پاک کردن تاتو قدیمی ابرو

پاک کردن تاتو قدیمی ابرو چگونه انجام می شود؟

پاک کردن تاتو قدیمی ابرو روش های مختلفی دارد . اگر قصد دارید بهترین روش را انتخاب کنید یا می خواهید هزینه روشهای مختلف پاک کردن یا ریموو تاتو ابرو را بدانید؟ در ادامه این مطلب همراه ما باشید تا با بهترین روش های پاک کردن تاتو آشنا شوید.

دلایل مختلفی وجود دارد که چرا افراد ترجیح می دهند تاتو ابروی خود را پاک کنند. برای برخی ممکن است مسائل بهداشتی آن. دیگران فقط از نتیجه ناراضی هستند. برخی دیگر نیز ممکن است احساس کنند که دیگر با نیازهای شخصی یا سبک زندگی خود کار نمی کنند. به هر دلیلی، پاک کردن تاتو قدیمی ابرو فرآیند دشواری است. ممکن است وقت گیر و پرهزینه باشد و مجموعه ای از مشکلات بالقوه خاص خود را دارد. ما بهترین و موثرترین روش های پاک کردن تاتوی ابرو را در زیر پوشش می دهیم.

بهترین روش پاک کردن تاتو ابرو

بهترین روش پاک کردن تاتو ابرو

آنچه که باید درباره پاک کردن تاتوی ابرو باید بدانید

روش های مختلفی برای پاک کردن تاتو قدیمی وجود دارد که نتایج آنها از نظر اثربخشی متفاوت است. باید بدانید که پاک کردن تاتو قدیمی در بیشتر مواقع امکان پذیر است. برخی از اوقات نیز، فقط می توان آن را روشن یا محو کرد. همچنین به یاد داشته باشید، برای تاتوی ابرو مناسب از جوهر نیمه دائمی استفاده می‌شود که به طور طبیعی در طول زمان محو می‌شود.

اطلاعاتی که در ادامه ارائه شده به شما کمک می کند تا درباره روش های مختلف پاک کردن تاتو با مشاور سلامت خود و متخصص آرایش دائمی راحت تر صحبت کنید. در اینجا لیست کاملی از روش های پاک کردن تاتوی ابرو آورده شده است. قبل از تصمیم گیری برای انتخاب یکی از این روش ها، در مورد آنها با مشاور سلامت خود صحبت کنید.

مطلب پیشنهادی : تاتو خط چشم دائم یا خط مژه | ۰ تا ۱۰۰ آنچه که باید درباره تاتوی خط چشم دائمی بدانید

پاک کردن تاتو قدیمی ابرو با لیزر

شناخته شده ترین روش پاک کردن تاتو قدیمی ابرو با لیزر است. در گذشته از لیزرهای CO2 استفاده می شد. تکنیک‌های ریموو تاتو امروزی معمولاً شامل استفاده از لیزرهای Nd:YAG، Alexandrite یا Q-Switched است که یافته‌ها نشان داده‌اند احتمال تغییر رنگ و/یا آسیب به پوست بسیار کمتر است. متأسفانه، برای پاک کردن تاتو با لیزر معایبی نیز وجود دارد. لیزر درمانی اول از همه گران است. و تعداد جلسات می تواند از ۸ تا ۱۲ جلسه طول بکشد. هزینه پاک کردن برخی از تاتو ها در موارد شدید می تواند بیش از ۲۰۰۰ دلار یا بیشتر باشد.

پاک کردن تاتو قدیمی ابرو با لیزر
پاک کردن تاتو قدیمی ابرو با لیزر

با توجه به اینکه در وهله اول احتمالاً فقط ۳۵۰ دلار برای شما هزینه دارد تا برای پاک کردن تاتو  قدیمی ابرو پرداخت کنید. همچنین، لیزر فقط می تواند رنگ های خاصی را تشخیص دهد و می تواند تاتو های شما را به خاکستری تبدیل کند. این ممکن است پوست را برای پاک کردن باقی مانده تاتو روشن کند.

دوره انتظار بین جلسات لیزر به طور متوسط ​​چهار هفته است. این فرآیند پاک کردن تاتو قدیمی ابرو، می تواند تا ده جلسه درمان طول بکشد تا کاملا پاک شود. البته این فرایند بستگی به سن بیمار، سابقه سلامتی، رنگ پوست ، نوع و میزان جوهر استفاده شده دارد.

