انواع سوزن میکروبلیدینگ و تفاوت بین آنها

آنچه در این مطلب می خوانید :

اگر شما هم تاکنون فکر می کردید که همه ابزار های میکروبلیدینگ ابرو یکی هستند و همه آرایشگران از ابزار یکسانی استفاده می کنند، در اشتباه بوده اید. درواقع تنوع زیادی در ابزار های میکروبلیدینگ وجود دارد. این ابزار ها در اشکال ، سوزن هایی با اندازه های مختلف ، تنظیمات و پایه های مختلف وجود دارند. اگر می خواهید اطلاعات خود را درباره ابزارها و سوزن میکروبلیدینگ برروز کنید پس تا پایان مقاله با ما همراه باشید.


مطلب پیشنهادی : میکروبلیدینگ ابرو چیست؟ | ۰ تا ۱۰۰ همه آنچه که باید درباره میکروبلیدینگ ابرو بدانید 


پیکربندی و سرهم کردن سوزن میکروبلیدینگ

پیکربندی و سر هم کردن سوزن ها تنوع  بسیار زیادی دارد. آرایشگران معمولاً از ترکیب مخصوص خود استفاده می کنند تا نبوغ و استعداد خود را در میکروبلدینگ ابروها نشان دهند.

ما در اینجا روش ها و ابزار های محبوب آرایشگران را تجزیه و تحلیل می کنیم.


مطلب پیشنهادی: معرفی بهترین وسایل میکروبلیدینگ حرفه ای


تیغه های تخت منحنی

وقتی از میکروبلیدینگ ابرو سخن می گوییم اسم سوزن میکروبلیدینگ تخت منحنی به میان می آید. تتیغه های منفردی که به آنها سوزن هم گفته می شود، در یک شکل زاویه دار قرار می گیرند . در این تیغه  یک سر آن یک سوزن کوتاه قرار داد که به تدریج تا انتهایش در طرف مقابل بلندتر می شود.

این تیغه ها بخش اصلی کار در جلسات میکروبلدینگ ابرو به شمار می روند. همه سوزن های موجود در یک تیغه همزمان پوست را لمس می کنند .و رگه هایی مویی شکل در ناحیه ابرو ایجاد می کنند. که بسیار طبیعی به نظر می رسد. همین دلیل برتری این روش آرایش دائم نسبت به بقیه است.

تیغه های CF در فاصله بین پین های مختلف استفاده می شوند و بیشتر کار پر کردن را انجام می دهند. تعداد پین های استفاده شده برای یک تیغه ، طول ضربه را تعیین می کند. بنابراین آرایشگر از اندازه های مختلف در مناطق مختلف ابرو استفاده می کند. نوع انعطاف پذیر یا نرم این نوع تیغه بهترین گزینه برای مبتدیان است و  کار با آن بسیار ساده است.


تیغه های منحنی صاف

تیغه های منحنی صاف

تیغه های U شکل

همانطور که از نامش پیداست ، تیغه های U شکل در یک زاویه U قرار دارند که به موجب آن سوزن های میکروبلیدینگ در هر انتهای  دو طرف تیغه کوتاه  و بسیار نزدیک به پایه هستند. سوزن های میکروبلیدینگ  از هر دو طرف بلندتر می شوند  و طول تیغه ها به شکلی آرام گرد می شود .

هیچ وقت سوزن تیغه U شکل نمی تواند یکباره سطح پوست را  کامل لمس کند و به یکباره رگه ها را ایجاد کند. آرایشگر باید از مهارت و تکنیک مخصوص  خود استفاده کند و نتیجه آن ایجاد خط های منحنی است  . این سوزن میکروبلیدینگ فقط برای آرایشگران باتجربه است. زیرا شکل سوزن های میکروبلیدینگ این امکان را دارد که از خط شکل دلخواهی که برای ابرو انتخاب کرده اید خارج شوند یا رگه های عمیق تری ایجاد کنند. این تیغه  برای ایجاد رگه های ضخیم میکروبلدینگ (در قسمت پایان ابرو نزدیک به بینی) مناسب هستند.

تیغه های U شکل

سوزن های میکروبلدینگ U شکل

 تیغه شیدر گرد

این تنظیمات تیغه بوسیله پینهای “bundling”با همان طول با هم(به همان روشی که یک دسته ماکارونی خشک را در دست می گیرید) تشکیل می شوند. و  سپس به شکل گرد بر روی پایه قرار می گیرند.

دقیقاً مانند سبک هنری “پوینتیلیسم” ، سوزن میکروبلیدینگ با تراکم بالا سایه ابرو را روی ابرو پخش می کند . این سوزن میکروبلیدینگ امکان پوشش سریع و مداوم را فراهم می کند.

برای ناحیه هایی که به سایه ابروی بیشتری نیاز دارند همچنین برای  ایجاد سایه ابرو ، ابرو های سه بعدی  و امبره می توان از یک تیغه با شماره بزرگ تر استفاده کرد.

و از تیغه های شماره پایین تر با تعداد پین کمتر برای ابروهای نازک تر و پر کردن دم ابرو  استفاده می شود.

تیغه شیدر گرد

سوزن های میکروبلدینگ گرد


                                                          مطلب پیشنهادی : ۷ مورد از بهترین دستگاه های آرایش دائم سال ۲۰۲۱


توضیحاتی درمورد پایه سخت  و نرم

سوزن میکروبلیدینگ انعطاف پذیر

پایه های میکروبلیدینگ نرم و انعطاف پذیر

پایه های نرم و انعطاف پذیر:

بیشتر آرایشگران مبتدی  وقتی شروع به انجام میکروبلیدینگ ابرو و میکروفیبروز ابرو می گیرند، از پایه های سوزن میکروبلیدینگ نرم یا انعطاف پذیر استفاده می کنند. اما چرا؟

هنگام استفاده از میکروبلیدینگ  روی پوست مشتری ، آرایشگر باید میزان فشار خود را به تعادل برساند. این مهارتی است که به زمان و تمرین نیاز دارد. پوست در برابر نفوذ تیغه به داخل اپیدرم و فراتر از آن مقاومت می کند تا اجازه رسوب و قرار گرفتن  رنگدانه در پوست را بدهد.

