ترفند های آرایشی برای زیبا تر شدن

ترفندهای آرایشی برای زیباتر شدن

با توجه به توسعه علم در انواع زمینه ها بخصوص خلق روش های مدرن برای ایجاد زیبایی بیشتر، قطعا شما نیز به این موضوع فکر کرده اید که چگونه از ابزار های موجود برای آرایش و آراستن خود به بهترین شکل ممکن استفاده کنید.

به تمام شاهکارهایی که می توانید به وسیله ابزار آرایشی و به ویژه آرایش دائم خلق کنید فکر کنید. اگر به شما بگوییم که برای مثال از پالت سایه چشم  می‌توان خیلی بیشتر از رنگ دادن به پلک‌ها استفاده کرد، چه فکری میکنید؟ یا به شما ترفندهای آرایشی را آموزش دهیم  تا مطمئن شوید که میتوانید  چشم‌هایتان را به طور بی نظیری زیبا سازید؟

مهم نیست که مبتدی هستید یا حرفه ای، در ترفندهای آرایش نکات  همیشه مفید هستند. این هوشمندانه است که با استفاده از یک محصول به روش های مختلف، کارهای متفاوت انجام دهید. در این مقاله تعدادی نکته و ترفندهای آرایشی وجود دارد که باعث می شود همیشه بهترین ظاهر خود را داشته باشید، پس تا پایان همراه ما باشید.

ترفندهای آرایشی برای استفاده از پرایمر

  1. مطمئن شوید که پرایمر شما مکمل کرم پودر شما باشد. چه روغنی و چه مایع ، پرایمر و کرم پودر شما باید پایه یکسانی داشته باشند. در غیر این صورت، آنها یکدیگر را دفع می کنند یا از روی صورت شما می لغزند.
  2. باعث ناپدید شدن خطوط اطراف دور چشم می شود. زدن مقدار کمی پرایمر به دور چشم به طور چشمگیری ظاهر تیره زیر چشم ها را به حداقل می رساند.

پوشش مناسب با استفاده از کرم پودر و‌کانسیلر

کانسیلر و کرم پودر

روش درست کانسیلر زدن

 

  1. در حین پوشاندن کرم پودر، اگر می خواهید پوششی شفاف داشته باشید، از انگشتان خود استفاده کنید. اما اگر می خواهید یک پوشش کامل داشته باشید، از براش کرم پودر استفاده کنید.
  2.  همیشه کرم پودر را با حرکات رو به پایین اعمال کنید. بسیاری از ما یک لایه نازک مو روی صورت خود داریم و استفاده از فونداسیون به صورت حرکتی به سمت بالا باعث برجسته شدن تارهای مو می شود. ظاهر تازه و صورتی مانند هلو ممکن است هدف شما باشد، اما برجسته کردن رنگ هلویی شما قطعا نباید اینطور باشد.
  3. یک شکل مخروطی ایجاد کنید. بسیاری از ما عادت داریم کانسیلر را به صورت نیم دایره ای زیر چشممان بزنیم تا ظاهر تیرگی ها یا پف زیر چشم را کاهش دهد. با این حال، برای بهترین نتیجه، کانسیلر را به شکل مخروطی زیر چشم ها بزنید و آن را تقریبا تا جایی که بینی شما به پایان می رسد گسترش دهید.این ترفند آرایشی نه تنها در پنهان کردن تیرگی ها بهتر عمل می کند زیرا به راحتی ترکیب می شود، بلکه به کانتور کردن دو طرف بینی شما نیز کمک می کند.

استفاده از پالت های رنگی برای ایجاد آرایشی زیبا

 

احتمالاً تاکنون در مورد وسیله شگفت انگیزی  به نام پالت تصحیح رنگ شنیده اید. این کانسیلرهای رنگ های مختلف برای از بین بردن عیوب صورت شما استفاده می شود. به عنوان مثال، کانسیلر سبز برای از بین بردن قرمزی، اسطوخودوس برای تغییر رنگ زرد، هلویی برای کبودی یا رنگ آبی زیر چشم و غیره استفاده می شود.

در این ترفند آرایشی جدید کافیست  فقط یک سایه از رنگی که می خواهید کانسیلر شما باشد را با کانسیلر معمولی خود مخلوط کنید .

نقاط کانونی مهم را بشناسید. برای روزهایی که دیر کرده یا احساس تنبلی می‌کنید که کانسیلر خود را به درستی اعمال کنید، فقط کافی است کمی کانسیلر، ترجیحا با براش، زیر چشم، گوشه‌های دهان و نزدیک بینی بکشید.

