مراقبت از پوست چرب

آرایش پوست چرب را چگونه انجام دهیم؟

آیا جنس پوست صورت شما چرب است؟ آیا هنگام آرایش پوست چرب خود دچار مشکل می شوید؟ با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید تا با ارائه چند راه حل به شما کمک کنیم.

چگونه باید پوست چرب را آرایش کرد؟

چگونه باید پوست چرب را آرایش کرد؟

آرایش کردن پوست چرب

استفاده از کرم، کانسیلر، کانتور و رژگونه ، و در کل فرآیند آرایش کردن با توجه به زمان، تلاش و صبری که نیاز دارد، به خودی خود فرآیند سخت و زمان بری است . حالا تصور کنید که همه ی این آرایش فقط تا چند ساعت روی صورت دوام داشته باشد. بله ، دقیقاً یک وضعیت آزار دهنده را برای شما به وجود می آورد. البته این مشکلات برای بسیاری از افراد با انواع پوست، صدق می کند . اما برای آنهایی که دارای پوست چرب هستند طبیعتاً سخت تر است.

آرایش پوست چرب با روغن های طبیعی خود پوست سریع تر ترکیب می شود و ظاهری نامرتب و چسبناک به شما می دهد. هنرمندان و آرایشگران مشهور معمولاً در مورد آرایش و مراقبت از پوست چرب ، توصیه هایی می کنند که رعایت کردن آن ها قطعا می  آرایدر مورد هر کاری که انواع پوست های چرب می توانند انجام دهند تا اطمینان حاصل شود که استفاده صاف و ظاهر آرایش طولانی مدت انجام می دهند، به شما در این زمینه اگاهی می‌دهیم.

روتین مراقبت از پوست چرب خود را تغییر دهید

مسیر رسیدن به یک آرایش خوب بخصوص آرایش پوست چرب ، مراقبت از پوست چرب است. ابتدا برای آماده سازی پوستتان به خوبی آن تمیز کنید. بهتر است با پاکسازی و لایه برداری پوست شروع کنید، که می تواند به شما در کنترل سبوم اضافی و کاهش ظاهر منافذ کمک کند.

یکی از متخصصان می‌گوید: «اگر فکر می‌کنید در حین مراقبت از پوست چرب می توانید از مرطوب کننده ها استفاده نکنید ، در اشتباه هستید. حتی چرب‌ترین پوست‌ها نیز برای جلوگیری از فعالیت بیش از حد غدد سبوم برای جبران نیاز به آبرسانی دارند. یک لوسیون یا مرطوب کننده بر پایه ژل، پوست را بدون ایجاد چربی، آبرسانی می کند. همچنین باید سعی کنید تعداد محصولاتی را که استفاده می کنید به حداقل برسانید. مراقبت از پوست چند کاره (مانند یک مرطوب کننده پرایمینگ با SPF) می تواند از لایه برداری زیاد محصول جلوگیری کند.

استفاده از پرایمر برای آرایش پوست چرب

آرایشگران معمولاً بر سر نیاز به پرایمر اختلاف نظر دارند. اگر منافذ بزرگی برای پر کردن دارید، استفاده از پرایمر بخصوص برای مراقبت از پوست چرب قطعا کمک خواهد کرد. پرایمر در اصل زیر ساز آرایشی است و در واقع صورت شما را صرف نظر از اینکه پوست چرب، خشک و یا معمولی دارید، برای آرایش آماده می کند. گاهی اوقات بسیاری از خانم ها می گویند که کرم پودر روی صورت ما درست نمی نشیند علت آن چیست؟ باید بگوییم که مهم نیست علت آن چیست. در هر حال یک زیرساز و پرایمر خوب همیشه می تواند کار ساز باشد.

در واقع  یک پرایمر ۹۵ درصد فقط یک مرطوب‌کننده است. آن را با یک براش از مرکز صورت به طرفین ترکیب کنید.

