آرایش لب دخترانه

آموزش آرایش لب ها به بهترین شکل ممکن

 

کدام یک از ۹ شکل لب را دارید؟ آیا تا به حال به نحوه مدل آرایش لب های خود توجه کرده اید؟ چگونه  لب هایمان را با آرایش زیبا تر کنیم؟ اگر به آرایش لب خود اهمیت می دهید و دوست دارید لب هایتان زیبا تر به نظر برسند، پس تا پایان این مقاله با ما همراه باشید و با آموزش آرایش لب برای چهره های مختلف آشنا شوید.

لب‌های همه افراد منحصر به‌ فرد هستند

هر مجموعه از لب‌ها دارای الگو، شیارها  شکل و اندازه ها و چین و چروک‌هایی هستند که کاملاً متعلق به خود شماست . شکل خاص لب هر کس در نوع خود خیره کننده است، و هیچ فرمی وجود ندارد که مطلوب تر از دیگری باشد –  در حالی که چند ویژگی مشترک وجود دارد که کارشناسان در طول سال ها  برای آموزش آرایش لب شناسایی کرده اند .

لب های مردم اغلب ترکیبی از دو یا سه شکل دارند. برای مثال، می‌توانید مجموعه‌ای از لب‌های پر و گرد و حتی نازک به شکل قلب داشته باشید تاکید می کنیم: لب های هرکس منحصر به فرد است! وهر لبی آرایش خاص خود را دارد. شما می توانید با تاتو رژ لب دائم از آرایش روزانه لب راحت شوید و یا می توانید روزانه اقدام به آرایش لب ها کنید.

به همین جهت هم ، می‌توانید نکات متداول آرایشی را صرفا برای زیبا تر کردن کردن لب ها نه تغییر مدل لب ها استفاده کرد.

در مرحله اول باید بدانید که لب های شما کدام مدل از این ۹ مدل لب هستند.

آموزش آرایش لب بالا بزرگ

آرایش لب ساده

آموزش آرایش لب بالا بزرگ

در این مدل،  لب بالایی شما کمی پرتر از لب پایین است. شما می توانید برای آرایش  لب از خط لب استفاده کنید ( به یاد داشته باشید که هر چه آرایشلب های شما طبیعی تر باشد، زیبا تر دیده می شوید)، یا اگر به دنبال متعادل کردن لب بالا و پایین هستید، می توانید از کرم پودر یا کانسیلر برای محو کردن خط طبیعی لب پایین استفاده‌ کنید. سپس می توانید خط لب را  پایین تر و در حد تعادل با لب بالا بکشید.  اینکه کمی روی لب پایین خط بکشید تا آن را بزرگ‌تر کنید، می‌توانید برعکس آن را روی لب بالایی هم  انجام دهید.

اموزش آرایش لب های پایین بزرگ

مدل دیگر برای کسانی است که لب بالایشان بزرگتر از لب پایین است . اگر دارای این مدل لب هستید و می‌خواهید لب هایتان را آرایش کنید، می توانید فرآیندی مشابه مدل بالا انجام دهید . یعنی «کانسیلر را روی قسمت هایی که می خواهید کوچک یا بزرگ تر نشان دهید، بزنید.

اگر می خواهید بعد از برجسته کردن لب بالا، لب پایین را کوچک تر نشان دهید، کانسیلر را بردارید و  روی قسمت هایی که نمی خواهید بزرگ باشند بزنید و سپس با یک اسفنج آن را محو کنید و در آخر هم با یک خط لب همرنگ رژلبی که قصد دارید بزنید، کمی بالا تر از خط طبیعی لب،  بزنید. و در آخر هم رژلب بزنید تا آرایش لب شما کامل شود.

اگر احساس می کنید که در لب های شما نقصی و جود دارد یا اینکه دوست دارید قسمت هایی از لب ها را پنهان و یا بیشتر نمایان کنید، فقط با یک یک کانسیلر و خط لب می توانید این کار را انجام دهید.

آموزش آرایش لب های گرد

اگر پهنای لب های بالا و پایین شما یکسان باشد، احتمالا لب های گرد دارید. این مدل لب ها اغلب حالتی طبیعی دارند. بنابراین برای آموزش آرایش این لب ها یک رژلب یا برق لب کمی براق در مرکز لب می‌تواند لب ها را کمی حجیم تر و خوش فرم تر نشان دهد.

دور تا دور لب های بالا و پایین را با یک خط لب بکشید ، اما سعی کنید خیلی با خط طبیعی لب هایتان فاصله نداشته باشد. سپس یک رژلب بزنید و در آخر از یک رژلب براق و  نزدیک به رژلب قبلی و یا از یک برق لب استفاده کنید و روی قسمت داخلی لب ها بزنید. این کار باعث خوش فرم شدن لب ها می شود.

