میکروپیگمنتیشن چیست

دستگاه میکروپیگمنتیشن را چگونه انتخاب کنیم ؟ معرفی ۷ دستگاه میکروپیگمنتیشن ۲۰۲۲

میکروپیگمنتیشن یکی از روشهای آرایش دائم است که برای بهبود یا جایگزینی رنگ از دست رفته روی پوست استفاده می شود. این روش بیشتر در صورت استفاده می شود. برای تقویت ابرو ، مژه ، پلک (به عنوان خط چشم) و لب. همچنین برای استتار یا بهبود اسکارها ، حتی رنگ آمیزی پوست و بازگرداندن رنگ به نواحی از پوست که رنگ خود را از دست داده اند ، استفاده می شود. در ادامه این مطلب به صورت کامل به این موضوع که میکروپیگمنتیشن چیست و چه کاربردهایی در صنعت زیبایی دارد می پردازیم .برای میکروپیگمنتیشن قسمت های مختلف صورت دستگاه های مختلفی وجود دارد در این مقاله ۷ مورد از بهترین دستگاه میکروپیگمنتیشن نانو سال ۲۰۲۲ معرفی می شود.

فیلم میکروپیگمنتیشن ابرو

در این فیلم مراحل انجام میکروپیگمنتیشن ابرو با استفاده از دستگاه نمایش داده  می شود.

 همه خانم ها در سراسر جهان هر روز هزینه زیادی صرف خرید لوازم آرایشی می‌کنند تا زیبا و بی نقص به نظر برسند،  اما به ندرت این کار طبق برنامه پیش می رود و به همین دلیل به یک راه حل دائم و مدرن نیاز است. با میکروپیگمنتیشن می توان همیشه چهره ای آراسته داشت.

 با وجود تعداد کثیری دستگاه میکروپیگمنتیشن موجود در بازار،  وقت آن رسیده است که دستگاه های بی عیب و نقص تاتو را امتحان کنید.  این  دستگاه های تاتو انقلابی در دنیای زیبایی هستند،  با استفاده از این دستگاه ها مطمئناً در وقت و هزینه خود صرفه جویی خواهید کرد.  شما می توانید هر روز مدت زمان بیشتری بخوابید ولی  همچنان به موقع سر کارتان حاضر شوید.  این دستگاه ها اخیراً در سراسر جهان محبوبیت زیادی پیدا کردند.

میکروپیگمنتیشن ابرو

میکروپیگمنتیشن ابرو

با این تکنیک می توان ابروهایی زیبا و بی نقص داشت . در این روش رنگدانه های رنگی روی پوست کشیده شده و ابروهایی طبیعی به شما می بخشد. این روش را می توان آن را به عنوان یک نوع تاتو در نظر گرفت . با این تفاوت که با دستگاه میکروپیگمنتیشن نانو مخصوص و رنگدانه هایی که بر اساس آب مقطر هستند انجام می شود.

رنگدانه ها با استفاده از دستگاه میکروپیگمنتیشن فقط روی سطح پوست قرار می گیرند. بنابراین ، این روش بسیار ایمن تر از تاتو ابرو به روش سنتی است. به این روش شیدینگ ابرو یا سایه ابرو نیز گفته می شود.

میکروپیگمنتیشن لب چیست

میکروپیگمنتیشن در پزشکی

این روش یک تکنیک آرایشی برای رنگ آمیزی دائمی لب ها است. این روش به اصلاح رنگ لب ها کمک می کند و بدون استفاده از جراحی زیبایی حجم خوبی به آنها می دهد. این روش بدون درد و بسیار سریع است که باعث ایجاد رژ لب دائم روی پوست لب می شود. با استفاده از دستگاه میکروپیگمنتیشن رنگدانه به لب وارد می شود. با این تکنیک می توان رنگ تیره لب یا نواقص پزشکی را اصلاح کرد.

میکروپیگمنتیشن موی سر

میکروپیگمنتیشن موی سر

در اثر ریزش مو ممکن است نواحی از پوست سر با موها کاملا پوشیده نشود و ظاهر نامناسبی داشته باشد. با استفاده از دستگاه می توان میکروپیگمنتیشن موی سر را انجام داد و پوست این نواحی را رنگ آمیزی کرد. با تزریق رنگدانه ها در این نواحی پوست سر کمتر نمایان میشود و منجر به زیباتر شدن ظاهر موها و سر می شود. به این روش اسکالپ سر نیز گفته می شود.

میکروپیگمنتیشن خط چشم

میکروپیگمنتیشن خط چشم

با استفاده از دستگاه های میکروپیگمنتیشن می توان برای چشم ها را زیباتر کرد . با استفاده از این تکنیک در ناحیه رویش مژه ها میتوان رنگدانه ها را تزریق کرد. در نتیجه این کار مژه ها پر تر به نظر می رسند . این کار را می توان با هدف ایجاد تاتو خط چشم نیز انجام داد، همچنین برای افرادی که در اثر شیمی درمانی و یا بیماریهای دیگر دچار ریزش مژه شده اند توصیه می شود.

