خرید کرم ضد آفتاب
آنچه در این مطلب می خوانید:
1. نکاتی که باید قبل از خرید کرم ضد آفتاب در نظر داشته باشید

نکاتی که باید قبل از خرید کرم ضد آفتاب در نظر داشته باشید

حتما شنیده اید که استفاده از کرم ضد آفتاب قبل از بیرون رفتن بسیار مهم است. خب درست شنیدی زیرا اشعه های خورشید، به ویژه UVA و UVB، می تواند منجر به انواع مشکلات پوستی مانند پیری زودرس و حتی سرطان پوست شود. بنابراین، استفاده از کرم ضد آفتاب قبل از خروج از خانه ضروری است. در حالی که SPF حداقل ۳۰ برای محافظت خوب در برابر آفتاب مورد نیاز است، مهم است که یک ضد آفتاب با طیف گسترده مناسب برای نوع پوست خود تهیه کنید. بنابراین، آیا به خرید کرم ضد آفتاب فکر می کنید؟ هنگام انتخاب یکی از موارد زیر را در نظر داشته باشید:

SPF

فاکتور محافظت در برابر آفتاب یا SPF در انتخاب کرم ضد آفتاب عالی از اهمیت بالایی برخوردار است. یک SPF اولیه ۱۵ برای محافظت نسبتاً خوب در برابر آفتاب لازم است. SPF 20 برای پوست های تیره و ۳۰ برای پوست های روشن یا گندمی قابل استفاده است. با این حال، همیشه بهتر است که SPF 30 و بالاتر داشته باشید تا در سمت امن تر باشید.

این از پوست شما در برابر ۹۷ درصد اشعه UVB محافظت می کند که می تواند باعث آفتاب سوختگی شود. در حالی که PA+++ پوست شما را از اشعه های UVA محافظت می کند. پاداش بزرگتر؟ روی پوست احساس چربی نمی کند!

عناصر

مهم است که بررسی کنید آیا محتویات ضد آفتاب مناسب پوست شما است یا خیر. اگر چه برای ضد آفتاب مهم است که حداقل یکی از فیلترهای UVA مانند اکامسول، اکسی بنزون، بماترینیزول، دی اکسید تیتانیوم، اکسید روی یا آووبنزون ​​را داشته باشد. برخی از آنها ممکن است واکنش خوبی با پوست شما نداشته باشند. موادی مانند اکسی بنزون ​​ممکن است باعث ایجاد آلرژی و اختلال در هورمون های شما شود. دی اکسید تیتانیوم یا اکسید روی برای محافظت اضافه می شود، اما می توانند برای پوست شما نیز بسیار مضر باشند. اگر پوست شما حساس است، بهتر است از آفلیا و مواد الکلی خودداری کنید.

نوع پوست

نوع پوست

همیشه بر اساس نوع پوست خود یک ضد آفتاب انتخاب کنید . ضد آفتاب های روغنی بیشتر برای پوست های خشک مناسب هستند زیرا پوست شما را آبرسانی می کنند. اگر پوست شما چرب است و یا مستعد آکنه هستید، بهتر است از ضد آفتاب های مبتنی بر آب یا ژل استفاده کنید، زیرا کرم ها روغنی هستند و می توانند جوش ها را تشدید کنند.

تاریخ ساخت و انقضا

هنگام خرید کرم ضد آفتاب باید تاریخ تولید و انقضا را در نظر داشت. استفاده از هر محصولی بیش از تاریخ انقضا می تواند برای پوست شما مضر باشد، زیرا مواد تشکیل دهنده آن به مرور زمان تحلیل می رود. همیشه یکی را بخرید که تاریخ ساخت آن به امروز نزدیک است، زیرا محصولات تازه موثرتر هستند.

اثربخشی به قیمت کرم ضد آفتاب بستگی ندارد

قیمت کرم ضد آفتاب
قیمت کرم ضد آفتاب

قیمت بالاتر نشانگر اثربخشی نیست. البته همیشه یک برند خوب و قابل اعتماد توصیه می شود. با این حال، لازم نیست برای یک کرم ضد آفتاب خوب، مبلغ گزافی خرج کنید. تا زمانی که الزامات ضروری محافظت در برابر آفتاب را پوشش دهد، همه چیز آماده است. اگر مواد تشکیل دهنده شما را گیج می کند، مطمئن شوید که ضد آفتاب دارای مهر و موم UV یا نماد PA یا به سادگی یک برچسب طیف گسترده است. اثربخشی یک ضد آفتاب به میزان استفاده از آن نیز بستگی دارد، بنابراین مطمئن شوید که آن را روی هر اینچ از بدن خود قرار دهید و هر چند ساعت یک بار دوباره آن را تکرار کنید.

