تغییر رنگ میکروبلیدینگ | آیا امکان پذیر است و چگونه انجام می شود؟

آنچه در این مطلب می خوانید :

تغییر رنگ میکروبلیدینگ ابرو | آیا امکان پذیر است و چگونه انجام می شود؟

تغییر رنگ میکروبلیدینگ ابرو  از جمله  خدماتی است که اکنون بسیاری از متخصصان آرایش دائم در مراکز آرایش دائمی ارائه می دهند، که ممکن است آن را با نام های مختلفی بشناسید.
اصلاح رنگ، تقویت رنگ یا ترمیم رنگ ابرو ها، در واقع این روشی برای برگرداندن رنگ محو شده میکرو بلیدینگ است. در این مقاله هر آنچه در مورد اصلاح رنگ میکروبلیدینگ باید بدانید آمده است. اگر مایل به انجام این روش  و تغییر رنگ ابرو هیتان هستید تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

اصلاح رنگ میکروبلیدینگ چیست؟

میکروبلیدینگ یا تغییر رنگ ابرو راهی برای ترمیم رنگ ابرو های میکروبلیدینگ شده است که رنگ آن ها محو شده یا تغییر رنگ داده اند یا اینکه رنگ اشتباهی را برای ابرو هایشان انتخاب کرده اند .

متخصصان آرایش دائم می گویند بیشتر افرادی که به مراکز آرایشی مراجعه می کنند معمولاً کسانی هستند که قبلاً میکروبلیدینگ ابرو  را انجام داده اند و سپس  با مرور زمان رنگ آن دچار تغییر شده است و به رنگ های مایل به آبی یا خاکستری ، سبز ، قرمز و حتی به رنگ مایل به بنفش درآمده است.

روش معمول برای تغییر رنگدانه های ابرو، لیزر یا نمک زدایی است. اما این روش جدید اصلاح رنگ و آرایش با رنگدانه است.

مطلب پیشنهادی : میکروبلیدینگ ابرو چیست؟ | ۰ تا ۱۰۰ همه آنچه که باید درباره میکروبلیدینگ ابرو بدانید 

در واقع این روش به این گونه است که یک رنگ  دقیقا متضاد با رنگ قبلی میکروبلیدینگ شما روی ابروهایتان زده می شود و  به این ترتیب رنگ قبلی را خنثی کرده و به طور قابل توجهی رنگ ابرو تغییر می کند.

برای مثال، برای تغییر رنگ ابرو با باقیمانده های رنگ قرمز، باید از یک رنگ با تناژ زیتونی برای تاتو مجدد استفاده کرد.

بله این روش عجیب به نظر می رسد، طبیعتا شما اکنون ابرو هایی با رنگ سبز را تصور می کنید اما  نیجه کار اینگونه نخواهد بود.

در واقع رنگ جدید، رنگ قبلی را خنثی می کند.  در نتیجه سایه ای مایل به قهوه ای ایجاد شده که می تواند رنگ قبلی را اصلاح کند.

 

اصلاح رنگ میکروبلیدینگ چگونه انجام می شود؟

در این روش یک رنگ اصلاح کننده  را روی رنگ قبلی میکروبلیدینگ شده می زنند. سپس رنگ جدید، روی ابرو تاتو می شود.

اولین قدم انتخاب یک  رنگ مناسب برای اصلاح رنگ ابرو است. مبنای این روش، انتخاب رنگ درست برای تغییر رنگ ابرو ها است، که ممکن است ساده به نظر برسد ، اما متخصصان آرایش دائم سالها طول می کشد تا مهارت های تطبیق رنگ را به خوبی فرا بگیرند.

یک متخصص آرایش دائم علاوه بر یافتن رنگ مناسب برای اصلاح رنگ ابرو ، باید رنگ پوست مشتری، تناژ رنگ پوست (گرم ، سرد یا خنثی) ،  نوع پوست مشتری  (پوست چرب می تواند بر تغییر رنگ تأثیر بگذارد)  را به خوبی بشناسد. ترکیب رنگدانه های اصلاح کننده ابرو در موقعیت های متفاوت با توجه به تناژ و نوع پوست تعیین می شود.

