فر کردن مو دائمی چگونه انجام می شود؟

فر کردن مو دائمی چگونه انجام می شود؟

فر کردن دائمی مو که به عنوان پرم مو نیز شناخته می شود، یک درمان شیمیایی برای فر مو دائم است که می تواند برای ایجاد حالت به موهای شما استفاده شود.

در این مقاله از مرکز آرایش دائم آمورش فر کردن دائمی مو ارائه می شود . در ادامه این مطلب همراه ما باشید.

فر دائمی مو ۲ قسمت دارد:

پیچیدن موهایتان به دور میله ها  و  استفاده از یک روش شیمیایی این فرآیند میتواند چندین ساعت طول بکشد، اما نتایج ارزشش را دارد.

فر کردن مو دائمی

فر کردن مو دائمی

آماده سازی و تقسیم کردن موها برای فر دائم مو

 موهای خود را با شامپوی شفاف کننده بشویید. این کار هر گونه روغن یا باقی مانده را از بین می برد و به شما یک پایه تمیز برای کار می دهد. با این حال از نرم کننده استفاده نکنید، در غیر این صورت محلول پرم به درستی تنظیم نمی شود.

هنگامی که موهای خود را شستید، آن را با یک حوله نرم  خشک کنید. یک شامپو حالت دهنده غنی از پروتئین نیز انتخاب خوبی خواهد بود. اگر موهای شما مرطوب باشد اشکالی ندارد، اما مطمئن شوید که خیس نیست. برای فر کردن مو قبل از شستن موها را برس بکشید، سپس بعد از شستن، یک شانه دندانه پهن را روی آن بکشید.

یک حوله دور گردن خود بپیچید، سپس یک شنل پلاستیکی و دستکش بپوشید .

شما نمی خواهید محلول پرم را روی پوست خود قرار دهید بلکه برای فرکردن مو از آن استفاده میکنید، بنابراین باید اقدامات  بیشتری را انجام دهید . ابتدا یک حوله دور گردن خود بپیچید، سپس یک شنل پلاستیکی، مانند چیزی که برای رنگ کردن مو استفاده می کنید، بپوشید. در نهایت، یک جفت دستکش پلاستیکی بپوشید.می توانید شنل و دستکش را از یک سالن یا فروشگاه لوازم آرایشی خریداری کنید. شنل باید پلاستیکی باشد، در غیر این صورت محلول پرم از طریق آن خیس می شود. می توانید از لباس کهنه و قدیمی خود استفاده کنید زیرا ممکن است لباستان کثیف شده و تمیز کردن آن نیز سخت باشد. با انجام این اقدامات اولیه خیالتان راحت می شود و به آرامی می توانید کار فر کردن مو های خود را شروع کنید.

موهای خود را به ۳ قسمت تقسیم کنید . یک قسمت سمت چپ یک قسمت سمت راست و یک قسمت هم وسط. برای جدا کردن مو ها از شانه دم باریک استفاده کنید.

پیچیدن موها برای فر دائمی

برای فر مو دائم یک تار نازک مو را از قسمت میانی بردارید. از دسته شانه دم باریک استفاده کنید تا یک رشته نازک مو را از قسمت میانی جدا کنید. آن را محکم بکشید تا عمود بر سرتان باشد. رشته های مو را طوری انتخاب کنید که از قطر بابلیس یا فرمویی که قصد استفاده از آن را دارید بزر گتر نباشد، زیرا جمع کردن بیش از حد مو روی  فر خوبی را به وجود نمی آورد.

پیچیدن موها

پیچیدن موها

می توانید از خط موی جلو یا پشت تاج شروع کنید. اگر دومی را انجام دادید، باید به عقب برگردید و وقتی به پشت خود رسیدید، جلو را انجام دهید.

