اگر یک قهرمان مراقبت از پوست وجود داشته باشد که برای هر نوع پوست و هر نوع پوستی فوق العاده باشد، آن ماسک آلوئه ورا است. گیاه خوب قدیمی که قرن هاست وجود داشته و به عنوان یک گیاه دارویی مورد استفاده قرار می گیرد، به لطف خواص مغذی خود، به عنوان یک ماده فوق العاده برای مراقبت از پوست نیز دو چندان می شود. با این حال، ما کاملاً درک می کنیم که وقتی پوست چرب دارید، ممکن است با کمی نگرانی با ترکیبات مراقبت از پوست رفتار کنید، بنابراین وقتی بسیاری از مردم این سوال را از ما می پرسند که آیا آلوئه ورا برای پوست های چرب مفید است؟، تعجب آور نیست. با این حال، ما اینجا هستیم تا این تردیدها را برطرف کنیم – پیش از این، همه راه هایی را که آلوئه ورا برای درمان پوست چرب مفید است فهرست می کنیم.

نکته : بهتر است قبل از انجام میکروبلیدینگ ابرو و انواع دیگر تاتو ابرو ابتدا پوست چرب خود را درمان کنید زیرا باعث ماندگاری بیشتر آرایش دائم می شود.

فواید ماسک آلوئه ورا برای پوست چرب

فواید ماسک آلوئه ورا برای پوست چرب

فواید ماسک آلوئه ورا برای پوست چرب

قابض طبیعی

قابض ها برای پوست های چرب هم موهبت و هم لعنت هستند. در حالی که آنها برای کنترل سبوم موثر هستند، بیشتر محصولاتی مانند تونرها در واقع دارای الکل به عنوان قابض هستند، به این معنی که پوست را خشک می کنند و اغلب ممکن است خنثی کننده باشند. اگرچه آلوئه نیست. از آنجایی که آلوئه ورا به طور طبیعی وجود دارد، یک قابض ملایم و در عین حال موثر است که ناخالصی های بیش از حد را از صورت جذب می کند و در عین حال به کنترل سبوم و خنثی کردن رادیکال های آزاد روی صورت در این فرآیند کمک می کند.

مرطوب کننده غیر چرب

استفاده از مرطوب‌کننده می‌تواند برای افرادی که پوست چرب دارند، مشکلی باشد، زیرا اغلب اوقات، مرطوب‌کننده‌ها می‌توانند صورت را چرب و چرب کنند. از طرف دیگر آلوئه ورا دارای محتوای آب بالایی است که پوست چرب را بدون هیچ گونه چربی هیدراته و مرطوب می کند.

جلوگیری از شکست

اگر پوست چرب دارید، به احتمال زیاد پوست شما مستعد جوش و آکنه است. از آنجایی که آلوئه ورا می‌تواند لکه‌های بیش از حد ایجاد کننده آکنه روی صورت را جذب کند و ضد باکتری است، آکنه و جوش‌های بیش از حد را کنترل می‌کند.

آرامش بخش

کسانی که پوست چرب دارند اغلب باید با التهاب ناشی از آکنه و جوش دست و پنجه نرم کنند – در نهایت آنها به قرمز کردن پوست بدنام هستند. خوشبختانه، آلوئه ورا دارای چند آنزیم است که آن را به یک ماده اصلی ضدالتهابی تبدیل می‌کند، زیرا می‌تواند تمام شعله‌ها، قرمزی و تحریک‌های آزاردهنده را آرام کند.

شفابخش پوست

یکی از معایب داشتن پوست چرب و مستعد آکنه؟ تمام اسکارهای آکنه ای که پشت سر می گذارند و از ترک صورت خودداری می کنند! در حالی که ممکن است تقریباً هر دارویی را زیر نور آفتاب امتحان کرده باشید، برای التیام زخم های آکنه از آلوئه استفاده کنید، زیرا حاوی پروتئین های گلیکول است که دارای خواص ضد التهابی است که باعث بهبود این اسکارها می شود.

خنثی کردن رادیکال های آزاد

رادیکال‌های آزاد مولکول‌های ناخواسته‌ای هستند که اساساً می‌توانند کلاژن پوست را از بین ببرند و باعث ایجاد لکه‌های پوستی در پوست‌های چرب شوند. ما الان این را نمی خواهیم، ​​نه؟ خب، خوشبختانه، از آنجایی که آلوئه ورا دارای خواص آنتی اکسیدانی است، رادیکال های آزاد روی پوست را خنثی می کند و از آسیب های قریب الوقوعی که روی پوست چرب ایجاد می کند، مراقبت می کند.

