عوارض میکروبلیدینگ که باید در سال ۲۰۲۲ بدانید

عوارض میکروبلیدینگ

عوارض میکروبلیدینگ که باید در سال ۲۰۲۲ بدانید

میکروبلیدینگ ابرو یک گزینه عالی برای رسیدن به ابروهای ضخیم و طبیعی مورد نظر است. به دلیل آلوپسی یا سایر شرایط سلامتی (یا فقط داشتن ابروهای نازک به طور طبیعی)، افرادی که ابروهای کم پشت دارند، به دنبال روشی برای پرکردن ابروهای نازک و پرپشت تر و پرپشت تر کردن آن ها هستند. اما، بهتر است قبل از اقدام به میکروبلیدینگ ابرو در مورد عوارض جانبی احتمالی میکروبلیدینگ آگاهی کامل داشته باشید و از دچار شدن به عوارض میکروبلیدینگ پیشگیری کنید.

عوارض میکروبلیدینگ
عوارض میکروبلیدینگ

حقایقی در مورد میکروبلیدینگ

خوب است در مورد حقایق میکروبلیدینگ بدانید تا قبل از تصمیم گیری در مورد انجام این روش، خود را آماده کنید.

 •  یک متخصص زیبایی این روش را با استفاده از ابزارهای دستی انجام می دهد و برش های ریزی روی پوست ابروی شما ایجاد کند.
 • میکروبلیدینگ فرآیندی است که در آن یک متخصص میکروبلیدینگ پوست ابروی شما را برش می دهد تا رنگدانه ها را درون آن جای دهد. که در صورت عدم انجام صحیح باعث ایجاد عفونت می شود.
 • انجام درمان چند ساعت طول می کشد و ابروها پس از اولین جلسه تیره تر به نظر می رسند.
 • میکروبلیدینگ به ابروهایی با ظاهری طبیعی می‌دهد، اما رسیدن به ابروهای ایده‌آل ممکن است کمی طول بکشد. و نیاز به چندین جلسه داشته باشد.
 • متخصص میکروبلیدینگ بیشترین نقش را در موفقیت درمان است.

عوارض میکروبلیدینگ چیست؟

عوارض جانبی میکروبلیدینگ ممکن است در صورتی رخ دهد که متخصص میکروبلیدینگ اصول بهداشتی و بهداشت مناسب را رعایت نکند.

بافت اسکار در ابروها

ایجاد بافت اسکار در ابروها به دلیل عدم تجربه متخصص میکروبلیدینگ است و این یکی از عوارض میکروبلیدینگ است که ممکن است با آن مواجه شوید. هنگامی که یک تکنسین فشار زیادی را در روی پوست وارد می کند، این احتمال وجود دارد که رنگدانه به عمق بیشتری از پوست وارد شوند. در نتیجه به ابروها آسیب می رساند و بافت اسکار روی ابرو ایجاد می شود.

به همین دلیل است که باید مطمئن شوید که متخصص میکروبلیدینگ که به آن مراجعه می کنید، شرایط لازم برای انجام این کار را دارد. تکنسین‌های بی‌تجربه احتمالاً ابروهای بدی می‌سازند که باعث ایجاد بافت اسکار در ابروها می‌شود و در بسیاری از موارد، بافت اسکار روی ابروها قابل ترمیم نیست. هیچ کس دوست ندارد این نوع عوارض جانبی میکروبلیدینگ را تجربه کند.

عوارض جانبی میکروبلیدینگ: استفاده از رنگدانه

استفاده از جوهر با استاندارد پایین یکی دیگر از دلایل عوارض میکروبلیدینگ است زیرا رنگدانه‌ های با کیفیت پایین دارای عناصر مضری هستند که باعث ایجاد عوارض جانبی میکروبلیدینگ می شوند. آنها حاوی نیکل، جیوه، اکسید آهن و سایر اجزای مضر هستند.

یک هنرمند میکروبلیدینگ باید اهمیت استفاده از رنگدانه با کیفیت بالا را بداند و از بهترین رنگدانه ها استفاده کند تا از عوارض جانبی میکروبلیدینگ جلوگیری کند . اگر تکنسین از رنگدانه بد برای درمان استفاده کند، احتمال رخ دادن عوارض جانبی میکروبلیدینگ بیشتر است.