موها را با چه وسیله ای فر  دائم و حالت دار کنیم؟

برای فر کردن مو تار مو را دور یک بابلیس بپیچید. موها را به دور میله فر بپیچید تا به پوست سر خود برسید، سپس میله را ببندید. اندازه میله ای را انتخاب کنید که برای اندازه فر مورد نظر شما مناسب باشد. به یاد داشته باشید: هرچه میله بزرگتر باشد ،فر مو دائم بزرگتر و شلتر است. میله را به سمت پایین، دور از پیشانی و به سمت پشت بغلتانید.

این روند را برای کل بخش میانی تکرار کنید. اگر از پشت تاج خود شروع کردید، ابتدا به سمت پایین کمر حرکت کنید، سپس به عقب برگردید و قسمت جلویی را انجام دهید. اگر از خط موی خود شروع کرده اید، فقط به سمت پایین سر خود بروید. مطمئن شوید که تمام موهای قسمت میانی به میله می رود .

۲ ستون میله را به هر بخش جانبی اعمال کنید. یک طرف را برای شروع انتخاب کنید و مسیر را باز کنید. یک قسمت عمودی، جایی در پشت گوش خود ایجاد کنید و قسمت جلویی مو را به صورت کشی بپیچید. میله های بیشتری را به صورت افقی در یک ستون عمودی بمالید، سپس قسمت جلوی مو ) قسمتی که جلوی گوش شما است( را انجام دهید .

انتهای میله ها باید با یکدیگر تماس داشته باشند – از جمله بخش پشتی کناری و بخش میانی.

میله ها را از بالای قسمت کناری، درست زیر قسمت میانی شروع کنید و در خط موی خود به پایان برسانید. در این مرحله، هنگام کار با موهای شما ممکن است شروع به خشک شدن کند. اگر این اتفاق افتاد، به سادگی آن را با آب خیس کنید. این کار پیچیدن دور میله را آسان تر می کندو فر مو دائم شما زیباتر میشود.

چگونه مانع رسیدن مواد فر مو دائم به پوست شویم؟

یک نوار پارچه ای را دور خط موی خود بپیچید و آن را زیر میله ها قرار دهید.

مواد فر مو

استفاده از نوار پارچه ای  بسیار مهم است، زیرا شما به نوعی مانع بین پوست خود و محلول پرم نیاز دارید. یک نوار پنبه ای از یک فروشگاه لوازم آرایشی آنلاین یا محلی خریداری کنید، سپس آن را دور خط موی خود بپیچید و آن را زیر لبه های میله ها قرار دهید .

استفاده از محلول پرم برای فرکردن دائم مو

بر اساس نوع مو و سلامتی خود محلول پرم خریداری کنید .۲ نوع محلول پرم وجود دارد: قلیایی و اسیدی. با توجه به نوع موی خود، باید یک پرم را انتخاب کنید. در صورتی که نوع نامناسبی را انتخاب کنید، ممکن است نتایج متفاوتی داشته باشید، یا در برخی موارد ممکن است به موهای خود آسیب برسانید.

اگر موهای شما آسیایی، درشت، ظریف، مقاوم یا دارای خاصیت ارتجاعی کم هستند، برای فر کردن مو ها  محلول قلیایی را انتخاب کنید.  در صورتی که موهایتان شکننده ، هایلایت شده، رنگ شده یا  دارای خاصیت ارتجاعی بالایی هستند ، محلول اسیدی را انتخاب کنید.

یا شاید موهایی دارید که به دفعات زیادی رنگ شده اند. و از حالت طبیعی و نرمال خارج شده اند، یا اگر موهای فر مانند آفریقایی-آمریکایی دارید، اگر اینطور است حتما به سالن مراجعه کنید. آرایشگری را انتخاب کنید که در کار با نوع موهای شما تخصص داشته باشد. از دوستان و خانواده مشورت بگیرید و یک سالن خوب را پیدا کنید، یا برای بررسی آنلاین سالن های محلی جستجو کنید.

