب خودداری کنید.

عوارض نانو بروز ابرو چیست؟

عوارض نانو بروز ابرو مشابه سایر روشهای آرایش نیمه دائمی است. شایع ترین آنها خارش ، قرمزی و تورم در ناحیه ابرو است. همه اینها کاملاً طبیعی است ، بنابراین نیازی به نگرانی نیست. فقط مطمئن شوید که یک تکنسین معتبر با محیط کار استریل و تجربه زیاد انتخاب کرده اید.

چه کسانی نباید نانو بروز ابرو را انجام دهند؟

درست مانند سایر روشهای تاتوی ابرو در موارد خاصی نباید این روش انجام شود. افراد زیر برای جلوگیری از دچار شدن به عوارض نانو بروز ابرو نباید روش فوق را انجام دهند

 • ابتلا به دیابت (با پزشک خود مشورت کنید)
 • افراد مبتلا به بیماری های جدی مانند سرطان، صرع یا اختلالات خود ایمنی
 • افرادی که دارای هر گونه اختلال خونریزی هستند
 • اگر از داروهای رقیق کننده خون استفاده می کنید (با پزشک خود مشورت کنید و در صورت امکان مصرف را قطع کنید)
 • افرادی که اخیراً تزریق بوتاکس یا فیلر انجام داده اند (حداقل ۴ هفته صبر کنید)
 • زنان باردار یا شیرده
 • افرادی که سابقه کلوئید یا اسکار هیپرتروفیک دارند
 • افراد مبتلا به عفونت یا بیماری های ویروسی
 • افرادی که تحت شیمی درمانی هستند
 • اگر دارای تحریکات پوستی، روزاسه، اگزما یا پسوریازیس در نزدیکی ناحیه تحت درمان هستند.
 • افرادی که اخیراً پوستشان برنزه شده است

مراحل نانو بروز ابرو به صورت گام به گام :

مراحل نانو بلیدینگ ابرو
مراحل نانو بلیدینگ ابرو

۱٫ مشاوره نانو بلیدینگ ابرو

اولین مرحله یک قرار ملاقات است که می تواند از قبل یا در روز عمل انجام شود. شما در مورد درمان، اقدامات اولیه و مراقبت های بعد از نانو بروز مطلع خواهید شد و یاد خواهید گرفت که در طول و بعد از عمل چه انتظاراتی داشته باشید.

هنرمند پوست شما را ارزیابی می کند و سوابق پزشکی شما را بررسی می کند تا مطمئن شود شما دچار عوارض نانو بروز ابرو نمی شوید. شما در مورد شکل و رنگ نانو بلیدینگ مورد نظر خود صحبت خواهید کرد و یک تست پچ انجام دهید تا مطمئن شوید که به رنگدانه ها حساسیت ندارید.

۲٫ طراحی ابرو برای نانو بروز

هنرمند بر روی شکل ابروهای آینده شما طراحی می کند و از شما می پرسد که آیا با طراحی ابرو موافق هستید یا خیر. قبل از اینکه دیر شود نظر خود را بیان کنید – به هنرمند بگویید که آیا از آنها راضی هستید یا می خواهید آنها تیره تر یا روشن تر باشد.

۳٫ بی حس کردن ناحیه ابرو برای نانو بلیدینگ ابرو

قبل از نانو بلیدینگ ابرو یک بی حس کننده موضعی روی پوست اعمال می شود تا درد را بی حس کند. ۱۵-۲۰ دقیقه طول می کشد تا شروع به کار کند و پس از انجام کار، تاتو شروع می شود. برخی از هنرمندان طرح کلی را قبل از بی حس کردن انجام می دهند تا کرم آن را لکه نکند – این موضوع ترجیح هنرمند است.

۴٫ انجام نانو بلیدینگ ابرو

این هنرمند موها را با دستگاه برقی می کشد. دو بار این کار انجام می شود تا اطمینان حاصل شود که رنگدانه های کافی کاشته شده است.

