تقویت ابرو

برای رشد و تقویت ابروها چه اقدامی را انجام دهیم؟

مد و زیبایی اوایل دهه ۲۰۰۰ دوباره احیا شده است و ما به لطف روندهای که دنیای مجازی در اختیار گرفته است، بر امواج نوستالژی و قدیمی سوار شده ایم. روزگاری که ابروهای نازک با مداد استاندارد ابرو کشیده می شدند، گذشته است. اکنون، همه خواهان ابروهای پرپشت و زیبا هستند. با این حال، دستیابی به این نوع ابروها آنطور که باور داریم، آسان نیست. بین چیدن مداوم آنها با موچین تا مرتب کردن ابروی طبیعی خود با مداد ابرو، موارد زیادی وجود دارد که می تواند مانع از رشد ابرو های پر پشت و طبیعی است.

مانند هر فرآیند رشد مو، رشد ابروهای شما به صبر زیادی و کمی ایمان بیشتر به هنرمند ابرو نیاز دارد. یکی از روشهایی که شما را از آرایش دائم معاف می کند تقویت ابرو است. اما قبل از شروع هر فرآیندی برای ابروهای پرپشت، ابتدا باید انتظارات خود را مدیریت کنید. وقتی نوبت به رشد موهای ابرو می رسد، به یاد داشته باشید که موهای هر کس متفاوت است و میزان موی شما و سرعت مشاهده نتایج به عوامل مختلفی بستگی دارد. ژنتیک و استفاده مکرر از موچین، کندن، نخ کشیدن و اپیلاسیون همگی می توانند بر نتایج شما تأثیر بگذارند.

رشد ابرو

تقویت ابرو

اگر برای اصلاح ابرو آماده هستید، به جای درستی آمده اید

طبق نظر متخصصان ابرو که نکات و ترفندهای تخصصی خود را برای دستیابی به موهای پرپشت ابرو به اشتراک گذاشته اند. از درمان‌های خانگی تا محصولات و حتی تغییر سبک زندگی، تنها چیزی که لازم است کمی تنظیم برنامه روزانه و صبر زیاد برای مشاهده رشد موهای ابرویی است که انتظارش را داشتید.

صبور باشید

شکیبایی فضیلتی است که در طول این فرآیند کاملاً به آن نیاز دارید. حتی اگر چرخه رشد ابروها ۳۰ روز است، احتمالاً به این سرعت تفاوت را متوجه نخواهید شد. یکی از متخصصین می‌گوید: «کندن بیش از حد یا استفاده بیش از حد از موچین ممکن است باعث کند شدن رشد مو شود و رشد مجدد آن طولانی‌تر شود.»

آنها همچنین خاطرنشان می‌کند که «معمولاً چهار تا شش ماه طول می‌کشد تا موها کاملاً دوباره رشد کنند.» ممکن است پس از شروع فرآیند طی چهار تا شش هفته متوجه نتایج شوید، اما زمان می برد. بنابراین اگر به نظر نمی رسد که ابروهای شما به اندازه کافی سریع رشد می کنند، به خود یادآوری کنید که صبر کلید اصلی است.

مطلب پیشنهادی: لیفت ابرو یا لمینت ابرو چیست؟

به یک متخصص ابرو مراجعه کنید

بله، شما می توانید کاملاً به تنهایی ابروهای خود را با درمان های خانگی و با اجتناب از کندن، موچین بازسازی کنید.  اما به طور قطع داشتن یک متخصص ابرو در کنار خود بسیار  عای و کمک کننده خواهد بود. شما در این سفر به یک سیستم پشتیبانی نیاز دارید و مراجعه به یک هنرمند ابرو بهترین راه  است.

پیدا کردن یک هنرمند ابرو که اهداف شما را درک می کند و مایل است به شما در دستیابی به آن اهداف کمک کند بسیار حیاتی است. آن‌ها می‌توانند ابروهای شما را به شکلی که می‌خواهید شکل دهند و به شما کمک کنند  رشد و تقویت مجدد ابرو های خود را شروع کنید. این احتمال وجود دارد که آنها همچنین به شما کمک کنند تا حد ممکن در طول فرآیند صبور باشید.

هنگامی که متخصص ابرو مناسب خود را پیدا کردید، رعایت این قرار ملاقات ها نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. شما باید هر چهار تا شش هفته یکبار به آنها مراجعه کنید تا بتوانند شما را در مسیر بازتوانی خود نگه دارند. فرد متخصص خاطرنشان می کند که توجه به توصیه هایی که آنها ارائه می دهند نیز مهم است.

او می‌گوید بعد از بازدید از هنرمند ابرو، مهم است که دستورالعمل‌های مراقبت‌های بعد از آن‌ها را دنبال کنید. این می‌تواند هر چیزی باشد، از اپیلاسیون نکردن یا موچین کردن در بین جلسات تا استفاده از سرم یا روغن ابرو برای کمک به رشد ابرو و تقویت مجدد .

رشد ابرو

رشد و تقویت ابرو ها

 استفاده از موچین ، کندن، کوتاه کردن و نخ کشیدن را متوقف کنید

گرچه کسی دوست ندارد که ابرو های شلخته و نامرتبی داشته باشد، اما این کار را نکنید. از ابزارها فاصله بگیرید. از موچین، قیچی یا هر چیز دیگری استفاده نکنید.