ابروهای چند رنگ

رنگ های مختلف ابرو ممکن است جذاب باشد. با این حال، ابروهای چند رنگ یکی از عوارض جانبی میکروبلیدینگ است که با محو شدن رنگ ایجاد می شوند.  چه زمانی این وضعیت اتفاق می افتد؟ این به دلیل انتخاب رنگدانه هایی است که برای این روش استفاده می شود. همانطور که قبلا ذکر شد، انتخاب رنگدانه با استاندارد بالا نقش اساسی در نتیجه میکروبلیدینگ ابروهای شما دارد.

به عنوان مثال، اکسید آهن موجود در رنگدانه ممکن است باعث شود ابروی قهوه ای شما نارنجی، قرمز، زرد-نارنجی یا صورتی شود. علاوه بر این، اگر جوهر یک ترکیب سه رنگ باشد، این احتمال وجود دارد که یکی از سه رنگ قبل از دو رنگ دیگر محو شود. فلزات سنگین معمولاً در این جوهرها وجود دارند و می توانند تا یک دهه یا بیشتر در پوست باقی بمانند. این در درجه اول یکی از شدیدترین عوارض جانبی میکروبلیدینگ است.

آشفتگی عاطفی

اشتباه انجام شده در میکروبلیدینگ ابرو تجربه ترسناکی را برای مشتری ایجاد می کند که می تواند از عوارض جانبی میکروبلیدینگ باشد. تکنسینی که فاقد مهارت و تجربه در این زمینه است، می تواند باعث آسیب به ابرو شود و ممکن است منجر به آسیب روحی به مشتری شود.

قبل از اینکه تصمیم بگیرید میکروبلیدینگ ابروهای خود را انجام دهید و به ظاهر، اندکی وقت خود را صرف جستجوی مورد اعتمادترین متخصص میکروبلیدینگ و یا بهترین مرکز آرایش دائم کنید که ابروهای خود را به او سپردید. بنابراین برای اینکه از تصمیم خود پشیمان نشوید، عاقلانه انتخاب کنید.

عوارض میکروبلیدینگ: خطرات

هنگامی که هنرمندی که فاقد مهارت و تجربه در این زمینه است، این روش را انجام می دهد، عوارض جانبی میکروبلیدینگ و خطرات ممکن است ظاهر شود و تجربه وحشتناکی را به مشتری بدهد. در اینجا برخی از خطرات ناشی از میکروبلیدینگ (که امیدواریم برای کسی اتفاق نیفتد) آورده شده است.

عفونت از رایج ترین عوارض میکروبلیدینگ

اگر متخصص میکروبلیدینگ از ابزار یا تجهیزات کثیف در طول درمان استفاده کند، احتمال عفونت بعد از عمل وجود دارد. اگرچه ابزارها در بسته بندی مهر و موم شده اند، هیچ تضمینی برای ایمن بودن آنها وجود ندارد. بنابراین یک متخصص میکروبلیدینگ باید قبل از استفاده از تمیز بودن دستگاه ها اطمینان حاصل کند.

واکنش آلرژیک

برخی از افراد ممکن است واکنش آلرژیک به جوهر استفاده شده توسط تکنسین تجربه کنند. بسیار مهم است که با هنرمند میکروبلیدینگ خود در مورد وضعیت خود صحبت کنید تا مشخص شود آیا می توانید این روش را انجام دهید یا خیر.

کلوئیدها

کلوئیدها اسکارهایی هستند که بزرگتر از حد معمول رشد می کنند و اگر در گذشته سابقه کلوئید داشته باشید، می توانید دوباره آنها را از طریق میکروبلیدینگ دریافت کنید.

تحقیق و بررسی

تحقیق در مورد سالن یا استودیویی که این روش را انجام می دهید نقش مهمی در دور نگه داشتن خود از عوارض جانبی میکروبلیدینگ و دستیابی به ابروهای ایده آلی دارد که آرزوی داشتن داشتن آن را داشتید.

استودیو یا سالن باید شرایط زیر را برای انجام روش میکروبلیدینگ داشته باشد.

 • هنرمند میکروبلیدینگ باید مجوز داشته باشد و آموزش مناسب برای انجام درمان داشته باشد.
 • اعتبار کارشناسان میکروبلیدینگ را که در سالن ها یا استودیوهای پیشرفته کار می کنند بررسی کنید.

