میکرونیدلینگ صورت

میکرونیدلینگ صورت چیست؟

میکرونیدلینگ صورت یکی از روشهای جوانسازی پوست و رفع مشکلات پوستی است. در این روش با استفاده از سوزن های نازک با ضخامت ۰٫۵ تا ۲٫۵ میلی متر ، زخم های بسیار کوچکی روی پوست ایجاد می شود. و از طریق منافذی که از طریق این سوزن ها روی پوست ایجاد شده است، موادی وارد پوست شما می شود که باعث  افزایش کلاژن سازی پوست می شود. در ادامه این مطلب با فواید و عوارض میکرونیدلینگ آشنا می شوید.

مطلب پیشنهادی : میکروبلیدینگ ابرو

 خیلی ها با شنیدن نام سوزن و نیدلینگ ممکن است بترسند و این روش را روشی دردناک تصور کنند. مطمئناً ترسناک به نظر می رسد ، اما در واقع اینطور نیست. نیازی نیست درمورد این روش ترسی داشته باشید. زیرا مقداری کرم بی حس کننده روی پوست شما اعمال می شود تا مطمئن شوید در طول جلسه میکرونیدلینگ آسیبی نمی بینید.

از همه مهمتر ، میکرونیدلینگ صورت یک روش کنترل شده است. سوراخ های کوچکی که روی پوست شما وارد می شود که به هیچ وجه به پوست شما آسیب نمی رساند در واقع برعکس عمل می کند.

 درد ناشی از میکرونیدلینگ صورت به این دلیل است که واکنش پوست شما در برابر ضربه یا آسیب این است که بلافاصله آسیب را ترمیم کند. با این حال ، از آنجا که زخم هایی که میکرونیدلینگ ایجاد می کند بسیار ناچیز  است ، کلاژن تشکیل شده در پوست شما به سایر نگرانی های پوستی شما می پردازد.

در حال حاضر ، ما می دانیم که کلاژن پروتئینی است که در بدن ما مسئول ساختن ساختار پوست است. این همان چیزی است که به پوست خاصیت ارتجاعی می بخشد ، و در نهایت پوست را جوان و درخشان می کند.

فواید میکرونیدلینگ صورت

فواید میکرونیدلینگ صورت

فواید میکرونیدلینگ صورت

بسیاری از نگرانی های پوستی وجود دارد که میکرونیدلینگ صورت آنها را برطرف می کند ، مانند: چین و چروک ، آکنه ، زخم ، علائم کشش و مشکلات مربوط به رنگدانه پوست.

جدا از این ، میکرونیدلینگ همچنین می تواند رشد مو را از طریق تحریک فولیکول های مو تقویت کند. در واقع ، یک مطالعه اخیر نشان داد رشد موی قابل توجهی در گروهی از شرکت کنندگان مبتلا به آلوپسی آندروژنیک خفیف تا متوسط ​​پس از درمان با میکرونیدلینگ اتفاق افتاده است.

البته باید بدانید که میکرونیدلینگ صورت ممکن است پس از اولین جلسه نتیجه دهید و یا اینکه برای رسیدن به نتیجه دلخواه چند جلسه نیاز باشد. مانند سایر روش های مراقبت از پوست ، نیلدینگ هم  به ثبات و زمان نیاز دارد تا بتواند نتیجه دهد.

با این حال یکی دیگر از فواید میکرونیدلینگ این است که می توان آن را همراه با سایر روش های درمانی برای حداکثر نتیجه استفاده کرد. این امر به شما این اطمینان را می دهد که خط چشم  پرنگ تر و ابروهایی یکدست در کنار  برطرف شدن آکنه و کوچک تر شدن  منافذ ، پوستی زیبا و شاداب داشته باشید.

فواید میکرونیدلینگ صورت چیست :

 • برطرف کردن جای جوش
 • از بین بردن لکه های پیری (که “لکه های آفتابی” نیز نامیده می شوند)
 • صاف کردن خطوط ریز و چین و چروک و جوانسازی پوست
 • کوچک کردن منافذ پوست
 • از بین بردن جای زخم ها و اسکار
 • افزایش خاصیت ارتجاعی پوست
 • رنگ ناهموار پوست

علاوه بر نگرانی های صورت ، گاهی از میکرونیدلینگ برای درمان علائم کشش در نواحی دیگر بدن استفاده می شود. از جمله فواید میکرونیدلینگ  این است که باعث رفع ترک های پوستی در اثرکشش در ران و ناحیه شکم مثر است.