۵٫ مرحله ترمیم نانو بلیدینگ ابرو

هنگامی که ابروهای شما از این حالت بهبود یافتند ، ۶ تا ۸ هفته بعد ، باید یک جلسه ترمیم نانو بلیدینگ ابرو داشته باشید. که طی آن هنرمند رنگدانه‌هایی را در نقاطی که ممکن است روشن‌تر شده‌اند اضافه کند و اصلاحات لازم را انجام دهد. پس از این، همه چیز تمام شد و در نهایت می توانید از ابرو های زیبای خود لذت ببرید.

به طور کلی، میکروبلیدینگ و نانو بروز ابرو دو روش بسیار مشابه هستند زیرا نتیجه نهایی آنها کاملاً مشابه است. در نانو بلیدینگ ابرو متخصصین از تیغه ها برای ایجاد رگه های مویی شکل استفاده می کنند. در نانو بلیدینگ ابرو از دستگاه مخصوص نانو بروز ابرو استفاده می شود که می تواند ابرو ها را پرتر و ضخیم تر نشان دهد.

دستگاه نانو
تفاوت نانو بروز و فیبروز ابرو

دستگاه نانو بروز ابرو بسیار ظریف و انعطاف پذیر است و به این ترتیب ابروهایی با ظاهری طبیعی تر ایجاد می کند.  سوزن نانو بروز با دقت زیاد کار نانو بلیدینگ ابرو را انجام می دهد ، بنابراین نسبت به روش میکروبلیدینگ کمتر تهاجمی محسوب می شود.

 

سوالات متداول درباره نانو بلیدینگ ابرو

روش نانو بروز ابرو چقدر طول می کشد و شامل چه مواردی می شود؟

 • این فرآیند با آزمایش پچ شروع می شود ، که باید حداقل ۲۴ ساعت قبل از انجام نانو بروز ابرو انجام دهید. هدف از آن اطمینان از عدم حساسیت شما به رنگدانه است.
 • مرحله بعدی مشاوره است که می تواند قبل از نانو بلیدینگ ابرو در همان روز انجام شود. در این مدت ، شما در مورد شکل و رنگ ابروهای مورد نظر خود بحث خواهید کرد.
 • در مرحله بعد متخصص، با استفاده از مداد طرحی را که انتخاب کرده اید ترسیم می کند. وقتی تأیید کردید که این همان چیزی است که شما می خواهید ، روش نانو بروز ابرو شروع می شود و معمولاً تا سه ساعت طول می کشد.
 • ۴ تا ۸ هفته بعد شما یک جلسه ترمیم نانو بلیدینگ ابرو خواهید داشت. در این جلسه رنگدانه را در جاهای خاصی از ابرو اضافه می کنند . و اگر نقصی وجود داشته باشد آن را برطرف می کنند تا در نهایت ابرو هایی با فرم دلخوهتان داشته باشید.

آیا نانو بلیدینگ ابرو درد دارد ؟

خیلی ها ممکن است فقط با شنیدن کلمه سوزن هم بترسند. اما ، لازم نیست نگران باشید زیرا اکثر سالن ها قبل ازعمل نانو بروز ابرو از کرم بی حسی استفاده می کنند که به میزان قابل توجهی درد را تسکین می دهد. با این وجود ، ممکن است کمی درد را حس کنید اما فقط به نتیجه نهایی فکر کنید و بدانید که ارزشش را خواهد داشت. ضمناً انتظار می رود بلافاصله پس از نانو بلیدینگ ابرو خارش ، تورم و قرمزی خاصی را تجربه کنید.

آیا  نانو بروز ابرو بی خطر است؟

هر نوع تاتویی که ما روی بدن خود انجام دهیم ، خطراتی را به همراه دارد. استفاده از سوزن ابرو نانو بروز برای قرار دادن رنگدانه در پوست ممکن است باعث آسیب به ناحیه ابرو شود. این آسیب ممکن است منجر به عفونت شود.

