ژل ژوویدرم

ژل ژوویدرم : قیمت ، فواید و عوارض تزریق فیلر ژوویدرم برای لب، گونه و دور چشم Juvederm

ژوویدرم Juvederm برندی است که مجموعه‌ای از پرکننده‌های پوستی را بر خلاف سایرین ارائه می‌کند. هر فیلر ژوویدرم از ژلی تشکیل شده است که به راحتی روی پوست می‌چرخد و فوراً به افراد حجم صورت صاف و طبیعی می‌دهد. در ادامه این مطلب همه آنچه که باید درباره فواید و عوارض تزریق ژل ژوویدرم بدانید ارائه شده است.

ژل ژوویدرم چیست؟

ژوویدرم نام تجاری پرکننده های پوستی است که توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) در ژوئن ۲۰۰۶ تایید شد. هر ژل از خانواده ژوویدرم حاوی هیالورونیک اسید است، ماده ای که رطوبت را به طور طبیعی در چشم ها، پوست و مفاصل حفظ می کند. اسید هیالورونیک تولید کلاژن و الاستین را تحریک می کند. اما افراد با افزایش سن اسید هیالورونیک را از دست می دهند و در نتیجه پوست شل شده یا چروک می شود. از آنجایی که اسید هیالورونیک از قبل در بدن وجود دارد، هنگامی که به پوست تزریق می شود، بی خطر و موثر است.

میزان اسید هیالورونیک ژل ژوویدرم قدر است؟

فیلرهای ژوویدرم بالاترین غلظت اسید هیالورونیک پیوندی متقابل را نسبت به سایر پرکننده های پوستی موجود در بازار ارائه می دهند. همچنین نشان داده شده است که ژل ژوویدرم نتایج جوانسازی صورت را تا شش ماه یا بیشتر ارائه می دهد. هر محصول در خانواده پرکننده های پوستی ژوویدرم از مواد تزریقی ژل مانندی تشکیل شده است که برای بهبود حجم صورت طراحی شده اند. علاوه بر این، ژل ژوویدرم یک پرکننده پوستی ایده‌آل را برای کسانی که می‌خواهند با علائم پیری مبارزه کنند، ارائه می‌دهد، زیرا به افراد این امکان را می‌دهد تا خطوط و چین و چروک‌های صورت را ظرف چند ساعت درمان کنند.

اسید هیالورونیک استفاده شده در فیلرهای ژوودرم در محیط آزمایشگاهی ساخته شده و برای استفاده در پوست بی خطر است. برای حداکثر ایمنی و اثربخشی، مهم است که به دنبال یک پزشک مجرب و با تجربه باشید.

جستجوی زیر نظر ارائه دهندگان واجد شرایط ممکن است کم هزینه تر به نظر برسد، اما تزریق ژل ژوویدرم توسط افراد فاقد صلاحیت می تواند مرتکب اشتباهاتی شود، مانند تزریق تصادفی فیلر به رگ های خونی، که می تواند منجر به عوارض جدی شود.

اگر افرادی کاملاً بی اطلاع نسبت به پرکننده های پوستی هستند و مطمئن نیستند که کدام ژل ژوویدرم برای شرایط آنها ایده آل است، مشاوره با دکتر می تواند تعیین کند که کدام ژل ژوویدرم برای نیازهای فرد بهترین است.

چه نوع ژل ژوویدرم در دسترس بیماران است؟

چندین نوع ژل ژوویدرم در دسترس بیماران است:

  • VOLUMA XC : اصلاح ناحیه گونه را برای بهبود کاهش حجم ناشی از افزایش سن ارائه می کند. همچنین می تواند برای زاویه سازی چانه استفاده شود.
  • VOLLURE XC: ظاهر چروک ها و چین های صورت از جمله چین های بینی را اصلاح می کند.
  • Ultra XC : تقویت کننده لب ها و پوست اطراف دهان است.
  • VOLBELLA XC : پر شدن لب ها را افزایش می دهد و ظاهر خطوط اطراف دهان را نرم می کند.

