تاتو و واکسن کرونا

تاتو و واکسن کرونا – چه زمانی تاتو بی خطر است؟

با ورود واکسن کرونا، همه چیز کم کم به حالت عادی باز می گردد، اما ما همچنان باید تمام اقدامات پیشگیری از کرونا را دنبال کنیم و به کارهایی که می توانیم و نمی توانیم قبل و بعد از تزریق واکسن انجام دهیم توجه ویژه ای داشته باشیم. اگر قصد دارید اطلاعات خود را درباره تاتو و واکسن کرونا و انجام همزمان این با هم بالا ببرید ادامه این مطلب را مطالعه نمایید.

یکی از مواردی که باید برای مدتی پس از تزریق واکسن کرونا از آن اجتناب کنید، انجام آرایش دائم است. بنابراین اگر قصد انجام انواع تاتو را دارید و واکسن کرونا را تزریق کرده اید، باید مواردی را بدانید تا ایمن و سالم بمانید، از جمله دستورالعمل‌های کمیته SPCP بر اساس اطلاعات در حال حاضر و تجربیات موجود.

آیا انجام تاتو همزمان با واکسن کرونا بی خطر است؟

واکسن کووید-۱۹ هنوز بسیار جدید است و راه هایی که می تواند بر درمان ها و رویه های خاص تأثیر بگذارد هنوز مطالعه نشده است.

با این حال، پزشکان به طور کلی توصیه می کنند که حداقل ۲ هفته قبل و بعد از تزریق اولین دوز واکسن قبل از انجام تاتو صبر کنید. در صورتی که واکسنی که دریافت می‌کنید به دوز دوم نیاز دارد، بهتر است بین دو دوز خالکوبی نکنید زیرا خطر عفونت ناشی از خالکوبی ممکن است مانع از دریافت واکسن طبق برنامه شود.

همچنین، تاتو باعث واکنش سیستم ایمنی بدن شما می شود و می تواند آن را ضعیف کند، که ممکن است منجر به عوارض و واکنش شدید به واکسن شود.

آیا تاتو بعد از واکسن کرونا بی خطر است؟

تمام مراحل تاتو شامل شکستن پوست است. آن تروما پاسخی را از سیستم ایمنی بدن شما آغاز می کند. این، همراه با خطر ابتلا به عفونت در هر زمان که پوست باز می شود، بر ایمنی شما بسیار شدید است.

واکسن کرونا فشار بسیار بیشتری بر سیستم ایمنی بدن وارد می کند و بدن برای ایجاد ایمنی به زمان و قدرت نیاز دارد. در طول این فرآیند، سیستم ایمنی بدن شما بسیار هوشیارتر است و به هر گونه تغییر یا ضربه شدیدتر واکنش نشان می دهد.

این واکسن همچنین می تواند سیستم ایمنی بدن شما را ضعیف کند و شما را مستعد ابتلا به عفونت ها کند. بنابراین در صورتی که واکسن کووید-۱۹ دریافت می‌کنید، بهتر است بدن خود را تحت فشارهای غیرضروری قرار ندهید.

چگونه واکسن کرونا روی تاتو تأثیر می گذارد؟

از زمان آغاز توزیع واکسن کرونا ، هنرمندان تاتو متوجه شده اند که برخی از مشتریان خود واکنش های شدید غیرمعمولی نسبت به درمان نشان می دهند. آنها در نهایت متوجه شدند که مشتریانی که اخیراً واکسینه شده‌اند، واکنش‌های غیرقابل پیش‌بینی را تجربه می‌کنند و این واکسن حتی بر حفظ رنگدانه‌ها نیز تأثیر می‌گذارد.

اگر اخیراً واکسن کووید-۱۹ زده اید، یا قصد دارید به زودی آن را دریافت کنید، بدن شما می تواند به روش های مختلف به تاتو واکنش نشان دهد. واکنش ها عبارتند از:

  • تورم شدید
  • افزایش حساسیت در حین و بعد از عمل
  • رد رنگدانهاز آنجایی که واکسن سیستم ایمنی بدن شما را هوشیارتر می کند، با هر ماده خارجی با شدت بیشتری مبارزه می کند. این می تواند به طور قابل توجهی احتباس رنگدانه را کاهش دهد.

البته گفته می شود، دریافت آرایش دائمی و واکسن کرونا غیرممکن نیست. فقط باید حداقل ۲ هفته بعد از آخرین دوز واکسن آرایش دائم را انجام دهید. در غیر این صورت ممکن است دچار عوارض مختلفی شوید.

نکته اضافی: واکسن COVID-19 می تواند عوارض جانبی مختلفی داشته باشد. اگر تزریق واکسن و تاتو را تقریباً همزمان انجام دهید، ممکن است تمایز بین عوارض جانبی تزریق واکسن و عوارض تاتو مانند عفونت غیرممکن باشد.

میکروبلیدینگ ابرو و واکسن کرونا

وقتی صحبت از تأثیر واکسن کرونا به میان می‌آید، تاتویی که در آن اغلب عوارض رخ می‌دهد، میکروبلیدینگ ابرو است ، اما پاسخ‌های ثبت‌شده برای سایر روش‌های تاتو ابرو، از جمله میکروشیدینگ نیز ، مشابه است.

