میکروپیگمنتیشن چیست؟ | معرفی ۷ دستگاه میکروپیگمنتیشن یا تاتو ۲۰۲۱

آنچه در این مطلب می خوانید :

میکروپیگمنتیشن چیست؟ | معرفی ۷ دستگاه میکروپیگمنتیشن یا تاتو ۲۰۲۱

میکروپیگمنتیشن یا آرایش دائم یک روش زیبایی است که برای بهبود یا جایگزینی رنگ از دست رفته روی پوست استفاده می شود. این روش بیشتر در صورت استفاده می شود – برای تقویت ابرو ، مژه ، پلک (به عنوان خط چشم) و لب. همچنین برای استتار یا بهبود اسکارها ، حتی رنگ آمیزی پوست و بازگرداندن رنگ به نواحی از پوست که رنگ خود را از دست داده اند ، استفاده می شود. در ادامه این مطلب به صورت کامل به این موضوع که میکروپیگمنتیشن چیست و چه کاربردهایی در صنعت زیبایی دارد می پردازیم . همچنین در این مقاله ۷ مورد از بهترین دستگاه میکروپیگمنتیشن سال ۲۰۲۱  و دستگاه تاتو حرفه ای معرفی می شود.

فیلم معرفی ۷ دستگاه میکروپیگمنتیشن

در این ویدیو بهترین دستگاه میکروپیگمنتیشن سال ۲۰۲۱  و دستگاه تاتو حرفه ای معرفی می شود.  

 همه خانم ها در سراسر جهان هر روز هزینه زیادی صرف خرید لوازم آرایشی می‌کنند تا زیبا و بی نقص به نظر برسند،  اما به ندرت این کار طبق برنامه پیش می رود و به همین دلیل به یک راه حل دائم و مدرن نیاز است.

 با وجود تعداد کثیری دستگاه آرایش دائم موجود در بازار،  وقت آن رسیده است که دستگاه های تاتو بی عیب و نقص را امتحان کنید.  این  دستگاه ها انقلابی در دنیای زیبایی هستند،  با استفاده از این دستگاه ها مطمئناً در وقت و هزینه خود صرفه جویی خواهید کرد.  شما می توانید هر روز مدت زمان بیشتری بخوابید ولی  همچنان به موقع سر کارتان حاضر شوید.  این دستگاه ها اخیراً در سراسر جهان محبوبیت زیادی پیدا کردند. همچنین ابزار به افرادی که به خاطر بیماری یا هر دلیل دیگری ابروهای خود را از دست داده اند یا  از لکه های پوستی روی صورت خود رنج می برند نیز پیشنهاد می شود.

میکروپیگمنتیشن ابرو

با این تکنیک می توان ابروهایی زیبا و بی نقص داشت . در این روش رنگدانه های رنگی روی پوست کشیده شده و ابروهایی طبیعی به شما می بخشد.  میکروپیگمنتیشن را می توان آن را به عنوان یک نوع تاتو در نظر گرفت . با این تفاوت که با دستگاه میکروپیگمنتیشن مخصوص و رنگدانه هایی که بر اساس آب مقطر هستند انجام می شود.

رنگدانه ها با استفاده از دستگاه میکروپیگمنتیشن فقط روی سطح پوست قرار می گیرند. بنابراین ، این روش آرایش دائم بسیار ایمن تر از تاتو ابروبه روش سنتی است.

میکروپیگمنتیشن ابرو

میکروپیگمنتیشن ابرو

میکروپیگمنتیشن لب

این روش یک تکنیک آرایشی برای رنگ آمیزی دائمی لب ها است. این روش به اصلاح رنگ لب ها کمک می کند و بدون استفاده از جراحی زیبایی حجم خوبی به آنها می دهد. میکروپیگمنتیشن یک روش بدون درد و بسیار سریع با کمک یک دستگاه میکروپیگمنتیشن خاص انجام می شود. با استفاده از این دستگاه رنگدانه به لب وارد می شود. با این تکنیک می توان رنگ تیره لب یا نواقص پزشکی را اصلاح کرد.