عوارض میکرونیدلینگ صورت چیست :

در صورت انجام میکرونیدلینگ توسط متخصص ، این عوارض جانبی را می توان به حداقل رساند. به همین دلیل ، اگرچه میکرونیدلینگ صورت را می توان در خانه انجام داد ، اما هنوز هم بهتر است برای انجام این روش به متخصص مراجعه کنید، تا دچار عوارض میکرونیدلینگ پوست نشوید.

در نهایت ، میکرونیدلینگ صورت نیز  محدودیت هایی دارد و برای همه قابل انجام نیست.

 • تورم
 • درد و ناراحتی
 • سرخی
 • کبودی
 • پوسته پوسته شدن
 • خشکی پوست
 • تغییرات رنگدانه پوست
 • واکنش به داروهای موضعی مورد استفاده در طول درمان
 • عفونت

خون‌ریزی یکی از عوارض میکرونیدلینگ است که البته بسیار غیر معمول است . اما اگر درمان در عمق پوست انجام شود ممکن است خونریزی رخ دهد. افراد مبتلا به اختلالات خونریزی ، و همچنین افرادی که از داروهای رقیق کننده خون استفاده می کنند ، نیز بیشتر در معرض خونریزی بعد از عمل هستند.  اگر شما جزء این دسته از افراد هستید، قبل از انجام این روش درمانی حتماً این را به متخصص پوست یا متخصص زیبایی خود اطلاع دهید.

شرایطی که نمی توانید میکرونیدلینگ صورت انجام دهید:

 • آکنه فعال داشته باشید
 • داشتن عفونت/پوست فعال
 • زخم کلوئید داشته باشید
 • یک نوع پوست ناپایدار داشته باشید
 • بارداری

البته در صورتی که بهبود شرایطتان می توانید میکرونیدلینگ انجام دهید.

نکاتی که قبل از میکرونیدلینگ صورت باید رعایت کنید

میکرونیدلینگ صورت یک روش زیبایی بسیار ایمن و مؤثر است. با این حال ، مانند همه  روش های درمانی ، مراقبت ویژه از پوست قبل و بعد از عمل برای بهبود سریع و  گرفتن بهترین نتیجه ضروری است. بهتر است قبل از میکرونیدلینگ یک جلسه فیشیال صورت داشته باشید.

پیروی از دستورالعمل های مناسب قبل از درمان  این اطمینان را به شما  می دهد که درمان شما بدون مشکل پیش می رود و به حداقل رساندن عوارض جانبی کمک می کند

 • از آکوتان در شش ماه قبل از شروع جلسات درمانی خودداری کنید.
 • ۵-۷ روز قبل از درمان از داروهای موضعی که ممکن است حساسیت پوست شما را افزایش دهند استفاده نکنید. مانند رتینوئیدها ، لایه بردارها ، آنتی بیوتیک های موضعی یا اسیدها.
 • حداقل ۳ روز قبل از جلسه میکرونیدلینگ از داروهای ضدالتهابی مانند ایبوپروفن ، موترین یا ادویل استفاده نکنید. اینها با روند التهابی طبیعی که برای جوانسازی پوست بسیار مهم است تداخل ایجاد می کند.
 • حداقل ۲ هفته قبل از عمل از روشهای IPL/لیزر ، قرار گرفتن در معرض نور خورشید محافظت نشده یا آفتاب سوختگی خودداری کنید.
 • ۵-۷ روز قبل از اپیلاسیون ، کرم های موبر یا الکترولیز در ناحیه تحت درمان استفاده نکنید.
 • روز عمل را اصلاح نکنید تا از تحریک پوست جلوگیری شود. اگر موهای متراکم در ناحیه درمان وجود دارد ، یک روز قبل از مراجعه برای انجام عمل خود،  اصلاح کنید.
 • اگر مستعد تبخال هستید ، ۲ روز قبل و روز درمان از داروی ضد ویروسی استفاده کنید.
 • تا یک هفته قبل از عوامل رقیق کننده خون خودداری کنید زیرا کبودی از عوارض جانبی رایج میکرونیدلینگ صورت است.

میکرونیدلینگ صورت چگونه انجام می شود

این که بدانید در روز درمان  دقیقاً چه اتفاقی می افتد و چه کار هایی باید انجام دهید، این عمل را تا حد امکان برای شما راحت و بدون اضطراب خواهد کرد.