عملکرد صحیح پودر و اسپری فیکس را بدانید

به طور عمده دو نوع پودر فیکس صورت وجود دارد – اسپری و پودر فیکس، و هر دو در روکش های شبنم دار و مات هستند. مهم این است که بدانیم کدام یک را برای چه هدفی باید استفاده کنیم. اسپری فیکس اساساً برای ثابت کردن آرایش و ماندگاری طولانی استفاده می شود. اگرچه به دو صورت رنگی و شفاف وجود دارد، اما بهتر است از نیمه شفاف بی رنگ برای تنظیم آرایش استفاده کنید. زیرا رنگ زیرسازی و کانسیلر شما را به هم نمی زند.

با این حال، پودر فیکس برای ترمیم آرایش و معمولاً در حین آرایش استفاده می شود.

براش مناسب را انتخاب کنید

نتیجه هر محصول وترفند آرایشی تا حد زیادی به براش آرایشی و‌پخش کننده آن  بستگی دارد و این به ویژه در مورد پودرها صادق است. همیشه از کرکی ترین و پر تراکم ترین  براش برای استفاده از پودر خود استفاده کنید تا بهترین نتیجه را داشته باشید.

نکات آرایشی برای استفاده از رژگونه

نکات آرایشی برای استفاده از رژگونه

روش درست رژگونه زدن

دراین ترفند آرایشی جدید تنها کاری که باید انجام دهید این است که ابتدا رژگونه را بمالید و سپس کرم پودر را روی آن بزنید. نتیجه نهایی به نظر می رسد که شما به طور طبیعی می درخشید.

از یک براش استفاده کنید تا  رژگونه بزنید.با اسفنج آرایشی یا بلندر رژگونه را روی گونه ها بزنید تا رنگی عالی روی گونه‌هایتان ایجاد شود.

نکات  و ترفندهای آرایشی برای استفاده از برنزر

 

یک ترفند آرایشی دخترانه این است که برای ترکیب بهتر ، از روش مثلثی استفاده کنید. اگرچه استفاده از برنزه‌کننده با براش کرکی روی گودی گونه‌ها یک روش معمول است، اما بهتر است دو مثلث وارونه روی گونه‌هایتان بکشید. به شکی که یک ضلع آن زیر چشم و بالاتر از برجستگی گونه و یک ضلع دیگر هم از کنار ابرو ها و به سمت پیشانی  آن را با هم ترکیب کنید. در این صورت  برانزری خواهید داشت که به شما ویژگی‌ های کاملاً زیبا کننده ای می دهد.

نکات آرایشی برای ابروها

 

ابرو های پر ،همیشه در حالی که ابروهای خود را با مداد پر می کنید، از حرکات سبک پر استفاده کنید. آنها را طبیعی تر نشان می دهد.

لیفت فوری چشم، برای لیفت فوری چشم ها، از هایلایتر ،درست بالای قوس ابرو استفاده کنید و آن را با هم ترکیب کنید. این نه تنها ابروهای شما را کاملاً مشخص می کند، بلکه تأثیر چشمگیری بر ظاهر کل صورت شما خواهد داشت

ترفندهای آرایشی استفاده از خط چشم

برای داشتن ظاهری بی‌آرایش، خط‌ های باریک را امتحان کنید. به جای اینکه خط چشم را روی خط مژه بزنید، آن را زیر خط بزنید. مطمئن شوید که از یک نوع ضد آب برای این مورد استفاده می کنید. برای کامل کردن آن از سایه استفاده کنید. از سایه چشمی همرنگ خط چشم استفاده کنید تا خط چشم در جای خود قرار بگیرد.

ترفند ارایشی چشم دودی

ترفند آرایشی دخترانه برای یک چشم دودی سریع این است که، سرمه یا مداد چشم را روی مژه های بالا و پایین و جای خط چشم  بزنید و سپس آن را لکه دار کنید. کار را با کشیدن یک V  در قسمت گوشه بیرونی چشم، خوب آنرا مخلوط و فید کنید. در V کناری در گوشه بیرونی به پایان برسانید و خوب مخلوط کنید.

از پودر بچه برای ایجاد مژه های ضخیم تر استفاده کنید

اگر می خواهید مژه هایتان پرپشت شوند، این ترفند آرایشی را دنبال کنید. ابتدا یک لایه ریمل بزنید و سپس مقداری پودر بچه روی آن بمالید. سپس، لایه دوم را اعمال کنید. فورا به مژه های شما حجم چشمگیری می دهد.

امیدوارم با توجه به این نکات و ترفندهای آرایشی جذابیت چهره شما نسبت به قبل دو چندان شود.

 

منبع

https://www.stylecraze.com/articles/101-make-up-tips-and-tricks/

 

 

منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات قالب -> هدر -> منو -> منو موبایل (دسته ها) تنظیم کنید
سبد خرید