ماندگاری رنگ ابرو

ماندگاری رنگ ابرو چقدر است و چگونه آن را طولانی تر کنیم؟

رنگ کردن ابرو یک راه حل نیمه دائمی عالی برای تقویت ابروهای شما به روشی ظریف و در عین حال موثر است. این اساساً رنگ کردن ابرو های شما است که با تیره کردن حتی نازک ترین موهای کودک که معمولاً قابل مشاهده نیستند، حجم آنها را افزایش می دهد. در ادامه این مطلب روشهایی برای بالا بردن ماندگاری رنگ ابرو نیز ارائه شده است.

این واقعا یک روش بسیار ساده است و شما می توانید آن را خودتان انجام دهید یا به یک آرایشگر حرفه ای مراجعه کنید. در هر صورت، بیش از ۴۵ دقیقه طول نمی کشد، و می توانید بهبود نسبتاً طولانی مدت، مطمئناً ماندگارتر از آرایش معمولی ابرو داشته باشید.

اما ماندگاری رنگ ابرو چقدر است؟

در اینجا طول عمر کلی و عواملی که می توانند باعث محو شدن زودرس شوند آورده شده است.

رنگ ابرو چیست و چگونه انجام می شود؟

رنگ ابرو اساساً ابروهای شما را رنگ می کند – یک رنگ تخصصی که به طور خاص برای موهای ابرو فرموله شده است آنها را به سایه دلخواه شما رنگ می کند.

رنگ کردن ابرو
رنگ کردن ابرو

فرآیند واقعاً بسیار ساده است. یک رنگ بر روی ابروها اعمال می شود، مطمئن شوید که تمام موها از ریشه تا نوک با آن پوشانده شده است. برای مدت زمان تعیین شده (معمولاً بین ۵ تا ۱۵ دقیقه، بسته به فرمول) روشن می ماند. سپس ابروها تمیز می شوند و موهای تیره ظاهر می شوند.

ابروهای رنگی پرتر و متراکم تر به نظر می رسند، در حالی که ممکن است سایه روشن روی پوست باقی بماند، اما این بیشتر یک عارضه جانبی است و پس از چند بار شستن صورت از بین می رود.

 

ماندگاری رنگ ابرو چقدر است؟

رنگ کردن ابرو به طور بالقوه می تواند تا ۶ تا ۸ هفته یا برای کل چرخه رشد مو دوام داشته باشد. موهای رنگ شده تا پایان چرخه رشد خود تیره می مانند و می ریزند و با موهای جدید و بدون رنگ جایگزین می شوند.

اما نکته اینجاست – در لحظه ای که ابروهای خود را رنگ می کنید، همه موها در یک مرحله از چرخه رشد خود نیستند و همه آنها به طور همزمان نمی ریزند. این جایگزینی به تدریج انجام می شود، بنابراین ابروهای شما به تدریج به رنگ طبیعی خود باز می گردند.

بنابراین دقیق تر است که بگوییم رنگ ابرو حدود ۳/۴ هفته دوام می آورد، زیرا پس از آن، بازگشت به رنگ طبیعی محسوس خواهد بود. برخی از موها برای مدت طولانی تری رنگ شده می مانند.

این در صورتی است که رنگ مورد استفاده مرغوب باشد و موها به طور یکنواخت و کامل آن را جذب کنند. اما در موارد دیگر، محو شدن رنگ موها می تواند با سرعت بیشتری و به دلایلی غیر از چرخه رشد طبیعی مو اتفاق بیفتد.

چه عواملی ماندگاری رنگ ابرو را تعیین می کند؟

در اینجا عواملی وجود دارد که تعیین می کند ابروهای رنگ شده چقدر ماندگاری دارند. این عوامل به روشی منحصر به فرد با همه ترکیب می شوند.

چرخه رشد مو

ابروهای برخی افراد سریعتر از دیگران رشد می کنند. به طور کلی، چرخه رشد مو ۶ تا ۸ هفته طول می کشد، اما عوامل بسیاری تعیین کننده مدت زمان آن هستند، از جمله گذر زمان. در واقع هیچ کاری نمی توانید در مورد آن انجام دهید، این فقط ریتم طبیعی بدن شما است.

نوع مو

موهای ابروی برخی افراد بهتر از موهای دیگر رنگ را جذب می کنند. ابروهای شما ممکن است رنگ را خیلی خوب به خود بگیرند، یا ممکن است به اصطلاح آن را “رد کنند”. به طور کلی، موهای ضخیم‌تر بهتر از موهای نازک‌تر رنگ را حفظ می‌کنند. اگر متوجه شدید که ابروهایتان به طور یکنواخت رنگ نمی‌شوند، یا رنگ آن روشن‌تر از آن است که باید باشد، یا خیلی سریع شسته می‌شود، رنگ‌های برند متفاوتی را امتحان کنید.

ممکن است فرمولی پیدا کنید که با خواص موهای ابروی شما سازگاری بیشتری داشته باشد.

