بهترین مرکز کامپوزیت دندان در تهران ۱۴۰۱

بهترین مرکز کامپوزیت دندان در تهران در سال ۱۴۰۱ را در ادامه این مطلب معرفی می کنیم و همچنین قیمت کامپوزیت دندان در سال ۱۴۰۱ و انواع کامپوزیت ها مورد بررسی قرار می گیرند. با مطالعه این مطلب شما می توانید بهترین دندانپزشک تهران برای کامپوزیت را با مناسب ترین قیمت و بالاترین کیفیت انتخاب کنید.

در ادامه شما با مراحل کامپوزیت دندان، مزایا ، مضرات و قیمت آن و هر چیزی که لازم است تا درمورد کامپوزیت دندان بدانید، آشنا می شوید و در نهایت نیز بهترین مرکز کامپوزیت دندان در تهران ( ایران ونیر) را به شما معرفی می کنیم.

کامپوزیت دندان چیست؟

عکس کامپوزیت دندان در بهترین مرکز کامپوزیت دندان در تهران

عکس کامپوزیت دندان در بهترین مرکز کامپوزیت دندان در تهران

اگر در اثر تصادف دندان‌هایتان ترک خورده یا شکسته یا بر اثر نوشیدن چای، شراب یا قهوه، لکه‌ های نامناسبی دارید، حتماً تا به حال به فکر پوشاندن آنها افتاده اید. با وجود پیشرفت های پزشکی زیبایی دیگر نیاز نیست هنگام لبخند زدن با دست خود جلوی دهانتان را بگیرید تا ظاهر نامناسب دندان هایتان را بپوشانید.  بنابر این اگر شکل و فرم دندان هایتان اعتماد به نفس شما را گرفته است، کامپوزیت  دندان همان روشی است که می تواند لبخندی زیبا را برای شما به ارمغان بیاورد.

مراحل کامپوزیت دندان در بهترین مرکز کامپوزیت دندان در تهران

مراحل کامپوزیت دندان در بهترین مرکز کامپوزیت دندان در تهران
مراحل کامپوزیت دندان شامل موارد زیر است:
 1.  ابتدا دندانپزشک باید مشکلات بیمار را تشخیص دهد. در مرحله بعد، درمان برای اصلاح و رفع این مشکلات برنامه ریزی می شود. در این فرآیند، ادنتولوژیست اطمینان حاصل می کند که بیمار برای دریافت درمان مناسب است و هر دو نوع روکش دندان مورد استفاده را انتخاب می کنند.
 2. مرحله دوم آماده سازی دندان ها برای درمان است. این کار شامل از بین رفتن از  بخشی از مینای سطح دندان است که در آن دندان‌های روکش اعمال می‌شود، زیرا قسمت تحت درمان باید با ضخامت روکشی که اضافه می‌شود مطابق باشد.
 3. مرحله بعدی این است که متخصص روکش ها را به دندان بچسباند. دقت متخصص در انجام این مرحله بسیار مهم است، زیرا نتیجه باید کاملاً متناسب با هر دندان باشد.
 4. در نهایت، پس از قرار گیری تمام ونیرهای کامپوزیت دندان و بررسی جنبه زیبایی، ودنتولوژیست با مشاهده عملکرد آن، هر دندان را از نظر فنی ارزیابی می کند.

کامپوزیت ونیر دندان یکی از پیشرفته ترین و راحت ترین تکنیک ها برای اصلاح مشکلات و عیوب دندان است. و اگر به بهترین مرکز کامپوزیت دندان در تهران مراجعه نمایید قطعا انواع ونیر کامپوزیت را به شما پیشنهاد می دهند.

سوالات متداول درباره کامپوزیت دندان در بهترین مرکز کامپوزیت دندان در تهران

کامپوزیت دندان به دو صورت کامپوزیت ونیر مستقیم و غیر مستقیم وجود دارند. در حالی که هر دو از یک رزین کامپوزیت تشکیل می شوند که با سایه دندان های طبیعی شما مطابقت دارد، روند استفاده و دوام آن می تواند به شدت متفاوت باشد.