پوست شما تمیز می شود تا عاری از لوسیون ، روغن ، آرایش ، پودر یا کرم ضد آفتاب باشد. در صورت تمایل می توانید هنگام ورود  به مرکز آرایش دائم صورت خود را  بشویید تا از تمیز بودن صورت خود مطعن شوید.
از شما خواسته می شود که متخصص مراقبت از پوست خود را در مورد تغییرات مرتبط در سابقه پزشکی خود و  داروهایی که مصرف می کنید ، مطلع کنید.
در صورت وجود خالکوبی های زیبایی در مناطق درمان ، متخصص شما از شما  سوال هایی را می پرسد.
۳۰-۴۵ دقیقه قبل از درمان ، لیدوکائین موضعی روی پوست شما اعمال می شود.
انجام میکرونیدلینگ صورت به طور معمول تا ۶۰ دقیقه به طول می انجامد.

آنچه بعد از درمان میکرونیدلینگ انتظار می رود

میکرونیدلینگ یک روش زیبایی سریع و بدون تهاجم با حداقل عوارض جانبی است. با این حال ، طبیعی است که موارد زیر را تجربه کنید:

 • روز ۱-۳

یک اثر شبیه آفتاب سوختگی طبیعی است. پوست شما ممکن است احساس سفتی ، خشکی یا حساسیت را تجربه کند. صورتتان را با یک شوینده ملایم و با آب خنک بشویید.

در برخی  موارد قرمزی ها نیز ممکن است وجود داشته باشد و در برخی موارد ، بیماران ممکن است دچار کبودی خفیفی شوند که می تواند ۵-۷ روز طول بکشد و تورم موقت ۴ تا ۲ روز ادامه یابد.

 • تا ۴۸ ساعت از تمرینات شدید که باعث تعریق می شوند و همچنین جکوزی ، سونا و حمام بخار اجتناب کنید.
 • بعد از ۲۴ ساعت فقط از مواد آرایشی گیاهی و ملایم استفاده کنید.(بهتر است آرایش نکنید)
 • به پشت بخوابید و سر تخت را بالا ببرید تا در صورت نیاز تورم یا درد به حداقل برسد.
 • روز ۲-۷

لایه برداری ممکن است ۳-۵ روز پس از درمان شروع شود. شما متوجه خشکی و پوسته پوسته شدن پوست می شوید که به دلیل افزایش گردش سلول های پوست است. از لمس، خراش دادن  یا اسکراب پوست تحت درمان خودداری کنید.

نکته: شما باید اجازه دهید پوست قدیمی به طور طبیعی پوسته پوسته شود و همیشه آن را مرطوب نگه دارید. با متخصص پوست خود در مورد محصولات مورد استفاده صحبت کنید.

 • روز ۵-۷

هنگامی که پوست شما دیگر احساس سوزش نمی کند ، می توانید دوباره محصولات مراقبت از پوست خود را دوباره شروع کنید. اکثر افراد طی چند ماه پس از آخرین درمان خود متوجه بهبود مداوم پوست شده اند.

برای رسیدن  به بهترین نتایج: توصیه می شود که میکرونیدلینگ را هر ۴-۶ هفته یکبار تکرار کنید.

دستورالعمل های پس از درمان

مانند هر روش درمانی زیبایی پوست ، مراقبت از پوست شما پس از یک روش میکرونیدلینگ برای بهترین نتایج بسیار مهم است.

مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ صورت

 • تا یک هفته پس از عمل هیچ داروی ضدالتهابی مصرف نکنید.
 • از یخ روی صورت خود استفاده نکنید و از آرنیکا/بروملین خودداری کنید. اینها ممکن است با روند التهابی طبیعی که برای جوانسازی پوست شما حیاتی است تداخل داشته باشد.
 • از برنزه شدن پوست و قرار گرفتن طولانی مدت در معرض نور مستقیم خورشید به مدت حداقل ۲ هفته خودداری کنید.
 • بعد از ۲۴ ساعت ، به طور مداوم از کرم ضد آفتاب (۳۰ SPF یا بالاتر) استفاده کنید و اگر بیرون هستید ، از کلاه استفاده کنید.
 • در صورت احساس درد ، از مسکن هایی مانند تیلنول استفاده کنید.