چرا ژل ژوویدرم را انتخاب کنید؟

ژل ژوویدرم گزینه ایده آلی برای بیمارانی است که ترجیح می دهند به منظور بهبود کاهش حجم صورت، چانه و دست ها تحت عمل جراحی قرار نگیرند. برخلاف جراحی، نتایج ژل ژوویدرم برای همیشه باقی نمی ماند، اما می تواند تا ۱۲ ماه و گاهی اوقات بیشتر باقی بماند. از آنجایی که این یک عمل جراحی نیست، عمل پرکننده ژوودرم نیازی به زمان بهبودی طولانی ندارد. این روش معمولاً فقط باعث تورم یا کبودی خفیف می شود که در عرض دو تا پنج روز از بین می رود.

فیلر ژوویدرم به  صورت حجم می دهد و زیبایی طبیعی از دست رفته در روند پیری را بازیابی می کند.

مراحل تزریق ژوویدرم Juvederm چیست؟

تمام محصولات برند ژوویدرم با حروف “XC” در آنها حاوی مقادیر کمی لیدوکائین موجود است، یک بی حس کننده موضعی که به انجام عمل تقریباً بدون درد کمک می کند.

در طی یک عمل تزریق ژل ژوویدرم، دکتر ممکن است یک بی حس کننده موضعی را در بلوک دندانی فوقانی و تحتانی بیمار اعمال کند. سپس ژل با سوزن ظریف زیر پوست یا داخل لب تزریق می شود. کل فرآیند بسته به میزان درمان مورد نظر می تواند از ۱۵ تا ۶۰ دقیقه طول بکشد. پس از اتمام عمل، بیمار باید یخ را روی ناحیه آسیب دیده بمالد.

تزریق ژل ژوویدرم نتایج سریعی را ارائه می دهد. در عرض حدود ۲۴ ساعت پس از تزریق، فرد باید انتظار داشته باشد که حجم پوست بهبود یافته را مشاهده کند.

بعد از تزریق فیلر ژوویدرم چه انتظاری باید داشت؟

تزریق فیلر ژوویدرم به دلیل ایمنی و اثربخشی آن مشهور است، اما عوارض جانبی خفیف هنوز هم می تواند رایج باشد. بیمارانی که این درمان پرکننده پوست را دریافت می کنند ممکن است متوجه عوارض زیر شوند:

  • قرمزی پوست
  • حساسیت پوست
  • تورم خفیف
  • کبودی در امتداد محل های تزریق

عوارض جانبی درمان اغلب در عرض حدود دو تا پنج روز از بین می رود.

قیمت ژل ژوویدرم گران است؟

هزینه تزریق فیلر ژوویدرم ممکن است بسته به ناحیه ای که فرد مایل به درمان آن است متفاوت باشد. دکتر متخصص هزینه های مربوط به درمان را طی مشاوره اولیه توضیح می دهد.

در حالی که بیماران ممکن است بتوانند درمان ارزان تزریق فیلر ژوویدرم را در جای دیگری پیدا کنند، هزینه کم باید نشانه ای باشد که پزشک ممکن است به اندازه کافی مهارت یا صلاحیت کافی برای انجام ایمن تزریق فیلر ژوویدرم را نداشته باشد. تجربه در عمق تزریق، ناحیه صورت تزریق شده، میزان حجم قرار داده شده و همچنین تکنیک تزریق پزشک، همگی باید در هنگام انتخاب پزشک در نظر گرفته شوند. کسانی که تجربه کمتری دارند ممکن است توصیه کنند که فیلر بیش از حد تزریق شود، که ممکن است در اولین بازدید هزینه کمتری داشته باشد، اما ممکن است بعداً منجر به نیاز به حل شدن پرکننده‌ها و بازسازی مجدد توسط متخصصی با سابقه‌تر شود که در نتیجه هزینه کلی بیشتری را به همراه خواهد داشت.

سوالات متداول درباره ژل ژوویدرم

تزریق ژل ژوویدرم چه مقدار موثر است؟

ژوویدرم یکی از موثرترین و محبوب ترین فیلر های پرکننده پوست در سراسر جهان است. یک کارآزمایی بالینی اخیر شامل ۱۴۵ بیمار نشان داد که افرادی که از Juvederm Ultra یا Juvederm Ultra Plus و یک پرکننده پوستی Zyplast به مدت ۲۴ هفته استفاده کرده بودند، نشان داد که تقریباً ۸۴٪ ژوویدرم را به Zyplast برای درمان  ترجیح می دهند.