میکروپیگمنتیشن در پزشکی

میکروپیگمنتیشن در پزشکی

میکروپیگمنتیشن موی سر

در اثر ریزش مو ممکن است نواحی از پوست سر با موها کاملا پوشیده نشود و ظاهر نامناسبی داشته باشد. با استفاده از دستگاه میکروپیگمنتیشن مخصوص پوست سر می توان این نواحی را رنگ آمیزی کرد. با تزریق رنگدانه ها در این نواحی پوست سر کمتر نمایان میشود و منجر به زیباتر شدن ظاهر موها و سر می شود.

میکروپیگمنتیشن موی سر

میکروپیگمنتیشن موی سر

میکروپیگمنتیشن خط چشم

با استفاده از دستگاه های میکروپیگمنتیشن می توان برای چشم ها را زیباتر کرد . با استفاده ازتکنیک های میکروپیگمنتیشن در ناحیه رویش مژه ها میتوان رنگدانه ها را تزریق کرد. در نتیجه این کار مژه ها پر تر به نظر می رسند . این کار را می توان با هدف ایجاد خط چشم نیز انجام داد، همچنین برای افرادی که در اثر شیمی درمانی و یا بیماریهای دیگر دچار ریزش مژه شده اند توصیه می شود.

میکروپیگمنتیشن خط چشم

میکروپیگمنتیشن خط چشم

کاربرد میکروپیگمنتیشن در پزشکی :

به کمک دستگاه های میکروپیگمنتیشن میتوان عوارض بسیاری از بیماری ها را درمان کرد.در شرایطی که به علت بیماریهای خاص رنگدانه های صورت و یا موهای ابرو یا مژه یا موهای سر از بین رفته باشند می توان با کاشت رنگدانه ها با استفاده از دستگاه میکروپیگمنتیشن در ناحیه مورد نظر نواقص ظاهری را اصلاح کرد.

 • به عنوان مکمل جراحی ترمیمی صورت.
 • جایگزینی ابروهایی که به دلیل سن یا شرایط پزشکی زمینه ای نازک شده اند.
 • برای استتار کم رنگی پوست به دلیل بیماری پیسی.
 • برای بازسازی آرئول (ناحیه اطراف نوک سینه) پس از جراحی سینه.
 • به عنوان یک راه حل دائمی اگر به آرایش سنتی و موقت حساسیت دارید.

عوارض احتمالی میکروپیگمنتیشن

میکروپیگمنتیشن خطرات یا عوارض متعددی دارد. البته در صورتی که میکروپیگمنتیشن توسط یک متخصص زیبایی حرفه ای و با تجربه و دستگاه میکروپیگمنتیشن استاندارد انجام شود به ندرت ممکن اطت که عوارضی پیش بیاید.

این عوارض شامل موارد زیر می شوند:

عفونت:

در صورت وجود سوزن در صورت عدم استفاده از سوزن های استریل یا جوهر آلوده همیشه احتمال عفونت وجود دارد. اگر این عمل در مطب پزشک متخصص زیبایی انجام شود (در مقایسه با یک سالن تاتو کنترل نشده) ، احتمالاً عفونت های ناشی از این نگرانی ها بسیار کمتر است. سوزن های غیر استریل می توانند بیماری هایی مانند هپاتیت ، HIV و عفونت های استاف را منتقل کنند.

واکنش آلرژیک:

ممکن است به رنگ جوهر تاتو (رنگدانه های مورد استفاده) یا نوع جوهر تاتو حساسیت داشته باشید. (قبل از اینکه متخصص مراقبت های بهداشتی شما عمل شما را انجام دهد ، باید یک آزمایش خراش را در پشت گوش یا انگشت شما انجام دهد تا ببینید واکنش نشان می دهید.)

عوارض چشم:

روش های میکروپیگمنتیشن در اطراف چشم می تواند باعث از دست رفتن مژه ها ، آسیب شدید پلک ، ایجاد پوسته پوسته شدن و اکتروپیون شود . استفاده از دستگاه میکروپیگمنتیشن استاندارد به دلیل حساسیت چشم ها بسیار اهمیت دارد.

