درمان جوش های پوستی

روش های درمان جوش صورت

وجود دانه های قرمز و سفید و گاه سیاه جوش صورت ممکن است گاهی شما را ناراحت کند و حتی باعث شود اعتماد به نفس خود را از دست بدهید. حتی وقتی تمام تلاش خود را برای جلوگیری از جوش زدن انجام می‌دهید، گاهی اوقات همچنان با آنها مواجه می‌شوید. اما خوشبختانه راه های زیادی برای درمان جوش صورت وجود دارد. در این مقاله که توسط تیم تحریریه آرایش دائم تهیه شده است چند روش برای حل این مشکل ارائه شده است.

ساده ترین گزینه ها محلول های موضعی حاوی اسید گلیکولیک یا بنزوئیل پراکسید هستند. اما اگر روش طبیعی را ترجیح می دهید، می توانید از محلول روغن درخت چای استفاده کنید یا از یخ استفاده کنید. هر بار یک درمان را امتحان کنید، و قبل از اینکه روش جدیدی را امتحان کنید، اجازه دهید پوست شما ۲۴ ساعت (یا بیشتر!) استراحت کند.

چگونه به سرعت از شر جوش خود خلاص شویم

کرم هیدروکورتیزون بزنید

کرم هیدروکورتیزون بهترین گزینه بعد از تزریق کورتیزون است. بسته به اینکه از کدام کرم هیدروکورتیزونی برای درمان جوش صورت استفاده می کنید، دستورالعمل ها متفاوت است. با این حال، به طور کلی، می توانید کرم را مستقیماً تا دو بار در روز روی جوش های خود بمالید.

کرم هیدروکورتیزون، در صورت استفاده بیش از حد، می تواند پوست را نازک کرده و منجر به جوش های بیشتر شود. دستورالعمل های استفاده از کرم را به دقت دنبال کنید تا از استفاده بیش از حد جلوگیری کنید.

استفاده از ابزار مخصوص برای پاکسازی جوش صورت

استفاده از ابزار مخصوص برای پاکسازی جوش صورت

ابزار مخصوص برای پاکسازی جوش صورت

یک ابزار استریل پاکسازی جوش برای درمان جوش صورت (بیشتر شبیه حلقه های فلزی کوچک هستند) تا منافذ شما را خالی کند. با استفاده از یک سواب پنبه ای آغشته به الکل، جوش و اطراف آن را ضد عفونی کنید. انتهای گرد ابزار را روی جوش خود قرار دهید و آن را به آرامی روی پوست خود با استفاده از فشار محکم و ثابت بکشید.

فقط سعی کنید جوش را در صورتی که یک «سر» زرد یا سفید یا سیاه دارد، بیرون بیاورید. اگر جوش سر نداشته باشد، کشیدن آن دردناک خواهد بود و می تواند منجر به زخم شود. در صورت امکان از ترکاندن جوش خودداری کنید. ترکاندن می تواند باعث ایجاد جای زخم یا بدتر شدن جوش شود.

از یک دستگاه نور آبی برای خلاص شدن از شر جوش خود استفاده کنید

دستگاه نور آبی

دستگاه نور آبی برای خلاص شدن از شر جوش

 

نور آبی از نظر بالینی برای بهبود پوست و خلاص شدن و درمان جوش های صورت ثابت شده است. بسته به دستورالعمل سازنده، دستگاه نور را به مدت ۶ تا ۲۰ دقیقه روی جوش خود قرار دهید.دستورالعمل‌های خاص بسته به دستگاهی که استفاده می‌کنید متفاوت است، بنابراین قبل از شروع استفاده از دستگاه، آنها را به دقت مطالعه کنید. دستگاه های نور آبی معمولاً برای افراد مبتلا به روزاسه یا سایر بیماری های پوستی توصیه نمی شود. نور درمانی صورت امروزه یکی از روش های رایج جوانسازی پوست است.

نحوه استفاده از عوامل موضعی مانند محلول ها و پماد ها

از محلول های اسیدی برای درمان جوش صورت و درمان آکنه استفاده کنید. اسید سالیسیلیک یا اسید گلیکولیک برای خلاص شدن از شر جوش ها عالی هستند. این محصولات مبتنی بر اسید ممکن است به صورت کرم یا لوسیون در دسترس باشند.

دستورالعمل های خاصی برای استفاده بسته به محصولاتی که استفاده می کنید متفاوت است. به طور معمول، می‌توانید فقط یک تکه از لوسیون را روی جوش خود بمالید، سپس آن را با حرکات دایره‌ای ملایم بمالید. بعد از استفاده از محلول ها از یک دستمال مرطوب استفاده کنید.  دستمال مرطوب  را روی ناحیه جوش ها بکشید و سپس آن را دور بریزید.

همچنین می توانید از صابون صورت حاوی اسید سالیسیلیک برای کمک به کاهش شیوع آکنه در آینده استفاده کنید. درمان روزانه با اسید لاکتیک این می تواند به جلوگیری از بازگشت آکنه و درمان جوش های صورت کمک کند.