بگذارید ابروهایتان رشد کنند. قبل از هر چیزی، این را به متخصص ابروی مورد اعتماد خود بسپارید. پیدا کردن یک ابرویی که از یکپارچگی رشد ابروهای شما محافظت می‌کند، مهم است. موچین کردن و کوتاه کردن ابرو در خانه می‌تواند منجر به کندن بیش از حد ابرو شود، به این معنی که رشد ابرو های شما بسیار بیشتر طول می‌کشد.

مطلب پیشنهادی: میکروبلیدینگ ابرو چیست؟

ابروهای خود را همانطور که در هر مرحله از فرآیند هستند دوست بدارید

ابروهای شما تا پایان دوره اصلاً آنطور که می خواهید به نظر نمی رسند. آنها حتی ممکن است ظاهر خوبی نداشته باشند، اما همه اینها بخشی از روند است. متخصصین میگویندپر پشت کردن ابروهای می تواند یک چیز ترسناک باشد، اغلب آنها به صورت تکه تکه رشد می کنند.

یکی از راه‌هایی که برای این موضوع توصیه می‌شود این است که فضای خالی ابرو هایتان را تا زمان رشد کامل با مداد ابرو یا پودر ابرو پر کنید. و حتی می‌توانید کمی هایلایتر ابرو را روی استخوان ابرو و مقداری ژل ابرو بزنید تا تار های ابرو در جای خود حالت دار و پر پشت به نظر برسند.

مهم است که هنگام پر کردن ابروهایتان آرام برخورد کنید. خشن بودن بیش از حد و محکم کشیدن مداد ابرو می‌تواند باعث ریزش موهای ابرو و شکستن زودرس آن شود. بنابر این بسیار مهم است که هنگام پر کردن ابروهای خود ملایم باشید.

روغن های تقویتی را در روال رشد ابرو بگنجانید

استفاده روزانه از یک روغن روی ابروهای کم پشت یا نازک شما واقعا می تواند به افزایش رشد ابروها کمک کند.

هم روغن رزماری و هم روغن کرچک توسط  متخصصان ابرو توصیه می‌شوند، زیرا اغلب به عنوان یک حالت دهنده عمل می‌کنند و باعث تغذیه و آبرسانی می‌شوند. این کار باعث تقویت ابروها شده و منجر به شکستگی کمتر و ایجاد پایه ای قوی برای ابروهای شما برای ادامه رشد آنها می شود.

روغن های مفید توصیه شده برای رشد و تقویت ابرو ها

روغن کرچک:

یکی از بهترین روغن ها برای رشد ابرو روغن کرچک است. روغن کرچک که ماده اصلی شماره ۱ برای رشد مجدد ابروها است، سرشار از اسیدهای چرب و ویتامین E است که به تقویت رشد مو و ترمیم فولیکول های مو  معروف است.

همچنین حاوی اسید ریسینولئیک است، یک ترکیب شیمیایی که گردش خون را بهبود می بخشد. گردش خون بیشتر جریان خون و مواد مغذی را که به فولیکول‌ های موی شما می‌آیند افزایش می‌دهد، که منجر به قوی‌تر شدن رشته‌های مو می‌شود و  در نهایت باعث رشد مجدد تار های ابرو می‌شود.

اگرقصد تقویت ابروهایتان را دارید،  این درمان خانگی را برای ابروهای خود امتحان کنید، روغن کرچک را به عنوان بخشی از روتین مراقبت از پوست شبانه خود به صورت روزانه استفاده کنید.

روغن رزماری:

روغن رزماری نیز به شدت توصیه می شود.  یکی از درمان‌های خانگی برای رشد مجدد ابرو، روغن رزماری است. از آن یک بار در روز یا دو تا سه بار در روز برای نتایج سریع‌ تر استفاده کنید.  البته متخصصین می گویند این ممکن است برای همه کارساز نباشد. در برخی موارد ممکن است یک بیماری زمینه ای باعث ریزش مو شود که به معاینات پزشکی نیاز دارد.

قبل از استفاده از هر یک از این روغن ها، مهم است که یک تست انجام دهید تا مطمئن شوید که به آنها حساسیت ندارید. قبل از اینکه روغن را روی صورت خود بمالید، ۲۴ ساعت پس از استفاده از روغن در یک نقطه خاص صبر کنید.

هنگامی که هرگونه واکنشی را رد کردید، آسوده خاطر می شوید. بهترین و ملایم ترین راه برای استفاده از این روغن ها به ابروهایتان استفاده از اسپول مژه است. به سادگی اسپولی را در روغن فرو کنید (حتی یک سواب پنبه ای کار می کند) و روی خط ابرو بمالید و در تمام طول ابروی خود روغن را بزنید..  توصیه می شود این کار را روزانه انجام دهید، به خصوص در طول برنامه مراقبت از پوست در شب.

منبع

https://www.ipsy.com/blog/how-to-grow-eyebrows

منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات قالب -> هدر -> منو -> منو موبایل (دسته ها) تنظیم کنید
سبد خرید