میکروپیگمنتیشن اسکار یا جای زخم

اسکار یا جای زخم

جای زخم می تواند برای بسیاری از افراد از نظر عاطفی ویرانگر باشد و منجر به عوارض روحی و روانی شود. اسکارها می توانند مشکلات زیبایی شناختی نارا برای افراد ایجاد کنند. در این روش با تزریق رنگدانه ها توسط دستگاه میکروپیگمنتیشن در ناحیه اسکار می توان تا حدودی جای زخم را پوشش داد. عوارض جانبی اسکار ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • خارش شدید
 • لطافت
 • درد
 • اختلالات خواب
 • اضطراب و/یا افسردگی
 • اختلال در فعالیت های روزانه

اسکارها همچنین ممکن است منجر به ایجاد واکنش‌های استرس پس از سانحه، از دست دادن عزت نفس می‌شوند، که منجر به کاهش کیفیت زندگی می‌شود.

آنچه باید در مورد میکروپیگمنتیشن جای زخم بدانید

جای زخم بخشی طبیعی از روند بهبودی پس از آسیب است. ظاهر اسکار و درمان آن به عوامل متعددی از جمله عمق و اندازه زخم، محل آن و سن، جنس، قومیت و ژنتیک بیمار بستگی دارد. اینها چندین نوع مختلف اسکار هستند، از جمله:

 • اسکارهای کلوئیدی: این اسکارها ناشی از یک روند بهبودی بیش از حد تهاجمی هستند، این اسکارها فراتر از محل آسیب اصلی گسترش می یابند. آنها بیشتر در میان افرادی که پوست تیره دارند شایع هستند.
 • اسکارهای انقباضی: این اسکارها روی پوست سوخته ایجاد می شوند. همانطور که آنها سفت می شوند، می توانند حرکت این ناحیه را مختل کنند. جای زخم نیز عمیق تر می شود و بر عضلات و اعصاب تأثیر می گذارد.
 • اسکارهای هیپرتروفیک: این اسکارهای برجسته و قرمز رنگی هستند که شبیه به کلوئید هستند اما از مرز آسیب فراتر نمی روند.
 • اسکارهای آکنه: اسکارها می توانند از گودال های عمیق گرفته تا مواردی که از نظر ظاهری زاویه دار یا موجی هستند، متغیر باشند.

سایر کاربردهای دستگاه های میکروپیگمنتیشن در پزشکی :

به کمک دستگاه های تاتو میکروپیگمنتیشن میتوان عوارض بسیاری از بیماری ها را درمان کرد. در شرایطی که به علت بیماریهای خاص رنگدانه های صورت و یا موهای ابرو یا مژه یا موهای سر از بین رفته باشند می توان با کاشت رنگدانه ها با استفاده از دستگاه میکروپیگمنتیشن نانو در ناحیه مورد نظر نواقص ظاهری را اصلاح کرد.

 • به عنوان مکمل جراحی ترمیمی صورت.
 • جایگزینی ابروهایی که به دلیل سن یا شرایط پزشکی زمینه ای نازک شده اند.
 • برای استتار کم رنگی پوست به دلیل بیماری پیسی.
 • برای بازسازی آرئول (ناحیه اطراف نوک سینه) پس از جراحی سینه.
 • به عنوان یک راه حل دائمی اگر به آرایش سنتی و موقت حساسیت دارید.

فواید دستگاه میکروپیگمنتیشن

فواید میکروپیگمنتیشن

 • ابروهای کامل

در میکروپیگمنتیشن با دستگاه از روش نقطه ای برای وارد کردن رنگدانه به پوست استفاده می شود، اما کل ابرو به صورت کامل رنگ می شود . و در نتیجه یک ابروی کامل تر نسبت به میکروبلیدینگ خواهید داشت. با وجود اینکه ابرو های شما را پر و کامل نشان می دهد، اما به هیچ وجه غیر طبیعی نخواهد بود.

 • نیاز به آرایش اضافی نیست

ظاهر کامل و شیب دار ابرو های میکروپیگمنتیشن شده ، نیازی به آرایش اضافی ندارند.در ابرو های میکروپیگمنتیشن شده  شیب دار  ombré ( یکی از روش های میکروپیگمنتیشن ابرو است که در آن تاج ابرو روشن تر و هر چه به دم ابرو نزدیک می شود ، تیره تر می شود.) تکنیک های مدرن آرایش روز را تقلید می کند ، به این معنی که دیگر نیازی به مداد یا آرایش اضافی نیست. شیب طبیعی برای ظاهر روزمره بسیار مناسب است ، با دم تیره  تر ، زیبایی طبیعی را برای ابرو های شما به ارمغان می آورد.

 • ماندگاری میکروپیگمنتیشن با دستگاه بیشتر است

در این روش رنگدانه عمیق تر از میکروبلیدینگ به پوست وارد می شود . در حالی که  یک تکنیک نیمه دائمی است ، نتایج آن دوام بیشتری دارند. ماندگاری میکروپیگمنتیشن با دستگاه به طور متوسط ۳ سال است.

 • مناسب برای انواع پوست و ابرو

تکنیکی که برای نفوذ رنگدانه با استفاده از دستگاه در پوست استفاده می شود به این صورت است که برای همه انواع ابرو و پوست – حتی پوست های چرب مناسب است. و چون کمتر نیاز به ترمیم دارد ، تعداد دفعات کمتری خونریزی ، خارش و تورم را تجربه خواهید کرد.

 • تکنیک های خاص مبتنی بر دستگاه میکروپیگمنتیشن

بر خلاف تکنیک های دیگر که دستی هستند ، در هنگام میکروپیگمنتیشن مشتری می تواند مدل درخواستی خود را سفارش دهد. در واقع  مدل ابرو برای هر مشتری منحصر به فرد است. توانایی تغییر فشار و سرعت به معنای داشتن نتایج دقیق و بدون عیب است.

عوارض میکروپیگمنتیشن

عوارض میکروپیگمنتیشن

عوارض میکروپیگمنتیشن

میکروپیگمنتیشن خطرات یا عوارض متعددی دارد. البته در صورتی که این کار توسط یک متخصص زیبایی حرفه ای و با تجربه و دستگاه میکروپیگمنتیشن نانو استاندارد انجام شود به ندرت ممکن اطت که عوارضی پیش بیاید.

عوارض میکروپیگمنتیشن شامل موارد زیر می شوند:

عفونت:

یکی از عوارض میکروپیگمنتیشن که در صورت عدم استفاده از سوزن های استریل یا جوهر آلوده به وجود می آید عفونت است. اگر این عمل در مطب پزشک متخصص زیبایی انجام شود، احتمالاً عفونت های ناشی از این نگرانی ها بسیار کمتر است. سوزن های غیر استریل می توانند بیماری هایی مانند هپاتیت ، HIV و عفونت های استاف را منتقل کنند.

واکنش آلرژیک:

ممکن است به رنگ تاتو (رنگدانه های مورد استفاده) یا نوع جوهر تاتو حساسیت داشته باشید. (قبل از اینکه متخصص مراقبت های بهداشتی شما میکروپیگمنتیشن شما را انجام دهد ، باید یک آزمایش خراش را در پشت گوش یا انگشت شما انجام دهد تا ببینید واکنش نشان می دهید.)

عوارض میکروپیگمنتیشن چشم:

روش های میکروپیگمنتیشن در اطراف چشم می تواند باعث از دست رفتن مژه ها ، آسیب شدید پلک ، ایجاد پوسته پوسته شدن و اکتروپیون شود . استفاده از دستگاه میکروپیگمنتیشن نانو استاندارد به دلیل حساسیت چشم ها بسیار اهمیت دارد.

ندول ها و بافت اسکار:

بدن شما می تواند به رنگ تاتو به عنوان “ماده خارجی” واکنش نشان دهد و ممکن است ندول ایجاد کند.  (به نام گرانولوم) در اطراف ذرات رنگدانه. کلوئیدها زخم هایی هستند که می توانند زمانی که پوست شما آسیب می بیند یا آسیب می بیند ایجاد شوند. کلوئیدها بزرگتر از ناحیه آسیب دیده پوست هستند.

اختلالات ام آر آی:

برخی از گزارش ها مبنی بر تداخل رنگدانه های جوهر خالکوبی در کیفیت اسکن MRI (تصویربرداری رزونانس مغناطیسی) وجود دارد. همچنین مواردی از تورم یا سوزش در ناحیه خالکوبی صورت بیماران وجود دارد که تحت تصویربرداری MRI از سر قرار گرفته اند.

واکنشهای معمولی که پس از میکروپیگمنتیشن مورد انتظار است شامل کمی خونریزی ، تورم و کمی پوسته پوسته شدن است.

چه کسانی نباید میکروپیگمنتیشن را انجام دهند؟

کسانی که کاندیدای این روش نیستند عبارتند از:

 • بیماران مبتلا به اختلالات پوستی فعال، مانند چشم صورتی، زگیل یا هرپس سیمپلکس.
 • بیماران مبتلا به ایدز، دیابت، سندرم چشم خشک، اختلالات خونی، هپاتیت B یا C یا لوپوس.
 • بیمارانی که به رنگ های قرمز D و C حساسیت دارند.
 • بیماران مبتلا به پرکننده های بافت نرم.
 • بیمارانی که در شش ماه گذشته آکوتان مصرف کرده اند.

نکاتی که قبل از خرید دستگاه میکروپیگمنتیشن باید بدانید

مزایای استفاده از دستگاه میکروپیگمنتیشن نانو

دستگاه های میکروپیگمنتیشن واقعا زندگی شما را ساده می کند. اگر یک هنرمند حرفه ای تاتو هستید، دستگاهی مانند این می تواند بازار جدیدی را برای شما باز کند. برای کاربران خانگی، دستگاهی مانند این می تواند زمان زیادی را برای آرایش روزانه شما صرفه جویی کند، زیرا مهم ترین جنبه ها را می توان از لیست وظایف حذف کرد. همچنین ظاهر شما را ثابت نگه می دارد و در نهایت باعث صرفه جویی در هزینه محصولات آرایشی می شود. از آنجایی که نگهداری کامل از محصولات پر استفاده شما می تواند بسیار گران باشد، سرمایه گذاری در یک دستگاه میکروپیگمنتیشن در دراز مدت باعث صرفه جویی شما می شود.