یکی از درمانهای آکنه نور درمانی صورت یا لایت تراپی صورت است که باعث برطرف کردن لکه ها از صورت می شود.

در میکرونیدلینگ صورت از چه موادی استفاده میشود

در میکرونیدلینگ صورت به طور معمول اول از بی حسی موضعی روی پوست استفاده می شود . سپس از مواد تقویت کننده و جوانساز مانند هیالورونیک اسید در حین انجام نیدلینگ استفاده می شود.

قیمت میکرونیدلینگ صورت

قیمت این روش زیبایی به عوامل مختلفی بستگی دارد . از جمله دستگاه میکرونیدلینگ مورد استفاده، موادی که حین کار استفاده می شود و همچنین به کیفیت کار متخصص میکرونیدلینگ.

 

عکس دستگاه میکرونیدلینگ صورت

دو نوع دستگاه مختلف میکرونیدلینگ صورت وجود دارد که با توجه به نوع پوست، میزان آسیب پوستی و تشخیص پزشک انتخاب می شود :

همه چیز درباره نانو نیدلینگ صورت

حالا ، بیایید به سراغ نانونیدلینگ برویم . روشی نسبتاً جدیدتر از میکرونیدلینگ صورت ،  که در حوزه زیبایی نیز نامی برای خود دست و پا کرده است.

نانو نیدلینگ صورت چیست؟

نانونیدلینگ یک سیستم ورود سرمی غیرتهاجمی از طریق پوست است. از یک  قلم برای خراش نانو کارتریج به پوست استفاده می شود. تعداد زیادی سوزن  میکروسکوپی شبیه هم که به اپیدرم پوست نفوذ می کنند. این کارتریج ها نازک تر از موی انسان هستند و هنگام لمس پوست ، تا ۲۰۰،۰۰۰ نانو کانال ایجاد می کنند.

از طریق این کانال ها سرم هایی که به منظور حل مشکلات مختلف پوستی آماده شده اند، به پوست وارد می شوند. میزان جذب مواد  به میزان قابل توجهی ، یعنی حدود ۹۷٪ افزایش می یابد. این سرم ها  علاوه بر تحریک پوست با کلاژن سازی، مشکلات خاص پوستی را مورد هدف قرار می دهد.

افزایش تولید کلاژن،  همراه  با استفاده از سرم ها ، تآثیر جادویی روی پوست شما خواهد داشت.  به طور موثری باعث درمان مشکلات پوستی و کاهش زخم و هایپرپیگمانتاسیون و حتی کاهش خطوط و چین و چروک صورت می شود.

مزایای نانو نیدلینگ صورت

نانو نیدلینگ کاربرد های مختلفی دارد و برای بسیاری از مشکلات پوستی انجام می شود.

به غیر از این ، از نانو نیدلینگ نیز می توان برای از بین بردن چین و چروک های دور لب استفاده کرد. می توان از آن در نقاط حساس یا مناطقی که لایه برداری شیمیایی یا میکرودرم ابریژن بر روی آنها قابل انجام نیست استفاده کرد.

نانو نیدلینگ با افزایش توانایی پوست در جذب سرم های مفید برای پوست  به طور موثری عمل می کند. علاوه بر این ، این روش همچنین باعث ایجاد فرآیندهای طبیعی بازسازی پوست می شود – تولید کلاژن و الاستین را افزایش می دهد و در نهایت به پوست اجازه می دهد تا مشکلات مختلف را بهبود دهد. به خصوص هنگامی که مواد تقویت کننده نیز همزمان با میکرونیدلینگ انجام می شود که به آن فی نیدلینگ صورت نیز گفته می شود.

جدا از مزایای عمده نانو نیدلینگ ، می تواند موارد زیر را نیز انجام دهد:

 • افزایش صافی و آبرسانی به پوست
 • لایه برداری از پوست
 • بهبود میکروسیرکولاسیون در پوست درمان شده
 • یکدست کردن رنگ پوست
 • بهبود بافت پوست و اسکار آکنه
 • خطوط و چین و چروک ها کمتر به چشم می آید
 • پوست را سالم تر و محکم تر کنید

متأسفانه روش نانو نیدلینگ به سادگی میکرونیدلینگ در دسترس نیست. مراکز آرایشی  کمی هستند که این روش را انجام می دهند . قبل از انتخاب مرکز آرایشی حتما درمورد آن تحقیق کنید و مرکز آرایشی معتبری را انتخاب کنید.