پاک کردن تاتوی قدیمی ابرو با اسید گلیکولیک

لایه بردارهای اسید گلیکولیک برای پاک کردن تاتو قدیمی بسیار محبوب هستند. این فرآیند شامل برداشتن لایه های بالایی پوست با یک کوکتل اسیدی است. که پس از استفاده باعث می شود که پوست مرده کنده شود. با گذشت زمان، پوست جدید دوباره در جای خود رشد می کند و پس از چندین جلسه، رنگ تاتو روشن می شود.  پاک کردن تاتو با اسید گلیکولیک را فقط توسط یک متخصص خبره در یک مرکز کاملا مجاز انجام دهید. مراجعه به متخصص به ویژه هنگام پاک کردن تاتو مهم است، زیرا هرگز نباید با خطر آسیب به چشمان خود مواجه شوید.

پاک کردن تاتو قدیمی ابرو با درم ابریژن

قبل از استفاده از لیزر برای پاک کردن تاتو های قدیمی از درم ابریژن استفاده می شد. این کار به عنوان یک عمل جراحی واقعی، باید توسط یک متخصص خبره انجام شود. پاک کردن تاتو با درم ابریژن شامل از بین بردن چندین لایه پوست با استفاده از ابزارهای تخصصی مانند کریستال، برس، الماس و کاغذ ماسه است. این روش نیاز به بیهوشی دارد و شامل خطر خونریزی زیاد، زخم و عفونت است. درم ابریژن برای پاک کردن تاتو به دلیل پیشرفت در سایر فن آوری ها کمتر استفاده می شود. در نتیجه، متخصصان کمتری برای این روش وجود دارند، اما هزینه آن هنوز نسبتاً پایین است. اگر این روش را انتخاب کردید، در مورد کیفیت پزشک تحقیق کنید.

مطلب پیشنهادی : تاتو رژ لب دائم 

پاک کردن تاتو قدیمی  ابرو با خاک رس

خاک رس در ابتدا به عنوان وسیله ای برای بیرون کشیدن روغن سنگین از پشم گوسفند ایجاد شد. این دارای محتوای اکسید منیزیم بالایی است که به عنوان یک استخراج کننده رنگ مقرون به صرفه و موثر برای پاک کردن تاتو استفاده می شود. خاک رس را به صورت خمیری با آب لیمو مخلوط کرده و روی ناحیه تاتو شده پخش کنید. کیفیت سفید کننده خاک رس باعث کاهش شدت رنگدانه در طول زمان می شود.

این تکنیک نیاز به استفاده مکرر برای چندین ماه دارد زیرا رنگدانه به آرامی محو می شود. مانند روش‌های دیگر، خاک رس ممکن است در پاک کردن تاتو قدیمی بسیار عالی عمل کند، اما ممکن است آن را به طور کامل پاک نکند. ریموو تاتو قدیمی با خاک رس بخ خاط قیمت آن ، گزینه محبوب و آسانی است. دقت کنید قبل از استفاده از هر گونه مواد روی ابرو (خیلی نزدیک به چشم) با یک متخصص خبره حضور داشته باشد.

پاک کردن تاتو قدیمی ابرو با سالین

یک روش ایمن و موفق برای پاک کردن تاتو قدیمی ابرو، پاک کردن با نمک است. این روش (همچنین توسط یک متخصص معتبر انجام می شود) تقریباً مشابه آرایش دائمی است. محلول آب شور/سالین به ناحیه ابرو تزریق می شود. سپس جوهر بلند شده و از پوست خارج می شود. برخلاف سایر روش های پاک کردن تاتو قدیمی ، پوست دست نخورده باقی می ماند. در نتیجه درد بسیار کمتری نسبت به دیگران دارد. همچنین، برای دستیابی به نتایج مطلوب، درمان های کمتری لازم است. دوره انتظار بین جلسات حدود ۴-۶ هفته است و هزینه آن برای هر دو ابرو حدود ۲۰۰ دلار است.

ریموو تاتو

پاک کردن تاتو قدیمی با سالین فرآیندی است که در آن ما با محلول نمکی (نمک + آب تصفیه شده) به پوست نفوذ می کنیم تا رنگدانه تاتو را شکسته و آن را از پوست بیرون بکشیم. این روش شبیه تاتو یا میکروبلیدینگ است، اما به جای تزریق جوهر به زیر پوست، برعکس آن را انجام می دهیم که بیرون کشیدن آن است.

مراحل پاک کردن تاتو با سالین

 1. ابتدا از یک پماد بی حسی تاتو استفاده می کنیم تا درد را به حداقل برسانیم.
 2. سپس منطقه را استریل می کنیم.
 3. با استفاده از چیزی شبیه به دستگاه میکروپیگمنتیشن ، به پوست جایی که تاتو است نفوذ می کنیم و محلول نمکی را در پوست شما کاشت می کنیم.
 4. سپس محلول جادویی خود را با شکستن رنگدانه و بیرون کشیدن آن به سطح بیرونی پوست از طریق فرآیندی به نام اسمز انجام می دهد .
 5. رنگدانه استخراج شده به حالت دلمه بهبود می یابد و پس از افتادن، متوجه خواهید شد که تاتو خود به میزان قابل توجهی سبک تر شده است.
 6. روند بهبودی بسته به سرعت بهبودی پوست شما حدود ۸ تا ۱۰ هفته طول می کشد. ممکن است بیش از یک جلسه مورد نیاز باشد اما فقط زمانی که پوست به طور کامل بهبود یابد.

آیا پاک کردن تاتو قدیمی با سالین بهتر از لیزر است؟

 1. بسته به کیفیت جوهر استفاده شده، ممکن است استفاده از روش پاک کردن تاتو با نمک بسیار ایمن تر باشد. دلیل؟ با روش پاک کردن تاتو با سالین، جوهر از پوست بیرون کشیده می‌شود و به جای زخمی می‌افتد که در مقابل لیزر، جایی که جوهر جذب بدن می‌شود، می‌افتد. ناگفته نماند که با حذف نمک، ما در حال کار با نمک نمک و آب هستیم که طبیعتاً بسیار ایمن است.
 2. بسته به رنگ تاتو شما (مخصوصاً اگر جوهر سفید در آن وجود داشته باشد) محلول نمکی ممکن است مؤثرتر باشد. چرا؟ خوب زیرا پاک کردن تاتو با لیزر با طول موج های خاصی از نور کار می کند که باید با رنگ تاتو مطابقت داشته باشد تا بتوان آنها را پاک کرد. اگر لیزر آن رنگ خاص را نداشته باشد، ممکن است پاک کردن تاتو سخت باشد. این همیشه در مورد جوهر سفید صدق می‌کند، زیرا همه رنگ‌ها را منعکس می‌کند و لیزر نمی‌تواند آن را شناسایی یا حذف کند.
 3. جلسات لیزر می تواند به طور قابل توجهی گران تر از پاک کردن تاتو با سالین باشد و قیمت آن از ۵۰۰ دلار در هر جلسه در مقابل ۱۵۰ تا ۲۵۰ دلار برای هر جلسه پاک کردن تاتو با سالین شروع می شود.
 4. برای افرادی که پوست تیره یا حساس دارند، این یک جایگزین عالی است زیرا می توانیم از ایجاد جای زخم جلوگیری کنیم.

آیا شما کاندیدای خوبی برای پاک کردن تاتو قدیمی با سالین هستید؟

شما یک کاندیدای ایده آل هستید اگر:

 • – تاتوهای کوچکی دارید (بزرگتر از یک دسته کارت) یا میکروبلیدینگ/آرایش دائمی (ابرو، خط چشم، خط لب و غیره).
 • – هیچ بیماری پوستی یا سلامتی شدیدی ندارید که ممکن است بهبودی را طولانی کند.

شما کاندیدای خوبی نیستید اگر:

 • – شما تاتو های بزرگی دارید (ممکن است لیزر برای شما مناسب تر باشد)
 • – پوست شما مستعد اسکارهای کلوئیدی است
 • – تو دیابتی