سپس ، رنگ اصلاح کننده ابرو با دستگاه میکروبلیدینگ روی رنگ قبلی قبلی زده می شود. و بدین ترتیب رنگ قبلی را می پوشاند.  این کار به تدریج و در چندین مرحله انجام می شود.

وقتی رنگ اصلاح کننده ، به تدریج و درچند مرحله وارد پوست شود احتمال بکار بردن رنگ اشتباه و بدتر کردن اوضاع را کم می کند.  همچنین باید بدانید که ممکن است  اصلاح رنگ ابرو هایتان چندین جلسه طول بکشد.

پس از خنثی شدن، رنگی مایل به قهوه ای ایجاد می شود،  سپس می توان رنگ دلخواه را بر روی ابرو ها اعمال کرد و جلوه  زیبایی به آنها بخشید.

مطلب پیشنهادی : مراقبت های لازم بعد از میکروبلیدینگ ابرو

تغییر رنگ ابرو برای چه کسانی مناسب است؟

این روش برای کسانی که  قبلا میکروبلیدینگ ابرو انجام داده اند و اکنون رنگ میکروبلیدینگ آن ها به رنگی بیش از حد گرم ، خیلی سرد ، قرمز ، سبز ، آبی مایل به خاکستری ، بنفش و یا کمرنگ تبدیل شده است ، مناسب است.

در واقع ، هر کسی که از رنگ ابروهای خود راضی نیست و نمی خواهد  میکرو بلیدینگ ابرو  های خود را پاک کند ، این روش عالی است.

در واقع  این روش برای ترمیم  و تغییر رنگ ابرو ها است نه برای حذف تاتو و میکرو بلیدینگ.

با این حال ،در این روش درمورد اشباع رنگدانه های قدیمی محدودیت وجود دارد. اگر ابروها از نظر رنگدانه ای اشباع شده باشند و به طوری که یکپارچه رنگ شده باشند. تصحیح رنگ ممکن است خیلی دشوار باشد و ابتدا حذف یا محو شدن میکروبلیداسیون مصنوعی ضروری باشد.

به غیر از تغییر رنگ میکروبلیدینگ ابرو، سایر روش های آرایش دائمی ابرو نیز قابل اصلاح هستند. اصلاح میکروشیدینگ ابرو می تواند با حفظ الگو بسیار موفقیت آمیز انجام شود.  همچنین اصلاح رنگ تاتو لب کمی دشوارتر است ، اما غیرممکن نیست.

برای  اینکه مطمئن شوید که آیا شما هم می توانید از این روش برای تغییر رنگ ابرو استفاده کنید یا نه، بهتر است با یک متخصص آرایش دائمی در مرکز آرایشی مورد نظرتان مشورت کنید تاشرایط  شما را بررسی کند.

چرا رنگدانه های میکروبلیدینگ تغییر رنگ می دهند؟

نسل جدید تاتو های آرایشی بسیار عالی است زیرا با گذشت زمان کمرنگ می شود و  حتی اگر دوست داشته باشید می توانید دیگر آن را ترمیم نکنید که در این صورت هم  بعد از مدتی تاتو شما عملاً از بین می رود.
با این حال ، روند محو شدن تحت تأثیر طیف وسیعی از عوامل قرار دارد . حتی باتجربه ترین متخصصان در زمینه آرایش دائمی  نیز همیشه نمی توانند روند پیشرفت را پیش بینی کنند.

مطلب پیشنهادی : ۱۱ کار اساسی قبل از میکروبلیدینگ ابروها

 دلایل متداول کمرنگ شدن و تغییر رنگ رنگدانه ها :

۱٫ ضعف تکنیکی

اگر رنگدانه ها در زمان مرحله اول  خیلی عمیق در پوست قرار بگیرند ، رنگ آنها به رنگ آبی / خاکستری در می آید.