نکات مهم در مورد نانو نیدلینگ صورت

روش نانو نیدلینگ یک روش کاملاً ملایم است و اصلاً نیاز نیست که نگران عوارض جانبی بعد از انجام عمل باشید.

با این حال ، اگر قصد رزرو انجام نانو نیدلینگ را دارید  بهتر است عوارض جانبی آن که البته بسیار هم نادر هستند، را بدانید.

در حالی که عوارض جانبی کمی برای  نانو نیلدینگ وجود دارد ، اما موارد منع مصرف زیادی برای این درمان وجود دارد.

این روش ممکن است برای افرادی که شرایط زیر را دارند مناسب نباشد:

 • زخم کلوئید یا برجسته
 • عفونت های ناشی از هرپس سیمپلکس
 • دیابت
 • تزریقات اخیر صورت (معمولاً ۱۰ روز پس از درمان)
 • اسکارهای کمتر از ۶ ماهگی
 • افزایش ضایعات ، خال یا زگیل
 • بریدگی ، زخم یا سایش باز
 • آکنه فعال یا زخم های سرد
 • بیماریهای سرکوب کننده سیستم ایمنی

زنان باردار نیز از نباید نانو نیدلینگ انجام دهند ، زیرا مطالعات هنوز ایمنی آن را برای مادران باردار ثابت نکرده است.

مانند دیگر  روش های درمانی و زیبایی ، به بیمارانی که از داروهای رقیق کننده خون استفاده می کنند نیز توصیه می شود که این روش را انجام ندهند.

 بعد از اینکه موانع فوق از میان برداشته شد ، می توانید یک نوبت نانو نیدلینگ را در یک مرکز میکروپیگمنتیشن معتبر رزرو کنید. البته توجه داشته باشید که قبل از رزرو نوبت حتماً با پزشک و یا متخصص پوست خود مشورت کنید.

از آنجایی که میکرونیدلینگ صورت می تواند تا عمق درم پوست را هدف قرار دهد ، بهتر است از آن برای مواردی که در عمق پوست ریشه دارند ، مانند خطوط عمیق و زخم ها استفاده شود. این روش همچنین برای افرادی که نمی خواهند سرم روی صورت خود بمالند بسیار مناسب است .

با این حال ، اگر از سوزن متنفر هستید یا به لیدوکائین در کرم های بی حس کننده حساسیت دارید ، شاید روش نانو نیدلینگ برای شما مناسب باشد. همچنین اگر مشکلات شما فقط بر روی سطح پوست (یعنی اپیدرم) باشد و در مورد عوارض جانبی غیر معمولی که میکرونیدلینگ صورت ایجاد می کند  حساس هستید،  محتاط باشید ، گزینه بهتری است.

اکنون‌ شما آن چه را که باید درمورد نانو نیدلینگ و  میکرونیدلینگ صورت بدانید را مطالعه کرده و با در نظر گرفتن این اطلاعات،  می توانید  یک روش را انتخاب کنید.

 

متداول ترین درمانی که در کنار میکرونیدلینگ صورت انجام می شود

شاید متداول ترین درمانی که در کنار میکرونیدلینگ صورت انجام می شود ، استفاده از پلاسمای غنی از پلاکت (PRP) باشد. به بیان ساده ، PRP سرم است که قبل از درمان از خون شما پردازش می شود. خون ما حاوی عواملی است که تولید کلاژن و الاستین را تسهیل می کند.دو فیبر ضروری برای ساخت و بازسازی پوست. با میکرونیدلینگ ، PRP می تواند به آسانی در پوست فرو رود تا سنتز کلاژن را بیشتر تقویت کند.

میکرونیدلینگ با پی آر پی جزء اصلی در بسیاری از موسسات است ، به ویژه در مراکز آرایش دائم درمانی معتبر و قابل اطمینان. زیرا ترکیب این دو روش با هم می تواند برای پوست معجزه کند.

به غیر از PRP ، سرم های دیگری را می توان در کنار میکرونیدلینگ به پوست تزریق کرد. به عنوان مثال ، آنتی اکسیدان ها و نیاسینامید می توانند در کنار میکرونیدلینگ برای رفع هیپرپیگمانتاسیون یا چین و چروک ها موثرتر عمل کنند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره میکرونیدلینگ با پی آر پی می توانید اینجا کلیک کنید.