دستگاه های میکروپیگمنتیشن نانو چگونه کار می کنند؟

دستگاه های میکروپیگمنتیشن در اصل قلم های خالکوبی هستند. آنها روی پوست بسیار ملایم هستند و به مهارت کمتری نسبت به تفنگ های خالکوبی استاندارد نیاز دارند. آنها به شما این امکان را می دهند که به طور دائم برخی از جنبه های آرایش مانند پرکردن ابروها، اضافه کردن خط چشم، رنگ کردن لب ها و بهبود خط مو را انجام دهید. برخی از دستگاه های میکروپیگمنتیشن نیز می توانند برای تاتو بدن استفاده شوند. همه آنها عملکرد یا قدرت یک خالکوبی بزرگ را ندارند، اما بسیاری از آنها می توانند به راحتی خالکوبی های کوچک را انجام دهند. اگر یک هنرمند خالکوبی با تجربه نیستید، توصیه می کنیم به یک حرفه ای اجازه دهید این مشاغل را برای شما انجام دهد. بالاخره دائمی است.

چگونه دستگاه میکروپیگمنتیشن نانو یا خود را به درستی انتخاب کنید

 1. قیمت دستگاه میکروپیگمنتیشن

بیشتر آرایش های دائمی بیش از ۱۰۰ دلار هزینه ندارند. برخی بسته به لوازم جانبی و کیفیت کلی می توانند به ۲۰۰ دلار نزدیک شوند، اما ماشین هایی که گران هستند برای داشتن ظاهری عالی ضروری نیستند. هر کجا بودجه شما باشد، یک دستگاه میکروپیگمنتیشن با ویژگی های مناسب برای آنچه شما نیاز دارید وجود دارد.

 1. بی سیم یا سیمی بودن دستگاه میکروپیگمنتیشن

بهترین انتخاب بین دستگاه های میکروپیگمنتیشن بی سیم و سیمی واقعاً به نحوه استفاده شما از آن بستگی دارد. گزینه های سیم دار معمولاً ترجیح داده می شوند زیرا تعادل آنها آسان تر است، مانور دادن آنها آسان تر است و محدوده استفاده از آنها محدود نمی شود. با این حال، آنها نیاز به استراحت برای شارژ دارند و ممکن است به اندازه جایگزین های سیمی قدرتمند نباشند.

 1. قدرت دستگاه میکروپیگمنتیشن

قدرت دستگاه میکروپیگمنتیشن شما بر سرعت آن و کیفیت محصول نهایی تأثیر می گذارد. اکثر دستگاه‌های میکروپیگمنتیشن نانو از نظر این ویژگی نسبتاً قابل مقایسه هستند، بنابراین لازم نیست پول زیادی را برای تهیه دستگاهی با قدرت کافی برای هر کاری که از آن می‌خواهید خرج کنید.

 1. سرعت دستگاه میکروپیگمنتیشن

نواحی مختلف صورت به سرعت های متفاوتی نیاز دارند تا بهترین ظاهر را داشته باشند، بنابراین توصیه می شود که روی یک دستگاه میکروپیگمنتیشن نانو با تنظیمات سرعت متنوع سرمایه گذاری کنید، خواه در مقیاس کشویی باشند یا تعداد انگشت شماری از پیش تنظیم های مختلف.

 1. اندازه های سوزن دستگاه میکروپیگمنتیشن

اندازه های مختلف سوزن برای انواع مختلف کار مفید است، بنابراین مهم است که از سوزن های مناسب برای کار مورد نظر استفاده کنید. برخی از دستگاه‌های میکروپیگمنتیشن با اندازه‌های مختلف سوزن سازگار هستند و برخی دیگر فقط با یک سوزن سازگار هستند. اگر می خواهید مهارت های خود را در انواع مشاغل مختلف خالکوبی به کار ببرید، یک دستگاه همه کاره تر برای شما بهتر خواهد بود.

 1. وزن دستگاه میکروپیگمنتیشن

وزن خودکار/ماشین میزان راحتی آن برای استفاده طولانی مدت را تعیین می کند. تعادل دستگاه نیز مهم است زیرا یک خودکار متعادل تر به کار کمتری از دست شما برای تثبیت آن در حین کار نیاز دارد. معمولاً ماشین‌های سبک‌تر ترجیح داده می‌شوند، اما برخی از احساس سنگین‌تر بودن خودکار لذت می‌برند. هر سبکی که مناسب شما باشد، تنها در این راهنما گزینه های زیادی برای انتخاب وجود دارد.

 1. اندازه کیت دستگاه میکروپیگمنتیشن

همه ما عاشق خرید یک‌جا هستیم و اگر زمانی که تازه شروع به کار کرده‌اید به تجهیزات مختلفی نیاز دارید، یک دستگاه میکروپیگمنتیشن نانو با یک کیت بزرگ قطعا راه حلی است. اگر یک هنرمند شناخته شده هستید و فقط به دنبال یک دستگاه جایگزین یا پشتیبان هستید، نیازی به خرج کردن پول اضافی برای یک کیت کامل نخواهید داشت.

 1. طول سوزن قابل تنظیم

سوزن های قابل تنظیم برای انجام انواع مختلف کار ضروری هستند. هر ناحیه از صورت/بدن را نمی‌توان با همان تنظیمات سوزن تاتو کرد، بنابراین می‌خواهید بسته به کاری که روی آن کار می‌کنید، طول آن را تنظیم کنید. از آنجایی که این یک ویژگی کاملا استاندارد است، برای پیدا کردن یک دستگاه میکروپیگمنتیشن نانو بدون طول سوزن قابل تنظیم به سختی فشار خواهید آورد.

 1. ضمانتنامه دستگاه میکروپیگمنتیشن

از آنجایی که دستگاه‌های خالکوبی قطعات نسبتاً پیچیده‌ای هستند و قطعات متحرک زیادی وجود دارند که می‌توانند آسیب ببینند یا از کار بیفتند، بسته گارانتی نکته بسیار مهمی است که باید به دنبال آن باشید. از آنجایی که این ماشین‌ها اغلب در محیط‌های حرفه‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرند که تجهیزات کار ضروری هستند، در صورت نیاز به تعویض، حفاظت از گارانتی باعث صرفه‌جویی در زمان و هزینه شما می‌شود.

۷ مورد بهترین دستگاه میکروپیگمنتیشن نانو سال ۲۰۲۲:

انواع دستگاه میکروپیگمنتیشن

انواع دستگاه میکروپیگمنتیشن

 آیا  شما هم مایل به استفاده از بهترین دستگاه های میکروپیگمنتیشن در دنیا هستید؟

   با ما در  ادامه مطلب همراه باشید،  زیرا ما لیستی از بهترین دستگاه های میکروپیگمنتیشن نانو را که امسال باید امتحان کنید را در این مقاله آورد ایم .

۱٫دستگاه میکروپیگمنتیشن نانو Dragonhawk Mast pen

دستگاه میکروپیگمنتیشن Dragonhawk Mast pen
دستگاه میکروپیگمنتیشن Dragonhawk Mast pen

قلم میکروپیگمنتیشن Dragonhawk  دارای یک موتور سفارشی قدرتمند و سیستم  دنده پیشرفته است  که سر و صدا و بدون هیچ لرزشی کار می کند.   این دستگاه دارای سو زنهای کارتریج مارک WJX  نامه ثبت اختراع ، طراحی پوسته و  افزایش سرعت نفوذ جوهر در پوست است و بدین ترتیب جوهر بیشتری ذخیره می شود. در این دستگاه از سوزن های درجه پزشکی LPG PC ایمن و قابل اعتماد هستند.  این دستگاه با تمام مدلهای سوزن های کارتریج سازگار است همچنین این دستگاه های میکروپیگمنتیشن توسط بهترین تاتو آرتیست های دنیا استفاده می شود.

 نکات مثبت دستگاه میکروپیگمنتیشن نانو Dragonhawk Mast pen :

 •  سوزن های کارتریج دارای دهانه و نقاط نزدیک به هم هستند
 •  دارای سوزن های درجه پزشکی است
 •  این دستگاه میکروپیگمنتیشن چرخشی و دوار است که مخصوص دقت بالا طراحی شده است
 •  مناسب برای طراحی دقیق

۲.قلم میکروپیگمنتیشن نانو pinkiou permanent

دستگاه تاتو قلم آرایشی

 این دستگاه میکروپیگمنتیشن به همان اندازه کشیک است بانوان نیز هست.  سر و صدای این دستگاه بسیار کم است همچنین اگر برای مدت طولانی استفاده شود باز هم  گرم نمی شود .

این دستگاه دارای یک سطح نقره آنودایز شده با آلیاژ آلومینیوم است که یک نتیجه عالی را برای شما تضمین می کند. باتری دو برابر بیشتر از سایر دستگاهها است و برای ایمنی دستگاه یک در و محفظه طراحی شده است.

 نکات مثبت دستگاه میکروپیگمنتیشن :

 • برای استفاده سبک و آسان است
 •  سطح نقره آنودایز شده با آلیاژ آلومینیوم
 •  محفظه برای حفظ امنیت دارد
 •  دارای چرخش است
 •  سر و صدای زیادی ایجاد نمی کند
 •  مناسب ترین دستگاه برای تاتو ابرو ، آرایش صورت و تاتو است.

نکات منفی دستگاه:

 •  در صورت استفاده مداوم ممکن است دستگاه گرم شود.

۳٫ دستگاه میکروپیگمنتیشن نانو BLOMASER P300

دستگاه میکروپیگمنتیشن BLOMASER P300

 این دستگاه میکروپیگمنتیشن دارای پدال پا  و استفاده از آن آسان است.  دستگاه دارای حفاظ اتصال کوتاه است،  به این معنی که هرگونه نوسان ولتاژ باعث می شود دستگاه برای محافظت از شما و کاربر متوقف شود.  همچنین این نوع دستگاه دارای یک کنترل سرعت قابل تنظیم است که استفاده از آن را راحت تر می کند.

 مقیاس قسمت هندپیس در این دستگاه قابل تنظیم است که به شما در کنترل عمق کارتریج  کمک می کند. از این دستگاه میکروپیگمنتیشن برای درمان و از بین بردن جای آکنه ، چین و چروک،  لاک و حتی برای کشیدن خط چشم نیز استفاده کرد.

