تاتو ترک های پوستی

تاتو ترک های پوستی | آیا امکان استتار ترک های پوست با تاتو وجود دارد؟

 صنعت زیبایی آنقدر تکامل یافته است که اکنون تقریباً برای هر مشکلی راه حل های غیرتهاجمی ارائه می دهد. یکی از آنها تاتو ترک های پوستی است. ترک‌های پوستی یک بیماری پوستی بسیار رایج هستند، با این حال بسیاری از مردم در مورد آن احساس ناامنی می‌کنند. اگر می‌خواهید از شر علائم کشیدگی خلاص شوید، اکنون این گزینه وجود دارد که آنها را با تاتو ترک های پوستی نیمه دائمی استتار کنید.

در ادامه این مطلب همه چیز را در مورد تاتو ترک پوستی با رنگ خالکوبی بدن که یکی از کاربردهای آرایش دائم است، نحوه کارکرد، مدت زمان ماندگاری آن و اینکه چرا باید در مورد انجام آن فکر کنید، ارائه شده است.

آیا تاتو های ترک های پوستی موثر هستند؟

انجام تاتو ترک های پوستی شاید تنها راه برای پنهان کردن تغییر رنگ ترک پوست باشد.

علائم رنگ های مختلف که روی پوست ظاهر می شوند را می توان با رنگ آمیزی با تاتو با بقیه سطح پوست با موفقیت ترکیب کرد. این یک راه حل به اندازه کافی ساده به نظر می رسد، اما در عمل، نکات منفی این روش وجود دارد که باید از آنها آگاه باشید.

ترک پوستی چیست؟

ترک‌های پوستی یک بیماری پوستی بسیار شایع و کاملاً خوش‌خیم است که تا ۹۰ درصد از جمعیت زنان و بسیاری از مردان را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

آنها نوعی اسکار دائمی هستند که زمانی اتفاق می افتد که پوست بیش از حد کشیده شود. آنها اغلب در دوران بلوغ رخ می دهند، اما می توانند در مراحل بعدی زندگی نیز ظاهر شوند.

شایع ترین دلایل ایجاد ترک های پوستی عبارتند از:

  • افزایش یا کاهش وزن قابل توجه و سریع
  • رشد سریع عضلات
  • بارداری
  • جهش رشد

آنها می توانند صورتی، قرمز، قهوه ای، سیاه، نقره ای، سفید یا بنفش باشند. بیشتر آنها به رنگ تیره ظاهر می شوند و به رنگی روشن تر از پوست شما محو می شوند، در حالی که بقیه مایل به قرمز باقی می مانند.

آیا می توان از ترک های پوستی جلوگیری کرد؟

می توان از ظهور برخی ترک های پوستی جلوگیری کرد، اما برخی دیگر اجتناب ناپذیر هستند.

بدیهی است که تغذیه سالم و حفظ تناسب اندام از افزایش سریع وزن که باعث ایجاد ترک پوستی می شود جلوگیری می کند. اگر دوران بلوغ یا بارداری را سپری می‌کنید، کرم‌ها و ترکیبات روغنی متعددی وجود دارند که ادعا می‌کنند علائم کشیدگی ناشی از آن را کاهش می‌دهند.

تاتو علائم کشش پوست چیست؟

به طور خلاصه، این یک تاتو برای ترک های پوستی شما است. تاتو زیبایی به عنوان یک خال کوبی سنتی توسعه یافته است، اما دائمی نیست. برخلاف تاتو های تزئینی، تاتو ترک پوستی نوعی میکروپیگمنتیشن است و قرار است به طور طبیعی با هم ترکیب شود که اساساً نامرئی است.

بنابراین رنگ در نهایت محو می شود. سرعت محو شدن آن به این بستگی دارد که آنچه اجرا می شود جوهر یا رنگدانه معدنی است که بدن می تواند تجزیه و جذب کند.

تاتو ترک شکم
تاتو ترک شکم

آیا می توان هر نوع کشیدگی را تاتو کرد؟

متاسفانه نه. فقط ترک پوستی کاملاً بهبود یافته که به رنگ روشن‌تر از رنگ پوست شما محو شده‌اند را می‌توان با تاتو ترک‌های پوستی استتار کرد. لکه های قرمز یا ارغوانی تازه ایجاد شده به سختی پوشانده می شوند و بافت بیش از حد حساس است که نمی توان تاتو کرد. برای بهبودی نیاز به زمان دارد، در غیر این صورت، سیستم شما برای خلاص شدن از شر جوهر سخت‌تر کار می‌کند.

بنابراین اکثر تکنسین ها تاتو ترک پوست را روی جای زخم کمتر از ۲ سال انجام نمی دهند.

تاتو ترک پوستی چگونه انجام می شود؟

تاتو آرایشی تقریباً به همان روش آرایش دائم انجام می شود، فقط قرار نیست تا آخر عمر باقی بماند. از دستگاه تاتو برای اعمال رنگ روی پوست استفاده می شود، اما این ماده می تواند جوهر دائمی یا رنگدانه های نیمه دائمی باشد.

در هر صورت، پوست شکسته شده و رنگ در آن رسوب می کند. بافت اسکار نمی تواند ماده را به سرعت پوست سالم تجزیه کند، بنابراین نتایج برای رنگدانه های معدنی ۳-۵ سال و برای جوهر دائمی حدود ۷ سال یا بیشتر باقی می ماند.

مرحله مهم تطبیق رنگ است. استرچ مارک‌های مناسب برای تاتو باید روشن‌تر از بقیه قسمت‌های پوست باشند تا بتوان آن‌ها را تیره کرد تا با هم ترکیب شوند. بنابراین انتخاب رنگ نادرست وضعیت را بدتر می‌کند، زیرا علائم به جای کاهش یافتن بیشتر قابل مشاهده هستند.