ندول ها و بافت اسکار:

بدن شما می تواند به جوهر تاتو به عنوان “ماده خارجی” واکنش نشان دهد و ممکن است ندول ایجاد کند.  (به نام گرانولوم) در اطراف ذرات رنگدانه. کلوئیدها زخم هایی هستند که می توانند زمانی که پوست شما آسیب می بیند یا آسیب می بیند ایجاد شوند. کلوئیدها بزرگتر از ناحیه آسیب دیده پوست هستند.

عوارض MRI:

برخی از گزارش ها مبنی بر تداخل رنگدانه های جوهر خالکوبی در کیفیت اسکن MRI (تصویربرداری رزونانس مغناطیسی) وجود دارد. همچنین مواردی از تورم یا سوزش در ناحیه خالکوبی صورت بیماران وجود دارد که تحت تصویربرداری MRI از سر قرار گرفته اند.

واکنشهای معمولی که پس از میکروپیگمنتیشن مورد انتظار است شامل کمی خونریزی ، تورم و کمی پوسته پوسته شدن است.

نکاتی که قبل از خرید دستگاه میکروپیگمنتیشن باید بدانید

مزایای استفاده از دستگاه میکروپیگمنتیشن

دستگاه های میکروپیگمنتیشن واقعا زندگی شما را ساده می کند. اگر یک هنرمند حرفه ای تاتو هستید، دستگاهی مانند این می تواند بازار جدیدی را برای شما باز کند. برای کاربران خانگی، دستگاهی مانند این می تواند زمان زیادی را برای آرایش روزانه شما صرفه جویی کند، زیرا مهم ترین جنبه ها را می توان از لیست وظایف حذف کرد. همچنین ظاهر شما را ثابت نگه می دارد و در نهایت باعث صرفه جویی در هزینه محصولات آرایشی می شود. از آنجایی که نگهداری کامل از محصولات پر استفاده شما می تواند بسیار گران باشد، سرمایه گذاری در یک دستگاه میکروپیگمنتیشن در دراز مدت باعث صرفه جویی شما می شود.

دستگاه های میکروپیگمنتیشن چگونه کار می کنند؟

دستگاه های میکروپیگمنتیشن در اصل قلم های خالکوبی هستند. آنها روی پوست بسیار ملایم هستند و به مهارت کمتری نسبت به تفنگ های خالکوبی استاندارد نیاز دارند. آنها به شما این امکان را می دهند که به طور دائم برخی از جنبه های آرایش مانند پرکردن ابروها، اضافه کردن خط چشم، رنگ کردن لب ها و بهبود خط مو را انجام دهید. برخی از دستگاه های میکروپیگمنتیشن نیز می توانند برای تاتو بدن استفاده شوند. همه آنها عملکرد یا قدرت یک خالکوبی بزرگ را ندارند، اما بسیاری از آنها می توانند به راحتی خالکوبی های کوچک را انجام دهند. اگر یک هنرمند خالکوبی با تجربه نیستید، توصیه می کنیم به یک حرفه ای اجازه دهید این مشاغل را برای شما انجام دهد. بالاخره دائمی است.

 

چگونه دستگاه میکروپیگمنتیشن خود را به درستی انتخاب کنید

 

 1. قیمت دستگاه

بیشتر آرایش های دائمی بیش از ۱۰۰ دلار هزینه ندارند. برخی بسته به لوازم جانبی و کیفیت کلی می توانند به ۲۰۰ دلار نزدیک شوند، اما ماشین هایی که گران هستند برای داشتن ظاهری عالی ضروری نیستند. هر کجا بودجه شما باشد، یک دستگاه میکروپیگمنتیشن با ویژگی های مناسب برای آنچه شما نیاز دارید وجود دارد.

 1. بی سیم یا سیمی بودن دستگاه میکروپیگمنتیشن

بهترین انتخاب بین دستگاه های میکروپیگمنتیشن بی سیم و سیمی واقعاً به نحوه استفاده شما از آن بستگی دارد. گزینه های سیم دار معمولاً ترجیح داده می شوند زیرا تعادل آنها آسان تر است، مانور دادن آنها آسان تر است و محدوده استفاده از آنها محدود نمی شود. با این حال، آنها نیاز به استراحت برای شارژ دارند و ممکن است به اندازه جایگزین های سیمی قدرتمند نباشند.