در اینجا مواردی برای فکر کردن در هنگام استفاده از کرم ضد آفتاب وجود دارد:

  • همیشه حدود ۱۰-۱۵ دقیقه قبل از خروج از خانه از ضد آفتاب استفاده کنید.
  • کرم ضد آفتاب را هر ۲ تا ۳ ساعت یکبار تجدید کنید تا حداکثر محافظت را داشته باشید.
  • کرم ضدآفتاب مقاوم در برابر آب حدود ۴۰ تا ۸۰ دقیقه پس از قرار گرفتن در آب موثر است، پس مطمئن شوید که پس از بیرون آمدن دوباره آن را بمالید.
  • یک کلاه و یک عینک آفتابی بیندازید. لباس های نخی دارای SPF حدود ۴ هستند، بنابراین لباس های محافظ همیشه یک مزیت اضافی هستند.
  • اشعه ماوراء بنفش به هر قسمت از بدن شما راه پیدا می کند، بنابراین مطمئن شوید که کرم ضد آفتاب را روی تمام نواحی مانند بین انگشتان پا و انگشتان دست، پشت گوش ها و پشت گردن خود بمالید.
  • بهتر است همیشه در خانه بمانید و بعد از ظهرها از آفتاب دوری کنید.

نحوه استفاده از کرم ضد آفتاب

اگر یک محصول وجود دارد که باید در تمام طول سال جامه مقدس شما باشد، آن کرم ضد آفتاب است . این به این دلیل است که مضرات عدم استفاده از ضد آفتاب بسیار زیاد است. خطوط ریز، برنزه ناهموار، لکه های ناشی از افزایش سن و آفتاب سوختگی. یک کرم ضد آفتاب ایده آل باید پوشش وسیعی در برابر اشعه های UVA و UVB ایجاد کند. اما اگر می خواهید بدانید که چگونه ضد آفتاب را روی صورت و بدن بمالید، در اینجا قوانینی وجود دارد…
نحوه استفاده از کرم ضد آفتاب
نحوه استفاده از کرم ضد آفتاب

مرحله ۱

اگر واقعاً پوستی بی عیب و نقص می خواهید، باید به چرخه CTM سوگند یاد کنید. پاکسازی، تونینگ و آبرسانی برای پوست شما بسیار مهم است. پس از اتمام کار، سراغ کرم ضد آفتاب بروید. پیشنهاد ما این است

Lakmé Sun Expert Fairness + لوسیون UV SPF 24 و PA++

. چرا؟ خوب، این ضد آفتاب بر روی پوست احساس سبکی می کند و طیف وسیعی از محافظت در برابر اشعه های مضر UVA و UVB ایجاد می کند و برای انواع پوست مناسب است. مقدار لازم را روی نوک فینر خود بردارید و با حرکات به سمت بالا روی ناحیه گردن بمالید. اطمینان حاصل کنید که آن را به تمام طرف های گردن خود تا خط مو و پشت سر خود بمالید.

مرحله ۲

سپس، اگر تی شرتی می پوشید که سینه شما را کمی نمایان می کند، کمی به ناحیه سینه بمالید.

مرحله ۳

این را ارسال کنید، کمی روی نوک انگشتان خود بردارید، آن را روی انگشتان خود بمالید و دو طرف بینی خود را به سمت گوش های خود نشانه بگیرید. سپس به سمت پیشانی، چانه و ناحیه لب بالایی حرکت کنید. اگر قرار است زمانی را زیر نور خورشید بگذرانید ، می توانید یک کت دیگر بزنید.

مرحله ۴

به سمت بقیه بدن مانند دست ها و پاهای خود حرکت کنید و آن را روی قسمت هایی که در معرض دید قرار می گیرند، اعمال کنید، مانند زمانی که لباس می پوشید. اکنون می توانید بقیه آرایش خود را مانند پرایمر و فونداسیون و سپس یک آرایش فشرده انجام دهید.

۶ اشتباه رایجی که ممکن است در هنگام استفاده از کرم ضد آفتاب مرتکب شوید

ممکن است هر روز با پشتکار از ضد آفتاب خود استفاده کنید، اما این لزوماً به این معنی نیست که آن را به درستی انجام می دهید. آیا این اشتباهات رایج را مرتکب می شوید؟ بخوانید تا متوجه شوید.

