حنای ابرو چیست؟ راهنمای نهایی برای رنگ کردن طبیعی ابرو

حنای ابرو چیست؟ آموزش رنگ کردن ابرو با حنا| مواد لازم برای حنای ابرو

به حنای ابرو علاقه دارید؟ این راهنما را بخوانید تا بدانید حنای ابرو چیست؟ چگونه انجام می‌شود؟ چه مدت ماندگاری دارد؟ مواد لازم برای حنای ابرو چیست؟ و خیلی چیزهای دیگر. اگر به دنبال افزایش ماندگاری ابرو نسبت به مداد یا پودر معمولی خود هستید، اما آماده نیستید که میکروبلیدینگ ابرو را انجام دهید، رنگ کردن ابرو با حنا فقط برای شما مناسب است.

این روش یک راه حل نیمه دائمی مانند شیدینگ ابرو است ، این درمان یک جایگزین طبیعی برای رنگ اصلی ابرو است و کمی جذابیت به ابروهای شما می بخشد. لیفت و لمینت ابرو نیز باعث حالت دهی و تغییر شکل ابروهای شما می شود و البته مانند حنای ابرو اثر موقتی دارد . شما میتوانید برای دستیابی به ظاهر زیباتر لیفت و لمینت ابرو را نیز همزمان با حنای ابرو انجام دهید. در اینجا همه چیزهایی که باید در مورد حنای ابرو بدانید آورده شده است.

آموزش رنگ کردن ابرو با حنا

 

حنای ابرو چیست؟

"<yoastmark

این روش در واقع نوعی رنگ آمیزی ابرو هستند که موهای ابرو را به رنگ دلخواه تیره می کند، اما همچنین پوست زیر آنها را لکه دار می کند تا ظاهری سایه دار داشته باشد. این کار با رنگ آمیزی قوس ابرو با حنا، یک رنگ طبیعی استخراج شده از درخت حنا انجام می شود.

نتایج به نظر می رسد که پودر ابرو می پوشید، اما همچنین حنای ابرو مانند این است که ابروهای شما به طور طبیعی پرتر هستند، زیرا حنا تمام موهای ریز را که در غیر این صورت قابل مشاهده نیستند، رنگ می کند. ظاهر برای چند هفته باقی می ماند ، در این مرحله محو می شود و می توان آن را تازه کرد.

رنگ کردن ابرو با حنا چگونه انجام می شود؟

فرآیند رنگ کردن ابرو با حنا بسیار شبیه به فرآیند رنگ آمیزی معمولی است، و اگر می خواهید آن را خودتان انجام دهید، تقریباً مشابه است. از آنجایی که هدف از درمان این است که ابروهایی عالی به شما بدهد، معمولاً به همراه اپیلاسیون، نخ یا موچین انجام می شود تا قبل از رنگ کردن ابروها، تراشیده شوند.

نحوه رنگ کردن ابرو با حنا

در اینجا یک توضیح گام به گام از این فرآیند است:

مرحله ۱ – شکل دادن به ابرو

ابروهای شما با برداشتن موهای زائد دلخواه شما شکل می گیرد – نخ، اپیلاسیون یا موچین. اگر پوست شما به اپیلاسیون عادت ندارد، شاید نخ کردن بهترین گزینه باشد، زیرا ملایم ترین روش حذف موهای زائد است.

مرحله ۲ – اسکراب و تمیز کردن

برای داشتن سایه یکنواخت، پوست ابروها باید صاف و از تمام مواد آرایشی، مراقبت از پوست و باقی مانده سبوم پاک شود.

یک اسکراب ملایم سریع می‌توان برای از بین بردن پوسته‌ها و صاف کردن سطح و جذب یکنواخت رنگ انجام داد. ابروها با یک پاک کننده کاملا پاک می شوند.

مرحله ۳ -طراحی طرح کلی

از آنجایی که حنا پوست را لکه دار می کند، باعث می شود تا شکل قوس کمی تغییر کند. اگر کمی خارج از موهای طبیعی اعمال شود، می تواند ضخامت قوس ها را افزایش دهد یا آنها را کمی زاویه دارتر نشان دهد.

این فناوری طرح کلی شکل ابروی مورد نظر را ترسیم می کند که با حنا پر می شود.

مرحله ۴ – رنگ ابرو با حنا

حنای ابرو به شکل پودر است، بنابراین قبل از استفاده با مایعی مخلوط می شود. یک رنگ سفارشی را می توان با ترکیب سایه های مختلف مخلوط کرد.

پس از مایع شدن، حنا را با یک برس زاویه دار روی ابروها بمالید. این فناوری باید ابروها را اشباع کند، بنابراین یک لایه ضخیم مطلوب است. آنها باید در سراسر ابروها به جلو و عقب بروند و فشار کافی روی برس وارد کنند تا حنا به پوست زیر ابروها برسد، به خصوص اگر ابروهای مشتری پرتر باشد.

هر حنای اضافی که خارج از طرح مورد نظر باشد با یک سواب پنبه پاک می شود تا لبه های آن تمیز شود.

رنگ به مدت ۱۰-۲۰ دقیقه باقی می ماند.

مرحله ۶ – اثر Ombre

هیچ کس نمی‌خواهد که گوشه‌های داخلی ابروهایش مانند یک بلوک رنگی مربع به نظر برسد! سر ابروها باید روشن تر باشند و به تدریج به سمت مرکز قوس تیره شوند تا جلوه ای زیبا داشته باشند.

اثر ombre یا با استفاده از لایه نازک تری از حنا در سر به دست می آید یا با برداشتن حنا از سر پس از حدود ۵ دقیقه و پوشاندن بقیه ابروها.

معمولاً حدود ۳۰ دقیقه طول می کشد، اما اگر درمان شامل نخ، اپیلاسیون یا موچین یا اسکراب باشد، ممکن است بیشتر طول بکشد.

 

چگونه برای رنگ ابرو حنا آماده شوم؟

تنها آمادگی اجباری حنای ابرو انجام آزمایش پچ برای جلوگیری از واکنش آلرژیک است.

جدای از آن، می توانید شب قبل از قرار ملاقات خود (اگر خدمات حرفه ای دریافت می کنید) یک اسکراب ملایم ابرو برای حذف سلول های مرده پوست و اطمینان از جذب بهتر رنگ انجام دهید. اکثر فناوران شامل یک اسکراب سریع در درمان هستند، بنابراین لازم نیست شما آن را از قبل انجام دهید، اما زمان ملاقات شما را کوتاه می کند.

اگر خودتان این کار را انجام می دهید، از یک اسکراب ملایم استفاده کنید که پوست شما را تحریک نکند.

اگر پوستم حساس یا خشک است می توانم از حنای ابرو استفاده کنم؟

تا زمانی که پچ تست را انجام دهید و واکنشی نشان ندهد، می توانید درمان را انجام دهید.

وقتی صحبت از پوست خشک می شود، خوب است توجه داشته باشید که حنا یک لایه بردار طبیعی است، بنابراین ممکن است پوست شما را کمی بیشتر خشک کند. هر چند هیچ چیز خیلی مهمی نیست.

مراقبت بعد از حنای ابرو

برای اطمینان از ماندگاری حنای ابرو خود تا حد امکان، این قوانین را دنبال کنید:

 • به مدت ۲۴ ساعت به ابروهای خود دست نزنید.
 • آنها را به مدت ۲۴ ساعت خیس نکنید (این شامل قرار گرفتن در معرض عرق و بخار است).
 • آنها را حداقل به مدت ۲۴ ساعت در معرض نور خورشید قرار ندهید.

ماندگاری حنای ابرو چقدر است؟

حنا ۲ اثر را با هم ترکیب می کند – رنگ کردن موها و سایه زدن به پوست زیر.

سایه بعد از حدود ۲ هفته از روی پوست محو می شود. در پوست‌های چرب، ممکن است سریع‌تر از بین برود، زیرا تولید بیش از حد سبوم آن را “شستشو” می‌کند.

موهای ابرو تا ۵ هفته رنگی می مانند.

ماندگاری حنای ابرو

چگونه از محو شدن زودرس جلوگیری کنم؟

برای اینکه بهترین رنگ ابروی حنای خود را داشته باشید و اطمینان حاصل کنید که تا حد ممکن ماندگاری دارد، این قوانین را دنبال کنید:

 • از رتینول یا سایر محصولات مراقبت از پوست روشن کننده در آن ناحیه استفاده نکنید.
 • قرار گرفتن در معرض نور خورشید را به حداقل برسانید.
 • ناحیه ابرو را لایه برداری نکنید.
 • از محصولات روغنی در منطقه استفاده نکنید.
 • ابروهای خود را واکس نزنید
 • از شستشوی ملایم صورت استفاده کنید.

 

عوارض جانبی حنای ابرو

به دلیل اینکه برای رنگ کردن ابرو با حنا از مواد طبیعی استفاده می شود این روش عوارض خاصی ندارد ، و فقط باید مراقبتهای بعدی را که ذکر شد رعایت کرد تا رنگ ابرو زود محو نشود.

آیا حنای ابرو ایمن هستند؟

به طور کلی، بله. حنا یک ماده طبیعی است و از پراکسید هیدروژن استفاده نمی شود.

تنها عارضه جانبی احتمالی واکنش آلرژیک است. حنای سیاه حاوی ماده ای به نام PPD (پارافنیلن دیامین) است که در بسیاری از افراد واکنش ایجاد می کند. اغلب آن را با حنای قهوه‌ای برای یک سایه سفارشی مخلوط می‌کنند، بنابراین اولین باری که از رنگ ابروی حنای استفاده می‌کنید، یا اگر از مارک جدیدی استفاده می‌کنید، همیشه باید پچ تست انجام شود .

آیا عوارض جانبی دارد؟

به غیر از احتمال واکنش آلرژیک (که با تست پچ از آن جلوگیری می شود)، واقعاً هیچ عارضه جانبی برای رنگ ابرو حنا وجود ندارد.

این درمان ممکن است پوست حساس را کمی تحریک کند و ممکن است بعد از آن کمی قرمزی ایجاد شود، اما باید به سرعت فروکش کند و جای نگرانی نیست (مگر اینکه با خارش، بثورات، یا تحریک شدید همراه باشد – در این صورت، ممکن است یک واکنش باشد).

آیا موارد منع مصرف وجود دارد؟

رنگ ابرو حنا برای شما مناسب نیست اگر:

 • شما به تست پچ واکنش نشان می دهید
 • شما آکوتان مصرف می کنید یا در سال گذشته استفاده کرده اید
 • پوست شما آفتاب سوخته است یا به روش دیگری آسیب دیده است
 • اگزما، پسوریازیس یا روزاسه در ناحیه ابرو دارید
 • شما در ۸ هفته گذشته میکروبلیدینگ یا یک درمان دیگر PMU ابرو انجام داده اید (پوست باید ابتدا بهبود یابد)

اگر در سال گذشته لایه برداری شیمیایی خشن یا درمان های مشابه داشته اید، با یک متخصص ابرو مشورت کنید و اجازه دهید قبل از درمان وضعیت پوست شما را ارزیابی کند.

قیمت حنای ابرو چقدر است؟

متوسط ​​قیمت حنای ابرو ۴۵ دلار است، اما می تواند از ۲۰ دلار تا ۱۰۰ دلار متغیر باشد. قیمت در درجه اول به روش فرم دادن به ابرو (در صورت وجود) و انحصاری بودن سالن بستگی دارد.

آیا می توانم حنای ابرو را در خانه انجام دهم؟

بله، فقط باید یک کیت حنا بخرید.

فرآیند بسیار ساده است و دقیقاً مانند آنچه در بالا توضیح دادیم است.

تنها مشکل ممکن ممکن است تطبیق رنگ باشد، زیرا رنگ خریداری شده در فروشگاه ممکن است دقیقاً همان چیزی نباشد که شما به دنبال آن هستید، و هیچ امکانی برای ترکیب یک سایه سفارشی وجود ندارد.

تفاوت بین حنای ابرو و رنگ کردن ابرو

تفاوت بین حنای ابرو و رنگ کردن ابرو

حنا یک نسخه طبیعی از رنگ کردن ابروهای سنتی با رنگ است، بنابراین ممکن است برای افرادی با پوست حساس یا کسانی که پوستشان به پراکسید هیدروژن که در رنگ کردن معمولی استفاده می شود واکنش نشان می دهد، مناسب تر باشد.

نتایج تا حدودی متفاوت است. رنگ آمیزی منظم ابرو ممکن است کمی پوست را لکه دار کند، اما باقی مانده ها در یک یا دو روز شسته می شوند، و این واقعا یک اثر دلخواه نیست، بیشتر یک عارضه جانبی است. حنا برای لکه دار کردن پوست طراحی شده است، بنابراین ظاهری چشمگیرتر، شبیه به ظاهر ابروهای میکروشیدینگ یا پودری می دهد.

 

سخن نهایی درباره حنای ابرو

حنای ابرو یک درمان عالی است که ابروهای نیمه دائمی را تقویت می کند. با رنگ کردن موها و رنگ کردن پوست زیرین به ابروها ضخامت و وضوح می بخشد. اثرات آن تا ۵ هفته باقی می ماند.

این یک درمان کاملا طبیعی و غیر تهاجمی است. بسیار مقرون به صرفه است، به خصوص اگر خودتان این کار را انجام دهید.

همچنین یک دروازه درمانی عالی به سمت گزینه های آرایش دائم مانند میکروبلیدینگ یا ابروهای پودری است. با ابروی حنا، قبل از انجام خالکوبی زیبایی، ظاهر را آزمایش می کنید.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات قالب -> هدر -> منو -> منو موبایل (دسته ها) تنظیم کنید
سبد خرید