ایمنی تانو بروز ابرو
ایمنی تانو بروز ابرو

با این حال ، متخصص و مرکز آرایشی را انتخاب کنید که از تجهیزات استریل شده استفاده کنند، جای نگرانی نخواهد بود.

چگونه برای نانو بروز ابرو آماده شویم؟

اولین و مهم ترین کار انجام تحقیق است. یک مرکز آرایشی و متخصص معتبر با تجربه و ماهر انتخاب کنید. در شبکه های اجتماعی صفحات مربوط به مرکز آرایشی موردنظر را دنبال کنید.  عکس های قبل و بعد مشتریان را ببینید. در صورت امکان با افرادی که نانو بلیدینگ ابرو را انجام داده اند صحبت کنید. همچنین ، متخصص زیبایی را انتخاب کنید که سبک کارش را بپسندید ، هر متخصصی سبک مخصوص خود را دارد. اگر این موارد ا رعایت کنید در نهایت نانو بروز ابرو ایده آلی خواهید داشت.

با متخصص تان مشورت کنید و سوالات خود را مطرح کنید و مطمئن باشید که متوجه تمام مراحل شده اید. در جلسه مشاوره خجالتی نباشید زیرا به هر حال این چهره شماست که قرار است دستخوش تغیییرات شود . بنابر این باید  به طور کامل درمورد نانو بلیدینگ ابرو اطلاعات کسب کنید.

آیا می توانم بعد از انجام نانو بروز ابرو آرایش کنم؟

برای جلوگیری از عوارض نانو بروز ابرو ، از هر نوع مواد آرایشی یا کرم در اطراف ناحیه تحت درمان خودداری کنید. تنها چیزی که می توانید و باید استفاده کنید، پمادی است که توسط آرایشگر به شما داده شده است.

بهبود نانو بلیدینگ ابرو چقدر طول می کشد؟

تنها پس از یک هفته ، بهبود چشمگیری مشاهده خواهید کرد و قرمزی و خارش به طور قابل توجهی کاهش می یابد. با این حال ، این بدان معنا نیست که ابروهای شما بهبود یافته است. شما باید چهار تا هشت هفته بعد از نانو بروز ابروها هم صبر کنید و مراقبت های بعد از نانو بروز ابرو را به خوبی عایت کنید.

پس از بهبودی ابرو‌های خود باید برای ترمیم ، به متخصصتان مراجعه کنید. در جلسه ترمیم نانو بلیدینگ متخصصتان نواقص ابرو را برطرف می کند و مجدداً کمی رنگدانه را اضافه می کند. .به طور کلی ، ابروهای شما چند روز پس از جلسه ترمیم، بهبود می یابند و می توانید تا سه سال از داشتن ابرو های ایده آل و خیره کننده تان لذت ببرید.

چه زمانی باید برای ترمیم نانو بلیدینگ مراجعه کرد؟

چهار تا هشت هفته پس از نانو بلیدینگ ابرو ، باید اولین ترمیم خود را انجام دهید. در طول این جلسه ، آرایشگر اصلاحات مورد نیاز را در ابروهای شما انجام می دهد. تعداد  تکرار دفعات انجام ترمیم بستگی به عوامل مختلفی مانند قرار گرفتن در معرض نور خورشید ، شیوه زندگی و نوع پوست دارد. اکثر مردم بعد از یک سال یا یک سال و نیم ترمیم نانو بروز ابرو های خود را انجام می دهند. این به شما و ترجیحات شما بستگی دارد.

ترمیم ابرو
ترمیم تانو بروز ابرو

ماندگاری نانو بروز ابرو چقدر است؟

می توانید انتظار داشته باشید که نانو بروز ابروهای شما مانند میکرو تلفیقی ابرو بین یک تا سه سال ماندگاری داشته باشد. اکثر مردم بعد از یک سال برای افزودن کمی رنگ یا ترمیم مجدد شکل ، ترمیم انجام می دهند.