میکرونیدلینگ نیز دائما در حال بهبود و استفاده از  فرمولاسیون های جدید است. یکی از جدیدترین فناوری ها در این زمینه شامل استفاده از انرژی فرکانس رادیویی به طور مستقیم در درم است. گرما در درم می تواند تولید کلاژن را بیشتر کند و حتی باعث سفت شدن بافت های پوست شود.

میکرونیدلینگ صورت با وجود غیر تهاجمی بودن و در دسترس بودن ، فواید بسیار زیادی دارد. با این حال ، این روش هم مانند دیگر روش های آرایشی و درمانی بدون عوارض جانبی احتمالی و بدون نیاز به احتیاط انجام نمی شود.

عوارض جانبی پس از درمان میکرونیدلینگ  به ندرت  اتفاق می افتند.

 

وقتی که پوست خود را  با کلاژن بیشتری تامین می کنید  چه اتفاقی روی پوست شما می افتد؟

در پاسخ باید بگوییم که شما از شر جای آکنه خلاص می شوید ، منافذ پوست صورت را کوچک می کند و حتی چین و چروک ها و خطوط ریز را از بین می برد.

با توجه به این مزایای شگفت انگیز ، جای تعجب نیست که میکرونیدلینگ صورت توسط متخصصان پوست در سراسر جهان توصیه می شود. بسیاری از مراکز و متخصصین پوست این روش را  انجام می دهند.

سوالات متداول درباره میکرونیدلینگ پوست صورت

چگونه یک کلینیک معتبر برای میکرونیدلینگ صورت پیدا کنیم؟

میکرونیدلینگ مستقیماً روی پوست صورت شما تأثیر می گذارد و در انقباض کامل با پوست و بدن شما قرار می گیرد، بنابراین در صورت انتخاب کلینیکی که پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی کند، ممکن است باعث بیماری های پوستی شود.

برای انتخاب مرکز میکرونیدلینگ، قبل از اعتماد به تبلیغات مرکز میکرونیدلینگ، ابتدا در مورد آن مرکز تحقیق کنید و مطمئن شوید که کارکنان آن همگی در کار خود متخصص و مسلط هستند.

هرگز برای این نوع روش ها به سراغ سالن های زیبایی تصادفی نروید. درباره درمانگری که قرار است روش میکرونیدلینگ را انجام دهد تحقیق کنید و مطمئن شوید که از مهارت و تخصص کافی در این زمینه برخوردار است.

چه نوع آسیب هایی با میکرونیدلینگ صورت درمان می شوند؟

میکرونیدلینگ را می توان در هر قسمت از بدن دارای آکنه، زیر شکم، روی ران ها با علائم کشش بارداری یا افزایش وزن و همچنین صورت انجام داد.

به طور کلی می توان از میکرونیدلینگ در اکثر نواحی بدن بنا به صلاحدید درمانگر استفاده کرد. با این حال، نواحی اصلی برای انجام میکرونیدلینگ، صورت و گردن هستند.

آیا برای میکرونیدلینگ صورت محدودیت سنی وجود دارد؟

میکرونیدلینگ محدودیت سنی ندارد. با این حال، از آنجایی که در دوران بلوغ، پوست قادر به ترمیم خود است، به طور معمول، در آن زمان انجام نمی شود. از نظر مواد مصرفی، خوب است بدانید که کوکتل بسیار موثرتر از ویال است.

ویال های مخصوص تاثیر بیشتری نسبت به ویال های ویتامین دارند. ویال های تهیه شده از داروخانه ها بهتر از هیچ هستند. در نظر داشته باشید که استفاده از سوزن بدون هیچ ماده ای همچنان موثر است.

نتیجه

میکرونیدلینگ یک روش تهاجمی رایج برای درمان مشکلات و عوارض پوستی است. در این مقاله مزایا و معایب میکرونیدلینگ، تاثیر آن و هر آنچه که باید در مورد میکرونیدلینگ بدانید مورد بحث قرار گرفت.

به خاطر داشته باشید که تنها فردی که می تواند به شما اطمینان دهد که آیا این روش برای شما مناسب است یا خیر یک متخصص پوست است که پس از معاینه پوست شما، میزان آسیب وارده به پوست و اکثر عوامل درمانی دیگر این روش را تعیین می کند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات قالب -> هدر -> منو -> منو موبایل (دسته ها) تنظیم کنید
سبد خرید