جای زخم میکروبلیدینگ

چه زمانی و چرا جای زخم یا اسکار میکروبلیدینگ ایجاد می شود ؟

یکی از مسائلی که به عنوان تهدید بالقوه برای صنعت آرایش دائم ظاهر شد، اثرات نامطلوب و جای زخم میکروبلیدینگ ابرو است.

نظرات متضادی در مورد جای زخم ناشی از میکروبلیدینگ وجود دارد. برخی از هنرمندان بر این باورند که این روش بیشتر از اینکه مفید باشد آسیب می‌زند و جای زخم آن اجتناب‌ناپذیر است. برخی دیگر ادعا می کنند که جای زخم تنها در موارد شدید که تکنیک نامناسب است اتفاق می افتد.

در ادامه این مطلب یک مرور کلی از نظریه های مختلف در مورد اینکه چرا اسکار میکروبلیدینگ ایجاد می شود، در صورت ظهور آنها چه باید کرد و اینکه آیا می توان از بروز آن جلوگیری کرد ارائه می شود.

آیا میکروبلیدینگ واقعا جای زخم دارد؟

برای هنرمندان غیرمعمول نیست که مشتریانی به دنبال پوشش رنگدانه قدیمی و محو شده باشند، در حالی که در واقع سایه مایل به قرمز بافت زخمی است. در موارد شدیدتر، ممکن است با مراجعه کنندگانی روبرو شوند که ابروهایشان قبلاً آنقدر زیاد کار شده بود که پوست سفت و بافت شده است.

اینها پیامدهای انفجار در محبوبیت این روش است. به دلیل فقدان مقررات در این صنعت، افزایش تعداد هنرمندان کم‌تجربه‌ای که این درمان را روی همه مشتریان انجام می‌دهند، صرف نظر از اینکه کاندیدای خوبی هستند یا خیر، منجر به آسیب دائمی به چهره افراد شده است.

مهم است که این واقعیت را که میکرو در برخی موارد جای زخم‌ها به جا می‌گذارد، به دانش عمومی تبدیل کنیم و این اطلاعات را در اختیار مشتریانی قرار دهیم که سزاوار هستند قبل از تصمیم به انجام درمان، همه چیز را در مورد درمان بدانند.

آسیب بیش از حد هنگام ایجاد برش

آسیب بیش از حد هنگام ایجاد برش

آسیب بیش از حد هنگام ایجاد برش

شما باید برشی را روی پوست ایجاد کنید،تا بتوانید رنگدانه ها را زیر پوست قرار دهید، اما باید مطمئن شوید که بدن آن را قابل توجه نمی داند. اگر بدن آن را به عنوان چیزی در امتداد خطوط شدید تشخیص دهد، باعث تولید بیش از حد کلاژن می شود.

هنگامی که کلاژن ساخته شد، بافت فیبری  در ناحیه برش ظاهر می شود و برای همیشه باقی می ماند. می تواند ظواهر مختلفی داشته باشد – می تواند مقعر برجسته، سفید، خاکستری، صورتی باشد. می تواند کم و بیش قابل مشاهده باشد. اسکارهای میکروبلیدینگ ممکن است حاوی بقایای رنگدانه باشند.

اگر تیغه بیش از حد به عمق پوست فرو رود، احتمال بسیار زیادی وجود دارد که بدن با ایجاد اسکار میکروبلیدینگ پاسخ دهدیک شاخص خوب برای عمق مناسب، خونریزی دقیق است.  هر چیزی بیش از این می تواند نشانه رفتن بیش از حد عمیق باشد.

ایجاد جای زخم به دلیل این که اولین ترمیم خیلی زود انجام شود

میکروبلیدینگ یک درمان ۲ جلسه ای است. پس از اولین دور میکروبلیدینگ، باید چندین هفته صبر کنید تا برش ها بهبود یابند و سپس دوباره وارد شوید تا اصلاحاتی انجام دهید یا ابروها را کمی تیره کنید.

تاچ آپ هرگز نباید زودتر از ۶ هفته پس از جلسه اول انجام شود و گاهی اوقات اگر پوست مشتری به زمان بیشتری نیاز دارد (مانند مشتریان مسن تر) بهتر است در هفته ۸ انجام شود.

اگر برش های جدید روی پوستی ایجاد شود که برش اولیه  آن به طور کامل بهبود نیافته است،  منجر به پاسخ قوی از بدن می شود که می تواند منجر به اسکار میکروبلیدینگ شود.

اسکار میکرو به دلیل تکرار بیش از حد ترمیم ها

اولین باری که تاتو ابرو به روش میکرو را انجام می دهید، ممکن است جای زخم قابل مشاهده نباشد.  این بدان معناست که تاتوکار شما همه چیز را به درستی انجام داده است و ابروهای شما به خوبی بهبود یافتند.

اما حدود یک سال بعد، دوباره برمی‌گردید تا خطوط میکرو مجدد ترمیم شود. در  این مرحله متخصص تاتو برش جدیدی را روی نقطه ای که آخرین بار پوست باز شده بود ایجاد می کند. این ضربه مکرر به بدن برای شروع ایجاد اسکار میکروبلیدینگ است.