روش استفاده از محلول پرم

برای فر مو دائم و استفاده از محلول پرم کمی سر بطری را با یک پین فشاری سوراخ کنید. محلول پرم در یک بطری فشرده پلاستیکی عرضه می شود. در حالی که می توانید نوک آن را جدا کنید، بهتر است آن را با یک سنجاق سوراخ کنید، مانند یک انگشت شست یا یک پین فشاری. این به شما کنترل بهتری برای استفاده از محصول می دهد .

پیچیدن مو ها برای فر کردن دائم

محلول را با حرکات کوچک و دایره ای نزدیک به میله ها بمالید. بخشی را برای شروع انتخاب کنید: وسط، چپ یا راست. بطری را روی لبه بالایی میله قرار دهید و با یک حرکت. دایره ای کوچک شروع به پخش کردن  محلول کنید.

هر بار با  ۱ میله کار کنید تا کل بخش را کامل کنید، سپس به قسمت بعدی بروید .

از کل محلول موجود در بطری استفاده کنید.نگران اعمال محلول روی کل میله نباشید. جاذبه محلول را  به سمت پایین میله می کشد.

هر چند دقیقه یکبار موهای خود را چک کنید تا در صورت باز شدن حالت S شکل داشته باشد. ابتدا ۵ دقیقه صبر کنید، سپس یک میله بردارید و کمی آن را باز کنید. به موها نگاهی بیندازید و ببینید آیا می توانید S شکل را ببینید. اگر نه، موها را به سمت بالا بپیچید.

بعد از ۲ دقیقه دوباره چک کنید. اگر هنوز شکل S را نمیبینید، هر دقیقه آن را بررسی کنید تا زمانی که مشاهده کنید. قبل از اینکه موهایتان را چک کنید ۱۰ تا ۱۵ دقیقه کامل منتظر نمانید، در غیر این صورت ممکن است به آن آسیب بزنید. روند موهای هر کس متفاوت است. وقتی شکل S را در موهای خود مشاهده کردید،  می توانید مرحله بعدی را شروع کنید.

مرحله شستن موها

در مرحله شست‌وشو ی مو ها ، بعد از فر مو دائم،  موهای خود را به مدت ۳ دقیقه بدون باز کردن میله ها آبکشی کنید. این مهم است. میله ها را در موهای خود بگذارید. به سادگی روی یک سینک خم شوید یا زیر دوش بروید، سپس محلول را از موهای خود به مدت ۳ دقیقه بشویید.

پنبه خیس می شود، بنابراین پس از اتمام شستشو باید آن را بردارید. اگر موهای خیلی ضخیم دارید، آب را بین هر میله به مدت چند ثانیه بریزید تا مطمئن شوید که تمام محلول را کاملاً آبکشی کرده اید.

اجازه دهید موهایتان با میله ها در جای خود خشک شوند. اگر اجازه دهید موهایتان در هوا خشک شود، بهتر است، اما اگر عجله دارید، می توانید از سشوار برای تسریع این روند استفاده کنید.

خنثی کننده را بمالید ،۱۰ دقیقه صبر کنید، سپس آن را به مدت ۳ دقیقه بشویید. هنگام استفاده از خنثی کننده از همان روشی که برای محلول پرم استفاده کردید استفاده کنید. از آنجایی که خنثی کننده ملایمتر است، میتوانید ۱۰ دقیقه کامل بدون بررسی موهایتان صبر کنید. پس از اتمام ۱۰ دقیقه، موهای خود را به مدت ۳ دقیقه آبکشی کنید.میله ها را در طول فرآیند در موهای خود نگه دارید.

مطلب پیشنهادی: تقویت مژه | انواع روشهای تقویت و رشد مژه ها

روتین بعد از فر مو دائمی

بگذارید موهایتان خشک شود، سپس میله ها را بردارید. باز هم، بهتر است اجازه دهید موهایتان در هوا خشک شود، اما در صورت نیاز می توانید از سشوار استفاده کنید. پس از برداشتن میله ها، موهای خود را به حال خود رها کنید. آن را مسواک یا شانه نکنید، در غیر این صورت فرها را باز خواهید کرد. حداکثر می توانید به آرامی فرها را با انگشتان خود حالت دهید.