آیا ژوویدرم گزینه بهتری نسبت به بوتاکس است؟

ژوویدرم یک فیلر صورت است که جایگزینی غیرجراحی برای بسیاری از روش های سنتی جوانسازی صورت ارائه می دهد. بوتاکس مشابه ژوویدرم است، زیرا هر دو روش غیر جراحی، ایمن و موثر در درمان چین و چروک و خطوط روی صورت هستند. با این حال، بوتاکس از بسیاری جهات با ژوویدرم متفاوت است.

بوتاکس با استفاده از نوروتوکسین ایمن برای منجمد کردن عضلات صورت عمل می کند و ظاهر چین و چروک را به حداقل می رساند.همچنین بوتاکس در درمان چین و چروک بین ابروها، چین و چروک های پیشانی و گردن و چین و چروک های چشم یا پنجه کلاغی موثر است. بوتاکس همچنین برای کاهش درد میگرن و اختلالات عضلانی فک مفید است.

ژوویدرم چه تفاوتی با سایر درمان های فیلر صورت دارد؟

فیلر ژوویدرم نسبت به سایر درمان‌های فیلر صورت به آرامی در پوست می‌نشیند. همچنین احتمال کمتری دارد که منجر به ایجاد برآمدگی در پوست بیمار شود. علاوه بر این، تزریق فیلر ژوویدرم شامل استفاده از یک سرنگ کامل است. این سرنگ را نمی توان به اشتراک گذاشت یا دوباره استفاده کرد.

 

چگونه می توانم تعیین کنم که از چه نوع ژل ژوویدرم استفاده کنم؟

انواع مختلفی از ژل ژوویدرم در دسترس است که ممکن است برای بیماران گیج کننده باشد.  پزشک ویژگی‌های صورت و اهداف درمانی بیمار را تجزیه و تحلیل می‌کند تا به او کمک کند تا از کدام نوع فیلر ژوویدرم استفاده کند.

چگونه می توانم برای تزریق ژل ژوویدرم آماده شوم؟

حداقل زمان آماده سازی در هفته ها و روزهای منتهی به درمان مورد نیاز است. دکتر ممکن است از بیمار بخواهد تا چند هفته قبل از تزریق ژل ژوویدرم از مصرف سیگار یا الکل خودداری کند.

همچنین ممکن است از بیمار درخواست شود که مصرف ایبوپروفن، آسپرین یا سایر داروها را در روزهای قبل از تزریق ژل ژوویدرم متوقف کند، اگر معتقد باشد این داروها اثربخشی درمان را مختل می کنند.

در روز درمان، بهتر است بیماران از آرایش اجتناب کنند و با صورت تمیز و آماده برای درمان مراجعه کنند.

چه تعداد تزریق ژل ژوویدرم در طول درمان لازم است؟

تعداد تزریق فیلر ژوودرم و مقدار فیلر مورد استفاده در طول درمان متفاوت است. دکتر قبل از انجام عمل، ارزیابی بیمار را انجام می دهد. این ارزیابی به دکتر اجازه می‌دهد تا یک برنامه درمانی سفارشی برای تزریق ژل ژوویدرم تهیه کند تا به بیمارش کمک کند تا بهترین نتایج ممکن را به دست آورد.

برای دستیابی به نتایج مورد نظر به چند بار تزریق ژل ژوویدرم نیاز است؟

تعداد دفعات تزریق ژل ژوویدرم که یک بیمار به آن نیاز دارد به مدت زمان ماندگاری نتایج یک روش بستگی دارد. دکتر پیشرفت بیمار خود را پس از انجام تزریق زیر نظر دارد تا مطمئن شود که درمان به زیبایی ظاهر صورت کمک می کند. هنگامی که مزایای تزریق ژل ژوویدرم شروع به از بین رفتن کرد، معمولاً در حدود یک سال، بیمار می تواند تحت یک روش درمانی قرار گیرد.

چه مدت طول می کشد تا تزریق ژل ژوویدرم انجام شود؟

به طور معمول تزریق ژل ژوویدرم بین ۱۵ تا ۶۰ دقیقه طول می کشد. مدت زمان مورد نیاز برای تزریق ژل بسته به نواحی صورت که تحت درمان قرار می گیرد متفاوت است.

