میکرونیدلینگ با پی آر پی چگونه انجام می شود؟

میکرونیدلینگ با پی آر پی چیست؟

میکرونیدلینگ با پی آر پی یکی از درمانهای مورد علاقه متخصصان پوست و زیبایی است! حتی از زمان ظهور میکرونیدلینگ، متخصصان آن را با طیف وسیعی از درمان‌های پوستی دیگر ترکیب می‌کنند و سعی می‌کنند مؤثرترین ترکیب را برای هر بیماری پوستی ارائه دهند. آخرین مورد در خط اسپین‌آف‌های نیدلینگ پوست، میکرونیدلینگ با پی‌ آر پی است، نسخه‌ای از چهره‌های خون آشام معروف، که توسط کسی جز خود کیم کارداشیان رایج نشده است. به محض اینکه او این روش را امتحان کرد، این درمان به موفقیت بزرگی تبدیل شد.

از آن زمان تبلیغات تا حدودی کمتر شده است، اما میکرونیدلینگ با پی آر پی در منوی خدمات بسیاری از کلینیک های پوست باقی مانده است. اگر وسوسه شدید که آن را امتحان کنید، در اینجا همه چیزهایی است که باید بدانید.

میکرونیدلینگ با پی آر پی یک روش درمانی صورت است که از خون خود مشتری برای تحریک فرآیندهای بازیابی طبیعی پوست استفاده می کند و باعث بهبود بافت و ظاهر پوست، حجیم شدن آن و از بین بردن علائم پیری می شود.

این یک روش پیچیده است، بنابراین بهترین راه برای توضیح آن این است که هر دو روش میکرونیدلینگ و پی ار پی را به طور مستقل بررسی کنید.

میکرونیدلینگ صورت چگونه انجام می شود؟

میکرونیدلینگ صورت یک تکنیک درمان پوست است که شامل استفاده از سوزن‌های ظریف برای ایجاد سوراخ‌هایی بر روی پوست است که باعث تحریک فرآیندهای بازسازی پوست می‌شود. سوراخ ها با قلم درما یا درما رولر انجام می شود.

این سوزن ها بسته به ضخامت پوست در ناحیه تحت درمان و نوع وضعیت مورد نظر در اعماق مختلف به پوست نفوذ می کنند.

این سوراخ‌ها مسیری برای نفوذ محصولات به پوست هستند. اما این کار باعث کلاژن سازی نیز می شود زیرا بدن آن را به عنوان یک آسیب درک می کند، بنابراین چرخه بازسازی را شروع می کند . برای ترمیم بافت پوست، کلاژن و الاستین که پروتئین‌های ضروری برای تشکیل ساختار پوست هستند را تولید و به ناحیه آسیب دیده فرستاده می‌شوند.

این عوامل پوست را از درون ترمیم می کنند و پوست جدید و بهتری در ناحیه تحت درمان ایجاد می شود. این اصل می تواند برای درمان طیف وسیعی از مشکلات پوستی استفاده شود:

  • نشانه های پیری
  • هایپرپیگمانتاسیون
  • جای زخم (به خصوص اسکار آکنه و علائم کشش )
  • ریزش مو و نازک شدن مو

با این حال، روش اولیه میکرونیدلینگ برای کار کردن به زمان نیاز دارد. شبکه کلاژن در پوست به تدریج و با تکرار مکرر و منظم درمان ترمیم می شود.

 

پی آر پی صورت چگونه انجام می شود؟

پی آر پی صورت یک روش واقعا انقلابی ضد پیری است. این به معنای استفاده از خون خود برای هدف قرار دادن علائم پیری روی صورت – خطوط ظریف و چین و چروک – است، اما همچنین باعث بهبود ظاهر کلی پوست می شود.

برای توضیح اینکه واقعاً چگونه کار می کند، باید کمی به فیزیولوژی بپردازیم.

PRP مخفف پلاسمای غنی از پلاکت است. خون ما حاوی انواع مختلفی از سلول ها است، و یکی از آنها پلاکت ها هستند – که به عنوان ترومبوسیت ها نیز شناخته می شوند – کوچکترین سلول های خونی به شکل صفحات. این سلول ها برای لخته شدن خون بسیار مهم هستند، بنابراین نقش مهمی در ترمیم آسیب دارند.

یکی از اجزای سلولی پلاکت ها گرانول های آلفا هستند که حاوی سطوح بالایی از فاکتورهای رشد هستند.

درمان صورت PRP به معنای جداسازی این پلاکت ها از خون و تزریق مجدد آنها به پوست است. پس از تزریق مجدد، این سلول‌ها مقدار زیادی کلاژن و الاستین وارد پوست می‌کنند و چرخش سلول‌های پوست را تسریع می‌کنند و در نتیجه باعث حجیم شدن سطح پوست و اثر صاف‌کنندگی می‌شوند.

پلاکت ها به روش زیر جدا می شوند:

  • مقدار کمی خون گرفته می شود و در یک ویال قرار می گیرد.
  • پلاکت از یک سانتریفیوژ عبور می کند که خون را به ۳ جزء تقسیم می کند: گلبول های قرمز در پایین، پلاکت ها در وسط، و پلاسما در بالا.
  • قسمت میانی استخراج می شود – این سرمی است که دوباره تزریق می شود.

