هر آنچه در مورد مراحل بهبودی تاتو باید بدانید

آنچه در این مطلب می خوانید :

هر آنچه در مورد مراحل بهبودی تاتو و مراقبت بعد از تاتو باید بدانید

اگر شما هم علاقه مند به تاتو و آرایش دائم هستید حتما سوالاتی مانند ” مدت زمان بهبود تاتو چقدر است؟ مراقبت بعد از تاتو شامل چه مواردی می شود؟ آیا روند بهبودی دردناک است؟ و  علائم عدم بهبود صحیح تاتو چیست؟ ” برای شما پیش آمده است. در ادامه این مطلب اطلاعات کاملی درباره مراحل بهبود تاتو و آرایش دائم ارائه شده که پیشنهاد می کنیم.

برای دریافت جواب کامل سوالات خود ادامه مطلب را مشاهده نمایید.

دکتر لیزا A. مور و دکتر آدام از متخصصین پوست دارای مجوز تخصصی در زمینه پوست و زیبایی است. تخصص آنها شامل تزریق ، لیزر ، لایه بردار ، PRP و موارد دیگر است. در ادامه پاسخ سوالات مربوط به روند بهبود تاتو از زبان دکتر لیزا و دکتر آدام آورده شده است.

فیلم روند بهبود تاتو با رعایت اصول مراقبت بعد از تاتو

مراحل بهبود تاتو

مراقبت بعد از تاتو در تسریع روند بهبود تاتو بسیار تاثیر گذار است. در صورتی که مراقبت های بعد از تاتو به خوبی رعایت شوند یک تاتو طبیعی، سه مرحله بهبودی را طی می کند که به شرح زیر می باشد:

روزهای ۱-۳: التهاب

طبیعی است که تاتو در ۴۸-۷۲ ساعت اول قرمز و متورم باشد. در این دوره ممکن است کمی خون و / یا جوهر نیز جاری شود. دکتر آدام خاطرنشان می کند که این علائم باید هر روز به طور قابل توجهی بهبود یابد. علائم طولانی مدت باید توسط متخصص تاتو و یا پزشک بررسی شود.

روزها: ۴-۱۴: بهبود قابل مشاهده تاتو

با ادامه روند بهبودی تاتو ، لایه بالایی پوست لایه برداری ، پوسته پوسته ، دلمه و خارش می شود – مشابه پاسخی که بدن هنگام بهبودی از آفتاب ایجاد می کند. این یک روند بهبود طبیعی و سالم است. از خاراندن ، مالیدن ، برداشتن دلمه ها و از بین بردن جسمی پوست های لایه برداری شده خودداری کنید. دستکاری نکردن محل تاتو از مهمترین مراقبت های بعد از تاتو است.. انجام این کارها فقط باعث آسیب دیدگی بیشتر و طولانی شدن دوره نقاهت می شود و روند بهبود تاتو کند می شود.

روزهای ۱۴ تا ۳۰: بهبود نامرئی

علائم مشهودی که در بالا ذکر شد به طور معمول در هفته سوم پس از تاتو برطرف می شوند. اما تاتو تقریباً تا یک ماه پس از انجام تاتو کدر و تاریک باقی می ماند. در یک ماهگی ، تاتو رنگ زنده و دائمی خود را به خود گرفته است. بازسازی پوست زیر محل تاتو به مدت ۳-۶ ماه ادامه خواهد داشت.

روند بهبود تاتو چه مدت طول می کشد؟

به طور کلی ، از زمان انجام تاتو، با رعایت کلیه موارد مراقبت بعد از تاتو تقریباً یک ماه طول می کشد تا تاتو شکل دائمی خود را در یک فرد جوان و سالم بدست آورد. با این حال ، این عوامل می توانند بر زمان بهبود تأثیر بگذارند:

بهبود تاتو با مناطق رنگی اشباع تر ممکن است کمی بیشتر طول بکشد. آدام توضیح می دهد که رنگدانه های اشباع شده بیشتر از خالکوبی های ظریف تر ، برای سوزاندن جوهر نیاز به سوزن دارند. این یک پاسخ التهابی بزرگتر ایجاد می کند که نیاز به یک مرحله بهبودی طولانی تر دارد.