مراقبت های بعد از ریموو تاتو با سالین چگونه است؟

 1. پس از اتمام عمل، بهتر است اجازه دهید زخم خشک شود.
 2. با این حال، اگر در مراکز پرخطر مانند سالن های ورزشی، مدارس و بیمارستان ها کار می کنید، لطفاً برای جلوگیری از هرگونه عفونت، زخم را بپوشانید.
 3. ضروری است که دلمه را نکشید. لطفا اجازه دهید به طور طبیعی از بین برود، در غیر این صورت ممکن است به درستی بهبود نیابد، یا با فرآیند اسمز بلند کردن جوهر انجام شود.
 4. اغلب اوقات زخم ممکن است مقداری تخلیه مایع لنفاوی داشته باشد. در این صورت، فقط آن ناحیه را با یک حوله کاغذی تمیز پاک کنید، اما مطمئن شوید که مالش ندهید!
 5. همچنین مطمئن شوید که از هیچ گونه لوازم آرایشی یا آرایشی روی زخم استفاده نکنید زیرا باعث تاخیر در بهبودی و حتی عفونت ناحیه می شود.
 6. در آخر، مطمئن شوید که زخم را در دوش خیس نکنید. برای بهترین نتیجه، ناحیه باید خشک بماند.
 7. پس از افتادن دلمه، ممکن است از روغن ویتامین E (فقط ۲ یا ۳ قطره) برای آبرسانی مجدد پوست استفاده کنید.

پاک کردن تاتو قدیمی با ریموور اسید گلیکولیک

گلیکولیک مخلوط اسید است که برای ریموو تاتو لوازم آرایشی و بهداشتی آلفا هیدروکسی اسید (AHA) نامیده می شود. این مخلوط در واقع حاوی سایر AHA ها مانند اسید لاکتیک و اسید مالیک است. هنگامی که مخلوط اسید گلیکولیک به ناحیه ای که تاتو انجام شده است اعمال می شود، باعث التهاب پوست می شود.

هنگامی که پوست ملتهب می شود، برخی از ذرات میکروسکوپی را که قبلاً در آن وارد شده است، خارج می کند. همه رنگدانه ها به یکباره بیرون نمی آیند. به همین دلیل، افرادی که تاتو انجام می دهند باید به متخصص زیبایی با تجربه مراجعه کنند تا زمانی که رنگدانه ها از بین بروند ، دوباره اسید گلیکولیک استفاده کنند .

آیا پاک کردن تاتو قدیمی با اسید گلیکولیک برای شما مناسب است؟

اگر پوست حساسی دارید، ممکن است متخصص زیبایی اسید گلیکولیک را به شما توصیه نکند. در حالی که این روش ریموو تاتو برای بسیاری از افراد به خوبی جواب می دهد، AHA ها می توانند باعث تحریک و حتی زخم در برخی افراد شوند.

مواد شیمیایی ساینده همچنین ممکن است باعث درد شوند، بنابراین اگر آرایشگر شما فکر می‌کند که ممکن است هر یک از این موارد با پاک کردن تاتو با اسید گلیکولیک اتفاق بیفتد، ممکن است به شما توصیه کند که جایگزین دیگری را دنبال کنید.

ریموور تاتو قدیمی

حرفه ای ها به طور گسترده از ریموور برای کمک به فرآیند پاک کردن تاتو استفاده می کنند. آنها همچنین در استخراج همه رنگ ها و نه فقط سایه های تیره تر موثر هستند. آنها این کار را به سادگی با بالا بردن رنگدانه از طریق پوست انجام می دهند. رنگدانه با تشکیل دلمه برداشته می شود و سپس لایه برداری می شود. درمان ها معمولاً هر ۳۰ روز یا بیشتر برنامه ریزی می شوند تا زمانی که جوهر کاملاً محو شود. هزینه این جلسات به طور متوسط ​​۸۰ دلار برای هر جلسه است. تعداد جلسات مورد نیاز بستگی به واکنش تاتو به پاک شدن دارد. همچنین مهم است که چقدر می خواهید سبک باشد.

بسیاری از این ریموور ها حاوی تری کلرواستیک اسید هستند که به نام TCA نیز شناخته می شود. لایه برداری شیمیایی نیز از TCA استفاده می کند. در صورت عدم استفاده صحیح از این ماده شیمیایی می تواند باعث نابینایی شود. بنابراین باز هم، ضروری است که آنها را فقط با حضور یک متخصص حرفه ای اعمال کنید. آنها همچنین باید به شما در تصمیم گیری در مورد مناسب بودن هر یک از این محصولات برای شما و اهدافتان کمک کنند. استفاده از ریموور ها می تواند به صبر نیاز داشته باشد، زیرا برخی از آنها ممکن است ماه ها طول بکشد تا تاتو های شما را روشن کنند.

مطلب پیشنهادی : میکروبلیدینگ ابرو به روش فیبروز چیست؟

جراحی برای پاک کردن تاتو

به دلایل واضح بسیاری، این روش حداقل مطلوب برای از ریموو تاتو است. فقط باید به عنوان آخرین راه حل در نظر گرفته شود. شرایط برای جراحی تهاجمی ممکن است فقط در شرایط شدید، مانند تشخیص سرطان، قابل اجرا باشد. جراحی تهاجمی همچنین خطرات بهبودی دردناک، زخم، عفونت، بدشکلی و گاهی اوقات حتی مرگ را به همراه دارد.