به همین دلیل است که همیشه باید به متخصص میکروپیگمنتیشن با تجربه مراجعه کنید و نه هر تاتو.

 

هزینه تاتو ترک های پوست پوست چقدر است؟

تاتو ترک پوستی معمولاً در هر جلسه هزینه می شود که از حدود ۳۰۰ دلار شروع می شود ، اما این قیمت از هنرمندی به هنرمند دیگر متفاوت است.

اکثر مشتریان به چندین جلسه نیاز دارند ، زیرا بافت اسکار به راحتی جوهر را نمی گیرد، بنابراین هزینه نهایی می تواند هزاران دلار باشد. قیمت نیز به سطح درمان شده بستگی دارد.

بهتر است برای مشاوره رزرو کنید و به فن اجازه دهید وضعیت را ارزیابی کند.

معایب تاتو ترک های پوستی چیست؟

تاتو ترک پوستی در تئوری یک راه حل عالی است، اما در عمل، جنبه های منفی زیادی دارد.

از آنجایی که خال‌ها مطابق رنگ پوست شما تاتو می‌شوند، به محض اینکه حتی کمی برنزه می‌شوید، تاتو ترک‌های پوستی نمایان می‌شود . رنگ جوهر یا رنگدانه نیز می تواند با گذشت زمان تغییر کند، زیرا محو شده و با سیستم شما واکنش نشان می دهد.

تاتو ترک پوستی در ابتدا عالی به نظر می رسد، اما در دراز مدت، ترک پوستی تاتو اغلب بیشتر از خود علائم طبیعی قابل مشاهده هستند. به همین دلیل است که یک درمان کاملا بحث برانگیز است و باید قبل از رزرو وقت در مورد آن به دقت فکر کنید.

آیا جایگزینی برای کاهش ترک پوستی وجود دارد؟

همانطور که قبلاً اشاره کردیم، ترک‌ها نوعی جای زخم هستند، بنابراین دائمی هستند و اساساً راهی برای خلاص شدن از شر آنها وجود ندارد. با این حال، راه‌هایی وجود دارد که می‌توانید آن‌ها را کمتر به چشم بیاورید یا شدت آن‌ها را کم‌تر کنید، بدون اینکه جنبه‌های منفی تاتو ترک پوستی به همراه دارد.

به خاطر داشته باشید که همه اینها به جلسات متعدد نیاز دارند.

لایه برداری شیمیایی

لایه برداری شیمیایی نوعی لایه برداری است که لایه سطحی پوست را از بین می برد و سلول های جدید زیر آن آشکار می شود. آنها یک روش محبوب برای بهبود ظاهر هر نوع جای زخم با صاف کردن بافت پوست هستند، اما اثربخشی آنها با علائم ترک پوستی محدود می شود. آنها ممکن است علائم را کمتر سه بعدی کنند اما نمی توانند رنگ آنها را تغییر دهند.

میکرودرم ابریژن

نوع دیگری از لایه برداری، اما این لایه برداری مکانیکی است. باز هم لایه سطحی پوست برداشته می شود و باز هم می تواند به این وضعیت کمک کند، اما نه چندان.

میکرونیدلینگ یا فیلینگز

یک روش کارآمدتر، اما همچنین یک روش تهاجمی تر برای بهبود بافت پوست. میکرونیدلینگ پوست باعث ایجاد ریز آسیب به پوست می شود. تولید کلاژن را تحریک می کند و باعث ایجاد چرخه ریکاوری می شود که از آن سفت تر و با طراوت بیرون می آید. در بسیاری از موارد، سرم های ویژه ای در ریز برش ها رسوب می کنند که اثرات را افزایش می دهد. این می تواند ترک پوستی را تا حدی صاف کند، اما نمی تواند به تغییر رنگ کمک کند. فیلینگز نیز یکی از روشهای درمات ترک پوستی است.

 

لیزر درمانی

پرتوهای لیزر به پوست نفوذ می کنند و تولید کلاژن را تحریک می کنند که باعث سفت شدن پوست و بهبود ساختار آن می شود. درمان بافت اسکار را تجزیه می کند و چرخش سلولی را تسریع می کند، بنابراین این روش به بافت و رنگ کمک می کند.

توجه: تمام روش‌های فوق برای درمان علائم ترک پوستی تازه ایجاد شده بسیار کارآمدتر هستند. هر چه اسکارها قدیمی تر باشند، این روش ها کمتر می توانند کمک کنند.

آیا می توان تاتو ترک پوستی را با روش های دیگر ترکیب کرد؟

بله، و در واقع، معمولاً همینطور است.

از آنجایی که اجرای رنگ نمی تواند بافت پوست را اصلاح کند و ترک پوستی برجسته را نمی توان با این روش صاف کرد، تاتو ترک پوست معمولا با میکرونیدلینگ ترکیب می شود، به طوری که هر دو جنبه از این موضوع کم می شود.

یادداشت پایانی

PMUHub اکیداً به شما توصیه می کند که قبل از انجام تاتو ترک پوستی به دقت فکر کنید .

مگر اینکه بخواهید سالها به هر قیمتی از نور خورشید دور بمانید، تاتو ترک پوست بیشتر از اینکه مفید باشد، آسیب می رساند. درمان های جایگزینی وجود دارد که می تواند وضعیت را بدون جنبه های منفی بهبود بخشد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات قالب -> هدر -> منو -> منو موبایل (دسته ها) تنظیم کنید
سبد خرید