شماره ۱ شما این نقاط را از دست می دهید

ضد آفتاب روی صورت
ضد آفتاب روی صورت

استفاده از کرم ضد آفتاب روی صورت بخشی از برنامه روزانه شماست، اما آیا مطمئن هستید که تمام لکه ها را می پوشانید؟ ما تمایل داریم قسمت هایی مانند بینی، گوش ها، گردن و لب ها را از دست بدهیم. با در نظر گرفتن آب و هوای دائمی ما، ایده خوبی است که یک بالم لب با کرم ضد آفتاب در دسترس داشته باشید. و مطمئن شوید که بدن خود را فراموش نکنید. این قانون سرانگشتی را رعایت کنید: هر قسمتی از بدن که در معرض نور خورشید است به کرم ضد آفتاب نیاز دارد.

۲ شما از فرمول طیف گسترده استفاده نمی کنید

یک بار دیگر به برچسب ضد آفتاب خود نگاه کنید. اگر فقط به شما محافظت در برابر اشعه های UVB می دهد، وقت آن است که روی یک فرمول طیف گسترده سرمایه گذاری کنید. اشعه UVB همان چیزی است که باعث آفتاب سوختگی می شود. با این حال، اشعه‌های UVA آنهایی هستند که باید مراقب آن‌ها باشید، زیرا آن‌هایی هستند که باعث آسیب طولانی‌مدت به پوست می‌شوند. بنابراین، فقط مطمئن شوید که ضد آفتاب شما همه چیز را پوشانده است!

 

۳ SPF شما به اندازه کافی بالا نیست

میزان spf
میزان spf

اغلب، دستیابی به مرطوب‌کننده با کرم ضد آفتاب، کار راحت‌تری به نظر می‌رسد. متأسفانه، این احتمال وجود دارد که محصول محافظت بسیار کمی در برابر نور خورشید داشته باشد. بهتر است روی یک کرم ضد آفتاب مستقل با حداقل SPF 30 سرمایه گذاری کنید. انتخاب ما کرم ضد آفتاب Lakmé ۹to5 Hydrating Super Sunscreen SPF 50 PA+++ است که برای انواع پوست های چرب عالی است – بدون چربی معمولی ضد آفتاب محافظت می کند.

۴ شما ضد آفتاب خود را دوباره استفاده نمی کنید

این احتمال وجود دارد که رفت و آمد شما به محل کار شامل حمل و نقل محلی و گرد و غبار و کثیفی باشد. اگر اینطور است، باید یک فرمول مقاوم در برابر تعریق را انتخاب کنید. اگر کار شما مستلزم این است که ساعت های طولانی زیر نور خورشید باشید، کرم ضد آفتاب خود را باید هر ۲ ساعت یکبار استفاده کنید تا از آفتاب محافظت کنید. همچنین، اگر در تعطیلات ساحلی برنامه‌ریزی می‌کنید، استفاده از کرم ضد آفتاب ضدآب ضروری است.

 

۵ شما برای محافظت لایه بندی نمی کنید

لباس محافظ در برابر آفتاب

در صورتی که یک بطری کرم ضد آفتاب در دسترس ندارید، لباس محافظ در برابر آفتاب مفید است. حتی اگر ضد آفتاب خود را بمالید، نمی توانید آسیب های ناشی از نور خورشید و عناصر را به طور کامل حذف کنید. بنابراین، اگر در روز بیرون از خانه هستید، وسایل ضروری مانند کلاه تابستانی، شال گردن و یک جفت عینک آفتابی را به همراه داشته باشید. این اقلام نه تنها بسیار کاربردی هستند، بلکه حال و هوای شیکی برای تابستان به شما می دهند.

۶ وقتی هوا آفتابی نیست از ضد آفتاب استفاده نمی کنید

این احتمالاً بزرگترین اشتباهی است که شما مرتکب می شوید. فقط به این دلیل که بیرون هوا ابری است یا حتی اگر در داخل خانه هستید، استفاده از ضد آفتاب ضروری است. هنوز هیچ راه گریزی از اشعه های UVA مخوف وجود ندارد. بنابراین، حتی اگر بیرون بارانی می‌بارد، کرم ضدآفتاب خود را تهیه کنید.