۲٫ تطبیق رنگ ضعیف

رنگ اولیه باید با دقت انتخاب شود. توجه داشته باشید که تن رنگ پوست فرد عامل اصلی در تطبیق رنگ است.   همچنین اینکه آیا تناژ رنگ ، رنگدانه با آن سازگار است یا خیر بسیار مهم است. عامل دیگر قومیت مشتری است – سیستم های ایمنی گروه های قومی مختلف به روش های مختلف با ماندگاری و تطبیق رنگ رنگدانه های آرایش دائمی ارتباط دارد.

۳٫ ضعف در کیفیت رنگدانه ها

با رشد بسیار زیاد صنعت آرایش دائم ، بازار پر از مارک ها و فرمول های مختلف شده است. همه مارک ها به لحاظ کیفی با هم برابر نیستند. ترکیب رنگدانه بسیار بر ثبات رنگ آن تأثیر می گذارد و رنگدانه های بی کیفیت  در مدت زمان کوتاهی تغییر رنگ می دهند.

۴٫ مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ ابرو

اقدامات و فعالیت های خاصی بر نتایج تغییر رنگ ابرو تأثیر می گذارد. قرار گرفتن در معرض نور آفتاب اغلب و برای مدت زمان طولانی بر رنگ میکروبلیدینگ ابرو تأثیر می گذارد و همچنین ضد آفتاب نیز تأثیر مفیدی دارد.

طیف وسیعی از محصولات مراقبت پوستی نیز می تواند باعث تغییر رنگ ابرو شود. ما نمی گوییم که با انجام این روش باید مانع از لذت های زندگی شد، اما می توانید  مرتباً کلاه بپوشید و از انجام فعالیت هایی که به ابرو های شما  آسیب می رساند جلوگیری کنید.

۵٫ داروهای خاص و شرایط خاص

مشتریانی که به طور منظم از داروهای خاصی استفاده می کنند ، ممکن است به مرور تغییر رنگ ابرو ها  را تجربه کنند. به همین ترتیب، برخی از بیماری های پوستی ممکن است همان اثر موقتی یا دائمی را داشته باشند. به عنوان مثال کسانی که کمبود آهن دارند و قصد انجاماین روش را دارند باید بدانند، که سیستم ایمنی بدن  آنها اجزای اکسید آهن را از رنگدانه سریعتر جذب می کند. و می تواند در تعادل رنگ اختلال ایجاد کند، و باعث تغییر رنگ ابرو ها می شود.

شرایطی مانند روزاسه پوستی، پوست را مایل به قرمز می کند. بنابراین در مواردی چون موارد فوق اینطور به نظر می رسد که رنگدانه ها تغییر رنگ داده اند.

نکات نهایی در مورد اصلاح رنگ ابرو

تصحیح رنگ راهی عالی است.  این روش برای پوشاندن رنگدانه های قدیمی و رنگدانه های اشتباهی است که به طرز نامطلوبی کم رنگ شده اند. بعد از تاتو ممکن است  دقیقا آن رنگی که بعد از رنگ قبلی برای ترمییم اتظار دارید  ایجاد نشود. شما می توانید قبل از اشباع  رنگ بیش از حد پوست ، چندین بار اصلاح رنگ تاتو ابرو را انجام دهید.

بنابراین برای اینکه از انجام این روش ناراحت نشوید و لذت ببرید،برای خود یک متخصص آرایش دائمی ماهر و یک مرکز آرایشی معتبر را بیابید. و تا جایی که می توانید از رنگ میکروبلیدینگ ابرو هایتان به خوبی مراقبت کنید.

منبع:

https://www.pmuhub.com/microblading-color-correction-is-it-possible-and-how-is-it-done

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در pinterest
Pinterest
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در reddit
Reddit
اشتراک گذاری در tumblr
Tumblr
اشتراک گذاری در mix
Mix
اشتراک گذاری در vk
VK
اشتراک گذاری در odnoklassniki
OK
[html_block id="258"]
منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات پوسته -> سربرگ -> منو -> منو موبایل (دسته ها) تعیین کنید
برای دیدن نوشته هایی که می خواهید، شروع به تایپ کنید.