 

طرز تهیه ژل آلوئه ورا

طرز تهیه ژل آلوئه ورا

طرز تهیه ژل آلوئه ورا

اگر کمی مراقب ژل های آلوئه ورا هستید و ترجیح می دهید وقتی صحبت از ژل آلوئه ورا به میان می آید چیزهای خود را خودتان نگه دارید، خبر خوب این است: ژل آلوئه ورا را می توان در خانه درست کرد! و آیا آلوئه ورا در صورت استفاده به صورت ژل برای پوست های چرب مفید است؟ خوب، مطمئناً اینطور است – شما از تمام مزایای آن بهره می برید، کاملاً بدون فیلتر نیز! در اینجا طرز تهیه ژل آلوئه ورا در خانه آورده شده است:
مرحله ۰۱: اگر گیاه آلوئه در خانه دارید، می توانید یک برگ از آن بردارید. در غیر این صورت، فروشگاه خریداری شده نیز به خوبی کار می کند! برگها را به خوبی با هر میوه یا سبزی بشویید و بگذارید ۱۰ تا ۱۵ دقیقه در یک فنجان یا کاسه بماند.

مرحله ۰۲: سپس با استفاده از یک چاقو یا یک لایه بردار سبزیجات، پوست برگ را جدا کنید. هنگامی که پوست را جدا کردید، می توانید ژل طبیعی آلوئه را ببینید.

مرحله ۰۳ : یک قاشق کوچک بردارید و شروع به برداشتن ژل مستقیماً در مخلوط کن کنید. مطمئن شوید که هیچ تکه ای از پوست گیاه آلوئه را وارد نکنید، زیرا حاوی لاتکس است که می تواند باعث تحریک پوست شود.

مرحله ۰۴ : ژل را به خوبی مخلوط کنید، تا زمانی که یک قوام مایع و کمی کف آلود داشته باشید. و بس! ژل شما آماده است — می توانید آن را همانطور که هست استفاده کنید، یا آن را در یک پک صورت ترکیب کنید، که ما را به آنچه در ادامه درباره آن صحبت خواهیم کرد، می رساند.

 

نحوه استفاده از آلوئه ورا برای پوست های چرب

پاسخ به این سوال که آیا آلوئه ورا برای پوست های چرب مفید است؟ همچنین بستگی به نحوه استفاده شما از آن دارد! اگر آن را با مواد نامناسب مخلوط می کنید، می توانید تمام مزایای آن را خنثی کنید – بنابراین، باید دستور العمل های مناسب ماسک را برای کمک داشته باشید. مطمئناً ما از شما حمایت کرده‌ایم، بنابراین پیشاپیش، همه راه‌های استفاده از آلوئه ورا برای پوست‌های چرب را فهرست می‌کنیم.

ماسک آلوئه ورا و خیار

شاید یکی از خنک‌کننده‌ترین ماسک‌های صورت موجود باشد، زمانی که شعله‌ور می‌شوید از ماسک‌های آلوئه ورا و خیار استفاده کنید، یا فقط به مقداری آبرسانی آرام‌بخش نیاز دارید تا در طول روز به شما کمک کند.

این را با مخلوط کردن نصف خیار و ژل آلوئه ورا تازه با هم آماده کنید تا خمیری به دست آید. آن را روی صورت خود بمالید، بگذارید به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه بماند و برای پوست مرطوب، تسکین یافته و مغذی آن را بشویید.

ماسک آلوئه ورا و مولتانی میتی

اگر پوست شما فوق العاده چرب است، یا اگر ناحیه T مشکل زا دارید، این مورد برای شماست. Multani mitti یا زمین فولر یک خاک رس جاذب است که تمام روغن و کثیفی روی صورت شما را خیس می کند و هنگامی که با آلوئه ورا استفاده می شود، یک برنده کامل است!

یک قاشق غذاخوری multani mitti را در یک کاسه به ژل آلوئه ورا خود اضافه کنید. این دو را با هم مخلوط کنید تا خمیری به دست آید و آن را روی پوست خود بمالید. بگذارید ۱۰ تا ۱۵ دقیقه – نه بیشتر – روی پوست بماند تا پوست بدون چربی ظاهر شود.

ماسک آلوئه ورا و روغن درخت چای

یک ابرقهرمان آنتی اکسیدانی، ضد التهابی و ضد باکتری، زمانی که می خواهید چربی و زگیل را از بین ببرید، به ترکیبی از روغن درخت چای و آلوئه ورا روی آورید.