 این دستگاه میکروپیگمنتیشن را می توان در دو کلمه کاربردی و همه کاره توصیف کرد.

 نکات مثبت این دستگاه میکروپیگمنتیشن :

 •  دارای پدال پا و محافظ از اتصال کوتاه
 •  دارای صفحه نمایش HD
 •  دکمه لمسی
 •  مناسب برای جوش ها، آکنه ، چین و چروک و خطوط ریز روی صورت ، لکه ها
 •  لرزش کم

 نکات منفی این دستگاه میکروپیگمنتیشن:

 •  از دستگاه نمی ‌توان در مدت طولانی استفاده کرد

۴. Solong Tatto pen Rotary – دستگاه میکروپیگمنتیشن EM128-1

دستگاه تاتو EM128-1
دستگاه EM128-1

 این دستگاه میکروپیگمنتیشن نانو سولانگ با یک خوابه آلیاژ آلومینیوم و یک موتور قدرتمند طراحی شده است.  از دیگر ویژگی ‌های این دستگاه میکروپیگمنتیشن ، موتور آن است که یکپارچه کار می کند و سر و صدای کم ایجاد می کند.  این دستگاه با تمام منابع قدرت تازه کار می کند و به گونه ای طراحی شده است که به شما حس استفاده از یک قلم واقعی را بدهد.  از این دستگاه می توان برای  میکروپیگمنتیشن استفاده کرد.

نکات مثبت دستگاه میکروپیگمنتیشن pen Rotary :

 •  این دستگاه میکروپیگمنتیشن دارای یک دسته تنظیم ایمنی دستگاه است
 •    دارای یک موتور ۱۰ وات است  که سر و صدای زیادی ایجاد نمی کند و به صورت یکپارچه کار میکند.
 •  برای میکروپیگمنتیشن مناسب است

 نکات منفی دستگاه میکروپیگمنتیشن pen Rotary :

 • بسیار کوچک است

۵. دستگاه میکروپیگمنتیشن خودکاری Tazy Rotary Tattoo

دستگاه میکروپیگمنتیشن خودکاری

این دستگاه میکروپیگمنتیشن دارای قلم آلومینیومی و کابل سیم DC است.  این دستگاه همچنین دارای یک قلم تا تو دوار حرفه‌ای است ، که با نگهدارنده آلیاژ آلومینیوم و موتور محکم مقاومت ژاپنی ساخته شده است . که یک نتیجه آنودایز شده و  تمیز را به شما ارائه می دهد. دستگاه میکروپیگمنتیشن به راحتی کار می کند و هنگام استفاده از صدای بلند ایجاد نمی کند.

 نکات مثبت دستگاه میکروپیگمنتیشن خودکاری:

 •  ساخته شده از آلیاژ آلومینیوم و دارای پوشش آنودایز شده
 •  دارای موتور ژاپنی
 •  دارای قدرت زیاد و صدای کم
 •  مناسب برای  میکروپیگمنتیشن

 نکات منفی دستگاه میکروپیگمنتیشن خودکاری:

 •  دستگاه بسیار کوچک است.

۶. دستگاه میکروپیگمنتیشن Dr.Pen Autoneedle – سیستم Ultia-M5

دستگاه تاتو Ultia-M5

این دستگاه میکروپیگمنتیشن بی سیم  شارژری در از بین بردن چین و چروک ،کاور کردن لکه ها و کمک به جوانسازی پوست بسیار عالی عمل می کند.

 این دستگاه برای انواع پوست مناسب است و می تواند روی پوست های حساس نیز استفاده شود.

 این قلم طوری طراحی شده است که نزدیک ترین احساس را به یک عالم واقعی به کاربر خود بدهد و  بهبود سریعتر کمک کند.  این دستگاه میکروپیگمنتیشن دارای میکرو سوزن های الکتریکی خودکار همراه با راهنما است که عمق سوزن را تنظیم میکند، کار با این دستگاه آنچنان آسان است که می تواند حتی در خانه نیز از آن استفاده کرد.

 این دستگاه را می ‌توان در دو کلمه ایمن و کاربردی توصیف کرد.

نکات مثبت دستگاه:

 •  دستگاه قابل شارژ است
 •  دارای میکرو سوزن ‌های خودکار الکتریکی است
 •  سوزن های نانو مناسب برای از بین بردن لکه ها و جوانسازی پوست .
 •  مناسب برای رفع لکه های پوستی و میکروپیگمنتیشن

 نکات منفی دستگاه:

 •  سوزن های مورد استفاده در این دستگاه در  پک دستگاه وجود ندارند و باید جداگانه تهیه شوند

۷. دستگاه میکروپیگمنتیشن نانو PMU

دستگاه میکروپیگمنتیشن PMU - دستگاه تاتو بی سیم

دستگاه میکروپیگمنتیشن PMU با باتری لیتیومی و آداپتورAC/DC  همراه است.  این دستگاه می تواند تا دو ساعت  به صورت مداوم کار کند.

 دستگاه همچنین دارای سرعت قابل تنظیم و صدای کم است. سوزن های این دستگاه با استفاده از آلیاژ آلومینیوم ساخته شده است . و توسط تاتو آرتیست های زیادی در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرند.