 1. قدرت دستگاه

قدرت دستگاه میکروپیگمنتیشن شما بر سرعت آن و کیفیت محصول نهایی تأثیر می گذارد. اکثر دستگاه‌های میکروپیگمنتیشن از نظر این ویژگی نسبتاً قابل مقایسه هستند، بنابراین لازم نیست پول زیادی را برای تهیه دستگاهی با قدرت کافی برای هر کاری که از آن می‌خواهید خرج کنید.

 1. سرعت دستگاه

نواحی مختلف صورت به سرعت های متفاوتی نیاز دارند تا بهترین ظاهر را داشته باشند، بنابراین توصیه می شود که روی یک دستگاه میکروپیگمنتیشن با تنظیمات سرعت متنوع سرمایه گذاری کنید، خواه در مقیاس کشویی باشند یا تعداد انگشت شماری از پیش تنظیم های مختلف.

 1. اندازه های سوزن

اندازه های مختلف سوزن برای انواع مختلف کار مفید است، بنابراین مهم است که از سوزن های مناسب برای کار مورد نظر استفاده کنید. برخی از دستگاه‌های میکروپیگمنتیشن با اندازه‌های مختلف سوزن سازگار هستند و برخی دیگر فقط با یک سوزن سازگار هستند. اگر می خواهید مهارت های خود را در انواع مشاغل مختلف خالکوبی به کار ببرید، یک دستگاه همه کاره تر برای شما بهتر خواهد بود.

 1. وزن

وزن خودکار/ماشین میزان راحتی آن برای استفاده طولانی مدت را تعیین می کند. تعادل دستگاه نیز مهم است زیرا یک خودکار متعادل تر به کار کمتری از دست شما برای تثبیت آن در حین کار نیاز دارد. معمولاً ماشین‌های سبک‌تر ترجیح داده می‌شوند، اما برخی از احساس سنگین‌تر بودن خودکار لذت می‌برند. هر سبکی که مناسب شما باشد، تنها در این راهنما گزینه های زیادی برای انتخاب وجود دارد.

 1. اندازه کیت

همه ما عاشق خرید یک‌جا هستیم و اگر زمانی که تازه شروع به کار کرده‌اید به تجهیزات مختلفی نیاز دارید، یک دستگاه میکروپیگمنتیشن با یک کیت بزرگ قطعا راه حلی است. اگر یک هنرمند شناخته شده هستید و فقط به دنبال یک دستگاه جایگزین یا پشتیبان هستید، نیازی به خرج کردن پول اضافی برای یک کیت کامل نخواهید داشت.

 1. طول سوزن قابل تنظیم

سوزن های قابل تنظیم برای انجام انواع مختلف کار ضروری هستند. هر ناحیه از صورت/بدن را نمی‌توان با همان تنظیمات سوزن تاتو کرد، بنابراین می‌خواهید بسته به کاری که روی آن کار می‌کنید، طول آن را تنظیم کنید. از آنجایی که این یک ویژگی کاملا استاندارد است، برای پیدا کردن یک دستگاه میکروپیگمنتیشن بدون طول سوزن قابل تنظیم به سختی فشار خواهید آورد.

 1. ضمانتنامه دستگاه میکروپیگمنتیشن

از آنجایی که دستگاه‌های خالکوبی قطعات نسبتاً پیچیده‌ای هستند و قطعات متحرک زیادی وجود دارند که می‌توانند آسیب ببینند یا از کار بیفتند، بسته گارانتی نکته بسیار مهمی است که باید به دنبال آن باشید. از آنجایی که این ماشین‌ها اغلب در محیط‌های حرفه‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرند که تجهیزات کار ضروری هستند، در صورت نیاز به تعویض، حفاظت از گارانتی باعث صرفه‌جویی در زمان و هزینه شما می‌شود.

 

ما تمام تلاش خود را می کنیم تا راهنمای مقایسه ای از دستگاه های میکروپیگمنتیشن را به شما ارائه دهیم که به شما امکان می دهد بهترین محصول ممکن را انتخاب کنید. اگر اطلاعات یا مدل های جدید را از دست دادیم.

 

۷ مورد بهترین دستگاه میکروپیگمنتیشن یا دستگاه تاتو سال ۲۰۲۱:

 آیا  شما هم مایل به استفاده از بهترین دستگاه های تاتو در دنیا هستید؟

   با ما در  ادامه مطلب همراه باشید،  زیرا ما لیستی از بهترین دستگاه های میکروپیگمنتیشن را که امسال باید امتحان کنید را در این مقاله آورد ایم .

۱٫دستگاه میکروپیگمنتیشن Dragonhawk Mast pen

دستگاه میکروپیگمنتیشن Dragonhawk Mast pen

دستگاه میکروپیگمنتیشن Dragonhawk Mast pen

 این دستگاه تاتو دارای یک موتور سفارشی قدرتمند و سیستم  دنده پیشرفته است  که سر و صدا و بدون هیچ لرزشی کار می کند.   این دستگاه دارای سو زنهای کارتریج مارک WJX  نامه ثبت اختراع ، طراحی پوسته و  افزایش سرعت نفوذ جوهر در پوست است و بدین ترتیب جوهر بیشتری ذخیره می شود. در این دستگاه از سوزن های درجه پزشکی LPG PC ایمن و قابل اعتماد هستند.  این دستگاه با تمام مدلهای سوزن های کارتریج سازگار است همچنین این دستگاه های میکروپیگمنتیشن توسط بهترین تاتو آرتیست های دنیا استفاده می شود.

 نکات مثبت دستگاه میکروپیگمنتیشن Dragonhawk Mast pen :

 •  سوزن های کارتریج دارای دهانه و نقاط نزدیک به هم هستند
 •  دارای سوزن های درجه پزشکی است
 •  این دستگاه تاتو چرخشی و دوار است که مخصوص دقت بالا طراحی شده است
 •  مناسب برای طراحی دقیق

۲. pinkiou permanent – دستگاه تاتو قلم آرایشی

دستگاه تاتو قلم آرایشی

دستگاه تاتو قلم آرایشی

 این دستگاه میکروپیگمنتیشن به همان اندازه کشیک است بانوان نیز هست.  سر و صدای این دستگاه بسیار کم است همچنین اگر برای مدت طولانی استفاده شود باز هم  گرم نمی شود .

 این دستگاه دارای یک سطح نقره آنودایز شده با آلیاژ آلومینیوم است که یک نتیجه عالی را برای شما تضمین می کند.  باتری دو برابر بیشتر از سایر دستگاهها است و برای ایمنی دستگاه یک در و محفظه طراحی شده است.

 نکات مثبت دستگاه تاتو :

 • برای استفاده سبک و آسان است
 •  سطح نقره آنودایز شده با آلیاژ آلومینیوم
 •  محفظه برای حفظ امنیت دارد
 •  دارای چرخش است
 •  سر و صدای زیادی ایجاد نمی کند
 •  مناسب ترین دستگاه برای تاتو ابرو ، آرایش صورت و تاتو است.

نکات منفی دستگاه:

 •  در صورت استفاده مداوم ممکن است دستگاه گرم شود.

۳٫ دستگاه میکروپیگمنتیشن یا تاتو BLOMASER P300

دستگاه میکروپیگمنتیشن BLOMASER P300

دستگاه میکروپیگمنتیشن BLOMASER P300

 این دستگاه میکروپیگمنتیشن دارای پدال پا  و استفاده از آن آسان است.  دستگاه دارای حفاظ اتصال کوتاه است،  به این معنی که هرگونه نوسان ولتاژ باعث می شود دستگاه برای محافظت از شما و کاربر متوقف شود.  همچنین این نوع دستگاه دارای یک کنترل سرعت قابل تنظیم است که استفاده از آن را راحت تر می کند.

 مقیاس قسمت هندپیس در این دستگاه قابل تنظیم است که به شما در کنترل عمق کارتریج  کمک می کند. از این دستگاه میکروپیگمنتیشن برای درمان و از بین بردن جای آکنه ، چین و چروک،  لاک و حتی برای کشیدن خط چشم نیز استفاده کرد.

 این دستگاه تاتو را می توان در دو کلمه کاربردی و همه کاره توصیف کرد.

 نکات مثبت این دستگاه میکروپیگمنتیشن :

 •  دارای پدال پا و محافظ از اتصال کوتاه
 •  دارای صفحه نمایش HD
 •  دکمه لمسی
 •  مناسب برای جوش ها، آکنه ، چین و چروک و خطوط ریز روی صورت ، لکه ها
 •  لرزش کم

 نکات منفی دستگاه:

 •  از دستگاه نمی ‌توان در مدت طولانی استفاده کرد

۴. Solong Tatto pen Rotary – دستگاه تاتو EM128-1

دستگاه تاتو EM128-1

دستگاه تاتو EM128-1

 این دستگاه میکروپیگمنتیشن با یک خوابه آلیاژ آلومینیوم و یک موتور قدرتمند طراحی شده است.  از دیگر ویژگی ‌های این دستگاه میکروپیگمنتیشن ، موتور آن است که یکپارچه کار می کند و سر و صدای کم ایجاد می کند.  این دستگاه با تمام منابع قدرت تازه کار می کند و به گونه ای طراحی شده است که به شما حس استفاده از یک قلم واقعی را بدهد.  از این دستگاه می توان برای تاتو و میکروپیگمنتیشن استفاده کرد.

نکات مثبت دستگاه تاتو pen Rotary :

 •  این دستگاه میکروپیگمنتیشن دارای یک دسته تنظیم ایمنی دستگاه است
 •    دارای یک موتور ۱۰ وات است  که سر و صدای زیادی ایجاد نمی کند و به صورت یکپارچه کار میکند.
 •  برای تاتو  و میکروپیگمنتیشن مناسب است

 نکات منفی دستگاه تاتو pen Rotary :

 • بسیار کوچک است

۵.Tazy Rotary Tattoo  – دستگاه تاتو خودکاری

 دستگاه میکروپیگمنتیشن خودکاری

Tazy Rotary Tattoo  – دستگاه میکروپیگمنتیشن خودکاری

این دستگاه میکروپیگمنتیشن دارای قلم آلومینیومی و کابل سیم DC است.  این دستگاه همچنین دارای یک قلم تا تو دوار حرفه‌ای است ، که با نگهدارنده آلیاژ آلومینیوم و موتور محکم مقاومت ژاپنی ساخته شده است . که یک نتیجه آنودایز شده و  تمیز را به شما ارائه می دهد. دستگاه میکروپیگمنتیشن به راحتی کار می کند و هنگام استفاده از صدای بلند ایجاد نمی کند.

 نکات مثبت دستگاه تاتو خودکاری:

 •  ساخته شده از آلیاژ آلومینیوم و دارای پوشش آنودایز شده
 •  دارای موتور ژاپنی
 •  دارای قدرت زیاد و صدای کم
 •  مناسب برای تاتو و میکروپیگمنتیشن

 نکات منفی دستگاه میکروبلیدینگ خودکاری:

 •  دستگاه بسیار کوچک است.

۶. دستگاه تاتو Dr.Pen Autoneedle – سیستم Ultia-M5

دستگاه تاتو Ultia-M5

دستگاه تاتو Ultia-M5

این دستگاه تاتو بی سیم  شارژری در از بین بردن چین و چروک ،کاور کردن لکه ها و کمک به جوانسازی پوست بسیار عالی عمل می کند.

 این دستگاه برای انواع پوست مناسب است و می تواند روی پوست های حساس نیز استفاده شود.

 این قلم طوری طراحی شده است که نزدیک ترین احساس را به یک عالم واقعی به کاربر خود بدهد و  بهبود سریعتر کمک کند.  این دستگاه میکروپیگمنتیشن دارای میکرو سوزن های الکتریکی خودکار همراه با راهنما است که عمق سوزن را تنظیم میکند، کار با این دستگاه آنچنان آسان است که می تواند حتی در خانه نیز از آن استفاده کرد.

 این دستگاه را می ‌توان در دو کلمه ایمن و کاربردی توصیف کرد.

نکات مثبت دستگاه:

 •  دستگاه قابل شارژ است
 •  دارای میکرو سوزن ‌های خودکار الکتریکی است
 •  سوزن های نانو بردن لکه ها و جوانسازی پوست مناسب اند
 •  مناسب برای تاتو ، رفع لکه های پوستی و میکروپیگمنتیشن

 نکات منفی دستگاه:

 •  سوزن های مورد استفاده دستگاه تاتو در  پک دستگاه وجود ندارند و باید جداگانه تهیه شوند

۷.دستگاه میکروپیگمنتیشن PMU – دستگاه تاتو بی سیم

دستگاه میکروپیگمنتیشن PMU - دستگاه تاتو بی سیم

دستگاه میکروپیگمنتیشن PMU – دستگاه تاتو بی سیم

این دستگاه میکروپیگمنتیشن با باتری لیتیومی و آداپتورAC/DC  همراه است.  این دستگاه می تواند تا دو ساعت  به صورت مداوم کار کند.

 دستگاه همچنین دارای سرعت قابل تنظیم و صدای کم است. سوزن های این دستگاه با استفاده از آلیاژ آلومینیوم ساخته شده است . و توسط تاتو آرتیست های زیادی در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرند.

 این دستگاه میکروپیگمنتیشن را می توان با دو کلمه سبک و کاربردی توصیف کرد.

 نکات مثبت  دستگاه میکروپیگمنتیشن PMU :

 •  سوزن های آن از آلیاژ آلومینیوم ساخته می شوند.
 •  این دستگاه میکروپیگمنتیشن دارای قلم بی ‌سیم است که روی باتری لیتیومی یا آداپتور AC/DC  کار می کند که سرعت آن از ۸۰۰۰ تا ۱۶۰۰ متفاوت است.

 نکات منفی دستگاه میکروپیگمنتیشن PMU :

 •  با شارژ کامل فقط دو ساعت کار میکند.

 

سوالات متداول تاتو میکروپیگمنتیشن :

بعد از عمل میکروپیگمنتیشن در خانه باید چه کار کنم؟

شما همان روزی که عمل می کنید به خانه باز می گردید. معمولاً بلافاصله پس از عمل می توانید به محل کار یا فعالیت های دیگر بازگردید. استفاده از دستگاه میکروپیگمنتیشن دقت عمل را نسبت به تاتو سنتی بالاتر برده است . اما با این حال انتظار کمی تورم و قرمزی در ناحیه تحت درمان را داشته باشید. متخصص زیبایی یا جراح پلاستیک به شما آموزش می دهد که هر چند وقت یکبار باید ناحیه را یخ بزنید و چه نوع پمادی را می توانید روی این محلول بمالید.

دستورالعمل های خاصی به شما داده می شود تا از روشی که انجام داده اید پیروی کنید. لطفاً تمام دستورالعمل هایی را که به شما داده شده است دنبال کنید. در صورت داشتن هرگونه سوال یا نگرانی ، هرگز از تماس با متخصص زیبایی خود دریغ نکنید.

چه زمانی باید با ارائه دهنده خدمات درمانی خود تماس بگیرم؟

در موارد زیر بلافاصله با متخصص زیبایی یا جراح پلاستیک تماس بگیرید.

  • شما تورم ، درد یا قرمزی بیش از حد را تجربه می کنید.
  • دچار تب یا بثورات پوستی می شوید.
  • این ناحیه احساس گرمای بیش از حد یا سوختگی می کند.

آیا میکروپیگمنتیشن واقعا دائمی است؟

رنگدانه ها توسط دستگاه میکروپیگمنتیشن در زیر سطح پوست قرار می گیرند. اما به مرور زمان رنگ میکروپیگمنتیشن محو می شود زیرا سلول های پوست دائماً جایگزین می شوند. با این حال ، باید به میکروپیگمنتیشن دائمی فکر کنید زیرا برداشتن آن بسیار دشوار است. این می تواند یک فرآیند طولانی ، دردناک ، گران و چند مرحله ای باشد و همه پیوندها ممکن است حذف نشوند.