برای ایجاد یک مرطوب کننده ژل آلوئه ورا و روغن درخت چای که می توانید به طور منظم بدون خشک کردن پوست یا چرب کردن آن استفاده کنید، چند قاشق غذاخوری ژل آلوئه ورا را به روغن درخت چای اضافه کنید. آن را کاملاً مخلوط کرده و در ظرفی تمیز نگهداری کنید تا هر روز از آن استفاده کنید.

ماسک آلوئه ورا و بلغور جو دوسر

اگر پوست چرب شما دچار تیرگی شده است، اجازه دهید توجه شما را به پک صورت آلوئه ورا و بلغور جو دوسر معطوف کنیم. با لایه برداری کامل پوست از تمام کثیفی ها و لایه های مرده پوست، این لایه رنگی درخشان را نشان می دهد – در حالی که به از بین بردن چربی اضافی در این فرآیند کمک می کند.

پودر بلغور جو دوسر و ژل آلوئه ورا را در مخلوط کن با هم مخلوط کنید – می توانید خیار یا گلاب را برای آبرسانی بیشتر اضافه کنید – و آن را روی صورت خود ماساژ دهید. آن را به مدت ۱۰-۱۵ دقیقه نگه دارید و سپس با لایه برداری با یک دستمال مرطوب آن را بشویید.

 

ماسک صورت آلوئه ورا و عسل

ماسک صورت آلوئه ورا و عسل

ماسک صورت آلوئه ورا و عسل

پوست های چرب نیز به آبرسانی نیاز دارند، و چه ماده مرطوب کننده بهتری از عسل طبیعی مرطوب کننده استفاده کنیم؟ این به حفظ تولید چربی روی پوست کمک می کند و به عنوان یک آنتی اکسیدان نیز عمل می کند.
برای تهیه این کار، یک فنجان ژل آلوئه ورا را با یک قاشق عسل ترکیب کنید. آن را خوب مخلوط کنید و روی صورت خود بمالید تا پوستی مرطوب، مرطوب و مغذی بدون چربی داشته باشید.

ماسک آلوئه ورا و چریش

چریش نه تنها ترشح بیش از حد سبوم را کنترل می کند، بلکه دارای خواص درمانی و ضد باکتریایی نیز می باشد که آن را برای پوست عالی می کند. از آن در ترکیب با آلوئه ورا برای یک ماسک صورت غنی از مواد مغذی و ضد چربی استفاده کنید.
این ماسک را با ترکیب یک قاشق پودر برگ چریش با کمی عسل و مقدار مناسبی ژل آلوئه ورا درست کنید. چند دقیقه آن را روی صورت خود بمالید و برای داشتن پوستی فوق العاده سالم آن را بشویید.

ماسک آلوئه ورا و گلاب

ماسک آلوئه ورا و گلاب

ماسک آلوئه ورا و گلاب

جدا از استفاده از آلوئه ورا در ماسک های صورت، به عنوان یک مه نیز خوب است! غبار آلوئه ورا می‌تواند بسیار آرام‌بخش و آب‌رسان باشد، البته در طول ماه‌های تابستان نیز طراوت‌بخش است و آن‌ها را به یکی از ضروریات تبدیل می‌کند.

به سادگی ژل آلوئه ورا تازه را با کمی آب تمیز در یک بطری اسپری مخلوط کنید. چند قطره گلاب اضافه کنید و خوب تکان دهید. بنابراین، بسیار با طراوت – و برای حفظ چربی در خلیج عالی!

ماسک آلوئه ورا و چای سبز

تونرها را کنار نگذاریم! اگر می‌خواهید یک قابض طبیعی با خواص آنتی‌اکسیدانی برای تقویت صورت‌تان داشته باشید، دو مورد را به شما می‌دهیم: آلوئه ورا و چای سبز.
در یک بطری با پمپ، مقداری چای سبز خنک شده را به همراه چند قاشق ژل آلوئه ورا بریزید. آن را به خوبی تکان دهید و یک تونر قابض خواهید داشت که به جای اینکه پوست شما را خشک یا بیش از حد چرب کند، آن را تغذیه می کند!

ماسک آلوئه ورا و سرکه سیب

افرادی که پوست مستعد جوش دارند، امیدواریم که گوش کنید! سرکه سیب به دلیل خاصیت ضدباکتریایی خود به باز کردن منافذ پوست کمک می کند و به طور کلی یک ماده عالی برای کنترل چربی است. و با آلوئه ورا؟ این دومی نیست!

مقدار مساوی ACV و آلوئه ورا را در یک کاسه بردارید و مخلوط کمی آبکی را روی صورت خود بمالید. اجازه دهید حدود ۲۰ دقیقه روی صورت تان بماند، مطمئن شوید که به خوبی خیس بخورد و سپس آن را بشویید.