در صورتی که نزد یک متخصص تاتو ماهر کار خود را انجام دهید، ممکن است حتی با ۲ تا ۳ ترمیم سالیانه هم هیچ مشکلی برای شما پیش نیاید. اما اگر سال ها و سال ها میکروبلیدینگ را تکرار کنید، در برخی مواقع بافت فیبری ایجاد می شود و اسکارهای خطوط میکرو قابل مشاهده می شوند.

این خطوط ممکن است حاوی بقایای رنگدانه ای باشند که دیگر شبیه تار مو نیستند، بلکه دارای لکه های آمورفیک هستند.

در این مرحله، احتمالاً به شما توصیه می شود که روش تاتو خود را به شیدینگ ابرو تغییر دهید.

رعایت نکردن مراقبتهای بعدی هنگام پوسته ریزی و خارش میکرو ابرو

پوسته ریزی میکروبلیدینگ

پوسته ریزی میکروبلیدینگ

پس از درمان میکروبلیدینگ، پوست بلافاصله روند بهبودی را آغاز می کند. در حالی که ابروهای شما در حال بهبود هستند، باید به آنها توجه ویژه ای داشته باشید تا مطمئن شوید که به درستی ترمیم می شوند و روند بهبودی مختل نمی شود.

برای چند روز پس از درمان، برش ها زخم های بازی هستند که مستعد آلودگی و عفونت بعدی هستند. عفونت به این معنی است که باکتری در ناحیه ایجاد می شود که می تواند باعث آسیب بیشتر به پوست در داخل و اطراف برش شود . در نتیجه، جای زخم ایجاد می شود.

با بسته شدن زخم ها، پوسته هایی روی آنها ایجاد می شود که از بافت زیرین محافظت می کند و به آن اجازه می دهد تا بهبود یابد. همانطور که برش ها به هم وصل می شوند، میکروبلیدینگ شروع به  پوسته ریزی می کند. مرحله پوسته ریزی آزاردهنده ترین بخش فرآیند بهبودی است و ممکن است ابروهای شما احساس خارش کنند.

ممکن است وسوسه شوید که پوسته ها را جدا کنید. اگر بافت زیرین هنوز بهبود نیافته باشد، ممکن است در نتیجه ضربه بیشتر، جای زخم ایجاد شود.

آیا اسکار میکروبلیدینگ اجتناب ناپذیر است؟

این یک بحث مداوم در صنعت است.

برخی از هنرمندان ادعا می کنند که با تکنیک مناسب می توان از ایجاد اسکار میکروبلیدینگ جلوگیری کرد.

برخی دیگر استدلال می کنند که حتی اگر این تکنیک بی عیب و نقص باشد، میکروبلیدینگ مکرر در نهایت منجر به ایجاد اسکار می شود.

آیا می توانید میکرو را روی جای زخم انجام دهید؟

این یک سوال قابل بحث دیگر است. چیزی که همه در مورد آن توافق دارند این است که شما نمی توانید هیچ شکلی از میکرو را روی اسکارهای کلوئیدی انجام دهید – اسکارهای صورتی برجسته با سطح صاف – زیرا ضربه بیشتر باعث ایجاد اسکار کلوئیدی بیشتر می شود.

در صورتی که حداقل یک سال از زمان به وجود آمدن اسکار می گذرد سایر موارد تاتو ابرو می توانند بی خطر باشند، اما میکروبلیدینگ گزینه خوبی نیست.

اولاً، بافت اسکار به خوبی رنگدانه ها را حفظ نمی کند، بنابراین چسبیدن رنگ بسیار سخت است. سپس، حتی اگر مقداری رنگ حفظ شود، نمی‌توانید موها را واضح ایجاد کنید – پخش می‌شوند و محو می‌شوند.

شیدینگ ابرو برای تاتو روی جای زخم مناسب است؟­­

شیدینگ ابرو برای جای زخم

شیدینگ ابرو برای جای زخم

به همین دلیل است که مشتریانی که با اسکار میکروبلیدینگ مراجعه می‌کنند بهتر است شیدینگ ابرو را انجام دهند.

میکرونیدلینگ به عنوان یک راه حل برای اسکار میکروبلیدینگ

در حالت ایده‌آل، هنرمندان باید تمام تلاش خود را برای جلوگیری از تشکیل اسکار میکروبلیدینگ انجام دهند، به این معنی که مطمئن شوند عمق آن‌ها مناسب است و زمانی که پوست در آستانه کار بیش از حد است، ارزیابی کنند.

اما اگر مشتری با اسکار میکروبلیدینگ مواجه شود، بهترین راه حل برای رفع این مشکل راه میکرونیدلینگ پوست است. میکرونیدلینگ تکنیکی برای ایجاد ریز آسیب های کنترل شده به منظور شل شدن بافت اسکار در طول زمان است. این قطعاً ایده ای است که ارزش بررسی دارد، اما تحقیقات بیشتری در مورد میکرونیدلینگ به عنوان راه حلی برای اسکارهای میکروبلیدینگ مورد نیاز است.

منبع تصاویر جلد: Freepik

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات قالب -> هدر -> منو -> منو موبایل (دسته ها) تنظیم کنید
سبد خرید