یک درمان مبتنی بر بنزوئیل پراکسید را روی جوش خود قرار دهید

باید بدانید که برای درمان جوش صورت ، تمام محصولات و تکنیک هایی که استفاده می شوند، متفاوت و منحصر به فرد هستند. تکنیک لازم برای درمان‌ جوش های پوستی قبل از شروع درمان مبتنی بر بنزوئیل پراکسید دستورالعمل های استفاده  را بررسی کنید. به طور کلی می توانید این درمان (ژل، کرم یا لوسیون) را یک یا دو بار در روز تا زمانی که جوش شما ناپدید شود استفاده کنید.

درمان های مبتنی بر بنزوئیل پراکسید باکتری های مرتبط با جوش را از بین می برند. درمان جوش های صورت با استفاده از  بنزوئیل پراکسید  همچنین می تواند پارچه را سفید کند. بنابراین اگر فکر می کنید که ممکن است با لباس شما تماس پیدا کند، درست قبل از خواب از آن استفاده کنید و یک تی شرت قدیمی بپوشید.

بعد از شستشو پوست خود را لایه برداری کنید

لایه بردار یک محصول مراقبت از پوست است . لایه بردار ها برای حذف سلول های مرده از سطح پوست طراحی شده اند. هر لایه بردار و محصول مراقب پوستی، دستورالعمل های خاص و مربوط به خودش را دارد. استفاده از لایه بردار ها بسیار آسان است. فقط کافی است کمی از لایه بردار مد نظر را روی تکه ای پنبه بزنید و آن را روی صورت بکشید تا لایه ها و سلول های مرده پوست از بین بروند .

از گوگرد استفاده کنید

 یک روش دیگر برای درمان جوش ها  استفاده از گوگرد است. گوگرد دارای سطح pH بالایی است که می تواند به پوست شما کمک کند تا تعادل مورد نیاز برای درمان جوش های صورت را بدست آورد. ژل ها، صابون ها و کرم های گوگردی هر کدام دستور العمل های خاصی دارند. با این حال، به طور کلی، می‌توانید به سادگی ناحیه آسیب‌دیده را تمیز کنید و مقداری از محصول گوگردی را روی جوش ها بمالید. بدین ترتیب

 راه حل های خانگی برای درمان جوش های پوستی

ماسک آسپرین را امتحان کنید

دیگر روش درمان جوش های صورت  آسپرین است. یکی از کاربردهای اولیه آسپرین کاهش التهاب و تورم است و این خواص در مبارزه با جوش ها و درمان آکنه های پوستی نیز موثر است. ۵ تا ۷ قرص آسپرین بدون پوشش و دو یا سه قاشق غذاخوری آب را مخلوط کنید. یک خمیر از آن به دست می آید حالا خمیر را به مدت ۱۰-۱۵ دقیقه روی جوش بمالید.

برای مزایای ضد باکتریایی و مرطوب کنندگی بیشتر، یک قاشق چای خوری عسل، روغن درخت چای، روغن جوجوبا یا روغن زیتون را نیز به خمیر اضافه کنید. قبل از استفاده از ماسک آسپرین برای یک فرد جوان، با پزشک مشورت کنید.

درمان جوش های صورت با کمک یخ

همانند آسپرین، یخ اغلب برای  کاهش تورم و قرمزی پوست  استفاده می شود. صورت خود را با یک پاک کننده ملایم بشویید، سپس با آب گرم بشویید و خشک کنید. یک تکه یخ یا یک کیسه یخ را در یک حوله بپیچید و آن را به مدت ۵ دقیقه روی جوش خود نگه دارید و سپس آن را به مدت ۵ دقیقه بردارید.

این کار را به طور متناوب برای حدود ۲۰ تا ۳۰ دقیقه ادامه دهید.این کار را تا ۳ بار در روز تکرار کنید. این عمل باعث سفت شدن و انقباض منافذ و کمک به درمان جوش صورت می شود. استفاده از یخ به این روش نیز اندازه و رنگ جوش را کاهش می دهد و باعث می شود که پوست  بافت و ظاهری تقریباً طبیعی داشته باشد. اگر جوش ها باعث درد شما شود، این روش ممکن است کمک کند.

درنهایت امیدواریم با استفاده از این مطالب و امتحان این روش های تا حد زیادی  به درمان جوش های صورت و همچنین پیشگیری از آنها  به شما کمک کرده باشیم.

در مان جوش های صورت با میکرونیدلینگ یا فیان

روش میکرونیدلینگ و روش فیان یا فیلینگز از جمله روشهای جدید درمان جوش و آکنه و همچنین جوانسازی پوست هستند . اگر روشهای دیگر موثر نبود حتما در مورد روش فیان و یا روش میکرونیدلینگ صورت با پزشک خود صحبت کنید.

منبع

https://www.google.com/amp/s/www.wikihow.com/Get-Rid-of-a-Pimple%3famp=1

 

منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات قالب -> هدر -> منو -> منو موبایل (دسته ها) تنظیم کنید