برای همه موارد ، زخم های پایین تر از قلب کندتر بهبود می یابند. این بدان معناست که بهبود خال کوبی مچ پا بیشتر از خال کوبی با همان اندازه روی بازو طول می کشد.


مطلب پیشنهادی : مراقبت های لازم بعد از میکروبلیدینگ ابرو


نکات درمانی بهبود تاتو

این دو متخصص بر رعایت اصول مراقبت بعد از تاتو تاکید بسیار دارند و البته دستورالعمل های متفاوتی را توصیه می کنند، اما هسته اصلی کار آنها یکسان است. بدن تا زمانی که مانع آن نشویم قادر به بهبود زخم است. آدام تأکید می کند که بهبود تاتو باید روزانه اتفاق بیفتد. عدم پیشرفت روزانه ممکن است نشانه تاخیر در ترمیم زخم یا عفونت باشد.

در هفته اول از بانداژ قابل تنفس استفاده کنید:

از آنجا که تاتو باعث بازشدگی منافذ پوست می شود و امکان ورود باکتری را فراهم می کند. دکتر مور توصیه می کند که تاتو را با یک باند چسبنده و قابل تنفس مانند Derm Shield برای هفته اول بپوشانید. این بانداژها از زخم در برابر عفونت محافظت می کنند در حالی که اجازه نفس کشیدن را به پوست می دهند. وی توصیه می کند پوست را با آب و صابون ملایم بشویید و از هفته اول باند روزانه را دوباره استفاده کنید. بعد از هفته اول می توان با بسته شدن دهانه های پوست ، بانداژ را برداشت. با این حال ، مهم است که همچنان پماد مانند آکوافر را به خال کوبی بمالید تا زمانی که تمام علائم بهبودی برطرف شود.

با صابون ضد باکتری تمیز کنید:

آدام بلافاصله بعد از خال کوبی باند تنفسی زده و ترجیح می دهد مشتری این لباس اولیه را به مدت سه روز روشن بگذارد. پس از برداشتن باند قابل تنفس ، آدام توصیه می کند برای تسریع روند بهبود تاتو که روزانه دو بار با یک صابون ضد باکتری تمیز کنید.

Aquaphor را بشکنید:

بعد از اینکه باند تنفسی از بین رفت و شما دو بار در روز و حدود سه روز با صابون ضد باکتری تمیز کردید، آدام توصیه می کند روزانه محل را با Aquaphor بپوشانید. پس از هفته اول انجام این کار ، وی به مشتریان توصیه می کند تا به پاکسازی های روزانه و استفاده از لوسیون ملایم و بدون عطر ، مانند Eucerin روی بیاورند.

روند بهبود تاتو کاملاً ساده است. تورم، درد و ترشحات به طور معمول در روز سه برطرف می شود. و به مدت یک هفته دیگر با خارش و لایه برداری همراه است. انتظار داشته باشید که محل تاتو شما نسبت به ماه اول تیره و کدر به نظر برسد. مراقبت های بعد از تاتو را از طبق نظر متخصص پوست خود انجام دهید.

منابع مقاله روند بهبود تاتو و مراقبت های بعد از تاتو :

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در pinterest
Pinterest
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در reddit
Reddit
اشتراک گذاری در tumblr
Tumblr
اشتراک گذاری در mix
Mix
اشتراک گذاری در vk
VK
اشتراک گذاری در odnoklassniki
OK
[html_block id="258"]
منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات پوسته -> سربرگ -> منو -> منو موبایل (دسته ها) تعیین کنید
برای دیدن نوشته هایی که می خواهید، شروع به تایپ کنید.