آمادگی برای رنگ کردن ابروها

آمادگی مناسب برای رنگ کردن ابروها در تعیین ماندگاری نتایج بسیار مهم است. منظور ما این است که قبل از رنگ کردن باید ابروهای خود را کاملا تمیز کنید. موها باید از تمام مواد آرایشی، مراقبت از پوست و باقی مانده های سبوم پاک شوند تا بتوانند رنگ را بهتر و یکنواخت تر جذب کنند.

نوع پوست

پوست چرب به طور شگفت انگیزی می تواند بر مدت زمان ماندگاری رنگ ابرو تأثیر بگذارد. اگر پوست شما مقدار زیادی روغن طبیعی تولید می کند، تولید بیش از حد سبوم می تواند باعث شود ماندگاری رنگ ابرو کمتر شود. با این حال، این شتاب چشمگیر نیست، و در مورد ابروهای حنای بسیار بارزتر است.

روتین مراقبت از پوست

محصولات مراقبت از پوست که حاوی مواد خشن هستند، مانند فرمول های روشن کننده یا ضد پیری، می توانند باعث شوند که رنگ ابروها سریعتر شسته شود. برخی از روغن ها به عنوان “لیفت کننده” نیز شناخته می شوند، به این معنی که می توانند رنگ ابروهای شما را ذره ذره از بین ببرند و باعث شوند سریعتر شسته شوند.

قرار گرفتن در معرض نور خورشید

نور خورشید به طور کلی ماندگاری رنگ ابرو را کم می کند، بنابراین رنگ روی ابروهای شما نیز از این قاعده مستثنی نیست. اگر ابروهای رنگی شما اغلب و برای مدت طولانی در معرض نور خورشید قرار می گیرند، یک واکنش شیمیایی که باعث محو شدن رنگ می شود ممکن است رخ دهد.

 

چگونه ماندگاری رنگ ابرو را طولانی تر کنم؟

برخی از عوامل ذکر شده در بالا دست شما نیست. اما مطمئناً می‌توانید تغییرات جزئی در روتین مراقبت از پوست و سبک زندگی خود انجام دهید ، تا مدت زمان ماندگاری رنگ ابرو برای شما طولانی شود.

در اینجا چند نکته وجود دارد:

  • روال مراقبت های پس از رنگ کردن ابرو را رعایت کنید – ابروهای خود را حداقل به مدت ۱۲ ساعت خشک نگه دارید.
  • وقتی بیرون هستید از کرم ضد آفتاب یا کلاه استفاده کنید تا نور خورشید رنگ شما را محو نکند. اگر به دنبال SPF هستید، مطمئن شوید که فرمولی ملایم و بدون مواد و روغن های خشن است.
  • برای مدت زمان رنگ ابروی خود، به مراقبت از پوست ناحیه ابرو دقت کنید.
  • در طول مدت رنگ ابرو از مالش دادن آن ناحیه خودداری کنید – لایه برداری پوست ممکن است موهایی را که نزدیک به پایان چرخه رشد خود هستند از بین ببرد.
  • اگر به شنا می روید، ابروهای خود را بالاتر از آب نگه دارید. آب کلردار یا نمک می تواند با رنگ واکنش نشان دهد و باعث محو شدن سریعتر آن شود.

آیا جایگزین طولانی تری برای رنگ کردن ابرو وجود دارد؟

ابروی حنا:

حنای ابرو
حنای ابرو

اگر می‌خواهید به گزینه‌های تقویت نیمه دائمی پایبند باشید، می‌توانید ابروهای حنا را امتحان کنید. شکلی به همان اندازه سریع و آسان از طراحی ابرو که جلوه‌های دراماتیک‌تری می‌دهد. حنا نه تنها موهای ابرو را رنگ می‌کند، بلکه پوست زیر آن را نیز لکه‌دار می‌کند تا اثری سایه‌دار داشته باشد که می‌تواند تا ۲ هفته دوام داشته باشد.

میکرو ابرو
میکرو ابرو

اگر ۶-۸ هفته برای شما خیلی کوتاه است، باید به آرایش دائم بپردازید. میکروبلیدینگ ابرو می تواند حتی بهتر از ابروهای رنگ شده به نظر برسد و اثرات آن تا ۱۸ ماه باقی می ماند. هر چند این یک درمان کاملا متفاوت است.

 

بنابراین، آیا رنگ کردن ابرو ارزش این مشکل را دارد؟

اگر از کشیدن ابروهای خود با مداد هر روز خسته شده اید. رنگ  کردن ابرو قطعا راه حلی طولانی مدت و عملی به نظر می رسد. این می تواند ۳ تا ۴ هفته ابروهایی را به طور چشمگیری افزایش دهد و چندین هفته دیگر ظاهری کمی تیره به شما بدهد. اما اگر مدت زمان ماندگاری رنگ ابرو هنوز برای شما خیلی کوتاه است، میکروبلیدینگ را به عنوان یک راه حل دائمی تر در نظر بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات قالب -> هدر -> منو -> منو موبایل (دسته ها) تنظیم کنید
سبد خرید