سایر روش های جایگزین ریموو تاتو قدیمی

برخی زمان، پول یا تمایلی برای انجام فرآیند پاک کردن تاتو ندارند. این لیستی از جایگزین های اساسی است که ممکن است مفیدتر باشد.

 1. اجازه رشد مجدد طبیعی را بدهید  – یکی از جایگزین های روش تهاجمی برداشتن (در صورت امکان)، این است که به سادگی اجازه دهید موهای ابروی شما دوباره رشد کنند و رنگدانه هایی را که دیگر نمی خواهید پر کنند. این یک راه حل شگفت آور موثر برای کسانی است که بیش از حد ابروهای خود را موچین، اپیلاسیون و نخ می کشند. با این حال بهترین بخش این است که ساده و رایگان است! رشد مجدد می‌تواند تا سه ماه طول بکشد، و اگر برخی از نواحی تاتو شده باقی بمانند. درمان برداشتن می‌تواند فقط بر روی آن نواحی خاص متمرکز شود نه کل طراحی ابرو.
 2. تغییر رنگ و شکل: یکی دیگر از گزینه‌های جایگزین اضافه کردن تغییرات بیشتر به شکل یا رنگ ابروی تاتو شده است. به خصوص اگر مو کم است و نمی تواند یا نمی تواند دوباره رشد کند. افزودن رنگدانه های روشن تر و تغییر شکل با تاتو اضافی می تواند چشم را فریب دهد و نتیجه رضایت بخش تری به همراه داشته باشد.
 3. رنگ استتار – از بین همه روش‌های جایگزین، رنگ استتار کمترین اثربخشی و کمترین توصیه را دارد. در واقع، جوهرهای رنگی گوشت تاتو رنگدانه های تیره تری را می پوشانند تا آنها را روشن و پوشش دهد. این ممکن است منطقی و آسان به نظر برسد، اما به سادگی تاتو شما را محو می کند و از پاک شدن آن با لیزر جلوگیری می کند.

ریکاوری و مراقبت های پس ازپاک کردن تاتو قدیمی ابرو

ریکاوری و مراقبت های پس از آن از بسیاری جهات مشابه آرایش دائمی است. فرآیند برداشتن تاتو ابرو ممکن است نیاز به بی حسی موضعی داشته باشد. پس از از بین رفتن آن، تمیز و خشک نگه داشتن نواحی برداشته شده بسیار مهم است. پوسته پوسته شدن و ریزش به طور طبیعی رخ خواهد داد. این فرآیند احتمالاً تقریباً ۱۰ روز طول می کشد تا هر جلسه به درستی بهبود یابد. حتماً دستورالعمل‌های متخصص حذف را به دقت دنبال کنید تا خطر عوارض جانبی را به حداقل برسانید. حتما از نور مستقیم خورشید دور باشید و از سولاریوم استفاده نکنید.

به پوست آسیب نرسانید و خراش ندهید، این می تواند باعث عفونت و زخم شود. هر چه بیشتر بتوانید پوست را ترک کنید تا خود به خود بهبود یابد، بهتر است. با پمادهای شفابخش مانند آکوافور پوست را مرطوب کنید.

میزان موفقیت و فرآیند پاک کردن تاتو قدیمی ابرو

تعیین موفقیت فرآیند حذف تاتو به عوامل مختلفی بستگی دارد. آنها شامل نوع جوهر و رنگ مورد استفاده هستند. قابل استخراج ترین آنها مشکی، آبی، قرمز و نارنجی هستند. استخراج رنگ‌های روشن‌تر مانند زرد، رنگ گوشتی (مورد استفاده در رنگ استتار) و سفید بسیار دشوارتر است و میزان موفقیت حذف آن محدود است. قبل از عمل برداشتن، سابقه پزشکی کامل خود را مرور کنید. سلامت کلی به تعیین موفقیت کمک می کند، اما عوامل دیگری مانند رنگ پوست، کمبودهای ایمنی و بارداری می توانند اندازه گیری نتایج را محدود کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات قالب -> هدر -> منو -> منو موبایل (دسته ها) تنظیم کنید
سبد خرید