دو نوع روکش دندان وجود دارد:

 1. روکش های پرسلن دندان هایی با ماندگاری طولانی مدت و ظاهری طبیعی هستند که کنسین های متخصص در آزمایشگاه دندانپزشکی آن ها را با بهترین جزئیات می سازند تا دقیقاً مانند دندان های طبیعی به نظر برسند. اینها معمولاً در دو یا سه نوبت نصب می‌شوند و نیاز به آماده‌سازی برای دندان‌های موجود شما دارند، برای مثال مقدار کمی از مینای موجود شما باید برداشته شود تا روکش‌ها مستقیماً به دندان شما بچسبد.
 2. ونیرهای کامپوزیت را می توان در یک بار ویزیت اعمال کرد. لایه‌هایی از رزین مستقیماً روی دندان اعمال می‌شود و مینای آسیب‌ دیده را می‌پوشاند و سپس به شکل و اندازه صحیح تراشیده می‌شود تا درست شبیه دندان‌ های طبیعی به نظر برسد. اگر دندان‌های لکه دار یا کمی آسیب دیده مانند دندان شکسته یا ترک خورده دارید، ونیرهای کامپوزیت گزینه خوبی هستند.

بهترین برندهای کامپوزیت دندان ویژگیهای زیر را دارند که بهتر است هنگام انتخاب برند این موارد را در نظر بگیرید:

 1. مقاومت: اولین و مهمترین ویژگی در انتخاب کامپوزیت باید استحکام و دوام آن باشد. از آنجایی که کامپوزیت ها معمولا سطح نازکی را می پوشانند، باید به استحکام آنها اهمیت زیادی داد.
 2. انعطاف پذیری: شکل پذیری و انعطاف پذیری یکی دیگر از ویژگی های بسیار مهم کامپوزیت است که تاثیر زیادی در زیبایی دندان های شما دارد.
 3. ترمیم: قابلیت ترمیم کامپوزیت های آسیب دیده بسیار مهم است تا در صورت وجود مشکل، این کامپوزیت ها حذف یا تعمیر شوند.
 4. دندانپزشک متخصص: یکی از مهمترین معیارهای یک کامپوزیت موفق و خوب، انتخاب دندانپزشکی است که علاوه بر تجربه بالا، از روش های به روز نیز استفاده کند.

کامپوزیت دندان عمدتا برای اهداف زیبایی استفاده می شود. با این حال، کامپوزیت دندان می تواند جنبه های مختلف دندان بیمار را نیز حل و اصلاح کند که پیامدهای مثبتی بر سلامت دهان و دندان آنها خواهد داشت.اما در نظر داشته باشد که باید بهترین مرکز کامپوزیت دندان یا بهترین دندانپزشک را برای انجام کامپوزیت انتخاب کنید که از همه مزایای آن بهره مند شوید.

برخی از مزایا به شرح زیر است:

 • فرم اصلی دندان ها را بازیابی کنید: به لطف ونیرهای کامپوزیت دندان، عیوب جزئی دندان ناشی از تصادف یا ساییدگی طبیعی قابل اصلاح است. دندان های کامپوزیت را می توان برای ترمیم آسیب هایی مانند ترک، ترک یا ترک های کوچک در مینای دندان استفاده کرد.
 • یک درمان، راه حل های مختلف: جدا از بهبود ظاهر دندان ها، دندان های کامپوزیت می توانند مشکلات مختلف دندانی را با یک درمان اصلاح کنند. به عنوان مثال، به لطف تطبیق پذیری رزین های ترکیبی، لکه ها را می توان از روی دندان ها پاک کرد، در حالی که می توان  شکستگی ها را نیز پر کرد.
 • یک روش غیر تهاجمی است: به دلیل ویژگی های فنی مواد آنها، برای اعمال ونیرهای کامپوزیت روی دندان، کار زیادی برای آماده سازی اولیه مینای دندان لازم نیست. این بدان معنی است که درمان با توجه به سایر روش های دندانپزشکی و سایر انواع روکش دندان مانند دندان های روکش سرامیکی پیچیدگی و آزار کمتری برای بیمار دارد.
 • برگشت پذیری درمان: با توجه به دندان های ونیر پرسلنی، بزرگترین مزیت دندان های کامپوزیت برگشت پذیری و تطبیق پذیری آنهاست. روکش های پرسلن برای دندان های طبیعی نیاز به کارهای مقدماتی خاصی دارند. با این حال، برای استفاده از کامپوزیت دندان، نیازی به تغییر فرم اصلی دندان ها نیست. زیرا رزین های مرکب را می توان راحت تر از مواد سرامیکی جدا کرد و جایگزین کرد.

برخی از معایب کامپوزیت  دندان عبارتند از:

۱٫ ماندگاری کوتاه

کامپوزیت دندان برای رفع سریع و آسان به خوبی کار می کنند. با این حال، آنها به اندازه روکش های چینی دوام ندارند.

با مراقبت عالی، کامپوزیت حدود ۵ سال دوام می آورند. روکش های پرسلن می توانند ۱۰ سال یا بیشتر دوام بیاورند.

کامپوزیت به اندازه پرسلن قوی نیستند و با مراقبت نادرست می توانند آسیب ببینند. خوشبختانه تعمیر کامپوزیت دارای شکاف یا مشکل نسبتا آسان است.

۲٫ به راحتی لکه می شود

رزین کامپوزیت می تواند به راحتی لکه بگیرد. اگر در نهایت این روکش ها را انتخاب کردید، مهم است که رژیم غذایی خود را تغییر دهید و استفاده از قهوه، نوشیدنی های الکلی و تنباکو را محدود کنید یا از آن اجتناب کنید. این مواد،می توانند رزین را تغییر رنگ دهند. البته این تغییر سبک زندگی می تواند برای برخی افراد بسیار سخت باشد.

در نظر داشته باشید که اگر برندهای با کیفیت استفاده کنید و همچنین به مراکز معتبر و با تجربه مراجعه نمایید دچار عوارض فوق نمی شوید.

ایران ونیر به عنوان تخصصی ترین و بهترین مرکز کامپوزیت دندان در تهران با استفاده از پزشکان مجرب و همچنین مواد با کیفیت در حال فعالیت است. در این مرکز قابلیت استعلام اصالت کلیه برندهای مصرفی از طریق بارکد کالا وجود دارد.

کامپوزیت یک درمان زیبایی است به این معنی که تحت پوشش بیمه دندانپزشکی نیستند. و این می تواند برای شما یک چالش باشد زیرا کامپوزیت دندان یک درمان گران قیمت هستند.

هزینه کامپوزیت دندان با توجه به سطح تجربه و منطقه ای که پزشک در آن فعالیت می کند ، نرخ های متفاوتی را برای روکش ها دریافت می کنند. میانگین  قیمت هر واحد کامپوزیت ونیر دندان از ۱۷۵۰۰۰۰ هزار تومان تا ۱۹۵۰۰۰۰ تومان می باشد.

اما در نظر داشته باشید مرکز ایران ونیر که به صورت تخصصی در زمینه کامپوزیت دندان در حال فعالیت است جهت رفاه حال هموطنان عزیز به صورت مستقیم  و بدون واسطه اقدام به وارد کردن بهترین مواد کامپوزیت به کشور نموده است. و شما می توانید با مراجعه به این مرکز با خاطری آسوده اقدام به کامپوزیت دندانهای خود نمایید.

منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات قالب -> هدر -> منو -> منو موبایل (دسته ها) تنظیم کنید
سبد خرید