برای ایجاد شکاف در پوست ، باید از یک تیغه با ۹۰ درجه زاویه استفاده کرد. و به پوست فشار وارد کرد. اما تشخیص اینکه انواع مختلف پوست و ضخامت آن چگونه است، مهم است و به دانش و تجربه نیاز است . یک تکنیک و نوع فشار برای همه پوست ها مناسب نیست.

سن مشتری نیز می تواند عاملی دیگر باشد، زیرا پوست پیرتر نازک تر می شود و عمق ایده آل برای رسوب و قرار دادن رنگدانه  کم خواهد بود.

این نوع پایه نرم و انعطاف پذیر از پلاستیک ساخته شده است . این به این معنی است که  مقداری از  فشار  وارد شده را جذب کند، در دست ثبات کمتری دارد . اما می تواند در به حداقل رساندن ورودرنگدانه ها  به پوست کمک کند.

به طور کلی ، همه متخصصان آرایش دائم در انجام  میکروبلیدینگ ابرو از تیغه های نرم استفاده می کنند و چند تا از آن ها را در بین ابزار خود دارند.  زیرا این موارد فقط برای مبتدیان نیست. آرایشگران با تجربه نیز هر زمان که  کسی با پوست خشک و نازک تری به آنها مراجعه کند ، از این موارد استفاده می کنند.

پایه های سخت:

سوزن میکروبلیدینگ

پایه های میکروبلیدینگ سخت

در سمت دیگر ، پایه های سختی وجود دارند که از آلومینیوم ساخته شده اند و بدون انعطاف پذیری و ثابت هستند. به این معنی است که این ابزار  برای مبتدیان مناسب نیستند. و فقط وقتی تجربه کافی در زمینه پایه های نرم  بدست می آورند باید از آنها استفاده کنند.

این تیغه های سخت می توانند برش های عمیقی را به وجود بیاورند. بنابراین باید روز قبل از انجام میکروفیبروز ابرو، به خوبی تمرین کرد.

فایده این پایه ها این است که مناسب انواع پوستهای چرب و ضخیم تر که به سطح رسوب رنگدانه عمیق تری نیاز دارند ، مناسب است. همچنین این ابزار در انجام  جزئیات دقیق هستند.


  مطلب پیشنهادی : مراقبت های لازم بعد از میکروبلیدینگ ابرو


اندازه تیغه و سوزن میکروبلیدینگ

دقیقاً مانند یک نقاش که به رنگ نیاز دارد. یک آرایشگر میکروبلیدینگ ابرو  نیز به یک کیت لوازم میکروبلیدینگ نیاز دارد که شامل اشکال مختلف تیغه ها و سوزن های میکروبلیدینگ با اندازه های مختلف باشد.

از تیغه های کوچکتر برای جزئیات دقیق تر و از تیغه های بزرگ تر برای ایجاد رگه های کامل و با تراکم بالا استفاده می شود.

اگر برای اولین بار کیت خود را انتخاب می کنید، این مواردی است که باید در نظر بگیرید تا مطمئن شوید که انتخاب درستی دارید.

 پین ۷-۹ : برای ایجاد رگه های کوتاه و کم عمق به ویژه برای ترمیم  استفاده می شود. از رگه های بزرگ تر برای ایجاد ظاهر طبیعی استفاده می شود.

پین ۱۰-۱۳ : متداول ترین تیغه و سوزن میکروبلیدینگ ​​با اندازه متوسط  ۱۲ برای اکثر سلیقه ها مناسب است. با این پین آرایشگران رگه های مویی را به تعداد زیاد در ناحیه ابرو ایجاد می کنند تا مانند مو های طبیعی به نظر برسند.

پین ۱۴-۱۷ : برای ایجاد رگه ای عمیق و طولانی تر، و پر کردن و کامل کردن فرم ابرو استفاده می شود.

پین ۱۸-۲۱: در واقع این نوع سوزن میکروبلیدینگ برای طولانی ترین و عمیق ترین طول فولیکول ها هستند. مبتدیان باید از این تیغه ها با احیاط استفاده کنند. اگر تجربه کافی در میکروبلیدینگ ابرو نداشته باشید، سایز این سوزن ها، می تواند برایتان مشکل ساز باشد . در صورتی که احیاط نکنید ممکن است خطوطی خارج از فرم ابرو ایجاد کنید ، که به یک دردسر بزرگ تبدیل می شود.

شما با خواندن این مقاله تفاوت های انواع تیغه و سوزن های میکروبلیدینگ را متوجه می شوید .  اما برای متخصص شدن در این کار شما به دانش و تمرین زیاد نیاز دارید.

منابع مقاله انواع سوزن میکروبلیدینگ و تفاوت بین آنها :

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در pinterest
Pinterest
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در reddit
Reddit
اشتراک گذاری در tumblr
Tumblr
اشتراک گذاری در mix
Mix
اشتراک گذاری در vk
VK
اشتراک گذاری در odnoklassniki
OK
[html_block id="258"]
منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات پوسته -> سربرگ -> منو -> منو موبایل (دسته ها) تعیین کنید
برای دیدن نوشته هایی که می خواهید، شروع به تایپ کنید.