بهترین روش لایه برداری پوست صورت

راهنمای تخصصی برای بهترین روش لایه برداری پوست صورت

هر چند روز یکبار، پوست شما پوست های مرده را می ریزد تا راه را برای پوست های جدید باز کند. این پوست مرده روی سطح پوست شما باقی می ماند و منجر به مشکلاتی مانند مسدود شدن منافذ، لکه های خشک، پوسته های سفید و جوش می شود.برای جلوگیری از تمام این موارد، باید ۲ تا ۳ بار در هفته پوست صورت خود را لایه برداری کنید .

لایه برداری صورت به خلاص شدن از شر سلول های مرده پوست کمک می کند، پوست شما را یکدست و صاف می کند، منافذ را باز می کند، تولید کلاژن را تحریک می کند و همچنین خطوط ریز را کاهش می دهد.

اگر قصد دارید به صورت عمقی و حرفه ای لایه برداری را انجام دهید بهتر است برای لایه برداری شیمیایی به پزشک مراجعه نمایید، در غیر اینصورت می توانید با روشهایی که در ادامه توضیح داده می شوئ خودتان این کار را در منزل انجام دهید.

روش لایه برداری پوست صورت

روش لایه برداری پوست صورت

یکی از بهترین کارهایی که می توانید برای از بین بردن سلول های مرده پوست، بهبود چهره، پاک کردن منافذ پوست و تسریع در گردش سلولی انجام دهید، لایه برداری منظم است. اکنون همه ما می دانیم که لایه برداری چیست، اما بسیاری از ما نمی دانیم چگونه این کار را انجام دهیم. بله، راه درستی برای انجام آن وجود دارد.

اولین قدم برای این کار، انتخاب ابزار مناسب است. می توانید یک اسفنج ساینده یا یک اسکراب انتخاب کنید. من اسکراب‌ها را ترجیح می‌دهم، و اغلب به اسکراب صورت زردآلوی پوست تازه سنت آیوز می‌رسم، زیرا برای پوست چرب من مناسب است.

بهتر است پوست خود را در شب لایه برداری کنید تا از قرار گرفتن در معرض نور خورشید بر روی لایه تازه ای از پوست که پس از انجام آن به دست می آید، اجتناب کنید.

مطلب پیشنهادی: ۶ نکته جوانسازی پوست که زیبایی شما را دو چندان می کند

راهنمای گام به گام روش لایه برداری صورت

در ادامه یک راهنمای گام به گام برای لایه برداری پوست صورت آورده شده است.

مرحله ۱: محصول مناسب را انتخاب کنید

انتخاب اسکراب مناسب بسیار ضروری است. یک لایه بردار به اندازه مرطوب کننده شما مهم است، شاید حتی بیشتر. هرگز کیفیت لایه بردار خود را به خطر نیندازید. سعی کنید محصولی را انتخاب کنید که فاقد هرگونه پارابن یا سولفات باشد.

مرحله ۲: روی پوست خشک استفاده کنید

بسیاری از ما این تصور غلط را داریم که اسکراب باید روی پوست مرطوب استفاده شود. خوب، حقیقت این است که این اسکراب زمانی که روی پوست تمیز و خشک استفاده می‌شود، بسیار بهتر عمل می‌کند، در مقایسه با پوست نسبتاً مرطوب. از این رو، توصیه می شود همیشه اسکراب لایه بردار خود را روی پوست تمیز و خشک بمالید.

مرحله ۳: با حرکات دایره ای ماساژ دهید

انگشتان خود را خیس کنید و صورت خود را به آرامی ماساژ دهید. انگشتان خود را به صورت دایره ای حرکت دهید و فشار بسیار کمی را اعمال کنید. اطمینان حاصل کنید که اطراف بینی و پیشانی خود را به خوبی مالش دهید، زیرا این نواحی دارای حداکثر کثیفی هستند.