قبل از انجام میکروپیگمنتیشن چه تحقیقاتی باید انجام دهم؟

حتماً یک متخصص زیبایی یا جراح پلاستیک پیدا کنید که در عمل مورد نظر شما تجربه داشته باشد. مشاوره اولیه را تنظیم کنید. در طول این جلسه انتظارات خود را مورد بحث قرار دهید. مطمئن باشید که در مورد اینکه چرا میکروپیگمنتیشن می خواهید صادق باشید تا متخصص شما تمام نگرانی های شما را درک کند.

برخی از سوالاتی که باید از این متخصص مراقبت های بهداشتی بپرسید عبارتند از:

  • آیا می توانم مدارک شما را ببینم؟
  • می توانم عکسهای قبل و بعد از کارهای گذشته را در مورد سایر مشتریان ببینم؟
  • آیا من کاندیدای خوبی برای این روش هستم؟ آیا انتظارات من واقعی است؟
  • امکان تماس با مشتری فعلی یا قبلی را دارم؟
  • چه نوع بیهوشی/نوع بیهوشی برای عمل من استفاده می شود؟
  • خطرات و عوارض روش خاصی که به آن علاقه دارم چیست؟ چگونه با این عوارض برخورد می شود؟
  • در دوران نقاهت چه انتظاری می توانم داشته باشم؟

یک متخصص خوب باید بتواند به همه سوالات شما پاسخ دهد. اطمینان حاصل کنید که در برقراری ارتباط با متخصص خود احساس راحتی می کنید. از رعایت بهداشت و نظافت دستگاه میکروپیگمنتیشن مطمئن شوید.

آیا بیمه میکروپیگمنتیشن را پوشش می دهد؟

خیر. این یک عمل زیبایی و انتخابی است که باید به تنهایی هزینه آن را بپردازید.

آیا نتایج میکروپیگمنتیشن دائمی هستند ؟

 روش تاتو یا میکروپیگمنتیشن نیز مانند حرف تاتو دیگر در مدت زمان طولانی کمرنگ میشود. به طور معمول ۳ سال طول میکشد تا تو کمرنگ شود اما برخی از آرایش های دائمی می توانند تا ۵ سال نیز دوام داشته باشند اما مانند روز اول خوش ‌رنگ نیستند.  دلیل نیاز است که به صورت دوره ای ترمیم تاتو کرد تا مثل روز اول تازه،  مرتب و خوش رنگ باقی بماند.

چه کسانی کاندیدای خوبی برای میکروپیگمنتیشن هستند؟

هر فردی – زن یا مرد – می تواند میکروپیگمنتیشن انجام دهد. اگر شما فردی هستید که می خواهید در عین اجتناب از چالش های فیزیکی استفاده از آرایش ، ظاهری زیبا داشته باشید ، ممکن است میکروپیگمنتیشن برای شما مناسب باشد.

برخی از شرایط پزشکی که استفاده از آرایش یا استفاده از آن را چالش برانگیز می کند عبارتند از:

شرایطی که منجر به ناپایداری دست ها می شود ، مانند آرتریت شدید ، مولتیپل اسکلروزیس یا بیماری پارکینسون.
شرایطی که منجر به بینایی ضعیف می شود ، مانند آب مروارید یا دژنراسیون ماکولا.

منبع :

https://www.stylecraze.com/articles/best-permanent-makeup-machine/

یک نظر در “میکروپیگمنتیشن چیست؟ | معرفی ۷ دستگاه میکروپیگمنتیشن یا تاتو ۲۰۲۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری مطلب در شبکه های اجتماعی

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در pinterest
Pinterest
اشتراک گذاری در vk
VK
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در odnoklassniki
OK
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در reddit
Reddit
اشتراک گذاری در tumblr
Tumblr
اشتراک گذاری در mix
Mix

مطالب پیشنهادی

[html_block id="258"]
منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات قالب -> هدر -> منو -> منو موبایل (دسته ها) تنظیم کنید
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.