 این دستگاه میکروپیگمنتیشن را می توان با دو کلمه سبک و کاربردی توصیف کرد.

 نکات مثبت  دستگاه میکروپیگمنتیشن PMU :

 •  سوزن های آن از آلیاژ آلومینیوم ساخته می شوند.
 •  این دستگاه دارای قلم بی ‌سیم است که روی باتری لیتیومی یا آداپتور AC/DC  کار می کند که سرعت آن از ۸۰۰۰ تا ۱۶۰۰ متفاوت است.

 نکات منفی دستگاه میکروپیگمنتیشن PMU :

 •  با شارژ کامل فقط دو ساعت کار میکند.

دستگاه میکروپیگمنتیشن موزاییک بایوتاچ Biotouch

یکی از جدیدترین دستگاه میکروپیگمنتیشن موزاییک، سوزن‌های ROUND و FLAT را در خود جای می‌دهد و دارای یک موتور دوار قدرتمند است که عملکرد فوق‌العاده صاف و بدون نویز را ارائه می‌کند. بخش موتور در کارخانه مهر و موم شده است تا بتوان آن را با محلول سرد استریل کرد. دستگاه میکروپیگمنتیشن موزاییک دارای سرعت ۱۰۰۰۰ دور در دقیقه چشمگیر است که برای تکنسین های باتجربه ای که می خواهند نتیجه ای عالی و کارآمد در مدت زمان کمتری داشته باشند عالی است. یک پدال پای اختیاری نیز برای کنترل سرعت بدون دست در دسترس است.

دستگاه موزاییک

اندازه دستگاه میکروپیگمنتیشن موزاییک : تقریباً ۳ ۱/۲ اینچ. قطعات یکبار مصرف از قبل استریل شده از موتور به پایین به از بین بردن آلودگی متقاطع کمک می کند. آستین را می توان اتوکلاو کرد یا با قطعات یکبار مصرف برای راحتی صرفه جویی در زمان استفاده کرد.

مزایای دستگاه میکروپیگمنتیشن موزاییک:

 • نفوذ بهتر و مناسب تر رنگدانه به پوست
 • حرکت بالا و پایین دقیق تر است
 •  آسیب یا ضربه کمتر به پوست و بهبود بهتر ناحیه.
 • دور بیشتر در دقیقه نتایج صاف را در زمان کمتری به تکنسین ها ارائه می دهد
 • کمتر مورد نیاز است
 • محو شدن کمتر به معنای نتایج حرفه ای تر است

دستگاه میکروپیگمنتیشن آمیا

نسخه ویژه ۱۰ ساله دستگاه میکروپیگمنتیشن آمیا Facile محبوب نه تنها طراحی جلوی جدیدی دارد، بلکه شامل امکانات کاملاً جدید  نیز می شود.  دستگاه میکروپیگمنتیشن آمیا Facile بهترین شرایط را برای یک آرایش دائمی موفق به شما ارائه می دهد. دستگاه کنترل سرعت سوزن را تا ۱۵۰ ضربه در ثانیه می دهد. این، همراه با دستگاه Genius Pro ما، به معنای بهترین درج رنگ و کار مجدد کمتر است.

دستگاه آمیا Facile

دستگاه میکروپیگمنتیشن آمیا Facile به فضای کمی نیاز دارد و مانند یک موبایل شما را همراهی می کند. به لطف وزن کم این دستگاه، کار برای شما آسان تر خواهد شد.

کاربردهای دستگاه میکروپیگمنتیشن آمیا Facile

میکروپیگمنتیشن

 • آرئولا/بدن

آرایش دائمی

 • ابرو، خط چشم، خط لب و/یا پر کردن رنگ لب
 • سایه، جلوه های ombre

فواید دستگاه میکروپیگمنتیشن آمیا Facile

 • قدرت بالا
 • دستگاه کوچک و سبک وزن
 • حداقل زمان از کار افتادگی و ترومای اپیدرمی کم
 • ۵۰-۱۵۰pps
 • طول سوزن مناسب برای هر ناحیه کاربرد
 • محدوده ۰٫۰۲ – ۰٫۱۴ اینچ / ۰٫۵ – ۳٫۵
 • افزایش طول ضربه سوزن
 • صدای کم و لرزش
 • نتایج برتر در زمان کمتر
 • جریان رنگ عالی
 • کاشت رنگ دقیق برای نتایج HD
 • ساخت آلمان
 • دو سال گارانتی

سوالات متداول میکروپیگمنتیشن :

بعد از میکروپیگمنتیشن در خانه باید چه کار کنم؟

شما همان روزی که عمل می کنید به خانه باز می گردید. معمولاً بلافاصله پس از عمل می توانید به محل کار یا فعالیت های دیگر بازگردید. انتظار کمی تورم و قرمزی در ناحیه تحت درمان را داشته باشید. متخصص زیبایی یا جراح پلاستیک به شما آموزش می دهد که هر چند وقت یکبار باید ناحیه را یخ بزنید و چه نوع پمادی را می توانید روی این محلول بمالید.

لطفاً تمام مراقبتهای لازم رابه دقت رعایت کنید. در صورت داشتن هرگونه سوال یا نگرانی ، هرگز از تماس با متخصص زیبایی خود دریغ نکنید.