ماسک آلوئه ورا و زردچوبه

خواص آنتی اکسیدانی زردچوبه قرن هاست که به خوبی شناخته شده است، و مخلوط با آلوئه ورا، برای پاکسازی پوست، کنترل چربی عالی است و به صورت درخشندگی قابل مشاهده می بخشد.

برای تهیه این ماسک یک قاشق پودر زردچوبه را با مقداری ژل آلوئه ورا و عسل بردارید و همه را با هم مخلوط کنید. بگذارید ۱۰-۱۵ دقیقه روی صورت بماند و آن را بشویید.

نکات پیشگیری برای پوست چرب

البته، اگر برای شروع پوست چرب نداشتیم، نیازی به این سوال نخواهیم داشت که آیا آلوئه ورا برای پوست چرب مفید است؟ در حالی که هیچ درمان مطمئنی برای پوست چرب وجود ندارد، چند نکته وجود دارد که می توانید برای کنترل تولید چربی پوست خود برای جلوگیری از چرب شدن پوست رعایت کنید. آن ها اینجا هستند:

۰۱٫ مرطوب کننده

یکی از بزرگترین چیزهایی که افراد دارای پوست چرب از آن غافل می شوند، مرطوب کردن پوست است. مرطوب نکردن می تواند باعث شود غدد چربی چربی بیشتری تولید کرده و بیش از حد آن را جبران کند، در نتیجه پوست را حتی چرب تر می کند. بنابراین، اگر پوست چرب دارید، روی مرطوب‌کننده‌ای سرمایه‌گذاری کنید که پوست شما را بدون ایجاد چربی آبرسانی می‌کند – یا همان‌طور که در بالا ذکر شد از ژل آلوئه ورا استفاده کنید!

۰۲٫ سالم بخورید

پوست شما چیزی را که در بدنتان می‌گذارید منعکس می‌کند، بنابراین اگر رژیم غذایی ثابتی از قند و مواد زائد پر کربوهیدرات و چرب داشته باشید، صورت شما آن را منعکس خواهد کرد. تغذیه سالم می تواند به طور چشمگیری پوست شما را از چرب به نرمال تبدیل کند، بنابراین تغییر سبک زندگی مهم است.

۰۳٫ به طور منظم تمیز کنید

شستن صورت با یک پاک کننده ملایم و غیر خشک کننده می تواند از چربی پوست مراقبت کند. پاکسازی منظم فقط چربی را از روی صورت پاک نمی‌کند، بلکه باعث می‌شود که پوست کثیفی و کثیفی را نیز جمع نکند، بنابراین تضمین می‌کند که می‌توانید جوش‌ها را نیز ببوسید.

سوالات متداول درباره آلوئه ورا

۰۱٫ من پوست چرب دارم. در تابستان چه چیزی را روی صورتم بزنم؟

تمام محصولات مراقبت از پوست که برای پوست های چرب در نظر گرفته شده اند! اگر به یک مکان خوب برای شروع تابستان نیاز دارید، می‌توانید از یک برنامه منظم تمیزکننده و مرطوب‌کننده همراه با SPF استفاده کنید. و فراموش نکنید که به دنبال آلوئه ورا به عنوان یک عنصر باشید!

۰۲٫ آیا زدن ژل آلوئه ورا در طول شب روی صورت بی خطر است؟

بله، می توانید آن را یک شبه روی پوست بگذارید – در واقع، با پوستی درخشان و تغذیه شده از خواب بیدار خواهید شد، بنابراین استفاده از آن کاملا بی خطر است.

۰۳٫ آیا آلوئه ورا صورت را تیره می کند؟

نه، اینطور نیست! در واقع، آلوئه ورا را می توان برای درمان هایپرپیگمانتاسیون استفاده کرد و شواهد حکایتی وجود دارد که افراد ادعا می کنند توانسته است لکه های تیره آنها را روشن کند.

۰۴٫ عوارض آلوئه ورا چیست؟

مگر اینکه فراموش کرده باشید لاتکس را در قسمت بیرونی گیاه بردارید یا آن را بدون تمیز کردن ابتدا بمالید، استفاده موضعی آلوئه ورا عوارض جانبی ندارد.

۰۵٫ چگونه صورت خود را با آلوئه ورا بشویید؟

می توانید از ژل آلوئه ورا به عنوان شست و شوی صورت استفاده کنید و به سادگی مقداری از آن را به اندازه یک سکه بگیرید و با انگشتان خود یا یک ابزار ماساژ صورت با حرکات دایره ای روی صورت خود ماساژ دهید. با آب بشویید، و شما آماده هستید!

منبع