سوالاتی که می توانید از متخصص میکروبلیدینگ بپرسید

برای اینکه خیالتان راحت شود، سعی کنید این سوالات را از یک تکنسین بپرسید.

 • آیا برای هر مشتری از سوزن های جدید استفاده می کنید؟
 • آیا ابزارهای میکروبلیدینگ قبل از استفاده استریل می شوند؟
 • چند وقت است که میکروبلیدینگ انجام می دهید؟
 • چند ساعت تمرین دارید؟
 • آموزش خود را از کجا گذرانده اید؟

از پرسیدن این سوالات از یک متخصص میکروبلیدینگ دریغ نکنید. و اطمینان داشته باشید که ابروهای خود را به دست بهترین متخصص می سپارید.

انتخاب متخصص میکروبلیدینگ

میکروبلیدینگ یک تکنیک پیشرفته برای تغییر شکل ابروهای شما است تا بدون صرف زمان زیاد برای آرایش آنها، ظاهری زیبا داشته باشید. علاوه بر این، عزت نفس شما را نیز افزایش می دهد، در درجه اول اگر مجبور باشید در فعالیت های روزانه خود با افراد دیگر در ارتباط باشید.

با این حال، هنگامی که میکروبلیدینگ را انجام می دهید، باید به افراد مناسب برای انجام ابروهای خود مراجعه کنید. اگر کسی را نمی‌شناسید که شرایط لازم برای انجام این درمان را داشته باشد، در سایت ها و شبکه های اجتماعی تحقیق کنید و سالن‌ها یا استودیوهایی را که مردم برای درمان میکروبلیدینگ شما توصیه می‌کنند، بررسی کنید.

مواردی که قبل از انجام درمان باید در نظر بگیرید

هنگام جستجوی یک متخصص میکروبلیدینگ، ویژگی های زیر را در نظر بگیرید.

 • کارهای گذشته آنها را بررسی کنید تا بدانید که آیا این روش را بر روی مشتریانی در سنین و قومیت های مختلف انجام داده اند یا خیر.
 • متخصصان میکروبلیدینگ از نظر رنگ، سبک، تراکم و ضخامت با مشتریان مختلف خود سازگار هستند بدون اینکه از عوارض جانبی میکروبلیدینگ شکایت کنند .

با این ویژگی ها، شما این اطمینان را دارید که متخصص میکروبلیدینگی که انتخاب می کنید روش صحیح را انجام می دهد و در دستان خوبی هستید.

سخن نهایی

میکروبلیدینگ تصمیم مهمی است که می‌گیرید. بنابراین وقت گذاشتن برای تحقیق و فکر کردن در مورد آن ضروری است. فقط به این دلیل که دیدید دوستان یا همکارانتان این درمان را داشتند و برای آنها خوب به نظر می رسد، در تصمیم گیری عله نکنید.

این روش با خرید لباس یا کفشی که شما را در یک فروشگاه جذب می کند و تصمیم به نپوشیدن آن ها در زمانی که مناسب شما نیست یا با سلیقه شما مطابقت دارد، قابل مقایسه نیست. به این فکر نکنید که ابروهای خود را به خطر بیندازید و از عوارض جانبی میکروبلیدینگ رنج نبرید، فقط به این دلیل که تصمیم دارید بدون فکر کردن کامل این کار را انجام دهید.

ابروهای عالی ارزان نیستند، و ابروهای ارزان قیمت عالی نیستند. بنابراین از انجام میکروبلیدینگ ارزان نزد متخصصین میکروبلیدینگ تازه کار با قیمت پیشنهادی کم خودداری کنید. متخصصین میکروبلیدینگ حرفه ای ارزش کار خود را می دانند. و با توجه به کیفیت خدمات خود هزینه دریافت می کنند و قطعا هزینه کمی نمیگیرند.

از وقتی که برای مطالعه در مورد عوارض جانبی میکروبلیدینگ که باید در سال ۲۰۲۲ بدانید ، سپاسگزاریم . ما امیدواریم که این مقاله برای شما در تصمیم گیری درست و عاقلانه برای انجام میکروبلیدینگ مفید بوده باشد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

[html_block id="258"]
منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات قالب -> هدر -> منو -> منو موبایل (دسته ها) تنظیم کنید
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.