چه زمانی باید با ارائه دهنده خدمات درمانی خود تماس بگیرم؟

در موارد زیر بلافاصله با متخصص زیبایی یا جراح پلاستیک تماس بگیرید.

  • شما تورم ، درد یا قرمزی بیش از حد را تجربه می کنید.
  • دچار تب یا بثورات پوستی می شوید.
  • این ناحیه احساس گرمای بیش از حد یا سوختگی می کند.

آیا میکروپیگمنتیشن واقعا دائمی است؟

رنگدانه ها توسط دستگاه میکروپیگمنتیشن در زیر سطح پوست قرار می گیرند. اما به مرور زمان رنگ تاتو محو می شود زیرا سلول های پوست دائماً جایگزین می شوند. با این حال ، باید به آرایش دائمی فکر کنید زیرا برداشتن آن بسیار دشوار است. این می تواند یک فرآیند طولانی ، دردناک ، گران و چند مرحله ای باشد و همه پیوندها ممکن است حذف نشوند.

قبل از انجام میکروپیگمنتیشن با دستگاه چه تحقیقاتی باید انجام دهم؟

حتماً یک متخصص زیبایی یا جراح پلاستیک پیدا کنید که در عمل مورد نظر شما تجربه داشته باشد. مشاوره اولیه را تنظیم کنید. در طول این جلسه انتظارات خود را مورد بحث قرار دهید. مطمئن باشید که در مورد اینکه چرا میکروپیگمنتیشن می خواهید صادق باشید تا متخصص شما تمام نگرانی های شما را درک کند.

برخی از سوالاتی که باید از متخصص میکروپیگمنتیشن بپرسید:

  • آیا می توانم مدارک شما را ببینم؟
  • می توانم عکسهای قبل و بعد از کارهای گذشته را در مورد سایر مشتریان ببینم؟
  • آیا من کاندیدای خوبی برای این روش هستم؟ آیا انتظارات من واقعی است؟
  • امکان تماس با مشتری فعلی یا قبلی را دارم؟
  • چه نوع بیهوشی/نوع بیهوشی برای عمل من استفاده می شود؟
  • خطرات و عوارض روش خاصی که به آن علاقه دارم چیست؟ چگونه با این عوارض برخورد می شود؟
  • در دوران نقاهت چه انتظاری می توانم داشته باشم؟

یک متخصص خوب باید بتواند به همه سوالات شما پاسخ دهد. اطمینان حاصل کنید که در برقراری ارتباط با متخصص خود احساس راحتی می کنید. از رعایت بهداشت و نظافت دستگاه میکروپیگمنتیشن نانو مطمئن شوید.

آیا بیمه میکروپیگمنتیشن را پوشش می دهد؟

خیر. این یک عمل زیبایی و انتخابی است که باید به تنهایی هزینه آن را بپردازید.

آیا نتایج میکروپیگمنتیشن دائمی هستند ؟

 روش میکروپیگمنتیشن نیز مانند تاتوهای دیگر در مدت زمان طولانی کمرنگ میشود. به طور معمول ۳ سال طول میکشد تا تو کمرنگ شود اما برخی از آرایش های دائمی می توانند تا ۵ سال نیز دوام داشته باشند اما مانند روز اول خوش ‌رنگ نیستند.  دلیل نیاز است که به صورت دوره ای ترمیم تاتو کرد تا مثل روز اول تازه،  مرتب و خوش رنگ باقی بماند.

چه کسانی کاندیدای خوبی برای میکروپیگمنتیشن هستند؟

هر فردی – زن یا مرد – می تواند این روش را انجام دهد. اگر شما فردی هستید که می خواهید در عین اجتناب از چالش های فیزیکی استفاده از آرایش ، ظاهری زیبا داشته باشید ، ممکن است میکروپیگمنتیشن برای شما مناسب باشد.

برخی از شرایط پزشکی که استفاده از آرایش یا استفاده از آن را چالش برانگیز می کند عبارتند از:

شرایطی که منجر به ناپایداری دست ها می شود ، مانند آرتریت شدید ، مولتیپل اسکلروزیس یا بیماری پارکینسون.
شرایطی که منجر به بینایی ضعیف می شود ، مانند آب مروارید یا دژنراسیون ماکولا.

آیا می توانید میکروپیگمنتیشن را حذف کنید؟

اکثر مشتریانی که خالکوبی موهای صورت را انتخاب می کنند، ادعا می کنند که مانند میکرواسکالپ پوست سر، خط مو یا خیلی کامل به نظر می رسد یا خیلی پررنگ و غیر طبیعی است. مانند پاک کردن تاتو ابرو، این نوع تاتو را می توان با لیزر پاک کرد .

منبع :

stylecraze

2 نظر در “دستگاه میکروپیگمنتیشن را چگونه انتخاب کنیم ؟ معرفی ۷ دستگاه میکروپیگمنتیشن ۲۰۲۲

 1. ساناز گفت:

  بسیار عالی بود👌👌👌

  1. مدیر سایت گفت:

   سپاس از توجه شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات قالب -> هدر -> منو -> منو موبایل (دسته ها) تنظیم کنید
سبد خرید