آیا ممکن است کسی به  نانو بلیدینگ ابرو حساسیت داشته باشد؟

بله ممکن است شخصی به رنگدانه های مورد استفاده در این روش حساسیت داشته باشد. در واقع یکی از عوارض نانو بروز ابرو حساسیت است ، اما نگران نباشید. ابتدا یک تست رنگ نانو بلیدینگ انجام می شود ، تا مطمئن شوید که بدن شما واکنشی نشان نمی دهد. در این صورت، رنگدانه های دیگری برای پوست های حساس وجود دارد ، بنابراین نباید نگران ابروهای خود باشید. فقط  قبل از شروع نانو بروز ابرو تست را انجام دهید.

عکس نانو ابرو
عکس نانو ابرو

 

آیا می توان نانو بلیدینگ ابرو را پاک کرد؟

با افزایش محبوبیت این روش در سراسر دنیا، متخصصان زیبایی در سراسر دنیا هستند که این روش را انجام می دهند. مهم ترین چیز برای شما این است که متخصص زیبایی را انتخاب کنید که در انجام این روش ، با تجربه باشد.

اگر نانو بروز ابروها را نزد یک فرد غیرحرفه ای انجام دادید و دچار عوارض نانو بروز ابرو شدید به موارد زیر توجه کنید:

 • اولا ، نگران نباشید ، احتمالاً آنقدرها هم که فکر می کنید اوضاع ابرو هایتان بد نیست. شما باید صبر کنید و ببینید روند بهبود نانو بلیدینگ ابرو چگونه پیش می رود و سپس تصمیم بگیرید.  باید بدانید که در ابتدا ، رنگ همیشه تیره تر است و پس از چند روز محو می شود. همچنین ، فراموش نکنید که شما چهار تا هشت هفته بعد از عمل ،می توانید ترمیم نانو بلیدینگ ابرو را انجام دهید.  با این حال ، اگر دیگر به متخصص زیبایی خود اعتماد ندارید ، شاید بهتر باشد که شخص باتجربه تری را برای تصحیح نقایص نانو بروز ابروهایتان بیابید.
 • یک گزینه دیگر ، که مطمئن ترین روش هم هست ، این است که منتظر بمانید. ترمیم نانو بروز ابرو را انجام ندهید و منتظر باشید تا رنگدانه محو شود.
 • راه حل نهایی این است که سعی کنید آن را با لیزر درمانی آن را پاک کنید. اما این روش توصیه نمی شود زیرا می تواند به پوست شما آسیب جدی برساند.
 • درمان دیگری بنام پاک کردن تاتو قدیمی نیز وجود دارد که البته تهاجمی تر است.

به طور خلاصه ، ایمن ترین کار این است که تحقیقات خود را به طور کامل انجام دهید . یک متخصص نانو بروز ابرو معتبر و ماهری را پیدا کنید که بتواند ابرو های ایده آل شما را برایتان ایجاد کند.

آیا نانو بلیدینگ ابرو به ترمیم نیاز دارند؟

اولین ترمیم، معمولاً ۴ هفته پس از درمان انجام می شود . ترمیم اولیه نانوبروز باید انجام شود تا ظاهر نهایی را پس از روند بهبودی به ابروها بدهد.

تعداد  ترمیم نانو بروز ابرو اختیاری است. اگر می خواهید دوام ابروهای خود را طولانی تر کنید، باید آنها را مرتب ترمیم کنید. تعداد دفعات ترمیم کردن به نوع پوست، سبک زندگی و مراقبت های بعد از نانو بروز شما بستگی دارد. این موارد روی سرعت محو شدن رنگدانه تأثیر می گذارد. اگر رنگدانه سریعتر محو می شود، باید هر شش ماه یک بار ترمیم کنید. ترمیم‌ها می‌توانند به شما کمک کنند تا تا سه سال ابروهایی عالی داشته باشید!

 

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات قالب -> هدر -> منو -> منو موبایل (دسته ها) تنظیم کنید
سبد خرید