=======

۵ مورد از باورهای اشتباه در مورد کرم ضد آفتاب

باورهای اشتباه در مورد کرم ضد آفتاب
باورهای اشتباه در مورد کرم ضد آفتاب

ضد آفتاب بدون شک یک محصول جام مقدس برای مراقبت از پوست تابستانی شما است. اگرچه در تمام طول سال به آن نیاز دارید، اما در تابستان به لطف اشعه های خشن خورشید و روزهای گرم طولانی، اهمیت بیشتری پیدا می کند! قبل از اینکه روزهای تابستان گرم‌تر شود و دمای هوا سخت‌تر شود، وظیفه زیبایی خود می‌دانیم که حقایقی در مورد کرم‌های ضد آفتاب برای شما بیاوریم و برخی از افسانه‌ها را نیز در مورد آن رد کنیم.

در ادامه بخوانید تا ما برخی از رایج‌ترین باورهای اشتباه در مورد کرم ضد آفتاب و حقیقت پشت آن را از بین ببریم…

 

ضد آفتاب از دریافت ویتامین D جلوگیری می کند

دریافت ویتامین D
دریافت ویتامین D

پوست ویتامین D را از اشعه UVB دریافت می کند که ضد آفتاب مانع از آفتاب سوختگی می شود. با این حال، کرم های ضد آفتاب ۱۰۰ درصد اشعه ماوراء بنفش را مسدود نمی کنند. SPF 15 93 درصد از اشعه های UVB را فیلتر می کند، SPF 30 از ۹۷ درصد جلوگیری می کند و SPF 50 از ۹۸ درصد جلوگیری می کند، به این معنی که پوست شما ویتامین D را بدون آفتاب سوختگی جذب می کند. ۱۵ تا ۲۰ دقیقه زیر آفتاب برای جذب ویتامین D مناسب برای بدن شما کافی است.

 

افرادی که دارای رنگ پوست عمیق هستند نیازی به ضد آفتاب ندارند

در حالی که رنگ پوست رنگ پریده بیشتر از پوست های گرمتر به آن نیاز دارد، استفاده نکردن از کرم ضد آفتاب گزینه ای برای پوست های عمیق نیست. ملانین بالا در عمق پوست، اشعه های UVB و نه اشعه های UVA را منتشر می کند و بنابراین تا حدودی از آفتاب سوختگی محافظت می کند، اما نمی تواند از پوست در برابر قرار گرفتن در معرض آفتاب شدید، سرطان پوست یا علائم پیری محافظت کند.

 

در داخل خانه نیازی به ضد آفتاب ندارید

ضد آفتاب در خانه
ضد آفتاب در خانه

یک باور بسیار رایج و در عین حال نادرست این است که شما فقط باید زمانی که در خارج از منزل هستید از کرم ضد آفتاب استفاده کنید. با این حال درمات ها غیر از این می گویند. مهم است که از کرم ضد آفتاب با طیف کامل استفاده کنید، زیرا پنجره ها و پرده های ظریف می توانند اشعه های UV را وارد کنند. همچنین نور فلورسنت در اتاق شما نیز منبع تابش اشعه ماوراء بنفش است. قسم بخور

لوسیون Lakmé Sun Expert Ultra Matte SPF 50 PA+++

 

یک بار استفاده از کرم ضد آفتاب برای روز کافی است

کرم ضد آفتاب برای روز
کرم ضد آفتاب برای روز

کرم ضد آفتاب برای محافظت بهتر باید هر ۳ تا ۴ ساعت یکبار استفاده شود. عرق، کثیفی و چربی روی پوست، ضد آفتاب را از بین می برد. برای جلوگیری از این امر، یک بار ۱۵ دقیقه قبل از خروج از خانه استفاده کنید و یک ضد آفتاب به همراه داشته باشید و هر دو ساعت یکبار آن را تجدید کنید.

 لایه بندی چندین محصول با SPF به معنای محافظت بهتر در برابر آفتاب است

SPF بالاتر درصد بیشتری از اشعه UVB را مسدود می کند. استفاده از سه محصول با SPF 15 هر کدام باعث محافظت در برابر آفتاب با SPF 45 نمی شود. فقط ۹۳ درصد از اشعه ماوراء بنفش را مسدود می کند در حالی که در مورد یک محصول حاوی SPF 50 این مقدار ۹۸ درصد است.

مطالب پیشنهادی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات قالب -> هدر -> منو -> منو موبایل (دسته ها) تنظیم کنید
سبد خرید