آموزش آرایش لب های قلبی شکل

آرایش لب های قلبی

لب های قلبی شکل

این مدل آرایش لب برای لب‌های قلبی شکل است.  معمولاً دارای قوس بالای لب مشخصی هستند. برای آموزش آرایش لب قلبی شکل،  پیشنهاد می‌شود مقداری هایلایتر درست روی قوس لب بالا بزنید و سپس با یک خط لب کمی لب ها را می توانید از حالت تیزی و قلبی شکل خارج کنید .

آموزش آرایش لب های کمانی شکل

همانطور که از نام آن پیداست، لب‌های کمانی شکل دارای قوس مشخصی هستند . در این مدل آرایش لب،  دقیقا می توانید فرآیندی مشابه مدل لب قلبی را انجام دهید.

می توانید از هایلایتر در قسمت قوس لب ها استفاده کنید. یا می توانید با خط لب ، خط طبیعی لب را کمی تغییر دهید.

آموزش آرایش لب های پهن

آرایش لب های پهن

لب های پهن

لب‌ های پهن معمولاً  کشیده و پهن تر از مدل های پُر هستند. برای داشتن آرایش لب  دخترانه ، اگر می‌خواهید به لب‌های پهن کمی پف‌( حجم)  اضافه کنید،  تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک نوع هایلایت (رنگ رژ لب روشن‌تر، براق‌تر یا چیزی که دارید)کمی به وسط لب‌هایتان بزنید. هر زمان که چیزی بازتابنده به لب اضافه می کنید،آن ها را حجیم تر نشان می دهید.

 آرایش لب های باریک

آرایش لب ساده

آرایش لب های باریک

ممکن است به طور طبیعی لب‌های نازک‌تری داشته باشید، یا ممکن است متوجه شوید که با افزایش سن، لب‌ها  حجم خود را از دست می‌دهند. برای برجسته کردن لب های باریک و آموزش آرایش آنها، خط لب می تواند هر مدلی که شما بخواهید را برای شما ایجاد کند.

برای آرایش لب دخترانه لب های باریک  همیشه می‌توانید کمی روی لب‌ها خط بکشید تا پرتر به نظر برسند –  فقط مطمئن شوید که خط را خیلی زیاد نکنید. خط لب باید همچنان به خط لب طبیعی شما متصل شود، فقط کمی بالاتر لب ها خط لب بکشید. سپس، همانطور که گفته شد، یک رنگ روشن تر یا هایلایتر در مرکز می تواند شکل لب ها را حجیم تر نشان دهد.

 لب های پر

لب‌ های کامل و‌ پر برای همه تعریف متفاوتی دارد، اما از نظر فنی به لب‌ هایی اشاره دارد که هم در بالا و هم در پایین به‌طور یکنواخت پر هستند. یک هایلایتر یا رژ لب براق به سادگی در مرکز می‌تواند باعث برجسته‌ تر شدن آن شود و اگر به دنبال تعریف و آموزش آرایش لب بیشتری هستید. همیشه می‌توانید برجسته‌کننده را روی قوس لب ها بزنید.

 لب های رو به پایین

لب‌های رو به پایین معمولاً در گوشه‌ها فرورفتگی جزئی دارند. این معمولاً زمانی اتفاق می‌افتد که لب پایین کمی کوچکتر از بالا باشد.گوشه‌ها کاملاً به هم نمی‌رسند و این همان چیزی است که باعث می‌شود رو به پایین به نظر برسد همانطور که گفته شد، ترفند برای زیبا تر شدن این مدل لب ها، باید به گونه ای باشد که گوشه ها پر شوند و لب بالا و پایین به یک اندازه دیده شوند.

رنگ لب خود را به سمت بیرون و بالا ببرید. از خط لبی استفاده کنید که کمی تیره‌تر از رنگ لب‌هایتان باشد که سایه و شکل بیشتری به لب پایینی شما می‌دهد.

لب ها در شکل و اندازه های مختلف وجود دارند و مطمعناً خیلی مدل های بیشتری از این ۹ مدل هستند. با این حال احتمالاً می توانید بین این مدل ها ، یک مدل نزدیک به مدل های لب های خود پیدا کنید. و یا اینکه با تر کیب چند ترفند به مدل آرایش لب ساده ای که مد نظر دارید برسید.

در نهایت اگر احساس می کنید که ترفند خاصی باعث زیبا تر شدن لب های شما می شود، حتماً آن را امتحان کنید.

در مورد آموزش آرایش اینگونه لب ها ، نظر این است که چه چیزی برای شما مفید است و شما را خوشحال می کند.

منبع

 

https://www.mindbodygreen.com/articles/lip-shapes

منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات قالب -> هدر -> منو -> منو موبایل (دسته ها) تنظیم کنید
سبد خرید