مرحله ۴: با آب سرد بشویید

هنگامی که ماساژ را به خوبی انجام دادید، صورت خود را با آب سرد بشویید و تمام دانه های روی آن را از بین ببرید. سپس صورت خود را با یک حوله نخی خشک کنید. Voila، شما اکنون پوستی شاداب، شفاف و نرم دارید!

نکاتی که باید در حین انجام لایه برداری صورت در نظر داشته باشید

نکاتی که باید در حین انجام لایه برداری صورت در نظر داشته باشید

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که در هنگام اسکراب مرتکب می شویم ، لایه‌برداری بیش از حد پوست است. این می تواند منجر به حساسیت بیش از حد پوست و آسیب جدی به پوست شود. هنگام لایه برداری صورت خود نکات زیر را به خاطر داشته باشید.

قانون ۷۲ ساعت:

مطمئن شوید که بعد از سفید کردن یا استفاده از موم صورت، درمان صورت یا نخ زدن به مدت حداقل ۷۲ ساعت لایه برداری نکنید زیرا در آن زمان پوست شما بسیار حساس است.

لایه برداری در شب :

بهتر است پوست خود را در شب لایه‌برداری کنید. این به جلوگیری از قرار گرفتن در معرض نور خورشید بر روی لایه تازه پوست کمک می کند.

هرگز پوست تحریک شده را لایه برداری نکنید:

اگر دچار تحریک، حساسیت، آفتاب سوختگی، آکنه یا پوست شکسته شده اید، از لایه برداری صورت خودداری کنید. بهتر است اجازه دهید پوست بهبود یابد و سپس لایه‌برداری را دوباره شروع کنید.

پس از انجام یک درمان پوستی  از لایه برداری خودداری کنید :

مطمئن شوید که پس از انجام درمان‌های پوستی مانند لایه‌برداری شیمیایی، میکرودرم ابریژن، لیزر یا سایر درمان‌های لایه‌برداری پوست، تا زمانی که پوست شما بهبود یافته و به خوبی بهبود نیابد، پوست خود را لایه‌برداری نکنید. همچنین اگر از کرم‌های لایه‌بردار، ژل‌ها و غیره استفاده می‌کنید، از استفاده از اسکراب خودداری کنید.

حساسیت به آفتاب:

 اطمینان حاصل کنید که هفت روز قبل و بعد از تعطیلات ساحلی آفتابی برای لایه برداری صورت خود فاصله می گذارید زیرا ممکن است آسیب های ناشی از نور خورشید روی پوست شما وارد شود که ممکن است به دلیل شستشوی پوست تشدید شود. همچنین برای محافظت از پوست در برابر اشعه های مضر خورشید، حتما از کرم ضد آفتاب روزانه استفاده کنید.

برچسب محصولات را بخوانید:

ما اغلب آن را نادیده می گیریم، اما در واقع پیروی از دستورالعمل های استفاده نوشته شده روی محصولاتی که استفاده می کنیم برای به حداکثر رساندن تجربه لایه برداری شما بسیار مفید است.

نحوه انتخاب لایه بردار با توجه به نوع پوست

لایه‌برداری کلید حفظ سلامت و شفافیت پوست است. به شما کمک می کند تا از شر تمام کثیفی های داخل و روی پوست خلاص شوید و همزمان گردش خون را افزایش دهید. اما باید در نظر داشته باشید برای بهره مندی از فواید لایه برداری پوست صورت باید محصول متناسب با پوست خود را تهیه نمایید.

۱٫ لایه بردار پوست چرب

برای پوست های چرب استفاده از لایه بردار که چربی اضافی را از بین می برد و پاکسازی عمیق می کند، مهم است.

اسکراب صورتی استفاده کنید که کمک کند پوست شما بدون چربی، مرطوب و سالم بماند. برای پوست های چرب باید دو تا چهار بار در هفته لایه برداری کنید.

