بارداری یکی از زیباترین مراحل زندگی یک زن است. با این حال، نوسانات خلقی، حالت تهوع صبحگاهی و هوس های عجیب و غریب غذایی اغلب می توانند نقش آفرینی کنند. در حالی که بارداری افراد با هم متفاوت است، یکی از چیزهایی که در بین اکثر زنان رایج است، تغییرات قابل توجه در پوست است. در ادامه این مطلب نحوه مقابله با مشکلات پوستی در دوران بارداری و کاهش این مشکلات بیان شده است. برای آگاهی از اثرات بارداری بر روی پوست و نحوه مقابله با آن، ادامه مطلب را بخوانید.
نکته مهم : هیچکدام از روشهای آرایش دائم از جمله میکروبلیدینگ ابرو ، تاتو ابرو و … نباید در دوران بارداری انجام شود.

مهمترین مشکلات پوستی در دوران بارداری

۱- جوش و لک

جوش و لک

جوش و لک

ایجاد جوش روی صورت، به خصوص در سه ماهه اول و دوم بارداری، نسبتاً رایج است. از آنجایی که هورمون‌های شما به هم ریخته هستند، می‌توانید در هورمون‌های معروف به آندروژن‌ها افزایش پیدا کنید. اینها باعث می شوند که غدد پوست شما به میزان قابل توجهی تولید سبوم را افزایش دهند که می تواند منافذ را مسدود کند و در نهایت منجر به التهاب و آکنه شود.

راه حل: مطمئن شوید که صورت خود را حداقل دو بار در روز بشویید. از محصولات مراقبت از پوست و آرایش غیر کومدوژنیک استفاده کنید. همچنین می توانید از ماسک ساخته شده از آب خیار و لیمو استفاده کنید که تولید بیش از حد سبوم را متعادل کرده و پوست را آرام می کند.
 

۲- علائم کشش پوست از مشکلات پوستی در دوران بارداری

علائم کشش پوست از مشکلات پوستی در دوران بارداری

علائم کشش پوست از مشکلات پوستی در دوران بارداری

روند معجزه آسای زایمان بدون تغییرات زیادی نیست. همانطور که شکم شما بزرگ می شود، پوست شما کشیده می شود و در نتیجه علائم کشش ایجاد می شود. اینها زمانی رخ می دهند که بدن شما با سرعتی سریع در حال رشد است. حدود ۹۰ درصد از زنان باردار علائم کشش را تجربه می کنند.

راه حل: در حالی که نمی توانید به طور کامل از ترک های پوستی جلوگیری کنید، آیا می توانید حداقل ظاهر آنها را کاهش دهید. روغن زیتون منبع عالی ویتامین E است که به بهبود خاصیت ارتجاعی پوست کمک می کند. همچنین پوست را مرطوب نگه می دارد که از هر نوع خارش یا سوزش جلوگیری می کند.

 

۳- کک و مک روی پوست

کک و مک روی پوست

کک و مک روی پوست

آیا به طور ناگهانی لکه های تیره روی صورت خود می بینید؟ این بیماری ملاسما نامیده می شود و یکی از مشکلات رایج پوستی در دوران بارداری است. ملاسما در اثر تغییرات هورمونی که بخشی از بارداری است، ایجاد می شود. تولید ملانین تحریک می شود که منجر به ایجاد لکه های تیره روی پوست شما می شود. شما بیشتر از این لکه های تیره را در مناطقی از پوست خود خواهید دید که در معرض نور خورشید هستند.

راه حل : هر زمان که می خواهید از خانه خارج شوید از کرم ضد آفتاب استفاده کنید. در حالت ایده‌آل، از کرم ضد آفتاب با SPF 30 استفاده کنید. تا آنجا که به درمان‌های خانگی مربوط می‌شود، می‌توانید آب لیمو را روی نواحی آسیب دیده بمالید. لیمو به عنوان یک سفید کننده طبیعی عمل می کند و رنگدانه ها را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

مطالب پیشنهادی: