تاتو کردن ریش

تاتو ریش چیست ؟ و چگونه انجام می شود؟

ریش یکی از بزرگ ترین ترند های زیبایی مردانه در دهه گذشته است . دیگر دوران اصلاح روزانه ریش گذشته است . این روز ها موهای صورت برای مردان یکی از جذابیت ها به شمار می رود. البته مرتب بودن و پر پشت بودن ریش ها بسیار در ظاهر مردان مهم است. با این حال، یکی از مسائلی که بسیاری از مردان با آن مواجه هستند، ریزش ریش است. یا به طور کلی موهای صورتشان کم است. یا ممکن است به دلیل شرایط خاصی موهای صورت نداشته باشند. در این صورت تاتو ریش بهترین گزینه است. در این مقاله درمورد تاتو کردن ریش و تکنیک های آن صحبت می کنیم است. اگر مایل به آشنایی با این تکنیک ها و روش ها هستید، پس تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

تاتو ریش
تاتو کردن ریش

تاتو ریش چیست؟

روش تاتو ریش یک راه حل دائمی برای مشکلات کم پشتی موهای صورت است. این نوعی تاتو است، اما باید توجه داشته باشید که برای همیشه ماندگار نیست. تاتو ریش هم مانند دیگر تاتو های زیبایی چند سال دوام می آورد و در نهایت محو شود، بنابراین با خالکوبی های سنتی و تاتو های بدن هنر متفاوت است.

این کار با دستگاه های خالکوبی انجام نمی شود و رنگی که اجرا می شودجوهر نیست، بلکه رنگدانه هایی است که بدن می تواند به تدریج آنها را تجزیه کند.

این مسئله که نتایج این روش زیبایی، ماندگار نیستند چیز خوبی است. این به شما امکان می دهد بعد از چند سال نظر خود را تغییر دهید. اگر تصمیم دارید که دیگر ریش نداشته باشید می توانید اجازه دهید محو شوند. به علاوه، هر چند وقت یکبار می توانید ظاهر آن را تغییر دهید.

با تاتو ریش چه چیزی می توان به دست آورد؟

تاتو ریش یک راه حل همه کاره است، به این معنی که می تواند طیف وسیعی از عیوب موهای صورت را درمان کند یا ریش ها را از ابتدا بازسازی کند. در اینجا رایج ترین اثراتی که با تکنیک های تاتو کردن ریش به دست می آید آورده شده است:

متراکم شدن ریش

این مورد ،چیزی است که اکثر آقایان به آن نیاز دارند. اگر موهای شما کم و بیش یکنواخت در سراسر ناحیه موهای صورت رشد می کنند، اما فاقد تراکم و حجم هستند، می توانید با تاتو ریش، کل ناحیه را متراکم کنید. تار هایی که شبیه مو هستند بین تار های طبیعی اضافه می شوند و و در نهایت ناحیه دارای  ریش، متراکم تر و پر پشت تر به نظر می رسد.

استتار لکه های طاسی در ریش

یکی دیگر از عیوب بسیار رایج موهای صورت که می توان آن را با تاتو ریش زیبایی برطرف کرد. بسیاری از مردان دارای لکه های طاسی در ریش خود هستند و به همین دلیل است که برخی از آنها تمایلی به ریش ندارند.  تاتو کردن ریش آرایشی می تواند این تکه ها را پر کرده و آنها را با موهای طبیعی ترکیب کند.

اصلاح شکل ظاهری ریش

برخی از آقایان می خواهند شکل موهای صورتشان را اصلاح کنند. طرح طبیعی گاهی اوقات خیلی نزدیک به خط فک ختم می‌شود و می‌خواهند آن را کمی بالاتر بیاورند. طرح کلی موهای صورت می تواند چهره را متحول کند و ظاهر کلی آن را افزایش دهد، بنابراین قطعاً می تواند هر کسی را جذاب تر نشان دهد. می تواند  گونه ها را تیزتر نشان دهد.

برخی از مردان ظاهر آراسته را دوست دارند و می‌خواهند طرح کلی مو های صورتشان بسیار تیز باشد. این تغییر جزئی را می توان با تاتو ریش نیز انجام داد.

استتار اسکار صورت

مو روی بافت اسکار رشد نمی کند، بنابراین مردانی که در ناحیه موهای صورت زخم دارند، دوست ندارند ریش خود را بلند کنند، زیرا لکه های طاسی مشخص خواهند بود. جای زخم، از جمله جای زخم شکاف لب، می تواند با خالکوبی ریش بسیار طبیعی  استتار شود.

بازسازی کامل ریش با تاتو

در نهایت، مشتریانی هستند که هیچ ریشی ندارند و خواهان بازسازی کامل ریش هستند. ظاهر کل ریش را می توان برای مراجعان مبتلا به آلوپسی، بیماران سرطانی پس از اتمام شیمی درمانی و غیره بازسازی کرد.

 

تکنیک های زیبایی تاتو کردن ریش

تاتو ریش را می توان به دو روش انجام داد: با دستگاه و با تیغه دستی.

میکروپیگمنتیشن موهای صورت

تاتو ریش
میکروپیگمنتیشن ریش

روش میکروپیگمنتیشن موهای صورت به طور کل ظاهر صورت را بازسازی می کند. یک دستگاه با یک سوزن بسیار نازک برای رسوب نقاط ریز رنگدانه در پوست استفاده می شود و نتیجه شبیه فولیکول های مو یا موهایی است که در آستانه رشد هستند.

تاتو ریش برای چه کسانی مناسب است؟

میکروپیگمنتیشن موهای صورت  یکی از روش های تاتو ریش است که می تواند هر گونه نقص ریش مذکور در بالا را بهبود بخشد، و حتی اگر مشتری موهای صورت نداشته باشد، می تواند ظاهر ته ریش را بازسازی کند. بدیهی است که علائم همیشه ثابت می مانند، آنها با موهای طبیعی شما رشد نمی کنند، بنابراین باید موهای واقعی صورت خود را کوتاه کنید.

تاتو ریش به روش میکروپیگمنتیشن ریش چه مدت دوام دارد؟

نتایج ۳-۵ سال باقی می ماند. آنها به تدریج محو می شوند، اما شما می توانید آنها را ترمیم کنید تا آنها را طولانی تر نگه دارید.

میکروبلیدینگ ریش

تاتو ریش
میکروبلیدینگ ریش

روش میکروبلیدینگ ریش بعد از میکروبلیدینگ ابرو پدید آمد. این تکنیک تاتو، تار های ریز شبیه مو ایجاد می کند که اصطلاحاً به آن ضربه های مویی می گویند. بوسیله یک تیغه دستی تار های مو مانندی روی پوست ایجاد می شود. رنگدانه ها در برش ها رسوب می کنند. هنگامی که آنها بهبود می یابند، از موهای واقعی قابل تشخیص نیستند.

میکروبلیدینگ ریش برای چه کسانی مناسب است؟

میکروبلیدینگ ریش را می توان برای افزایش تراکم، تغییر شکل طرح کلی و استتار تکه های پراکنده استفاده کرد. این تکنیک برای بافت اسکار مناسب نیست و نمی‌تواند کل ریش را بازسازی کند، زیرا نتایج واقعی به نظر نمی‌رسند.

میکروبلیدینگ ریش چه مدت دوام دارد؟

ضربه های مو ظریف تر از نقاط میکروپیگمنتیشن هستند و سریعتر محو می شوند. نتایج به طور بالقوه می‌توانند ۲ سال دوام داشته باشند، اما در واقعیت، به دلیل شستشوی مکرر و ماندن در معرض نور خورشید، سریع‌تر محو می‌شوند. آنها برای تازه به نظر رسیدن نیاز به ترمیم  دارند.

 کدام تکنیک تاتو ریش بهتر است؟

این بستگی به مدل موهای صورت شما دارد که چه مدل ریشی دوست دارید داشته باشید. اگر از ته ریش یا سایه  استفاده می کنید، میکروپیگمنتیشن موهای صورت راه حلی است. اما اگر ریش خود را کامل می گذارید، میکروبلیدینگ احتمالا انتخاب بهتری است. همانطور که گفته شد، میکروپیگمنتیشن می‌تواند روی موهای بلندتر نیز خوب به نظر برسد، زیرا نقاط خاصی را متراکم تر می کند ، اما تنها در صورتی که در سراسر ناحیه موهای صورت منتشر شده باشند، نه روی خطوط.

یادداشت پایانی

اگر تصمیم به تاتو کردن ریش دارید، به خاطر داشته باشید که تا زمانی که نتایج ماندگار باشد، باید ریش های خود را به اندازه بتراشید و از اطلاح کامل پرهیز کنید. از آنجایی که رنگ ها در پوست رسوب می کنند، حتی اگر ریش خود را بتراشید، در آنجا باقی می مانند. این بدیهی است که اگر فقط نقاط خاصی را تاتو کنید یک مشکل است. پس با دقت به این تصمیم فکر کنید.

منبع:

https://www.adorncosmetic.com/services-section-2/2020/3/27/beard-amp-facial-hair-tattoo-for-trans-men

بیشتر بدانید : انواع تکنیک های تاتو زیبایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات قالب -> هدر -> منو -> منو موبایل (دسته ها) تنظیم کنید
سبد خرید