قبل از شستن موهای خود ۳ روز صبر کنید. این ممکن است احساس ناخوشایندی داشته باشد، اما بسیار مهم است. موهای مجعد برای شروع نیازی به شستن مرتب ندارند. همچنین، اگر موهایتان را خیلی زود بشویید، تمام کارهای فر مو دائمتان موهایتان را خنثی خواهید کرد. فرها بیرون خواهند آمد.بعد از این ۳ روز، می توانید دو بار در هفته موهای خود را بشویید.

باید و نباید های بعد از فر کردن دائم مو ها

باید و نباید های بعد از فر کردن مو

روتین مراقبتی بعد از فر مو دائم

از شامپو و نرم کننده مخصوص موهای فر شده استفاده کنید. آنها موهای شما را صاف و نرم نگه می دارند و در عین حال  دوام پرم را طولانی تر می کنند. هر بار که موهای خود را می شویید از نرم کننده استفاده کنید. هر چند وقت یکبار آن را با یک نرم کننده عمیق تعویض کنید. یک نرم کننده عمیق طبیعی، مانند روغن آرگان، یک گزینه عالی است.

محصولات مرطوب کننده و تقویت کننده یک انتخاب عالی هستند. از محصولات حاوی سیلیکون و الکل استفاده نکنید زیرا الکل باعث خشک شدن آن می شود.

به مدت ۱ هفته موهای خود را  برس نکشید. می توانید موهای خود را به آرامی با انگشتان یا شانه های دندانه پهن شانه کنید. اما استفاده از برس های معمولی باید ۱ هفته صبر کنید. مهمتر از آن، موهایتان را در طول هفته به همان شکلی که هستید بگذارید .

این به معنای عدم فر، صاف کردن، دم اسبی، قیطان و غیره است. وقتی به رختخواب می روید موهای خود را با روسری ابریشمی ببندید. این کمک می کند که فرهای شما بدون موخوره بماند .

یک ظاهر طراحی شده با حرارت را محدود کنید، از جمله خشک کردن با ضربه و صاف کردن. در صورت امکان، اجازه دهید موهایتان در هوا خشک شوند .

اگر باید از سشوار استفاده کنید، صبر کنید تا موهایتان حدود ۹۰ درصد خشک شود، سپس آن را با سشوار خشک کنید. در صورت امکان از صاف کردن خودداری کنید. اگر باید موهای خود را صاف کنید، از یک محافظ حرارتی استفاده کنید و از درجه حرارت کمتر استفاده کنید.

آیا می توان بعد از فر مو دائم موها را رنگ کرد؟

حداقل ۲ هفته قبل از رنگ کردن موهای خود صبر کنید. اگر موهای خود را خیلی زود رنگ کنید، نه تنها در موهایتان بیشتر در معرض آسیب قرار می گیرند، بلکه ممکن است فر مو دائم خود را از دست بدهید. با این حال، هنگامی که این ۲ هفته تمام شد، می توانید با موهای خود مانند موهای معمولی رفتار کنید. می توانید آن ها را رنگ کنید. به خاطر داشته باشید که ویتامیته کردن و کراتین توصیه نمی شود. بی رنگ کردن و هایلایت کردن نیز برای مو مناسب نیست و به موهای شما آسیب بیشتری می رساند. برخی از استایلیست ها توصیه می کنند که قبل از رنگ کردن، بی رنگ کردن یا هایلایت کردن موهای خود یک ماه صبر کنید.

درنهایت امیدواریم از این مقاله لذت ببرید و از روش های فوق برای فر مو دائم و زیبا استفاده کنید و نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع:

https://www.google.com/amp/s/www.wikihow.com/Perm-

 

 

منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات قالب -> هدر -> منو -> منو موبایل (دسته ها) تنظیم کنید
سبد خرید