سرم را می توان به روش های مختلفی استفاده کرد: تزریق مستقیم، یا به عنوان ماسک به دنبال تکنیک باز کردن پوست. اینجاست که میکرونیدلینگ شروع می شود.

میکرونیدلینگ و پی آر پی چگونه با هم ترکیب می شوند؟

میکرونیدلینگ پوست را در کانال های کوچکی باز می کند که بعد از مدتی باز می مانند. سرم استخراج شده از خون سانتریفیوژ شده یا به طور همزمان با میکرونیدلینگ یا مستقیماً پس از آن به عنوان ماسک استفاده می شود.

مدتی روی پوست بماند و سپس پاک شود.

هنگامی که به زیر پوست می رسد، جادوی کلاژن انباشته شده خود را اعمال می کند و باعث جوانسازی پوست می شود. همراه با تمام مزایای اضافی خود میکرونیدلینگ – افزایش جریان خون در ناحیه، درخشش جذاب، کوچک شدن منافذ پوست. ، و غیره.

میکرونیدلینگ و پی آر پی چگونه با هم ترکیب می شوند؟

میکرونیدلینگ و پی آر پی چگونه با هم ترکیب می شوند؟

منبع تصویر: اینستاگرام @kimkardashian

کمی ترسناک به نظر می رسد! آیا درد دارد؟

نه واقعا. ما می دانیم که چهره خون آلود به نوعی ترسناک به نظر می رسد، با خون گیری و همه چیز. اما واقعاً آنقدرها هم که به نظر می رسد ترسناک نیست.

میکرونیدلینگ حرفه ای که وارد لایه دوم پوست می شود با یک بی حس کننده موضعی انجام می شود که ناحیه را بی حس می کند و درد را از بین می برد، بنابراین استفاده از آن آسیبی ندارد. قسمت خونگیری بدتر از گرفتن خون به هر دلیل دیگری نیست.

ممکن است بعد از درمان، صورت شما کمی حساس شود، اما هیچ چیز جدی نیست.

آیا ایمن است؟

بله، اگر درست انجام شود.

خطرات احتمالی صورت خون آلود اساساً به خطر عفونت خلاصه می شود که هر زمانی که پوست برای هر منظوری باز می شود وجود دارد. اما تا زمانی که درمان در محیط استریل و با ابزار استریل انجام شود، جای نگرانی نیست.

از آنجایی که این روش توسط متخصصانی انجام می شود که می دانند چگونه از ابزارهای میکرونیدلینگ استفاده کنند، هیچ خطری برای آسیب پوست وجود ندارد.

توجه داشته باشید

در سال ۲۰۱۹، زمانی که ۲ مورد عفونت HIV با این درمان در سالن نیومکزیکو انجام شد، رسوایی در مورد این درمان به وجود آمد. باید توجه داشته باشیم که این خطر نباید با خود درمان مرتبط باشد، بلکه باید با عملکردهای معیوب پزشک مرتبط باشد. اگر همه پروتکل های بهداشتی و ایمنی رعایت شود، خطر انتقال HIV وجود ندارد، زیرا خون خود شما است که استفاده می شود.

خطرات زمانی به وجود می آیند که درمان توسط پزشکان کم تجربه و کم تجربه انجام شود.

به همین دلیل، اکیداً به شما توصیه می‌کنیم که مراقب باشید در کجا درمان می‌کنید. اگرچه ممکن است در اسپاها و سالن‌ها در دسترس باشد، اما بهتر است به کسی که آموزش پزشکی دارد – متخصص پوست یا جراح پلاستیک بروید.

آیا میکرونیدلینگ با PRP مورد تایید FDA است؟

هنوز نه، اگرچه مطالعات بالینی در حال انجام است، بنابراین ممکن است در آینده توسط FDA تایید شود.

هزینه میکرونیدلینگ پی آر پی چقدر است؟

هزینه میکرونیدلینگ با پی آر پی در هر جلسه پرداخت می شود . مانند هر درمان زیبایی، قیمت می تواند بر اساس عوامل مختلف متفاوت باشد. در مقایسه با میکرونیدلینگ پایه ، ترکیب میکرونیدلینگ با پی آرپی بسیار گرانتر است. اما برای دستیابی به نتایج مطلوب، جلسات کمتری نیز لازم است. شما می توانید تنها با یک جلسه بهبود قابل توجهی داشته باشید، در حالی که میکرونیدلینگ به تنهایی حداقل ۳ جلسه طول می کشد تا تغییر قابل توجهی ایجاد کند.

نتیجه نهایی

میکرونیدلینگ با پی آر پی هنوز یک روش جدید و بسیار بحث برانگیز است. در حالی که برخی از آن به عنوان یک روش کارامد یاد می کنند، برخی دیگر ادعا می کنند که واقعاً نمی تواند بهبود چشمگیری را ایجاد کند. بحث در این باره ادامه دارد، اما قطعاً درمان جالبی است و مزیت بزرگ آن این است که به جای معرفی محصولات مصنوعی از خون خود استفاده می کند.

Microneedling with PRP – One Version of the Vampire Facial

منبع تصویر: Freepik

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

[html_block id="258"]