هنرمندان گزارش می دهند که برخی از مشتریان خود که تا ۳ هفته پس از واکسینه شدن میکروبلیدینگ انجام داده اند، دچار تورم شدید در ناحیه ابرو، پیشانی و حتی کل صورت شده اند. همین اتفاق برای مشتریانی افتاده است که ابتدا میکروبلیدینگ خود را انجام دادند و مدت کوتاهی بعد واکسن را دریافت کردند. این به احتمال زیاد به دلیل هوشیاری سیستم ایمنی است که در روزهای پس از دریافت واکسن به شدت با رنگدانه ها مبارزه می کند.

همچنین به همین دلیل است که ممکن است احتباس رنگدانه رضایت بخش نباشد. بدن شما تلاش می کند تا از شر ماده خارجی – رنگدانه ها – خلاص شود، بنابراین اگر اخیراً واکسن کووید میکروبلیدینگ را دریافت کرده اید، ممکن است جادویی خود را نداشته باشد.

رژ لب و واکسن کرونا

جدای از احتمال تورم بیش از حد در حین و بعد از عمل که ممکن است صحبت شما را مختل کند، تاتو رژ لب که عموماً ناراحت‌کننده‌تر از تاتو در سایر قسمت‌های صورت است، در صورتی که اخیراً واکسینه شده‌اید می‌تواند بسیار دردناک باشد. .

تورم می تواند در میانه راه شروع شود، بنابراین هنرمند شما ممکن است نتواند این روش را به پایان برساند. در این صورت، باید صبر کنید تا ۲ هفته از دوز دوم شما بگذرد تا درمان تمام شود. این می تواند منجر به نتایج ناهموار شود.

خط چشم و واکسن کرونا

درست مانند سایر انواع تاتو، اگر قصد دارید تاتو خط چشم را انجام دهید، نباید حداقل ۲ هفته قبل یا بعد از تزریق واکسن انجام شود. برخی از هنرمندان توصیه می کنند که برای گرفتن خط چشم دائمی تا ۴ هفته صبر کنید زیرا پاسخ سیستم ایمنی شما می تواند باعث تورم بیش از حد و رد رنگدانه شود.

تورم بیش از حد اطراف چشم ها می تواند مشکل ساز باشد، زیرا می تواند بینایی شما را تحت تاثیر قرار دهد.

 

اقدامات اضافی برای ایمن ماندن از کرونا هنگام انجام تاتو

در دوره پس از دریافت واکسن COVID-19، باید هر کاری که می توانید برای محافظت از ایمنی خود انجام دهید. این به خصوص به این معنی است که خود را در معرض خطر ابتلا به ویروس در هفته های بعد قرار ندهید.

سالن های تاتو باید دستورالعمل های سختگیرانه ای را برای جلوگیری از انتشار ویروس کرونا در سالن های خود رعایت کنند. این شامل:

  • توجه ویژه به بهداشت
  • تامین تجهیزات حفاظتی مناسب
  • اصرار به رعایت فاصله اجتماعی در محوطه سالن

حتی اگر سالن همه این کارها را انجام دهد، خطر ابتلا همچنان وجود دارد.

ماهیت روش‌های تاتو از فاصله‌گذاری اجتماعی جلوگیری می‌کند. اگرچه هم هنرمندان و هم مشتری‌ها باید در طول این عمل از لباس‌های حفاظتی لازم استفاده کنند (مگر اینکه قصد تاتو روی لب‌ها داشته باشید و نتوانید ماسک بزنید)، فاصله بین شما بسیار نزدیک‌تر از توصیه کرد.

به عنوان یک هنرمند، چگونه می توانم با مشتریانی که اخیراً واکسینه شده اند رفتار کنم؟

به عنوان یک هنرمند، شما باید هر کاری که می توانید برای محافظت از کسب و کار خود در برابر تعهدات انجام دهید. این شامل اطلاع رسانی به مشتریانتان از خطرات و عوارض تاتو در هفته های قبل یا بعد از دریافت واکسن کرونا است.

به مشتریان خود در مورد عواقب احتمالی هشدار دهید و از آنها بپرسید که آیا این واکسن را تزریق کرده اند یا اینکه آیا قصد دارند در آینده نزدیک آن را تزریق کنند. اما فقط حرف آنها را قبول نکنید. شما باید این سوال را در فرم رضایت تاتو خود بگنجانید که مشتریان شما باید آن را امضا کنند. به این ترتیب، شما نمی توانید در قبال عواقبی که ممکن است در نتیجه عدم اطلاع از وضعیت واکسیناسیون به شما ایجاد شود، مسئول بدانید.

نتیجه گیری

اگرچه واکنش‌های بیش از حدی که ممکن است در نتیجه ترکیب تاتو و واکسن کرونا رخ دهد کوتاه‌مدت هستند. اما باید از آن‌ها اجتناب کرد زیرا می‌توانند باعث ناراحتی و استرس شوند.

مهم نیست که چقدر دوست دارید آرایش دائمی را انجام دهید. واکسیناسیون کووید-۱۹ باید اولویت شما باشد. بنابراین در زمان بندی خود تجدید نظر کنید و حداقل ۲ هفته قبل یا بعد از واکسیناسیون خود صبر کنید تا تاتو را انجام دهید .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات قالب -> هدر -> منو -> منو موبایل (دسته ها) تنظیم کنید
سبد خرید