آیا تزریق ژل ژوویدرم دردناک است؟

فیلر ژوودرم با یک سوزن ظریف به پوست بیمار تزریق می شود. به همین دلیل، فرد ممکن است در طول درمان ناراحتی جزئی را تجربه کند. با این حال، محصولات Juvederm XC حاوی لیدوکائین، یک ماده بی حس کننده است که به کاهش ناراحتی در هنگام تزریق کمک می کند.

آیا می توان از فیلر ژوویدرم همزمان با سایر فیلرهای پوستی استفاده کرد؟

فیلر ژوویدرم و سایر فیلرهای پوستی را می توان همزمان استفاده کرد. به عنوان مثال، یک بیمار می تواند از Juvederm برای درمان علائم قابل مشاهده پیری در گونه ها، چانه و اطراف دهان در ترکیب با سایر پرکننده های پوستی برای درمان خطوط و چین و چروک های ریز صورت استفاده کند.

آیا Juvederm نتایج دائمی ارائه می دهد؟

Juvederm یک درمان دائمی برای جوانسازی صورت نیست. به طور طبیعی تجزیه می شود و به مرور زمان توسط بدن بازجذب می شود. در صورت تمایل، ژوویدرم را می توان با تزریق هیالورونیداز، یک ماده طبیعی موجود در بدن، حل کرد.

پس از تزریق فیلر ژوویدرم چه باید کرد؟

بیماران باید در ۲۴ ساعت اول پس از درمان از ورزش های شدید، قرار گرفتن در معرض آفتاب یا گرما بیش از حد و نوشیدنی های الکلی خودداری کنند. همچنین ممکن است بیمار نیاز به قرار دادن کیسه یخ در محل تزریق برای تسکین قرمزی یا تورم موقت داشته باشد. دکتر پس از تزریق فیلر لب یا سایر نواحی صورت نیز به بیمار اطلاع می دهد که چه مدت باید قبل از استفاده از محصولات آرایشی صبر کند.

آیا ژل ژوویدرم پس از حل شدن در بدن باقی می ماند؟

پس از حل شدن  ژل ژوویدرم از بدن خارج می شود و هیچ اثری از آن باقی نمی ماند.

آیا ژل ژوویدرم بهترین فیلر صورت موجود است؟

بهترین فیلر صورت از بیمار به بیمار دیگر متفاوت است. بنابراین انتخاب فیلر مناسب صورت توسط دکتر بسیار مهم است. طی یک ارزیابی، دکتر با بیمار آشنا می شود و متوجه می شود که آیا ژوویدرم یا یک فیلر صورت دیگر می تواند به او کمک کند تا ظاهر صورت را بهبود بخشد. سپس دکتر یک طرح درمانی طراحی می کند که می تواند شامل فیلر ژوویدرم یا سایر فیلرهای صورت باشد. در برخی موارد، ممکن است دکتر استفاده از فیلرهای صورت و درمان جراحی جوانسازی صورت را نیز توصیه کند.

آیا هر کسی می تواند تزریق ژل ژوویدرم را انجام دهد؟

تزریق ژل ژوویدرم یک روش درمانی ایمن و قابل اعتماد برای جوانسازی صورت است، اما انتخابی ایده آل برای همه بیماران نیست. در بیمارانی که دارای آلرژی شدید یا سابقه آلرژی مرتبط با پروتئین های باکتریایی گرم مثبت هستند، نباید استفاده شود. علاوه بر این، محصولات Juvederm XC نباید در بیمارانی که به لیدوکائین حساسیت دارند استفاده شود.

قبل از انجام درمان با ژوودرم، بیماران باید باردار بودن یا شیردهی، سابقه اسکار بیش از حد یا اختلالات رنگدانه، یا قصد استفاده از لیزر درمانی های مختلف یا لایه برداری شیمیایی را اعلام کنند. هر یک از عوامل ذکر شده می تواند بیمار را از دریافت تزریق ژل ژوویدرم محروم کند. علاوه بر این، بیمارانی که تحت درمان سرکوب کننده سیستم ایمنی هستند یا آسپرین، ایبوپروفن یا سایر رقیق‌کننده‌های خون مصرف می‌کنند، ممکن است در طول تزریق فیلر ژوویدرم با خطر بیشتری مواجه شوند.

Juvederm

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات قالب -> هدر -> منو -> منو موبایل (دسته ها) تنظیم کنید
سبد خرید