مطلب پیشنهادی: آرایش پوست چرب

۲٫لایه بردار پوست خشک

پوست خشک به راحتی برنزه می شود و آن را حتی خشک تر می کند. برای خلاص شدن از خشکی و تیرگی و داشتن پوستی نرم و مرطوب، با یک اسکراب ملایم که سلول های مرده پوست، آلودگی و ناخالصی ها را از بین می برد و پوست شما را روشن میکند، لایه‌برداری کنید.

همچنین اگر نوع پوست خشکی دارید، تنها یک یا دو بار در هفته نیاز به لایه برداری صورت دارید.

مطلب پیشنهادی: ۶ نکته برای آرایش پوست خشک

۳٫ لایه بردار پوست مختلط

لایه بردار پوست مختلط
لایه بردار پوست مختلط

پوست مختلط به این معنی است که ناحیه پیشانی چرب و گونه های خشک است. بنابراین لایه برداری دوگانه همان چیزی است که شما نیاز دارید. اسکراب صورتی را انتخاب کنید که به از بین بردن سبوم اضافی کمک می کند و در عین حال نواحی خشک را مرطوب و تغذیه می کند.

ابزار لایه برداری مناسب برای نوع پوست شما

ابزار لایه برداری مناسب برای نوع پوست شما

لایه برداری صورت یک مرحله کلیدی در مراقبت از پوست است زیرا سلول های مرده پوست را از لایه بیرونی پوست حذف می کند و پوستی سالم و درخشان را نشان می دهد. اما روش ها و ابزارهای مختلفی برای انجام این کار طراحی شده است. هر نوع پوست مراقبت و توجه متفاوتی را می طلبد، دقیقاً به همین دلیل است که ما به شما می گوییم که کدام ابزار لایه برداری صورت برای هر نوع پوست بهترین کار را دارد.

ابزار لایه بردار پوست حساس

ابزار لایه برداری پوست حساس

پوست حساس می تواند به راحتی تحریک شود و باعث قرمزی و بثورات ناخواسته شود. از مالش دادن با روش های مکانیکی خودداری کنید، به جای آن از یک دستمال ملایم یا پارچه خراطین برای پاک کردن سلول های مرده پوست که روی سطح پوست نشسته اند، استفاده کنید.

ابزار لایه بردار پوست خشک

ابزار لایه بردار پوست خشک

لایه برداری صورت برای پوست های خشک و پوسته پوسته ضروری است زیرا باعث می شود محصولات مراقبت از پوست شما بهتر جذب شوند و به طور موثر عمل کنند. پوست خشک به روش های مکانیکی نیز حساس است و می تواند کاملا ساینده باشد، بنابراین از یک حوله نخی برای پاکسازی و لایه برداری پوست صورت خود استفاده کنید. پاک کننده خود را روی تمام صورت خود پخش کنید و به آرامی روی حوله بکشید تا به راحتی از شر پوست مرده خلاص شوید.

ابزار لایه بردار پوست چرب

ابزار لایه بردار پوست چرب

پوست های چرب معمولا با یک لایه اضافی روغن یا چربی پوشانده می شود، لایه برداری دستی و برس زدن برای این نوع پوست توصیه می شود. از اسکراب و ماسک جو دوسر صاف کننده ملایم سنت آیوز با حرکات دایره ای برای تجربه لایه‌برداری ملایم و در عین حال عمیق استفاده کنید. این فرمول بدون پارابن تست شده توسط متخصص پوست، درخشندگی طبیعی پوست را نشان می دهد.

ابزار لایه بردار پوست ترکیبی

ابزار لایه بردار پوست ترکیبی

با این حال، اطمینان حاصل کنید که از هر دو ابزار در یک روز استفاده نکنید. به جابجایی بین این دو ادامه دهید تا از این مرحله ضروری مراقبت از پوست، حداکثر فواید را ببرید.

نکته حرفه ای: مهم نیست که چه نوع پوستی دارید، پس از لایه برداری پوست کمی خشک می شود، بنابراین بلافاصله پس از لایه‌برداری پوست خود از مرطوب کننده استفاده کنید.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات قالب -> هدر -> منو -> منو موبایل (دسته ها) تنظیم کنید
سبد خرید