 آیا می خواهید از پرایمر استفاده کنید اما نمی خواهید آن را همه جای صورت خود بزنید؟

می‌توانید نواحی برجسته‌ ای را که بیشتر به آن نیاز دارند، پیدا کنید – گونه ها، ناحیه T و قسمت‌هایی از صورت که بیشتر احتمال دارد آن‌ها را تمدید کنید. یک پایه یکنواخت را روی صورت شما ایجاد می کند. سعی زیرسازی مناسبی را برای نوع پوست خود انتخاب کنید.

برای آرایش پوست های چرب، می‌توانید از پودر فیکس (که باید با یک اسفنج یا براش استفاده شود) و یک پرایمر مایع مات‌کننده استفاده کنید. حتی مرطوب‌ کننده‌های رنگی که با قوام ژل‌ مانندنیز می توانند مفید باشند.

اگر فقط نیاز به پوشاندن ناحیه خاصی دارید (مانند جوش ها یا دایره های تیره)، از یک کانسیلر کرمی و ضخیم با قوام چسبنده استفاده کنید تا آن را بپوشاند . مقدار استفاده از آن هم می تواند بسته به سلیقه شما باشد.

شما می توانید با یک براش یا حتی دست پرایمر را روی صورت بزنید. پوشش شفاف می تواند مانع از غلیظ و لایه لایه شدن آرایش شما شود.

لوازم آرایش پوست چرب را هوشمندانه انتخاب کنید

لوازم آرایش را هوشمندانه انتخاب کنید

انتخاب لوازم آرایش برای پوست چرب

هنگام انتخاب  محصولات آرایشی خود نیز باید نوع پوست خود را در نظر داشته باشید. ترند پوست شبنمی را دوست دارید؟  ممکن است بعد از یک یا دو ساعت استفاده، چرب به نظر برسد. پیشنهاد می شود از ظاهر مرطوب و هایلایترهای بسیار براق دوری کنید و به جای آن رنگ های مات را برای آرایش کردن چهره انتخاب کنید.

ترکیبات کرم و مایع برای آرایش پوست چرب بهتر عمل میکند، زیرا پودر می‌تواند با روغن طبیعی امولسیون شود و صورت شما را نامرتب و رگه‌دار نشان دهد. بالم های ژله ای یا سبک، به خصوص برای محصولات رژگونه و کانتور، می توانند راحت تر از همتایان پودری خود در پوست جذب شوند.

برای چشم، پرایمر در واقع گزینه خوبی است. می تواند از لغزش کانسیلر، ریمل و سایه چشم در ناحیه جلوگیری کند.

فیکس کردن آرایش پوست چرب

برای فیکس کردن آرایش می توانید از اسپری یا پودر فیکس استفاده کنید .

در مورد پوست چرب ، با تمرکز بر روی نواحی زیر چشم و اطراف لب اجازه دهید تا پودر سفت شود و در این فرآیند روغن‌های پوست را جذب کند و سپس با یک براش، مقدار اضافی آن را پاک کنید.

بسیاری از خانم ها بعد از آرایش برای فیکس کردن آرایش خود از پودر فیکس استفاده می کنند. البته بعضی از متخصصان و آرایشگران حرفه ای می گویند که برای پوست های چرب بهتر است قبل از کرم پودر از اسپری فیکس استفاده شود. استفاده از اسپری فیکس قبل از پایه کمک می کند تا آرایش برای مدت طولانی تری در جای خود بماند. همچنین صورت شما را هیدراته می کند و هر گونه چربی اضافی را از بین می برد.

از طرف دیگر، بعضی دیگر از آرایشگران برای مراقبت از پوست چرب ترجیح می دهد از پودر فیکس برای فیکس آرایش استفاده کند. سعی کنید پودری نرم و شفاف انتخاب کنید و از یک براش کوچک برای فیکس کردن بینی، پیشانی و قسمت‌های مرکزی گونه‌هایتان استفاده کنید.

درنهایت امیدواریم با توجه به این مطالب بیش ازپیش به نحوه مراقبت از پوست چرب و همچنین چگونگی آرایش پوست چرب بیشتر دقت کنید.

مطالب پیشنهادی:

منبع:

https://www.vogue.in/beauty/content/makeup-tips-for-oily-skin-types-expert-approved-tricks-techniques

منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات قالب -> هدر -> منو -> منو موبایل (دسته ها) تنظیم کنید
سبد خرید